Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Huma


Huma
addikt

Nyílj meg!

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#2) Nordic


Nordic
Közösségépítő

az hogy van szerepjáték fül, már üdvözlöm:D

(#3) moonlight115


moonlight115
tag

Nekem tetszik! Sok sikert! :C

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#4) hoffman_ válasza Nordic (#2) üzenetére


hoffman_
nagyúr

"Huma scriptjeitől ments meg uram minket" :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#5) Huma válasza Nordic (#2) üzenetére


Huma
addikt

Milyen szerepjátékban van érdekeltséged?
Én főképp Magusozni szoktam, de kb az összes, Magyarországon megjelent szerepjátékot próbáltam már.
Régebben még az Ad&D ment gőzerővel. Még régebben pedig a Középfölde.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6) Huma válasza moonlight115 (#3) üzenetére


Huma
addikt

Köszönöm!

(#4) hoffman_:
;]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#7) Nordic válasza Huma (#5) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

nagyon rég magus ment nélam is..meg volt egy-két kitekintésem ad&d-be, de ennyi.

kb. 6 éve már nem játszottam, de fantasy könyveket a mai napig olvasok.

(#8) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Egyszínű a háttér, "Huma meló közben.png"-t kéne odavágni! :C

(#9) zolee5016 válasza KaiotEch (#8) üzenetére


zolee5016
őstag

:DDD :DDD
Huma:elég szürkének hat az oldal...felüdülés a szürke mindennapokban...
még visszanézek arra.....

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#10) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Szia!

Előre leszögezném, hogy békés, segítőszándék vezérel, nem trollkodni - leszólni a munkádat - jöttem :)

Szóval: Gratulálok az oldalhoz, viszont lenne egy pár építőjellegű megjegyzésem, ha megengeded:

Jó is az első weboldallal járó öröm, de - hosszútávra tervezve - bizttos hogy jó a jelenleg használt eszközöd? Megfelel a célnak? Átolvasva a kódot, rengeteg sallangot generál. Inkább ezt ajánlanám, könyvnek pedig ezeket:

HTML/CSS

PHP

Nem azt mondom, hogy ezekből profi szinten meg lehet tanulni ezeket a nyelveket, de legalább nem leszel rászorulva a generált kódra ezek után.

Egyelőre ennyi ami hiretelen eszembejutott :)

Üdv. core2

(#11) Huma válasza Neil Watts (#10) üzenetére


Huma
addikt

Szia!

Köszönöm az észrevételeket.
A Namo webeditort használom. Nem célom megtanulni programozni így számomra megfelel egy ilyen program. Megnézem az általad linkeltet, hátha jobban bejön.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#12) Иван


Иван
őstag

Lassan mehet tőzsdére ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#13) Huma válasza Иван (#12) üzenetére


Huma
addikt

Te vennél részvényt? ;]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14) KaiotEch válasza Huma (#13) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Huma részvényt ki ne venne? :D

(#15) Agostino


Agostino
addikt

ha felpakolós oldal lesz, akkor miért nem egy cms első körben? drupal, joomla stb. persze, tudom, most jönnek a modoros cms gyűlölők, akik szerint úgy szar az összes ahogy van és tilcsákbe, de szerintem kezdetben tökéletes és sok dolgot leegyszerűsít. tanulni meg ezekből is lehet, hiszen sokszor magadnak kell belenyúlni is miegyéb.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#16) Neil Watts válasza Agostino (#15) üzenetére


Neil Watts
veterán

Igen, mondjuk első körben egy Drupal jó választás :)

Huma!

Itt kezdd! :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#17) Huma válasza KaiotEch (#14) üzenetére


Huma
addikt

Akkor hány darabot jegyezhetek neked elő? :)

(#15) Agostino:
Azért nem cms mert még soha életemben nem hallottam róla. Azt sem tudom micsoda.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18) KaiotEch válasza Huma (#17) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az attól függ mennyit ér :D

(#19) D1Rect


D1Rect
félisten

A címén mindig röhögök. :D

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#20) Agostino válasza Huma (#17) üzenetére


Agostino
addikt

nem akarok nagyon mélyen belemenni, sem pedig nagyon propagálni egyiket sem, de tömören: cms - content management system, azaz tartalomkezelő rendszer. arra jó, amit a neve is mutat, tartalmat kezel. tehát szépen windows modjára végigokézod telepítéskor és készen is van. olyan témát raksz rá amit akarsz, azt raksz fel amit akarsz. van admin felület stb. én őszintén szólva - és ezért most sokan rühellni foglak - joomlás vagyok, nekem az jött be. joomla vagy drupal. utóbbi talán kicsit összetettebb, bár ez ízlés kérdése.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#22) Huma válasza Agostino (#20) üzenetére


Huma
addikt

Aham. Kösz az infót. A jelenlegi weblapkészítőmben is vannak sablonok, de nem használom őket mert így egyedibb.
Viszont ha lehet valami komolyabb, php-s oldalt csinálni a cms-el akkor megfontolandó. Pl nem lenne rossz ha lehetne rá regisztrálni, meg lenne üzenőfal.

(#19) D1Rect:
Ja, hogy a hak. Már leesett. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#23) Neil Watts válasza Huma (#22) üzenetére


Neil Watts
veterán

Simán lehet, hisz ezek dinamikus oldalak minden jósággal :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#24) Agostino válasza Huma (#22) üzenetére


Agostino
addikt

ahogy core2 is mondja, jó cuccok ezek. hatásvadász, de nagyobb cégek is élnek cms megoldásokkal. ezekre ahogyan írod lehet regisztrálni, üzenni, fórumozni, minden, amit csak szeretnél. igazából ha az ember ésszel csinálja akkor biztonsági és egyéb kérdésekben sem lehet gond. ha ezek közül választasz és mondjuk a joomlát, akkor írj nyugodtan rám és segítek ha tudok. én e párti vagyok.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#25) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Még eszembejutott valami: Igazából amit szeretnél, az Wordpressel is kivitelezhető, még fórum is van hozzá (bbPress) :) Azt kézzel telepíteni is kb. 5 perc ha jól támogatott. :)

GabN73: Mivel az a fül még az index oldal egy üres "horgára" mutat :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#26) GabN73


GabN73
addikt

Szeretném felvenni a kapcsolatot a másvilággal, de a chrome alatt nem szeretné megnyitni azt a fül-et.

(#27) Huma


Huma
addikt

Köszönöm a tanácsokat!
Majd szabadidőmben áttanulmányozom az ajánlott dolgokat.

(#24) Agostino:
Köszönöm a felajánlást. Ha aktuális lesz akkor majd lehet élek vele. :R

(#26) GabN73:
Ahogy core2 is írta, egyelőre még nincs kész azaz oldal. Még csak három működik. A fórum, a blog és a szerepjáték. Bár az utóbbi is teljesen üres.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#28) Bodz


Bodz
nagyúr

A mai horoszkópom szerint nagy dolgok történnek velem este. Lehetek moderátor a fórumodban?

(#29) callmeakos válasza KaiotEch (#14) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

tőzsdézni akarok. MOST! :DDD :D

All→M8

(#30) Huma válasza Bodz (#28) üzenetére


Huma
addikt

Azt ki kell érdemelni. :D
Viszont jelenleg nem kell több modi. Már van egy, de kit moderáljon? Engem?
Összesen hárman vagyunk a fórumon, amiből kettő én vagyok.

(#29) noxwill:
A lehetőség adott...

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#31) callmeakos válasza Huma (#30) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

És hol lehet beszerezni? Postán? Sarki újságostól? Mcdonald's? ;]

All→M8

(#32) Huma válasza callmeakos (#31) üzenetére


Huma
addikt

Személyesen nálam. 10e/db.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#33) GabN73 válasza callmeakos (#31) üzenetére


GabN73
addikt

És mi van akkor ha 51% a tiéd? :DDD

(#34) Huma válasza GabN73 (#33) üzenetére


Huma
addikt

Van belőle 10000db. Így az 51% 10eFt/db mellett egész jól hangzik. Engem nem érdekelne mi lesz ha felvásárol 51%-ot. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#35) sztanozs


sztanozs
veterán

A GEEK jellemfejlődése:
1) Photoshop Rulz
2) Ááá, használok inkább ingyenes alternatívát (GIMP), nem akarok kalózkodni
3) A GIMP egy kalap &@#*, Photoshop újra feltelepítve

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#36) Huma válasza sztanozs (#35) üzenetére


Huma
addikt

:D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#37) Neil Watts válasza sztanozs (#35) üzenetére


Neil Watts
veterán

Akkor én nem vagyok geek, vagy csak félig... ;'( :DDD

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#38) sztanozs válasza Neil Watts (#37) üzenetére


sztanozs
veterán

Félig?
Melyik fele, a kisebbik, vagy a nagyobbik? :D

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#39) Neil Watts válasza sztanozs (#38) üzenetére


Neil Watts
veterán

Értelmetlen a kérdés. Nagyobbik fél? 51%? de az akkor már nem a fele :P

Üdv. core2

(#40) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

A színek nekem egy kicsit sötétnek tűnnek. Vagy az összhatás. Mintha levettem volna a fényerőt a monitoromon.

(#41) Huma válasza Crystalheart (#40) üzenetére


Huma
addikt

Van benne valami. Szerintem amiatt van mert nem fehéret használtam hanem valami szürkébb árnyalatot. Kicsit tényleg túl sötét lett az összhatás. Annak ellenére, hogy világos színeket használtam.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#42) sztanozs


sztanozs
veterán

Három pont van, annak a fele 1.5 ... Tehát az 1.-es vagy 2.-es pontnál tartasz? :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#43) sztanozs


sztanozs
veterán

Vazz, neked van animés cikked is :Y Milyen dolog, hogy ezidáig hozzá sem szóltam...

De mostr már nem is merek, mert mindjárt otterem a napiregesz_daemon

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#44) Huma válasza sztanozs (#43) üzenetére


Huma
addikt

Anime és szerepjáték. Bezony. Kultúrember vagyok. :K
Amúgy többek közt animével is foglalkozna az oldal. Mármint nem nagymértékben, de a kedvenc animéimről lehet felkerülne egy lista, esetleg pár kritika.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#45) Huma


Huma
addikt

Közben kicsit megakadt az oldal mert sok dolgom van, de folytatom majd.
Drupalt felraktam, de még nem nagyon tudom mihez kezdjek vele. Alaposan át kell tanulmányoznom.

Joomla-t már nem tudtam felrakni mert nem lehet több MySQL adatbázist hozzáadni az oldalamhoz. Szóval döntenem kell a két cms között.

Bár ha leradírozom pl a blogomat akkor felszabadul egy hely és akkor mindkettőt kipróbálhatom.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#46) The DJ válasza Huma (#45) üzenetére


The DJ
addikt

Szvsz fölösleges neked a Drupal egy ilyen oldalhoz, főleg ha még sose dolgoztál CMS-ekkel. Nagyon jó rendszer, nem leszólni akarom, de nagy valószínűséggel el fog ijeszteni, mert az első időszakban semmi se lesz egyértelmű és mindennek utána kell olvasni, kérdezni.

Én felpakolnék egy magyar nyelvű Wordpress-t, mivel az alaprendszer kezelése szög egyszerű és gyorsan megszokható. Keresel mellé egy neked tetsző sablont, kitallózod admin felületen a zip fájlt, feltölti neked, aktiválod, a kinézet kész is, 2 perc míg létrehozol 4-5 menüpontot, újabb pár perc míg megírod a tartalmat és így sacc per kb egy óra leforgása alatt van is egy alap oldalad. Aztán keresel hozzá később egy fórum plugint, amit megint csak pár perc feltenni. Nagyon népszerű rendszer így szerencsére nincs olyan, hogy egy feladatra ne lenne hozzá plugin ezen felül több tízezer igényes sablont találhatsz hozzá.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#47) Huma válasza The DJ (#46) üzenetére


Huma
addikt

A blogom az Wordpress-es. Szóval van mindenféle kiegészítő hozzá? Nem hangzik rosszul.

Kösz a tanácsot!

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.