Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dominó85


Dominó85
veterán

Köszi a beszámolót/tesztet. Nagyon szép és jó telefon. Sokáig elég lesz ez még hardveresen. A minőséget pedig nem kell bizonyítani senkinek sem, már évek ta azt tesz le a Huawei az asztalra.

* Péter - 06302461862 *

(#2) kovaszoskeny


kovaszoskeny
aktív tag

Köcsi a cikket
Kemera nappa is gyenge de ahogyna fogya fény szánalmassá megy át sajnos...

Abe due dembella

(#3) aytukabozs


aytukabozs
addikt

" ...a Huawei márka igenis lehet minőségi, prémium..."

Írhatnál valami pozitívabb bevezetőt is,
mert aki kicsit is figyeli ezt a piacot az tudja,
aki meg apple/galaxy szemellenzőben jár annak meg csak olaj a tűzre :)

köszi a cikket.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#4) MineFox54 válasza aytukabozs (#3) üzenetére


MineFox54
őstag

Ez szerintem is baromság, egy Samsung is lehet hulladék. A magasabb árú termékek általában jobbak szoktak lenni. A Huawei Y3 alapján nem érdemes elítélni a márkát, mert a Samsungnak is ott a Pocket Neo pl.

De a blogbejegyzés formájú cikkednél is baromság volt a bevezetés, mert hogy "ez minden haverod szerint annyira kínai és annyira ismeretlen..."

(#5) tal-garius válasza aytukabozs (#3) üzenetére


tal-garius
aktív tag

Én eddig is tudtam, azért is vettem ezt a telefont. Haveroknál, ismerősöknél voltak akik leszxrozták, meg hogy kínai vacak stb. Sokaknak beívódott hogy van a Samsung, Iphone és azokon kívül semmi. Facebook hozzászólásoknál is sokszor látni sajnos.

(#6) Lauda


Lauda
félisten

Ezt mikor fogod majd torolni, mint az elozot?

(#7) tal-garius válasza Lauda (#6) üzenetére


tal-garius
aktív tag

Az ennek a vázlata volt csak.

(#8) janeszgol válasza kovaszoskeny (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Mert béna vagy.

A cikkhez: jó telefon, jó áron.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) Redneck


Redneck
veterán

Nem rossz, de az első, bevezető mondatot szerintem gondold át! :B

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#10) tal-garius válasza Redneck (#9) üzenetére


tal-garius
aktív tag

Inkább töröltem. Sokan nem értik/értették. Annak aki olvassa a híreket, fórumokat, jártas a márkákban, telefonokban stb annak furán tűnhetett. De sajnos sokaknak megmaradt egy berögződés, hogy ez ha kínai akkor csak is gagyi lehet. Pont erre akartam rácáfolni, bár tudom ennek a közösségnek, úgy ahogy nekem se, nem kell.

(#11) Redneck válasza tal-garius (#10) üzenetére


Redneck
veterán

Szerintem jó cucc, engem nem izgat mi van rá írva vagy hol gyártották. A prémium gondolatmenet viszont szerintem nem igaz. :N

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#12) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Korrekt írás, de nem teljesen értem az apropóját. Erről a telefonról már novemberben készült mobilarenás teszt, a tokon kívül mi itt a plusz?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#13) kovaszoskeny válasza janeszgol (#8) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

én vagyok béna amikor itt vannak a képek..Lol butuska kislánykám...

Eghyébként meg :
G4:[link]

Mate9:
[link]

[ Szerkesztve ]

Abe due dembella

(#14) janeszgol válasza kovaszoskeny (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezen két kép alapján mondod? Tehát este, utcai lámpával megvilágított vs sötét szoba.
Olvastam azt a hajcihőt, amit levágtak páran. Hogy a távolban lévő fák levelei nem élesek. Hát ahhoz talán olyan felszerelést kéne venni, illetve meg kell tanulni fotózni. Már ha elérhető ez.
A telefonok tömegcikkek. Még a 300 ezres is. A legtöbb embernek gondolom elég, már igen jól használhatók a telefonok fotózásra. A lustább riporterek pl telefonnal használnak. Egy-két dologban lenne mit fejlődni, de pl az S8 topicban az egyik tulajdonos lőtt egy utcai képet, ahol a közlekedő autókon semmi féle elmosódás nem látszott, elég vacak időben készítve. Evvel már a mozgó állatokat, gyerekeket le lehet fotózni normálisan. Akinek több kell, még mindig a fényképezőgépet ajánlom.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#15) South Velen


South Velen
addikt

Ez hogy kerülhet címlapra?

Nincs különösebb bajom vele, de egy fórum hozzászólásként is elfért volna a telefon topikjában, vagy mondjuk sima bejegyzésként.

Amúgy fasza "kis" telefon, a Mate 8-amat is imádtam. Hátha ez is lesz újan rablánc nélkül 105 körül BF-en, mint amennyiért azt vettem a telekomnál, és akkor lecsapok rá. Bár a T árlistáját nézve nem akarnak eladni ezek semmit.

[ Szerkesztve ]

(#16) maláj válasza kovaszoskeny (#13) üzenetére


maláj
őstag

lyaly :U

(#17) hemaka válasza South Velen (#15) üzenetére


hemaka
nagyúr

Telefont nem is, csak előfizetés hoz nekik lóvét.

(#18) scope2007 válasza Csapoati (#12) üzenetére


scope2007
addikt

Engem nem zavar, szóval maradhat ;]

Egyébként a régi cikket nem olvastam ezt igen, szóval már megérte :)
(ezek szerint)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#19) #54067968 válasza South Velen (#15) üzenetére


#54067968
törölt tag

Szerintem nagyon jó hogy sok minden mehet a címlapra!
Sokkal jobb mintha egy kihalt oldal lenne ahol 3 hetente jön valami cikk féleség.

Amúgy szerintem jó cikk, olvasható, legközelebb talán a formázásra érdemes több figyelmet szentelni, de grat; nekünk is van egy hüvelyk a családban, ha jól rémlik p8 lite, és nagyon meggyőzően működik ( iPhoneosként mondom! :D ).

(#20) Massmurderer válasza janeszgol (#8) üzenetére


Massmurderer
őstag

Hát igen,300k jó magyar forint jó ár neked.Gondolom 1 heti fizud a mai oroso viktor korszakba.Gondolom te röhögvel elökapsz 300e ftot,az ország fele meg nyomorog meg nem él meg a pénzéböl.

(#21) seniman válasza MineFox54 (#4) üzenetére


seniman
addikt

A Pocket Neo sem minőségre hulladék,csak szimplán harmatgyenge hardver van benne.Kész csoda,hogy egyáltalán fut rajta az oprendszer. :DDD

(#20) Massmurderer

Nem azt írta,hogy szalad is venni egyet. :N Kár ebbe a politikát bele keverni.

[ Szerkesztve ]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#22) tal-garius válasza #54067968 (#19) üzenetére


tal-garius
aktív tag

Köszi

(#23) qantum


qantum
senior tag

Jó lett a beszámoló,köszi.

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#24) magicbox


magicbox
senior tag

Jó cikk lett. Grat! :)

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#25) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Címlapra ez szerintem kevès,alig van valami info.Ha hónapok óta használod,kifejthetted volna bővebben a tapasztalataid.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#26) janeszgol válasza Massmurderer (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

A telo 200 ezer forint. Elofizuval kevesebbet kell letenni. En se vagyok tele. Ha valakinek nincs penze, ne sirdogaljon, hanem valasszon a szolgaltatoi ajanlatok kozott. Azert vannak.
Vagy egy 0%-os thm edigitalbol, esetleg utobbi nelkul, 24-36 honapos reszletre (bar mar 2 honapja levette ezt a lehetoseget az Edigital).

seniman: le merem fogadni, hogy a pocket neo tartosabbra van osszeszerelve, mint az 1-2 eve megjelent telefonok nagyobb resze. :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#27) Millerchris


Millerchris
tag

Etalon telefon.

A holnap mèg messze van!

(#28) persil válasza tal-garius (#7) üzenetére


persil
nagyúr

Ha elfogadsz egy tanacsot, akkor legkozelebb jobban odafigyelsz a formazasra/tordelesre, meg ugy nagy altalanossagban a mondatszerekezeteidre, mert ezeket a 3-4 szavas tomondatokat nem egy elmeny olvasni. :/
(Epito jellegu kritika, felre ne erts! :) )

Ezt leszamitva jo, ha szuletnek ilyen "tesztek" is, szamomra mindig megnyugtatobb egy "egyszeru halandotol" hallani a tapasztalatokat, mint hivatasos teszteloktol. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#29) tal-garius válasza persil (#28) üzenetére


tal-garius
aktív tag

Megfogadom, köszi.

(#30) H.Istvan25 válasza kovaszoskeny (#2) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Neked Huawei fóbiád van, vagy mi van? :D

Huawei Mate 9

(#31) Massmurderer válasza janeszgol (#26) üzenetére


Massmurderer
őstag

Részletre nem veszek semmit.Vagy egybe,vagy sehogy.Soha nem voltam elöfizus,és nem is leszek.

(#32) -Skylake- válasza Massmurderer (#20) üzenetére


-Skylake-
addikt

Miert ha valakinek ez egy heti fizuja, az neked miert faj ennyire ? De komolyan kerdezem.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#33) Dr. 444Hertz válasza -Skylake- (#32) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Mert szerinte:
Jól keres valaki = korrupt politikus rokona/barátja
Ami természetesen így hülyeség.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#34) RECSKA


RECSKA
veterán

Udv a klubban! :)

Ne foglalkozz a kamerat kifogasolokat. Ha neked hozza, amit elvarsz, minden ok. En elegedett vagyok vele. Forumon azt irtak, mert igenytelen vagyok. Szerintem meg csak tudom, hogy ez egy telefon... Ha szep kepet akarok, veszek dslr-t. ( bar valszeg en azzal is sz@r kepeket csinalnek... XD )

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#35) Dr. 444Hertz válasza RECSKA (#34) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

A két dolog független egymástól.
Azért mondják, hogy "szr", mert a mai okostelefonok között nem egy készülék akad (házon belül is), ami ugyanannyiért vagy akár kevesebbért is többet tud.

Ez még nem azt jelenti, hogy neked nem felelhet meg.
Csak tisztában kell lenned azzal is, hogy valakinek ezek az apró különbségek is számítanak. :)
Persze, nem szr a Mate 9.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#36) South Velen válasza H.Istvan25 (#30) üzenetére


South Velen
addikt

Ő más. Nem a hüvelyt szereti. :D

(#37) RECSKA válasza Dr. 444Hertz (#35) üzenetére


RECSKA
veterán

Kulfoldi tesztoldalak is egesz jokat irnak a kamerarol. Azert annyira nem szar. Hazon belul egyedul a p10 jobb. Szerintem.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#38) NandoXXL válasza H.Istvan25 (#30) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Nem csak minőségi csúcs telefont gyártanak, a hulladék magyar szervizről nem beszélve. Ezért mondják hogy kínai szarok, mert aki bele nyúl ilyen olyan hibába (akár széria hiba) egy olcsóbb készülék esetén, utána pedig szív a szervizzel, annak ez nem prémium márka. Ez pedig egy prémium készülék, még jó hogy minőségi, nem a wifit dobáló 60-70 ezres szarjuk.

(#39) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Tök jó, hogy 200e-ért elégedett vagy egy telefonnal. Ennyiért már illik olyan készüléket gyártani.

(#40) gabor0928


gabor0928
tag

Nekem is ilyen telóm van és egy rossz szavam nincs rá, aki a fényképező minőségével nem elégedett az vegyen DSLR-t. Azonkívül meg talán el kéne felejteni az automata fotózást, ha jobb képeket akarsz vele csinálni akkor kapcsold Pro módba és engedélyezd a RAW fotók készítését a kamera applikációban.

(#41) Diokhan


Diokhan
addikt

Ahogy látom pár HSZ már említette előttem, hogy több gond is van ezzel a cikkel:
- Már volt róla "hivatalos" mobilaréna teszt, ez nem mond semmi újat.
- Nyelvtanilag nagyon nincs rendben az írás, kötőszavak és névelők hiányoznak, rövid tőmondatok ott, ahol 3 tőmondatot össze lehetett volna fűzni egy értelmes összetett mondattá.
Én speciel a fél cikket át fogalmaznám. Mondjuk ez felveti a kérdést bennem, hogy a korrektor mennyire nézte meg ezt a cikket, mielőtt címlapra került.
A telefont nem ismerem, nem használok droidot, de a mobilarénás teszt és ez a cikk összességében azt mondja, hogy jó kis telefon. Használd egészséggel.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#42) South Velen válasza Diokhan (#41) üzenetére


South Velen
addikt

Nagyon gyenge a színvonal, ha ez címlapra kerülhet.

Az Általad említett dolgokon kívül még ott van az is, hogy mindennemű stílust nélkülöz a cikk. Az a bevezetés is annyira jellegtelen, hogy még a telefon fórumába se írnám be kommentbe.

De legalább már van. (úgy került ki címlapra, hogy még bevezetés sem volt, ha valaki lemaradt volna) :)

[ Szerkesztve ]

(#43) Diokhan válasza South Velen (#42) üzenetére


Diokhan
addikt

Nézd. Én nem vagyok újságíró, első címlapos cikkem sem túl régen került ide ki (Amin korrektúra után vissza kellett írnom az eredeti bevezetőt és címet, mert nagyon rövidre korrektúrázták ki),
viszont a nyelvtanra mindig is érzékeny voltam...! Ezt a cikket elég nehéz volt végig olvasni fejcsóválás nélkül.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#44) H.Istvan25 válasza NandoXXL (#38) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

A "minőségi" Samsungot is a Telemax szervizeli, mint a Huaweit. Amúgy hozzáteszem, még semmi bajom nem volt soha a Telemaxal

Huawei Mate 9

(#45) South Velen válasza Diokhan (#43) üzenetére


South Velen
addikt

Természetesen a nyelvtan és a megfogalmazás problémás, én csak azt szeretném kifejezni, hogy aki veszi a bátorságot, hogy címlapos írást tegyen közzé, az - a nyelvtanon és fogalmazási készségeken túl - tegyen le valami átlagtól eltérőt az asztalra, ha nem is témaválasztásban, akkor legalább stílusban.

Itt a témaválasztás eleve nem igazán érdekes, hiszen a MA! is tesztelte már a telefont, de ha már így esett, akkor legalább valami olyan stílust vártam volna amitől érdekes olvasni az irományt.
Ezt nyomokban sem kaptuk meg, és -mint írod- a nyelvtan és fogalmazás miatt egyszerűen élvezhetetlen végig az egész (illetve őszintén megvallva fáj olvasni), hozzátéve, hogy maga a hozzáadott tartalom is nulla, bőven elfért volna hsz. -ként a fórumban.
Egyébként nem célom offenzívát indítani a "cikkíró" ellen, inkább az ellen, aki szerint ez így rendben van, hogy címplapos írás...mindenesetre az offenzívát itt le is zártam.

[ Szerkesztve ]

(#46) tal-garius válasza South Velen (#42) üzenetére


tal-garius
aktív tag

Hellosztok!
Köszi az építő jellegű kritikát, végül is ebből okulhatok, tanulhatok. Az eddig vásárolt telefonjaimról mindig készítettem leírást, bemutatót, úgy ahogy erről szerettem volna egy színvonalas írást. Próbáltam olyan dolgokat felsorolni ami a mindennapi használatkor lehet fontos, ez meg az működik, ez meg az van benne stb. Olvastam az itteni tesztet is, más külföldi oldalakon is, vásárlás előtt. Sajnos nem vagyok újságíró, így valóban a lényegre törő pár szavas mondataim valóban "élvezhetetlenek" az olvasó számára. Amit leadtam írást, annak volt bevezetője is, mégpedig az hogy a Huawei mint márka igenis lehet prémium. Sok ismerősöm mai napig azt hiszi hogy ez csak egy kínai vacak lehet (és hogy az Iphone és a Samsung a csúcs). Többet ebben a témában nem kívántam részt venni, így jobbnak láttam törölni, pedig én szerintem semmi rosszat se írtam. Ami utána lett bevezető gondolom egy szerkesztő írta oda, köszönet érte.

Mai nap volt egy kis időm átfutni az írást, javítottam benne pár dolgot, kiegészítettem azt, remélem így már elfogadható mindenki számára.

(#47) DonaldJames


DonaldJames
tag

Akksi elég jó,csak kár hogy nem cserélhető.

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#48) Jeanne d'Arc

Ez a telefon brutális,, remélem hamarosan beszerezem.

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#49) moleculez válasza South Velen (#15) üzenetére


moleculez
veterán

Hát egy komolyabb eBay/ Amazon review sem rosszabb mint ez, de mindegy, majd belejön a kolléga, erre tökéletes ez a felület. Nehéz amúgy tesztet írni, ugyan van kint egy, de csak azért , hogy kipróbáljam magam.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#50) juhasz22


juhasz22
aktív tag

Kamerát illetően nem értem minek megy a vita, tapasztalataim szerint jobb kepeket készít a Mate9 mint a P10 vagy P9.

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.