Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 11:46:35

LOGOUT.hu

HTC 10

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) HUTCHDB válasza B-Clone (#200) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Jó telefon!
Tetszik!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#202) #16820480 válasza vicze (#185) üzenetére


#16820480
törölt tag

Meg is értem ha ezért csinálják :D De amúgy szerintem azért is, mert így könnyebb az appokat frissíteni, ha nem a rendszer részét képezik, és úgyis lassan minden app a G sajátja, ami nem igazán illik az AOSP-be, vagyis az OS-be legalábbis.

A memóriakártyákat amúgy hogy kezeli a telefon? Külön tárhelyként, vagy egybe lehet csatolni a belső tárhellyel?

(#203) legiaap válasza #16820480 (#202) üzenetére


legiaap
nagyúr

mind a kettőt tudja a kártya, de az utóbbinál formázni kell

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#204) #16820480 válasza legiaap (#203) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az nem gond, most is úgy használom, és ehhez is formázni kellett. Ez amúgy midnen telefonban elérhető funkció, vagy csak bizonyos gyártók csinálják?

(#205) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Kicsit várni kell és lejjebb megy az ára.
Szerintem beáll majd 150 ezer körül.
Jövőre pont jó lenne.
Inkább z a G4 utódja mint a G5 modulator.

[ Szerkesztve ]

(#206) ollie válasza B-Clone (#200) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Még mindig nem írtál linket, hogy hol kerül ennyibe.

***

(#207) helixP válasza #16820480 (#204) üzenetére


helixP
nagyúr

Szerintem ez MM feature.

(#208) s3nsitivity válasza #16820480 (#204) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Marshmallow-ba jött be ez a funkció. Az LG és a Samsung elvetette az implementálását mivel így nem lehet hordozni a kártyát. Legalábbis a Samsung erre fogta.

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#209) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Minden tiszteletem a tiétek, de csalódtam a tesztben.
Én nem állítom, hogy samsung propagandát követtek, lehet csak rosszul sikerült a teszt és újra kellene gondolni, de valahogy még is ez az ember érzése :U

Nagyon sok user ad a szavatokra, egy tetszett plecsni nem is tudjátok mennyire befolyásol egy elég nagy vásárlói réteget.
Múltkor amikor egy ismerősömnek ajánlottam egy telefont, másnap azt mondta hogy ő olyat ugyan nem vesz, mert sehol nem írja a tesztekben hogy "okostelefon".... és akkor most képzeljétek el hogy egy elhamarkodott, vagy nem tökéletes átgondolt verdikt milyen következményekkel járhat a vásárlók felé.

Az árazás egyszerűen nem igaz, speedshop drágább mint a MM vagy edigital, engem is jól lehúztak amikor 4.500 ft ért olyan nem szabványos typec kábelt adtak el ami tönkrevágta az akkumat, pedig azt mondták biztonságos és ezért fizettem 4x annyit érte mint egy normális ember (én haverom meg autót szerel, nekem szinte bagóért megcsinál bármit, egyszer vittem el hozzá utána mondtam hogy bocs, maradjunk inkább csak barátok) és ha infra, FM-rádió, VR-támogatás miatt ez az ítélet (mert több negatívumot nem igazán lehetett olvasni a tesztben) akkor tényleg nem értelem.
Nem beszélve arról hogy se infra se fm rádió nincs az S7-ben sem, cserébe pedig elég ránézni és laggol, míg a htc a legjobban optimalizált androidot futtató bloatware kütyü. A frissítésekről, a jobb hangszóró és hangchipről ne is beszéljünk.. ezt nem kompenzálhatja az ip védettség meg a kicsivel jobb akku, nem h még ennyivel fölé lőjjön, hogy egy pecséttel magasabb legyen... :F

Ha a következő nexus ehhez hasonló lesz, akkor egy rossz szavunk nem lehet majd :N

És akkor a kérdésem, mi nálatok a különösen ajánlott? Nyilván csúcsteló kell hogy legyen tehát gondolom ennél is lényegesen jobb, és legalább fele ennyibe kerüljön? :U

UI: semmi bajom a samsunggal, volt és lesz a jövőben is még tőlük készülékem, illetve a htc-től sem csapkodom magamat a földre, de objektíven ezt akkor sem tudom kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#210) JoeYi


JoeYi
őstag

el nem tudom képzelni miért venne ilyet vki S6 vagy S7 helyett. Továbbra is tartom, hogy az utolsó pénzköltésre méltó telefon a HTC Desire volt.

(#211) gutriqper válasza DeathAdder (#209) üzenetére


gutriqper
tag

Am. tapasztalatból írod azt, hogy az S7 laggol?

(#212) legiaap válasza JoeYi (#210) üzenetére


legiaap
nagyúr

Mondjuk azért mert erre előbb jönnek a frissítéseK, mert TW mentes, mert minőségibb, mert jobb audióban, mert memória kártyát belső tárhelyként tudja kezelni?
Még tudnék találni indokokat ha nagyon akarnék.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#213) leslien válasza JoeYi (#210) üzenetére


leslien
nagyúr

pedig itt van a kezemben S7E és ha most kéne választani akkor bajban lennék... igaz kézben még nem volt nálam a HTC 10, de sztem ütős lesz...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#214) #16820480 válasza s3nsitivity (#208) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, pont ez a lényege, hogy nem hordozható -> nem lehet kivenni, és lelopni róla adatokat.

(#215) dlaj válasza DeathAdder (#209) üzenetére


dlaj
őstag

És akkor a kérdésem, mi nálatok a különösen ajánlott? Nyilván csúcsteló kell hogy legyen tehát gondolom ennél is lényegesen jobb, és legalább fele ennyibe kerüljön?

Nem kell, hogy csúcsteló legyen. Az ár-érték arány többet nyom a latba. Ez is, ha 50-60 K-val soványabban kezd kaphatott volna Ajánlottat. (Szerintem.)

(#216) Márko88


Márko88
aktív tag

Igazi HTC ;)

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#217) Márko88


Márko88
aktív tag

@JoeYi

Azèrt mert àltalàban egy Samsung hasznàlhatatlan kezdve alap funkcióknàl amikor nem jelez az èbresztő amikor be van àllìtva.

[ Szerkesztve ]

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#218) jUUh


jUUh
addikt

Micsoda hsz-ek vannak/lesznek itt... :DDD

Azért a tesztben említett és más forrásból beszerzett árak között elég nagy különbség van. A telefon nagyon ott van, kíváncsi vagyok megmenti-e a HTC-t.

Samsung Galaxy S23+

(#219) bebuci válasza gutriqper (#211) üzenetére


bebuci
tag

Én igen. Sokkal jobb mint az előző modellek, de laggol a HTC-hez képest.

HTC Diamond, Desire, Incredible S, Sensation, One X, One M7, One M8, Samsung Note4, Samsung S8, HTC U11 +, Samsung Galaxy Note 8

(#220) viera válasza legiaap (#212) üzenetére


viera
őstag

Szívemből beszélsz. :R
Kb.ezek miatt is inkább HTC 10. :K

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#221) DS39


DS39
nagyúr

Aksiból mehetett volna bele egy 4000mAh-s, és kb a legjobb lenne.

(#222) Varoz válasza DS39 (#221) üzenetére


Varoz
őstag

így is a legjobb. De tényleg szép lett volna, ha virít egy klafa akksit is. :K

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#223) rotobot


rotobot
tag

Miért említik a cikkben egy lapon az S7 et és a Huawei P9 et?

(#224) szami777


szami777
addikt

Tetszik a telefon, sose koltenék ennyit egy készülékre, de emelem kalapom.

Fél off:
Miert van az, hogy az infra par ev alatt ritkaságszamba megy a mobiloknal es tenyleg csak a felso kategoriaba fordul elo?
Emlekszem 10 eve az osszes also kategorias telefonba volt es a bluetooth volt a ritka. Ha valaki tudja, felvilagosithatna.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#225) DeathAdder válasza dlaj (#215) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nem várhatjuk el hogy egy csúcsteló árban a konkurensei alá vágjon 50-60k -val, főleg ha az adott gyártónak htc a neve :) és ha akkor is csak ajánlott lenne, akkor a következő szinthez 100-120k -val kellene h olcsóbb legyen..

Én azt mondom ez az ára, a csúcsok csúcsát mindig is meg kellett fizetni, és semmivel sem drágább mint a többi így akkor ez ne legyen releváns a konklúziónál.

Továbbra sem értem szerintük miben jobb az S7 ennyire egyértelműen :U én aztán nem vagyok elfogult, éppen lekaksizom milyen márkanevet ír a dobozon, valószínű egyiket sem fogom megvenni soha, ezért nem világos mi adja a differenciát. Egyik "a magas ár és az apróbb hibák ellenére is plecsnit érdemel" (egy alacsony besorolásút) a másik esetben meg "ezúttal sem kérdés, a nagyobb testvérhez hasonlóan részünkről a Galaxy S7 is ajánlott" (egy közepes besorolású)

gutriqper - Minden évben az megy hogy az aktuális sams zálszóshajó már nem laggol, hagyjuk ezt (főleg ha exynos soc)
Megvan mitől szerethető a gyártó, de maradjunk annyiban hogy ezért nagyon nem :N

(#226) HarleyCustom válasza DeathAdder (#225) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Simán kaphatott volna egy ajánlott plecsnit. Szerintem...

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#227) leslien


leslien
nagyúr

According to the report, the Galaxy S7 edge Injustice Edition price in Russia has been set at 79,990 rubles ($1,220) and sales are slated to begin on June 17.
forrás

ennek az ára teljesen rendben van... :U

DeathAdder ; +1..

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#228) JoeYi válasza Márko88 (#217) üzenetére


JoeYi
őstag

értem, biztos szerencsés vagyok, hogy az enyém hibátlan és elégedett vagyok

(#229) ollie válasza leslien (#227) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Limited Edition, hogy jön ez ide?

***

(#230) leslien válasza ollie (#229) üzenetére


leslien
nagyúr

ha már az árakról beszélünk jelen esetben HTC 10 ára ami abszolút rendben van.. (olcsóbban?! persze és még moziba is elvisznek.. ollie ez nem neked szól :) :R ) és próbálok vmi mást felhozni, mert amint látom a S7, S7E ára abszolút elfogadott ..
mit várnak egyesek nem értem ?! abszolút teljesített a HTC a M9 hez képest és a konkurenciákkal szemben is...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#231) Viper26


Viper26
nagyúr

A maximum 2s záridő csak vicc ugye? :F

iPhone 14 | FR955

(#232) myckie2 válasza leslien (#230) üzenetére


myckie2
őstag

Még mindig Limited Edition-ről van szó, aminek semmi köze az alap S7 árához. Emellett az 10 sokkal lassabb flash memóriát kapott, mint a konkurencia. Ha a csúcskészülékébe egy cég nem teszi bele az aktuális csúcs technológiát, akkor szerintem se kapjon Ajánlott plecsnit. [link]

[ Szerkesztve ]

(#233) Varoz válasza szami777 (#224) üzenetére


Varoz
őstag

Szerintem azért mert a BT mellett ki a fene használna infrát? Nekem is van az M8-on, de totál felesleges. Egyszer játszottam vele, hogy milyen szépen használható távirányítónak, de az csak az újdonság miatt tetszett, azóta se vettem elő ezt a részét. :DD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#234) karldergroße válasza Varoz (#233) üzenetére


karldergroße
senior tag

Mikor elveszett a távirányítóm, hetekig az M8-at használtam :)

(#235) h4h01 válasza myckie2 (#232) üzenetére


h4h01
senior tag

Ez legalább tudja a 4G-t! pssz :))

(#236) densoft


densoft
tag

Hát a képeket elnézve, a két évvel ezelőtti tech-et képviselő L930 szebb képeket csinál.

(#237) stilo18 válasza myckie2 (#232) üzenetére


stilo18
addikt

Kb ugyanez a véleményem a rendes multitask képességel :)

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#238) viera válasza h4h01 (#235) üzenetére


viera
őstag

+1 :DD

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#239) Zirowe válasza #16820480 (#149) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, de a htc legnagyobb elonye az automatikus szovegtordeles volt barhol.
Olyannormalis bongeszot, ami tudna ezt is, nem nagyon talaltam meg sajnos.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#240) Bog válasza B-Clone (#187) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Amint linkeled a hivatalos HTC oldalt a rendelésfeladás űrlapjával, már lesz is miről beszélgetni. ;)
És a következő okospistát egyszerűen kirakom a fórumról, le lett írva a cikkben is, itt is egy csomószor, hogy perpillanat egyetlen hivatalos, hazai forgalmazású HTC 10 árat lehet ismerni. Azt, ami a cikkben szerepel.

Az is le lett írva, hogy van olcsóbb alternatívája a beszerzésnek.

Az is le lett írva, hogy minden egyes csúcsmodellnél pontosan ugyanígy járunk el, megírjuk a hivatalos árát.

És ez ezután is így lesz, mert nem is lehet máshogy, aki ezt nem bírja felfogni, az szerintem simán egy troll. Vagy tényleg ekkorára nőtt az agya. Trollokra nincs szükségünk, de mivel nem fogom sajnos tudni megállapítani, hogy az illető csak simán nem tud kilépni a saját korlátai közül, vagy troll, ezért trollnak tekintem, úgy egyszerűbb. Köszöntem a figyelmet. Esetleg bájcseveghetnétek a készülékről is talán, bár az biztos sokkal összetettebb feladat, mint az, hogy "nem is ennyibe kerül, mert máshol olcsóbb".

És még egy gondolat a margóra: elképesztően döbbenetesnek tartom, hogy azon vannak elvileg értelmes és valamennyire felnőtt emberek, akik egy online fórumban verik a palávert, mert nem olyan a plecsni, jajj, jajj, hát össze fog dőlni a világ, meg tök nehéz elolvasni a tesztet, ahol nincs semmi lehúzás, csak mi, tesztelők úgy éreztük, hogy az árazás egy csöppet magasabb a kelleténél. És komolyan van, aki emiatt itt kiakad, prüszköl, hisztizik, sír, nyünyörög, mint egy óvodás. Dráma. Világvége. Szörnyűség. Durvább, mint a Matolcsy-alapítványok, csakugyan.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#241) ffodi válasza leslien (#230) üzenetére


ffodi
veterán

Sokan nem tekintik a HTC-t "minőségi gyártónak", csak egy túlárazott szart látnak, amiben sosincs semmi újdonság, és kullog a konkurencia mögött. Az m7 után a HTC nem lépte meg, amit meg kellett volna, és kiadott két modellt (m8 és m9), amik jók voltak a maguk módján, de nem ütöttek nagyot, és valóban volt lemaradásuk (helyenként nem is kicsi) a konkurenciához képest, ami az árukon persze nem feltétlen tükröződött. Az m9 megjelenésekor a sokat ismételt melegedési problémák, a gyenge minőségű képeket készítő kamera és a viszonylag gyenge akkuidő mindenhol erőteljesen ki lett hangsúlyozva, melynek hatására mindenki köpködni kezdett a HTC-re. Persze amikor viszonylag rövid időn belül javították a melegedési gondokat, jobb lett az akkuidő, valamint néhány update után a kamera is egész jó képeket készített, azt senki sem tesztelte újra, így a legtöbb emberhez el sem jutott ez az infó (vagy ha el is jutott, már nem érdekelte...).

Nyilván innen nehéz visszanyerni a renomét, főleg úgy, hogy pl. sok külföldi tesztoldal a 10 kameráját olyan FW-rel tesztelte, ami a userekhez ki sem került, és így kicsit torzította az összképet, de aki nem hiszi, hogy a HTC 10 minden szempontból ott van a jelenlegi élvonalban, annak javaslom, hogy próbáljon ki egyet élőben.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#242) edward2 válasza jUUh (#218) üzenetére


edward2
addikt

Kint van a májusi forgalom. Úgy tűnik nem menti meg.

(#243) Zirowe válasza szami777 (#224) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azert az akkori infraknak koze nincs a mostaniakhoz, foleg hatotav es programozhatosag szempontjabol.
M7 es m8on is nagyon kenyelmes feature volt, nagyon kar erte, hogy ebbol kihagytak.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#244) mackoapo11


mackoapo11
aktív tag

Az a baj,hogy sokan nem bírják megérteni,hogy a HTC mindig is kuriózum volt és az is marad!!! Annak idején a PDA-k világában se volt olcsó,sokat is használtam belőlük,akkor a NOKIA volt annyira favorit,mint most a Samsung.DE pont ezért fizettem 2009-ben 180 ezret egy HTC HD 2-ért(ami a mai napig működik),mert nem sok jött velem szemben!!
És pont azért fizetnék inkább ezért 240 ezret,mint holmi Samsungért,mert az ember dob rá egy tokot és ugyan úgy néz ki mint a 30 ezres társa,amit még az utolsó csöves is meg tud venni..... :DD Van akinek ez is fontos!!!

(#245) spawn21


spawn21
veterán

nagyon szeretem a telefont.

M7 óta nem volt az az igazi HTC érzés. De most ismét itt van. MInden más telefonom ment is a vitrinbe. Nincs szükségem mellette semmilyen másik zászlós hajóra. Ami kompromisszumot kell kötönöm itt, mindent megér a többihez képest.

iPhone 13p

(#246) myckie2 válasza stilo18 (#237) üzenetére


myckie2
őstag

Mert az EU verzióval mi a baj? [link]

(#247) cyber86


cyber86
őstag

-

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#248) zack


zack
nagyúr

HTC One-om volt, amikor bejött...Szoftveresen tényleg nagyon összerakják a HTC-t. Ez nem vitás. Az akkori csúcs S4-et váltotta Ég és föld volt a kettő sebességben. A Unibody kialakítás is parádés volt.
De a One-nál is becsúsztak hibák. Én még szubpixel hibás telóval nem találkoztam, talán még a SonyEricsson T68 korszakban, ami nem most volt. De az utóbbi években minden kijelző stabil volt.
HTC One-ban viszont lett 3db subpixel hibám. Elég kiábrándító volt. A tok festéke pedig 3-4 hónap után pattogott le (fekete), és bántam miért nem ezüst lett.
Eladtam olcsóbban, mert ezek a hibák zavartak. Persze lehet, hogy csak kifogtam, ezt nem tudom.

De valamiért bennem van, hogy minőség terén több kell. Samsung hozzáállását és magát a márkát én sem kedvelem túlzottan, de számomra ez másodlagos, ha adott termék ár/érték arányban jobb mint a többi, és az van ráírva hogy Samsung, megveszem. Telefonokban számomra a Note széria hozza azt, amit elvárok ennyi pénzért a minőséget tekintve.
Tv-m is Samsung lett, mert 55 colos méretben ez volt az ajánlott vétel. Nem érdekelt mi van ráírva. A pénzemért a legjobbat akartam. Persze ezt sem bántam meg.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#249) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Itt valami félreértés van. Teszt a mobilaréna oldalán egy HTC mobilról?! :C :C

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#250) Bar1


Bar1
aktív tag

Kérdés a HTC 10 tulajokhoz:
a kapacitív gombok egyik tesztben fehérek, másho (mint pl. itt), kékek.
Változtatható a színűk vagy nem? Vagy a sötétszürke hátlaposakon kéken, az ezüst/arany színűeken fehéren világítanak a gombok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.