Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Solten


Solten
addikt

Klassz, a 673*s szeria "utodai"... :) Korrekt aron kinalgattak mar azokat is.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#2) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

4515s:
Grafikus kártya: Intel GMA 4500MHD

Azért aki ilyet kirak szemrebbenés nélkül, no comment...

Szerk.: Egyébként meg 17"-os üzleti noti? A HP oroszokat vett fel? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3) azbest válasza VaniliásRönk (#2) üzenetére


azbest
félisten

copy paste :D

Úttörő a HP, amd processzort összehozta az integrált intel vga-val ;]

Hivatalos oldalon látom ATI Radeon™ HD 3200 van kinn. [link] Sokkal szimpatikusabb, mint az inteles testvére.

[ Szerkesztve ]

(#4) Lars


Lars
őstag

Kifejezetten korrekt árak tudáshoz képest ( és természetesen a brand-et figyelembevéve )
Az más kérdés, hogy a 17-colt már nem nevezném üzletinek.
a 15-öst is csak autóval való hurcolászásra. Egy párszor cipeltem haza buszon a saját 15-ösömet. Alig 2 órát volt a vállamon. Nem vagyok egy csenevész ember, de örültem amikor lerakhattam végre otthon :)
( Ezúton üdvözlöm az autóm eltulajdonítóját, hogy köszi, erősödött a vállam legalább :D )

(#5) Dr. Akula válasza VaniliásRönk (#2) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Egy tárgyaláson azt röhögik ki aki játékgépet vesz elő üzleti noti helyett. Az integrált videokártya gyakorlatilag követelmény, nem quakezni megy az ember, hanem dolgozni.

(#6) pacorro válasza VaniliásRönk (#2) üzenetére


pacorro
aktív tag

:B
Most már nem.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#7) Solten válasza Dr. Akula (#5) üzenetére


Solten
addikt

Teljesen elegans keszulek, megallja a helyet, szvsz jobb alternativa egy 300k-s "uzleti notebook"-nal ... :) Bravo HP.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#8) zed1983


zed1983
őstag

Na ez aztán szögletes...és elegáns :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#9) DroneZ


DroneZ
aktív tag

húúú már 4 óra telt el az előző notis post óta és én már attól féltem, hogy nem lesz több komolyan... de a hp-s fiúk megmentettek, nem kell félni jön még lapi zsákszámra. kenyér mellé mikor dobálják már? ;]

na de a lényeg, hogy jónézki', jóáronva' azt' jóva'.

[ Szerkesztve ]

(#10) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

A 4510s nagyon jó ár-érték aránnyal rendelkezik. :K

(#11) xedos


xedos
addikt

Ezek üzletiek????
Akkor az elitebook széria micsoda??? Csúcs üzleti????

(#12) venember83


venember83
nagyúr

Üzleti? Ezt a jelzőt ki kellene érdemelni, nem ráaggatni minden *zarra. Fekete pont a HP számára.

(#13) .Anakin.


.Anakin.
tag

Hát érdekes jah.
Valahogy a 16"-os 16:9-es mozizásra kitalált kijelző nállam se az üzleti réteget idézi.

(#14) VaniliásRönk válasza Dr. Akula (#5) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Mi a frászkarikát akartál ezzel mondani? :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#15) Dr. Akula válasza VaniliásRönk (#14) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Közben rájöttem hogy az amd-s proci mellé intel videora gondolsz, de először úgy olvastam hogy az integrált karit fikázod.

(#16) Juli2003


Juli2003
csendes tag

Nem tudom honnan veszi a prohardver az árakat, vagy miből számítja ki, de nettó:116k-ért még a kiskereskedő sem fogja megkapni, nem hogy a végfelhasználó!!! Hiszen az alap notik is ennél jóval drágábbak! Vagy esetleg a leggagyibbnak írták ki az árát? Azt meg kifogja megvenni? Senki! A lenti konfiguráció ami nem üzleti, hanem home, ez is 125k+áfa.

HP Compaq 6730s
DualCore T4200 (2000)
3072 MB
320 GB
15,4" WXGA
DVDRW+/- Lightscribe
Ajándék táska

[ Szerkesztve ]

(#17) Bandi4 válasza Juli2003 (#16) üzenetére


Bandi4
csendes tag

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/hu/hu/sm/WF25a/321957-321957-64295-89315-89315-3934828.html

Szerintem egész jól vannak informálva!

Hol lehet ilyen gépet venni, nem tudjátok véletlenül?

Üdv

(#18) nobela


nobela
senior tag

Hmm 116-ért business class notebook? Na ne vicceljünk már.

Ráadásul ebben a cikkben nyomát sem láttam azoknak a paramétereknek ami alapján valóban "üzleti" lehet egy notebook...

Hacsak nem a "fényes fekete" fényezésre gondoltak :W

[ Szerkesztve ]

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#19) Juli2003 válasza nobela (#18) üzenetére


Juli2003
csendes tag

A technikai paraméterek, amiket én a belső leírásokban láttam az valóban a 6730b modelleknek a folytatása. Tuladonképpen a leváltó modellek.
De a HP oldalán látható árak köszönő viszonyban sem lesznek a valódi végfelhasználói árakkal.
A temékek jelenleg még nem érhetők el hivatalos forrásból.
Inkább a linkelt oldalon valahol a bal oldali modell ára körül lesz kapható szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#20) Dr. Akula válasza nobela (#18) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Mert nem is business class.

(#21) VaniliásRönk válasza Juli2003 (#19) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A 6XXXb széria valóban üzleti kategória, azért is annyi amennyi (~200k+), ez valószínűleg még a 6XXXs-eknél is gagyibb cucc, ezért ilyen olcsó.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#22) nobela válasza Dr. Akula (#20) üzenetére


nobela
senior tag

"HP notebookok üzleti felhasználóknak"

Ez a cikk címe.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#23) VaniliásRönk válasza nobela (#18) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A 6XXXs is nagyjából ennyibe kerül, és az is üzleti, a Pavilion a home sorozat.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#24) Dr. Akula válasza nobela (#22) üzenetére


Dr. Akula
félisten

És? Nem a címről volt szó, hanem a notiról.

(#25) Juli2003 válasza VaniliásRönk (#23) üzenetére


Juli2003
csendes tag

A 6xxxs az home kategória, azért van hozzá vista home basic oprendszer, a 6xxxb az üzleti, és ezért vista business van hozzá, általában xp downgrade joggal.
A pavilion az home multimédiás kategória és vista home premium rendszerrel

[ Szerkesztve ]

(#26) .Anakin. válasza Juli2003 (#25) üzenetére


.Anakin.
tag

most akkor azér üzleti egy notebook mer Business Vista van hozzá?
vagy a sorosport meg az 56k-s modem az üzleti vízválasztó amivel a pl a 6735s és 6735b külömbözik?

(#27) Juli2003 válasza .Anakin. (#26) üzenetére


Juli2003
csendes tag

Pontosan ezek azok a különbségek, amik miatt pld. üzleti egy noti a HP-nél. ÉPersze már az oprendszer is árulkodik a noti felhasználásáról.

(#28) Juli2003


Juli2003
csendes tag

A HP üzleti kategóriás gépe a "b" széria. Jó minőségű anyagokból lett összeállítva, nem kopik, nem karcolódik, masszív házszerkezet, billentyűzete kényelmes. A 0 végződésű intel, az 5-ös végződésű amd procis. Játékra az integrált vga-k miatt nem annyira alkalmasak, bár aki ilyent vesz már az ár miatt is nem játékra veszi. És ezért is írtam lentebb, hogy a 116 bruttóért még a kiskerek sem kapják meg. Játékra inkább Pavilion. Főleg azok amik most jelennek majd meg. dv6-os sorozat vagy 17"-nál a dv7-es sorozat.

(#29) VaniliásRönk válasza Juli2003 (#25) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ajánlom figyelmedbe. [link]

#28: A váza valóban masszív, de ez a nem kopik, nem karcolódik szöveg csak olyan ember száját hagyhatja el aki nem fogott még ilyet a kezében, festett (!) műanyag, a festék a gagyibb kategóriát gazdagítja, a Presario 714EA-m 7 év alatt nem tudott látványosan megkopni, a 6735b-mnek 3 évet sem adok és rossz lesz ránézni.
Játszani pedig az Intel int. VGA-kkal nem lehet, az AMD 780G elég szépen teljesít 1280-ban, aki pedig 1680-as kijelzővel veszi az meg is érdemli a sorsát.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#30) parandroid válasza Juli2003 (#28) üzenetére


parandroid
nagyúr

Nem kimondottan. A b (business) jobb, mint az s (standard), de az igazán felsőkat üzleti széria a p (professional) jelölésű. Eleve milyen üzleti noti már az, amin még pöcökegér sincs? ;]

Másrészt a HP sem képes csodára, alig valamivel 100e felett ne várj üzleti notebooktól megszokott minőséget.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#31) Juli2003 válasza parandroid (#30) üzenetére


Juli2003
csendes tag

Persze hogy a P a felsőkategória, de azt nem is kapod meg 280-300 alatt.ezt meg valaki látta 116-ért, amit nem hiszek el.
De várjuk meg a teljes leírását a terméknek, főleg az ház anyagára leszek kíváncsi. Én legalábbis 5 perce még nem találkoztam vele. Amit meg feltettek a hp oldalára az csak egy általános leirás. De a csatlakozások, illetve a vezetéknélküli technológia inkább üzleti mint otthoni kategória.
A pöcök egér szerinted mennyi embert érint? Nálam kb. 100-ból 1 keresi a pöcök egeret az üzleti kategóriánál.

(#32) parandroid válasza Juli2003 (#31) üzenetére


parandroid
nagyúr

Az engem nem érdekel, hogy mennyi embert érint, én anélkül nem veszek notit és kész. :)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#33) PC-Style


PC-Style
tag

Sziasztok!
Van nekem egy HP nw8440 notim jó ideje. Nem találtam róla külön topikot, pedig szerintem igencsak megérdemelné, amilyen jól sikerült darab.
Szerintetek érdemes volna nyitnom egyet neki, vagy van már ilyen, csak én nem találtam?
Üdv all!
--
PC-Style

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.