Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fecc87


fecc87
tag

Jó kis laptop, de találtam egy érdekességet az árral kapcsolatban. Mivel nem írtál árat, elkezdtem keresgélni. Egy webshopban az "elavult" envy 13 kerül akciósan 490 ezerbe, az envy 14 pedig a hp webshopban ezer dollárba. Ez tényleg baráti ár, nem csak az amcsiknak. Ilyen teljesítménnyel, szilárd házzal akár olcsónak is tekinthető.

(#2) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett a teszt.
Jo kis gepet vettel. Hasznald egeszsseggel :)

"There is nothing permanent except change"

(#3) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Érdekes.
Fejjel lefelé nézted a logót. Következetesen, végig HP-t írtál, mikor az valójában DY.

A DY az egyik legnagyobb számítógépgyártó a világon, nézd csak meg fejjel lefelé a logót!

Sajnos már sokszor láttam ezt a fatális tévedést, de próbálok javítani a helyzeten!

Üdv: Sojal Ynávláb

(#4) qky


qky
tag

Furi, hogy Magyarországon nem lehet kapni. :F
Pedig szerintem is nagyon szép és ez biztos baromi sok vevőt jelentene.

40512 - 3,5k/db (2 db)

(#5) haky válasza qky (#4) üzenetére


haky
senior tag

Szia!

Nemsokára érkezik hozzánk belőle egy pár darab, ha akarod nálunk megveheted.
1111. Budapest, Budafoki út 15.
Notebook Store Buda-Mammut

Aki másnak retyvetyutyu...

(#6) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Jó bemutató.
Ha felcserélünk két betűt, lehetne a neve "Enyv". :D

(#7) zetecR válasza Krugszvele (#3) üzenetére


zetecR
addikt

:DDD

(#8) domi007 válasza haky (#5) üzenetére


domi007
őstag

Ha nem titkos, megmondod mennyiért szándékozzátok árulni? Akár privátban is írhatod.

Többiek:
Köszönöm szépen az elismerő szavakat. Most adok hozzá egy linket a processzor-teljesítményről, azt érdemes esetleg megnézni még.

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#9) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó teszt lett. Köszönöm! :R És gratulálok a notihoz. Jó kis cuccos! :DDD

(#10) domi007 válasza zetecR (#7) üzenetére


domi007
őstag

Ami a LOL, hogy ezt az előző HPs cikkemnél ugyanígy besütötte valaki :DD :N :C :))

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#11) Hunter2


Hunter2
addikt

e fedlap úgy néz ki mintha Braile írással rányomtattak volna egy könyvet, ezzel együtt is jól néz ki szerintem de inkább elitebook-ot vennék helyette.

(#12) Dottore


Dottore
addikt

Annyit legalább mindenképp sikerült elérniük, hogy jóval giccsesebb lett mint az almáék szerelemgyereke.

(#13) Jhonny06 válasza Krugszvele (#3) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ennek viccesnek kéne lennie?

(#14) CSZSG


CSZSG
csendes tag

Kicsit furcsa a 999 dollár = 1300 euró átszámítás még úgy is ha belevesszük a szállítási költséget és a vámot is. De hát erről szól az amerikai jólét!

(#15) aram01


aram01
nagyúr

tetszik,csak szerintem drága

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#16) Aguinaga


Aguinaga
őstag

Ha tényleg kigyullad, akkor én biztos nem vennék ilyet.

PSN: OldSlowhand74

(#17) Matthewsz


Matthewsz
aktív tag

Szerintem a hűtést a biosban ki tudod kapcsolni. Nekem is hp van, ha rádugtam hálózatra azonnal beindult a hűtés és állandóan ment, már kezdtem beletörődni amikor belenéztem a biosba, és ki lehet kapcsolni, hogy állandóan menjen!

(#18) mcsabee


mcsabee
senior tag

Nem gyenge gép, grat hozzá :D .

Jó a teszt is, élvezet olvasni, nagyon jól összeraktad :R .

Stay a while and listen...

(#19) Bathory Peti


Bathory Peti
aktív tag

Nagyon szép kis laptop,jó bemutató.

További jó forumozást mindenkinek,én ma voltm itt utoljára.Sziasztok.

(#20) alamuszi válasza aram01 (#15) üzenetére


alamuszi
senior tag

Mihez képest az. Inkább ez, mint egy MacBook Pro.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#21) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Ez a nem semmi, hogy még el is nevezik "envy"-nek. Magukra értik vagy mi? :D Részleteiben messze van ez még a MacBook Pro-tól, a touchpad-ról és a zajszintjéről nem is beszélve. Egyébként meg nem is értem. Ne az Apple-t másolják hanem ugyanezzel az anyagfelhasználással készítsenek egy letisztult gépet és akkor az egy jó HP gép lesz. Az ehhez hasonló "wannabe" kinézetű termékeket sosem szerettem.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#22) huszar90


huszar90
aktív tag

kár a buzis virág motivumokért pedig már kezdtem örülni hogy végre egy jó kis hp noti :U

(#23) alamuszi válasza M@trixfan (#21) üzenetére


alamuszi
senior tag

Na igen teljesen igaz. Ennyiért inkább egy HP ProBook 6540B. Ami nem hasonlít a MacBook-ra, de nekem jobban tettszik, legalább ennyiért nem konzumer.

(#22) huszar90

?. Sokkal több is van, csak nem úgy néz kimint ez.

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#24) m0h0senator válasza alamuszi (#23) üzenetére


m0h0senator
őstag

használtál már macbook pro-t? szerintem ne hasonlítsd teljesen felesleges.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#25) huszar90 válasza alamuszi (#23) üzenetére


huszar90
aktív tag

én az envy szérián belül gondoltam...

(#27) domi007 válasza Kalandor (#26) üzenetére


domi007
őstag

Ha ezt belövöm, akkor meg ki-be kapcsolgat állandóan...nem éri meg.

A buzis virágmintát köszönettel visszautasítom, élőben sokkal szebb, és nem buzis.

ProBook-ok lehet, hogy király, csak éppen szarabb hardver (videókártya) meg üzemidő....

Szerintem.

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#28) Morden24 válasza huszar90 (#22) üzenetére


Morden24
nagyúr

Van nem virágos Envy is.

Sectumsempra - For Enemies

(#29) spyduck válasza domi007 (#27) üzenetére


spyduck
nagyúr

Honnan szerezted az Envy-t? :)

[ Szerkesztve ]

(#30) spyduck válasza Kalandor (#26) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ja, csak kb semmi különbség nincs az enable meg a disable mód között.

(#31) zdanee


zdanee
őstag

Hasonlo szempontok szerint nekem az Acer TimelineX 3820tg-re esett a valasztasom. Futottak meg az Alienware m11x R2 (itthon kb beszerezhetetlen), az Envy 14, az ul30 es a 4820tg.

Nehany technikai parameter azert meg jolesett volna: kijelzo felbontasa pl?

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#32) blueMerle


blueMerle
veterán

Ha megfogadsz tőlem egyetlen tanácsot: ezt a baromira nagyképüen hangzó címet javítsd át. Ha egy teszter fogalmaz így az elmegy, de egy tulajdonostól ez minősíthetetlen, már bocs. :((( Lehet csak nekem szúrt szemet, de akkoris...Tudom hogy nem úgy szántad.

A cikked/teszted ettől függetlenül nagyon jó lett. :K

[ Szerkesztve ]

(#33) Matthewsz válasza Kalandor (#26) üzenetére


Matthewsz
aktív tag

Igen, erről beszéltem.

(#27) domi007: Én ezt úgy küszöbölöm ki, hogy ha nincs szükség a vga teljesítményére akkor egyszerűen átkapcsolom az ATI PowerPlay-t max akku időre, amivel leveszi a teljseítményt>kevésbé melegszik>nem megy a venti.

(#30) spyduck: Ez nem igaz, nekem igenis működik a dolog! :K

(#34) wAfu válasza huszar90 (#22) üzenetére


wAfu
tag

veszel 400 ropiért egy notit, írsz róla egy tesztet, és ezt kapod, priceless :DD :))

(#35) MY2K


MY2K
aktív tag

Elég részletes teszt volt, köszönjük! Hozzáteszem igényes, jól összerakott gépet használtan is lehet venni valamivel megfizethetőbb áron. Én egy Dell D620-at használok a munkámhoz aminek szintén jó az anyaghasználata de közel se ilyen erőgép. Grat mégegyszer! Remélem sokáig hűséges társad marad!

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#36) alamuszi válasza m0h0senator (#24) üzenetére


alamuszi
senior tag

Igen használtam fél évig, de ezt is leírtam fél éve, most is van a cégnél, és bizony, ha a ThinkPad-em, és a MacBook Pro között kell választani, akkor a MacBook Pro megy a levesbe, nem kicsit. De ezt is leírtam már, engem sajnos nem fog meg az "életérzés" mert erről van szó. A Privát notebookom, egy Hp ProBook 5310m, de még ez is jobb a jelenlegi MacBook Pro-nál. Szóval az a helyzet, hogy sajna akinek az a Hardver megéri a magyar 13" esetén 360 000 Ft-ot, 15" esetén fél milla felett. Nemzetközi vicc a Mac itt Magyarországon. Hypo-lni lehet, csak a demagók "használtál már mac" -et. Igen és.... (??????)

[ Szerkesztve ]

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#37) Napfénysüti

Nem rossz gép. Prémium consumerek között versenyképes lehet. De a kijelzőt akkor is sajnálom ennél, már megint ez a HD felbontás. :((( Filmet nézni biztos jó rajta de amúgy? :U

Més que un club!

(#38) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Örültem hogy bemutatod-e gépet, mert én is ilyet fogok venni amint visszatérek Amiba. Csak azt nem tudom eldönteni hogy 14 vagy 15 colos legyen :F . A kisebb gépeket szeretem, de a 15 colosnak csábító a hd5830as videokártyája, valamint hogy dupla merevlemezes.

(#39) Zanik válasza blueMerle (#32) üzenetére


Zanik
addikt

Én nem érzem nagyképűnek, sima szójáték: envy = irigység :U

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#40) Napfénysüti válasza Zanik (#39) üzenetére

Így hogy ott van a kérdőjel a végén szerintem se nagyképű. Egyáltalán nem biztos hogy irigylik a gépet. Ezt mindenki maga eldöntheti. :)

Més que un club!

(#41) alamuszi válasza Napfénysüti (#37) üzenetére


alamuszi
senior tag

Na igen sajnos a Lenovo ThinkPad, és a HP EliteBook is ilyen felbontású paneleket kapott. A konzumer piac kezdte diktálni a kijeelző ipart. Furcsa.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#42) Atom_Anti válasza Napfénysüti (#37) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Ne vágom, mi gond van a kijelző felbontásával?

(#43) Napfénysüti válasza alamuszi (#41) üzenetére

Nagyon szomorú leszek ha a business kategóriába is teljesen elterjednek ezek a "használhatatlan" kijelzők. :(
Akkor fogalmam se lesz milyen gépet vegyek. Bár ez pár évig még nem fenyeget szerencsére de a jelek aggasztóak. :U

Atom_Anti: például a kevés sor. Van aki munkára használja a laptopot nem pedig médiacenternek. :) Nekem 14,1-en van 1440*900 és még rövidlátóként is rettentően örülök neki hogy anno ezt vettem mert kiválóan használható. A jövőben ez alá már nem is adnám ha lehet. Bár amennyiben a trend így folytatódik kénytelen leszek...

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#44) Atom_Anti válasza Napfénysüti (#43) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Értem, akkor az 1366x768 felbontásra értheted, ami nekem sem tetszik. +200 USD ellenében viszont van hozzá 1600x900 as is.

(#45) Napfénysüti válasza Atom_Anti (#44) üzenetére

Igen csak ezzel van bajom. Illetve én jobban szeretem a 16:10 arányt. De a plusz pénzért választható nagyobb felbontás már korrektebb ajánlatnak tűnik.
Ha már csak TN+film panelek vannak akkor legalább a felbontás legyen használható. :K

Més que un club!

(#46) alamuszi válasza Napfénysüti (#45) üzenetére


alamuszi
senior tag

Nekem is csak azért felel meg jelen pillanatban az 1366*768 az 5310m-en, mert 13" és erre viszonylag jó ez a felbontás. De amint 14", vagy 15" lenne, akkor 1600*900, vagy 1920*1080 lenne csak a megoldás. De így elmegy.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#47) domi007 válasza Matthewsz (#33) üzenetére


domi007
őstag

Én meg átkapcsolok Intel GMA HD-re, és akkor abszolúte nem (kéne) hogy melegedjen...nah mind1, igazából leszarom ezt a kis ventizajt, de a tesztben kötelező volt megemlíteni.

blueMerle: véleményem szerint a kérdőjel, valamint a szójáték együtt nem a nagyképűség jele, ahogy ezt már előttem ketten is kifejtették. Sajnálom, hogy nem tetszik a cím, ha tudsz valami frappánsabbat, akkor írjál privátot, és lehetséges, hogy változtatok.

Többiek: köszönet a véleményekért, körülbelül erre számítottam (hideg meleg vegyes :))).

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#48) domi007 válasza Atom_Anti (#38) üzenetére


domi007
őstag

15ös kifutó modell, szerintem nem éri meg a felárat sem. De persze a videókártya erős lehet.

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#49) audi100td válasza Napfénysüti (#40) üzenetére


audi100td
nagyúr

Én nem irigylem... :B

(#50) Napfénysüti válasza audi100td (#49) üzenetére

Én se cserélném le a T400-at egy Envy-re. :) De szerintem a legtöbb ember így van vele, a saját dolgait dícséri. Az előző Fu-Sim helyett viszont boldogan elfogadtam volna ezt a HP gépet. :D Amúgy a kijelzőt leszámítva tényleg nem rossz gép bár kissé húzós az ára így biztos nem vennék de ha valamelyik ismerősöm ilyesmire pályázna nem beszélném le.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.