Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ftc


ftc
nagyúr

Árat hiányolok...De biztos a csillagos ég

(#2) X@b3e


X@b3e
addikt

:P Ilyet már láttunk, max nem OCZ-től. Ha mondjuk ugyanezt az időzítést 5-600 MHz-en, vagy DDR2-vel érné el, akkor télleg kira lenne:DD

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#3) Domy válasza X@b3e (#2) üzenetére


Domy
aktív tag

Ember, ébresztő! Ők is mint minden más gyártó, válogatják a chipeket... gyakorlatilag szinte lehetetlen olyat válogatni, ami elmegy akár 500-at is 2-2-2-5-ön... és tömeges mennyiségben gyártható!

(#4) X@b3e válasza Domy (#3) üzenetére


X@b3e
addikt

Én csak arra utaltam, hogy az lenne igazán nagy hír!
Ilyen időzítésű winbond chippes ramok meg már vannak jócskán
Amúgy meg smiley-t nem láttad?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#5) -FreaK- válasza Domy (#3) üzenetére


-FreaK-
veterán

Hát nem,én is így gondoltam de nemrég cáfolta meg pont az ocz..
http://www.hardwareoc.hu/index.php/p/news/cid/3/y/7599.html

Én úgy tudtam eddig hogy az ocz-nek is volt idáig 2-2-2-5ös ddr400as memója..
de ezexerint mégse. Télleg nem nagy szám amúgy eza memó hiszen a kunkurensek már jó ideje rendelkeznek ilyennel.Az 1gbos kit ára olyan 90-100e Ft brutto..

(#6) killahdrums


killahdrums
senior tag

Nekem ez van: Bővebben: link

OCZ mehet a sunyiba! :) Persze majd keresek róla valami komoly tesztet...

There is no God, just Technology...

(#7) -FreaK- válasza killahdrums (#6) üzenetére


-FreaK-
veterán

Legjobb:))
Mennyiért vetted?

(#8) Scream007


Scream007
őstag

nem ér annyit amennyibe kerül.
és garantált ez a ram esetében a bh5 vagy csak lehet rajta az is?:C

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#9) killahdrums válasza -FreaK- (#7) üzenetére


killahdrums
senior tag

67K :B

There is no God, just Technology...

(#10) Tithian


Tithian
őstag

Újra divatba jön a BH-5?

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#11) killahdrums


killahdrums
senior tag

Sztem TCCD POWA! ;]

...egyébként biztos qurva jó ramok ezek! Kéne tudni mennyi az ára pl. ennek és egy tesztet megnéznék róla, egy olyasmit mondjuk amilyet belinkeltem az előbb.

Majd keresgélek!

There is no God, just Technology...

(#12) -FreaK- válasza killahdrums (#11) üzenetére


-FreaK-
veterán

Sztem is:)
Amúgy sztem ez elírás a bh5 már csak tuningolva bírja ezeket az értékeket,és az összes 2-2-2-5(ddr400)as időzítésű modul TCCD:)

(#13) Esmein


Esmein
nagyúr

Winbond bh-5 ? Mi az a 3 volt egy bh-5 nek ? Lehet annak 3.4-et is adni, igaz akkor már illik passzívan hűteni, 3.6 fölött aktívan és 3.8nál nagyobbon nem illik járatni.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#14) -FreaK- válasza killahdrums (#9) üzenetére


-FreaK-
veterán

67?1 giga?
Én is vennék ennyiért vagy 3at!:D

(#15) Esmein válasza -FreaK- (#12) üzenetére


Esmein
nagyúr

Lehet még nem láttam samsung tccd.t de a samsungokkal nem vagyok megbarátkozva. 440 mhz 2.5-4-4-8 és végük, 400-on nem ment még egyik se 2-2-2-5-öt vagy 11-et amelyik nálam volt 3 db tccc és 1 tcc4.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#16) killahdrums válasza Esmein (#15) üzenetére


killahdrums
senior tag

...nekem 2,5-4-4-8-on 520-on rohannak. kb. 440-ig megy a 2-2-2-5.

There is no God, just Technology...

(#17) Esmein válasza killahdrums (#16) üzenetére


Esmein
nagyúr

Akkor mégiscsak jó széria lehet. Ezt a winbond bh-5 is tudja, de igazából 3.3 volton lehet őket kihajtani. Még jó hogy nagyon imádják a feszt.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#18) Loretto


Loretto
veterán

Hát igen. Csodás ram. Hasíthat mint atom.

Soirée...

(#19) -FreaK- válasza Esmein (#15) üzenetére


-FreaK-
veterán

Persze hogy jó:)
Az összes nagyobb gyártó kínál már ilyen chipekre épülő modulokat,nem véletlen:)
Nagyon skálázható is míg 400on 2-2-2-5ös csúcs időzítéseket nyújt(mindezt most alapfesszel értendő,így 415ig tudja tartani kb ezt az időzítést) addig a max órajel elérheti a 470-480at is,komoly tuningal meg még bőven 500fölés megy.Szal nem rossz kis darab:)) Asszem amit linkeltem ocz voltage extreme is ilyenekre épül,ez 500on tudja a 2-2-2-8at.. természetesen elég nagy fesz melett:)

(#20) Sir Riccio válasza Esmein (#17) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Meg kell hogy cáfoljalak, ugyanis az ADATA 566-os modulokon is Samsung TCCD-s csippek vannak, és simán mennek 455-ig 2-2-2-5 1T időzitéssel, és 566-ig 2,5-3-3-6- 1T-vel. Ha infóim nem csalnak akkor a 600-as modulokon is ugyan ezek vannak csak válogatott csippekkel. Az hogy számodra kiábránditó a samsung memória nem csodálom, ugyanis a kereskedelemben kapható ''samsung memória 90 %-a hamisitvány, annyi köze van a sansunghoz hogy rászitázták a nevét. Nem véletlen az hogy jobb helyeken ugy árulják: ''eredeti samsung memória, dobozos 5 év garancia'' és ez nem azonos a fent emlitett samsungal.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#21) Fercsa


Fercsa
senior tag

Ebbe nem tudom mi az elvonal:D
mikor mar az OCZ reg kidobta az 500-as VX-eit :U :)

A fentebiekben irt Adata-k valoban jok idozitesben ,de 440 korul kifekszenek :(
es hiaba emeled a feszt naluk ez nem segit:D

a Winbondnal (bh5-bh6 elsosorban) 3.3V-on a max az atlagban 480-500 korul van tapasztalataim szerint :) Bővebben: link;)

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#22) Esmein válasza Sir Riccio (#20) üzenetére


Esmein
nagyúr

Sajna a 455/2-2-2-5-1T -nél jobb ramok kellenek nforce2 mellé, továbbra is csak a bh-5 ben látom a reményt, azok megcsinálnak 480-500-at is cas2-vel. Nem tagadom, csábító az a 600 mhz a64 mellé valószínűleg olyat vennék.

#21: no igen, az ocz vx. G.skill-eken és a mushkin jobb moduljain milyen chipek is vannak ?

VX-ből mennyi 1*512 ?

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#23) Fercsa válasza Esmein (#22) üzenetére


Fercsa
senior tag

a Mushkin a Level II-es ramjain BH6-ot hasznal ez biztos:)
a G skill-t paszolom:B

az 1*512 mire vonatkozik?:B:D

[WEB]:[www.fercsa.com] - [FTP]:[fercsa.myftp.org:21] - [TV]:[sorozatguru.info] - [CM]:[cablemodemhack.tk] - [BiT]:[server-seed.com]

(#24) Sir Riccio válasza Esmein (#22) üzenetére


Sir Riccio
addikt

És mennyiért is tudsz vásárolni mondjuk 2x512MB G.skill vagy OCZ memóriát??? Gyanitom, hogy az adata és az általad emlitett modulok ára közötti külömbségből lecserélheted az NF2-t NF4-re de legalábbis NF3-ra és A64-re, és ha én zongorázni tudnám a külömbséget........

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#26) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Ajánlom figyelmetekbe a következő cikket:
http://www.madshrimps.be/?action=getarticle&articID=313
Azt is megemlítik tccd-ből melyik a legjobb revizió.

(#27) Vangelis válasza -FreaK- (#26) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Megnézem nekem is samsung chipes kingston van..kiváncsi vagyok.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#28) strike-force válasza Esmein (#22) üzenetére


strike-force
őstag

G.Skill-eken Samsung TCCD van.
Bővebben: link

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#29) Vangelis válasza -FreaK- (#26) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Fenébe az enyémen ilyen van:
CHIP: SAMSUNG 504 K4H560838E-TCCC nem ilyen: K4H560838F-TCCC mert ez a jobbik:O

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#30) Dassler válasza X@b3e (#2) üzenetére


Dassler
őstag

Hát, azért van nekik 1-2 egész jónak mondható RAM-juk is Bővebben: link Bővebben: linka konkrenciához képest, persze az árától eltekintve a nagyobb kapacitásúaknál :)

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#31) zsoltee10


zsoltee10
addikt

úgy látom nem csak én érzem úgy, hogy ez a hír nem nagy szenzáció az OCZ részéről. ez a hír egy évvel ezelőtt lett volna jó, de most már kicsit el vannak csúszva. inkább dolgozzanak a DDR2-n, hogy legalább 2,5-3-3-6-ra vigyék le az időzítéseket 600mhz környékén.

amúg az OCZ-nek 1 évbe telt mire össze tudott válaogatni annyi BH5-t, hogy legyártson egy sorozat 400-as cl2-es ramot? :P

(#32) erdoke válasza zsoltee10 (#31) üzenetére


erdoke
titán

Jól mondtad, hogy csak ''érzed'' a dolgot. :P

1. Ezek nem BH-5 chipes modulok.
2. Ezek nem a drága kategórás OCZ modulok (''affordable''), de még így is kínálnak néhány pluszt:
3. Élettartam gari, amit 3,15 V-ig vállal a gyártó. Minden dual ch. kit kézzel tesztelve és összepárosítva. Aranyozott réz borda.
4. Valószínűleg eszetlen módon tuningolhatók.

Nincsenek semmivel elcsúszva, ha ellátogatsz a honlapjukra, vagy megnézed a nagy OC fórumokat, akkor látod, hogy a többiek vannak elmaradva. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#33) Esmein válasza Sir Riccio (#24) üzenetére


Esmein
nagyúr

Éppen ezen töröm az agyam :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#34) zsoltee10 válasza erdoke (#32) üzenetére


zsoltee10
addikt

lehet. :) de én úgy emlékszem, hogy nem egy, se két gyártó jött már ki BH5 chipes ramokkal, és a BH5 már nem mostani technológia. ettől függetlenül persze jó kis ramok ezek. :D

mod: várj a hírben BH5-ről volt szó. :F vagy késő van már nekem?

(#35) Esmein válasza zsoltee10 (#34) üzenetére


Esmein
nagyúr

a bh-5 kb azóta létezik, mióta kijöttek a ddr333-as memóriák.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#36) zsoltee10 válasza Esmein (#35) üzenetére


zsoltee10
addikt

BH-6 volt a 333-as, BH-5 meg a 400-as. szóval még mindig nem értem mi a szenzáció ebben a ramban. :F

(#37) Esmein válasza zsoltee10 (#36) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nemnem, előbb szereltek ddr333-ast bh-5ttel mint 400-ast :) Ebben a ramban semmi szenzációs nincsen. (Bár elvinném egy körre, aztán megmutatnám neki a jót :D )

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#38) erdoke válasza zsoltee10 (#34) üzenetére


erdoke
titán

A hírben BH-5-ről van szó, és az eredeti OCZ press release-ben is van róla szó, csak éppen másképpen. Téves fordítás szerintem. Hasonló technológiáról beszélnek OCZ-ék, nem BH-5 chipről.
OCZ is pleased to continue the legendary performance achieved by the Winbond BH-5 memory components by acquiring chips manufactured on the identical process,” said Dr. Michael Schuette, Director of Technology Development at OCZ Technology.''

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#39) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Újabb tesztre bukkantam,gyak. benne van minden ami számít. Az a DFI lap kezd egyre szimpatikusabb lenni.. :D
Bővebben: link





[Szerkesztve]

(#40) killahdrums válasza -FreaK- (#39) üzenetére


killahdrums
senior tag

80K-ért tudok ilyet amcsiból...

Nagyon gondolkodom, igaz kell hozzá Booster is!

There is no God, just Technology...

(#41) -FreaK- válasza killahdrums (#40) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem kell feltétlen booster,ha olyan DFI lapod van mai a cikkben szerepel.. :)

(#42) killahdrums válasza -FreaK- (#41) üzenetére


killahdrums
senior tag

...sajnos Intel vér folyik az ereimben! :(

:)

There is no God, just Technology...

(#43) Domy válasza killahdrums (#42) üzenetére


Domy
aktív tag

Az én Inteles DFI-m 3,2V-ig elmegy... bár hol van az még a 3,5-től :DDD

(#44) killahdrums válasza Domy (#43) üzenetére


killahdrums
senior tag

Az jó!

Viszont ez a Booster dolog nem csak a voltot emeli az égig de elméletileg stabilabban is adja le azt! Szal biztos egy jó kis hc tuning cucc! Majd írok róla ha meglesz! :DDD

There is no God, just Technology...

(#45) Domy válasza killahdrums (#44) üzenetére


Domy
aktív tag

Ezt a stabilitást vitatnám, xtremesystems-en elég sokan moddolják hogy stabilabb legyn! De majd meglátjuk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.