Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah


twollah
nagyúr

És az ára?

Nekem a 256Mbyte memória még mindig kevésnek tűnik.
Hamar meg lehet azt tölteni 192kbites mp3mal.

(#2) Sanya válasza twollah (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

Emlékszem még azokra az időkre, mikor a 32 mb-os is nagy szó volt....

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3) utax válasza twollah (#1) üzenetére


utax
aktív tag

320 kbps-sel meg méggyorsabban, VOB fileokkal meg aztán ...
ha több memória lenne benne, akkor drágább lenne, és akkor meg az lenne a baj. asszem lassan be kell ruháznom egy ilyenre ... :)

Use the force, Dude !

(#4) -mikey- válasza twollah (#1) üzenetére


-mikey-
csendes tag

Ehhh...

84 nettó, szerintem az kicsit sok, még ha olyan király fülest is adnak hozzá.

Mikey.

(#5) SomY válasza twollah (#1) üzenetére


SomY
csendes tag

Bőven elég a 256Mbyte.
Én most egy 64Mbyteosat használok és untig elég, míg beérek dolgozni.
Nem kell 192kbites mp3akat felpakolni rá, bár ha csak olyan van, akkor a fene se fog vele szórakozni, hogy kisebb kbittel tömörítse be megint.:)

Amúgy meg úgysem hallod a különbséget egy 192kbites és egy 128kbites között, főleg pl. a metrón, ahol még úgyis fülsértő a zaj, hogy bömböl a fülbe a mjúzik.:(

(#6) csudri


csudri
őstag

Vajon támogatja ez a cucc az mp3pro formátumot? Mert úgy már elég az a 256mb.

(#7) csudri


csudri
őstag

Vajon támogatja ez a cucc az mp3pro formátumot? Mert úgy már elég az a 256mb.

(#8) Andix


Andix
csendes tag

Szerintem sokkal egyszerűbb, és kelendőbb lenne, ha raknának bele egy compactflash kártya slotot. Aztán mindenki akkora memóriakártyával használná, amilyen neki kell (64mega - 4giga).

(#9) Giant


Giant
csendes tag

Diva MP3 lejátszó, belső memória választható 32, 64, 128 és 256, a 32-es 23 ezer. De ez így még kevés lenne... Flash I-essel akármeddig bővíthető. A 256-os Flash 15-20 ezer. Az egy gések már kaphatók (60 e körül), létezik 4 gés, rendelésre. Én ilyet vettem a barátnőmnek, 256 mega plusszal, és nagyon boldog vele. Marha kicsi, nagyon stabil darab.

(#10) Giant


Giant
csendes tag

Mármint az mp3 lejátszó... a saját dívám se túl magas, és stabilan 1ütt vagyunk:) ráadásul gyönyörű=)

(#11) Hege


Hege
tag

Hi All!

A cucc paraméterei igen meggyőzőek! Én egy hasonló adottságokkal rendelkező iRiver-t néztem ki magamnak, de eddig nem sikerült beszereznem. Nem tudom, hogy ez a Freecom kapható e itthon, de ha nem biztos hamarosan megkezdik a forgalmazasat.

50-60e körül szeintem már megéri és ezeknek is csak lefelé fog menni az ára. 256 Mb szerintem elég. Az kb. 4 óra zene + ott a rádió ráadásul a wma-ból még több fér rá ...

So, nekem tetszik a cucc :)

Udv.:Hege

(#12) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

ha tényleg nettó 84k huf, az tényleg eléggé sok érte, bár az új iRiver flash (IFP-390T) is nagyjából ennyi (256Mb) - persze az is kódol közvetlenül MP3-ba bármilyen külső hangforrásból, ami line outon ki tudja lökni a jelet. igaz abból létezik 512-es is (120k huf körüli pénzért, na ez már tényleg horribilis), csak egyiket sem lehet itthon kapni, freecomot meg igen, úgyhogy elég jónak tűnik a dolog... azt meg mindig is tudtuk, hogy a flashmemóriás mp3-lejátszók nem a legolcsóbb játékszerek közé tartoznak :D

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#13) bLaCkDoGoNe válasza Hege (#11) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

yepp, lesz itthon. a napfény kft. forgalmazza ([L]http://www.multimedia.hu[/L]), a 256megás 83992 huf nettó, a 128 megás 55992 huf. az oldalon akár meg is rendelheted.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#14) WN31RD


WN31RD
addikt

Én leginkább arra lennék kíváncsi, hogy a cucc szabványos USB adattárolónak látszik-e, így külön szoftver nélkül, egyszerűen és kényelmesen használható-e, nem korlátozva a felhasználást M$ Window$ környezetre...

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#15) SomY válasza Hege (#11) üzenetére


SomY
csendes tag

Tényleg nem rossz a cucc, csak drága. Nekem még az 50-60 ezer is sok, főleg, ha azt vesszük, hogy csak arra kell, hogy míg utazom hallgassak valamit. Otthon és munkahelyen is van zenehallgatási lehetőségem.

Akkor már inkább 20e-ért a Diva (ilyenem van amúgy) és a maradék 30-40-50 ezret meg költöm mondjuk az otthoni szgép fejlesztésére.

Más, picit OFFabb téma, de azért idevág valamelyest:

A Dension mp3 lejátszót kocsiba ismeri valaki?
Tényleg ~160e+ÁFA?
Mart az is kissé sok, akkor inkább megoldom máshogy az mp3at a kocsiba:)

ON

(#16) Márton válasza Giant (#9) üzenetére


Márton
nagyúr

Igaz, nekem is DIVA-m van!

Viszont a 256 flash hozza nem volt 12e brutto :)

A doksija 2 minosegu felvetelt (diktafon) emlit.
Nem tudod veletlenul hogy lehet allitani ezeket?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#17) HiperG


HiperG
addikt

Nekem az átlagos mp3 fileméretem: 5,7285932388222464558342420937841
Tehát átlagosan 44,688109161793372319688109161794 zene férne el rá.

ÉS ez sztem azér kevés :(

(#18) Giant válasza Márton (#16) üzenetére


Giant
csendes tag

Én két hónapja vettem a flasht, akkor még drágább volt. Amúgy a ''minőségi'' flashre hosszabb a garancia (Kingston), bár az érintkezőkön kívül elvileg semmi nem romolhat el (szal óvatosan kell cserélgetni, bár ezt biztos tudod).
A recording bitrate váltást nem tudom, majd próbálkozom vele. Minden esetre írtam egy mailt a gyártónak, ha válaszolnak, megírom.
Őszintén szólva nem értem, miért venne valaki 512 mega belső memós lejátszót 120 rugóért, amikor egy ilyen cucc 512 mega PLUSZ memóriával kerül max hatvanba. És nagyon jól szól. Meg kisebb. Ha viszel magaddal még egy 512-es flasht, több mint egy gigád van, a flash pedig akkora, mint egy közepes bélyeg. És akkor az egész úgy nyolcvanöt volt.

(#19) Giant válasza bLaCkDoGoNe (#12) üzenetére


Giant
csendes tag

Az előző vége is tulajdonképen neked szólt:) Még annyi, hogy az 1 gés flash konkrétan bruttó hatvan, vagy még olcsóbb, attól függ, hol veszed.

(#20) bLaCkDoGoNe válasza Giant (#19) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

nekem? :)

''Őszintén szólva nem értem, miért venne valaki 512 mega belső memós lejátszót 120 rugóért, amikor egy ilyen cucc 512 mega PLUSZ memóriával kerül max hatvanba. És nagyon jól szól. Meg kisebb.''

a Divára gondolsz? mert egy iRiver meg egy Diva nem egy kategória. mindkettő lejátszik, stb., gondolom hangminőségbeli különbség sem nagyon van köztük, de
aki az iRivert veszi 120k-ért, a következők miatt teheti:

- kicsi (kb. akkora mint a Diva, de az alakja jobb (szubjektív persze:D))
- extrák
- tetszik a design

aki a Divat valasztja:

- ''csak'' (semmi leszólás vagy ilyesmi) zenét akar hallgatni
- bővíteni akarja
- nem akar egy egész életre eladósodni a megvétele miatt :D
- nincs kedve hosszas köröket futni, amíg sikerül egyet beszereznie

mindenkinek mások az igényei, van, akinek a fapadosabb Diva is megfelel, van, aki kicsit több pénzt fizet egy iRiverért, még akkor is, ha az hátrányokkal is jár. kompromisszumot kell kötni mindkét esetben, és attól függően választ az ember, hogy neki mire van szüksége.

üdv és kellemes zenehallgatást!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#21) Hege


Hege
tag

Hi All!

Pontosan igy van! Kompromisszumokat kell kotni. Sajnos :)

Üdv:Hege

(#22) Hege


Hege
tag

Jah, mostanában olvastam, hogy csinálnak bélyeg méretű vinyót melynek kapacitása 1,5 Gb. Már sorozatgyártásban van és hamarosan megjelenik a hordozható készülékekben. Előállítása olcsó! 65 $ 10000-res tételben, de a gyártó 50$-ra akarja mérsékelni a közeljövőben. Egy ilyen meghajtóval szerelt mp3-lejátszó 200$ alatt kerülne forgalomba ami ugye nagyon kedverő ár ekkora mérethez és kapacitáshoz. A Thomson már augusztusban kihozza erre a tecnlológiára épülő lejátszóját. Szóval akinek nem sürgős, nyugodtan megvárhatja. Szerintem van jövője a technologiának

Üdv.:Hege

(#23) Dworkyll válasza Hege (#21) üzenetére


Dworkyll
tag

Hege,

mielőtt beruháznál a Freecomba, nézz körül a honlapjukon az userfórumokban. Katasztrófa a support, firmwareket nem frissítenek, a bővíthető memóriás lejátszók megrágcsálják a memóriát, és rejtélyes limitek vannak bene, pl nem tudsz pártíznél több számot fölrakni rá, ha pl kisbitrates rövid fileokat hallgatnál. Az iRiver köröket fut a Freecom körül. Van mind a kettő, részletezhetem, ha akarod. A Freecom gagyi és kockázatos.

http://ekonyvolvaso.blog.hu

(#24) Dworkyll válasza Hege (#21) üzenetére


Dworkyll
tag

Ja és az iFP sorozat legújabb (béta) firmware-e segítségével a kütyü USB Mass Storagenak látszik. Rádió van, füles Sennheiser, ogg supportot nagyon ígérik :) Az USBje, meg valami általam nem ismert oknál fogva piszok gyors, jóval gyorsabb mint a Freecom, vagy egy sima SMCreader.

http://ekonyvolvaso.blog.hu

(#25) Hege


Hege
tag

Hi !

Köszi az építő hozzászólásokat !

Ennyire még nem merültem el a Freecom rejtelmeiben, de a név biztató volt. Most egy kicsit lehangoltál, mert elég dögösen néz ki a cucc :)

En mar lassan egy éve figyelem ezt az iRivert, de nem tudtam kitalálni, hogy hogyan szerezhetném be. Egyszer már eljutottam egy mpwiz-es rendelésig, de a végén meggondoltam magam.

Tudnál nekem segíteni a beszerzésében?

Üdv.:Hege

u.i.:neked milyen van?

(#26) Giant válasza Márton (#16) üzenetére


Giant
csendes tag

Nos, emilcserébe bonyolódtam a Diva supporttal. Csak a választ, abból is a lényeget másolom:

''Diva records only in 32kbps.
Where did you read ''product specification'' ?

Ok, the specification is not updated.
Diva have only 32kbps.''


Szal ezért nem lehet váltani. Bár ez nem hiszem, hogy gond, mert 32 kbps-sel SOK fér fel egy flashre.

(#27) Dufresne


Dufresne
addikt

Én még akkor is inkább az Mp3-as discmanekre szavazok. Egyenlőre még jobbak szerintem mint a mai mp3-lejátszók.

(#28) bLaCkDoGoNe válasza Hege (#21) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

hali Hege!

''-USB kábel nélkül közvetlenül csatlakoztatható a PC-hez'' -> ezt nem biztos, hogy értem... úgy gondolod, hogy közvetlenül az USB portra csatlakozzon?

amúgy ahogy Dworkyll már leírta, új firm iFP-re, és eccerűen, külön meghajtóprogik nélkül használhatod, a manager programra nincs szükség. még a firm is a lejátszóról frissíthető. kicsit mondjuk még beteg az új firm, de még béta szegény, majd meggyógyul :D

amúgy (mint már sokszor) én is az iRivert ajánlom. megrendeléshez esetleg próbáld meg a [L]http://www.digimania.be[/L]-t, igazi, élő bolt, jártam ott. korrektnek tűntek.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#29) bLaCkDoGoNe válasza Dufresne (#27) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

ez csupán annak a kérdése, hogy mi a fontos neked... a sok zene vagy a kis méret.

nekem pl. a kis méret sokkal fontosabb, ezért használok memóriásat. barátnőmnek sok zene fontosabb, ezért gondolkodik egy cd-sen.

üdv

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#30) Dworkyll válasza SomY (#15) üzenetére


Dworkyll
tag

Re:Dension

Elég furán hangzik a 160+fa. Tavaly ősszel vettem kb 45+fáért+egy 80 gigás maxtor, kb 20+fáért. A klasszikus modellt. Az újakról nem tudok.

Ránéztem a honlapra, és látom ám, hogy megváltozott a bizniszmodell, mert én az interneten keresztül vettem a gyártótól, most meg csak kiskereket látok felsorolva. Érdekes, mindenesetre.

http://ekonyvolvaso.blog.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.