Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) c41r0^


c41r0^
őstag

szép cucc :D

az ott egy pitch a jobb oldalon?

(#2) Renwick válasza c41r0^ (#1) üzenetére


Renwick
őstag

Igen.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#3) erdoke


erdoke
titán

Én inkább megvettem CD-n, ami fontos volt. Sok olyan anyag van, amit nem adtak ki CD-n? A régi cumók nagy többségét is kiadták, sőt gyakran felújítva, újrakeverve is. :F

A legjobb aláírás a héten

(#4) burgatshow


burgatshow
veterán

Nem hinném hogy csak az említett körökben fogunk vele találkozni. Máris tudok mondani egy olyan gödöllői szórakozóhelyet, ahol már többször felmerült a probléma, és aki ismeri Téglát, az tudja, hogy ő vevő az ilyenekre.

Szerintem lesz értelme csak nem ott, ahova tervezték...

(#5) Rover623 válasza burgatshow (#4) üzenetére


Rover623
félisten

Nekem is kell egy ilyen...lehet hogy én is gödöllői vagyok...?:DDD

primus inter pares

(#6) balco


balco
aktív tag

Jó ez! Fater lemezeit bedigizni, kiírni audio/mp3 cdre! Karácsonyra nagyon örülne egy ilyen cd csomagnak... Csak egy kicsit drága! (nekem) :(

(#7) atuci


atuci
senior tag

Ez tenyleg jo otlet, praktikus, de szamomra egy kicsit draga, en egy sima AKAI lemezjatszoval digiztem be a regi lemezeimet.
Csak maceras minden felvetelrol leszedni a pattogast meg ilyeneket, neha en is elgondolkoztam, hogy egyszerubb lenne megvenni a gyarilag felujitottat.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#8) Rover623 válasza atuci (#7) üzenetére


Rover623
félisten

És a lemezjátszó meg a PC közé nem is kellett más...a kábelen kívül...?;)

primus inter pares

(#9) hummerdikk


hummerdikk
őstag

Renwick: A vinil az vinyl.....
Egyebkent jo a cucc, de ennyi penzbol jobb bakelitlejatszot veszek es rakotom a hangkarira es kesz.... De nekem tetszik :)

Ui: aki meg nagyon nagy minoseget akar az vegyen StatOn-t! Draga, de nagyon faja :D

[Szerkesztve]

(#10) Renwick válasza hummerdikk (#9) üzenetére


Renwick
őstag

Renwick: A vinil az vinyl...

Lehet, de tuti nem magyarul... :)


üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#11) Rover623 válasza hummerdikk (#9) üzenetére


Rover623
félisten

Lásd #8 ;)

primus inter pares

(#12) emvy válasza Rover623 (#11) üzenetére


emvy
nagyúr

RIAA korrektor. A hangkártyámban pl. van ilyen. Csak tartok tőle, hogy jobb minőségben digizik, mint egy szumma 50e-s lemezjátszó.

while (!sleep) sheep++;

(#13) erdoke válasza Rover623 (#8) üzenetére


erdoke
titán

Attól függ, a hangkártyák tudnak-e ''phono'' előerősítést. Ha nem, akkor kell még egy előerősítő is. Egyébként egy lemezjátszó jelszintjével nem sokra megy az ember. ;)
Persze az is lehet, hogy ebbe a kütyübe már beletették. Sőt, nagyon valószínű.

A legjobb aláírás a héten

(#14) hummerdikk válasza Renwick (#10) üzenetére


hummerdikk
őstag

Akkor is igy kell irni! Szaknyelv :DDD

De remelem ezert nincs harag.

(#15) zsiga667 válasza hummerdikk (#14) üzenetére


zsiga667
addikt

Akkoris igaza van Renwicknek, i-vel írják, szaknyelv, kémia. ;)

(#16) Yaye válasza hummerdikk (#14) üzenetére


Yaye
őstag

Na, szokás szerint beleugatok ebbe is... :B A műanyagoknál maradva, magyarul a polipropilén sem poypropilén, és ha jól sejtem, a nylon mellett a nejlon is ok, szóval a vinil szerintem is teljesen valid (szerk: tényleg, zsigánál a pont, a kémiában az anyagok magyar átírására biztos van is konkrét szabály).

On: Biztos hogy egy jó lemezjátszó és egy tényleg jó digizőkártya sokkal többe kerülne. Ráadásul szerintem a digizés minőségének lehet hogy jót tesz hogy az eszköz nem a gép belsejében tomboló elektromos vihar közepén csücsül. Ha pedig valaki nem direkt digitalizáláshoz vesz lejátszót, hanem amúgy is akar egyet a hifijébe, akkor ez a plusz fícsör biztos nem jelent hátrányt. Anno hosszas kísérletezgetés után én is csináltam cd-t bakelitből (a KFT akkoriban még nemigen volt cd-n), még valami pattogásmentesítést is végeztem, és egész élvezhető lett, kíváncsi volnék egy profi(bb) cuccal mennyivel lenne sokkal jobb.

[Szerkesztve]

(#17) solarix45


solarix45
senior tag

Mostanában én apámra is rájött a bakelit digizhetnék, csak az a baj, hogyha kiadnánk erre a ketyerére azt a 45e ftot, akkor a vége az lenne, hogy hosszan szívnék a digitalizálással... Szóval inkább ne :). De tényleg jópofa dolog. Kérdés a használhatósága!

(#18) Kriza


Kriza
őstag

Szerzői jogilag ez nem problémás???
A Nagytestvér díjas ASVA mit szólna hozzá? ;]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#19) hummerdikk válasza zsiga667 (#15) üzenetére


hummerdikk
őstag

Biztos, de mi igy irjuk es nevezzuk. En csak szoltam, de latom mogorva a tarsasag....

(#20) Goose-T válasza Kriza (#18) üzenetére


Goose-T
veterán

Majd kitalálják a bakelitdigitalizálási jogdíjat és hozzácsapják azt is a nyers CD-k és a digitalizálásra alkalmas készülékek árához.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#21) Rover623 válasza erdoke (#13) üzenetére


Rover623
félisten

Nem tudnak...erre próbálok utalni, amikor néhányan itt hőzöngenek hogy felesleges egy ilyen ketyere, mert ők csak rádugják/rádugták a lemezjátszót a PC-re...
Ez így nem műx...vagy ha mégis, akkor azért mert pl. egy kristályhangszedős lemezjátszóval végezték az archiválást...:)))
Korrekt minőségben lejátszani a bakelitet csak jó minőségű lemezjátszóval lehet, MM vagy MC hangszedővel...márpedig ezek olyan alacsonyszintű jelet produkálnak amit nem lehet közvetlenül a hangkarira vinni...az impedancia viszonyokról már nem is beszélve...
Tehát mindenféleképpen kell egy előerősítő, ezek után a korrekciót is el kell végezni (mondjuk a legelegánsabb módszer az, ha ez vmilyen változtatható karakterisztikájú megoldás, mivel a bakelitek az előírásokkal szemben nem mind azonos korrekcióval készültek...de hát mire másra lennének jók a szabványok, mint arra hogy meghágjuk őket...?:DDD). Szóval mindenféleképpen kell vmi aktív elektronika a lemezjátszó és a PC közé...márpedig az pénzbe kerül...és egyáltalán nem biztos, hogy olcsóbb egy lemezjátszó/előerősítő/jó minőségű hangkártya trió mint ez az egyetlen doboz!
Mert ne felejtsük el, hogy ez már a digizett jelet böfögi ki magából az USB-n...tehát akár hangkártya nélküli gépre dugva is működik...nem beszélve a zavarvédelemről...!
Mielőtt a profik megszólnak hogy az a beépített A/D átalakító biztos ''olyan is''...a gyártó már elég jó nevet szerzett magának a piacon, nem hiszem hogy olyan nagyon gagyi lenne...;)
Szóval bőven van létjogosultsága...szvsz...

primus inter pares

(#22) hummerdikk válasza Rover623 (#21) üzenetére


hummerdikk
őstag

Igazad van! Egyebkent van 5e ert phono to line atalakito amit ha utanakotsz mondjuk egy StatOn lejatszonak Ortofon pickuppal es tuvel a dragabbik kategoriabol. Ezek utan meg pl elokapod a Sonic Foundary-Sound Forge szoftvert es nekiesel.
Nagy munka, de megeri.

Jogdij: Semmit nem szabhat ki az ASVA vagy barmi ilyen szervezet, mert te megvetted azt a lemezt es megfizetted a jogdijat is. Ha kiszabna valami ilyesmit akkor fel lehetne jelenteni.

(#23) Yaye válasza hummerdikk (#22) üzenetére


Yaye
őstag

Nem biztos hogy megvetted... és ha másolt bakelitről van szó? :U :DDD

(#24) hummerdikk válasza Yaye (#23) üzenetére


hummerdikk
őstag

Azt ugyse tudja az ASVA, bakelit nem olyan mint a CD. Szerencsere :D

(#25) solarix45


solarix45
senior tag

Hm, jól látom, hogy ez is olyan termék, ami soha nem lesz kapható Magyarországon? Vagy tud valaki magyar forgalmazót?

(#26) atuci válasza Rover623 (#8) üzenetére


atuci
senior tag

de, volt egy fasza Tesla erolkodoje is faternak. Felreertettel, mikor azt mondtam, hogy csak egy akai lemezjatszo, arra gondoltam, hogy egy sima egyszeru, nem 40k-s cuccal gorcsoltem.
Itt arra akartam utalni, hogy ez tenyleg jo cucc, de ennyi penzert csak annak eri meg, aki egy komplett zenetarat akar bedigizni, mert nekem az a 12-15 bakelit is eleg volt, sokat szenvedtem vele, de akkor meg nemigazan volt penzem gyari cdkre, meg akkoriban az MP3 sem volt meg elterjedt es ne is beszeljunk a mindenfele cserebere halozatokrol.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#27) Szabesz


Szabesz
őstag

Hol lehet ezt kapni?

¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.