Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Tesztelésre nincs kapacitásuk? :U

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#2) dominating


dominating
tag

amd, nem is csodálkozom...

5800x3d + 6900xt

(#3) #06658560


#06658560
törölt tag

Engem a helyszíni garancia érdekelne. a maximum három nap számomra kicsit rosszul hangzik, ha munkagépröl beszélünk, pláne, ha nekem kell elvinni is.

#2 dominating. szerintem ehhez az AMD-nek semmi köze, inkább valami összeszerelési hiba, forrasztási gond, stb. lehet.

[ Szerkesztve ]

(#4) Raysen623 válasza dominating (#2) üzenetére


Raysen623
addikt

Jár a keksz. Bármelyik gyártónál lehet ilyen...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#5) Abu85 válasza #06658560 (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem írja az Apple, hogy van-e erre lehetőség. Elvileg gyorsan javítható hibáról van szó, tehát meg lehet kérdezni a szervizpontokat.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) R9DEON válasza dominating (#2) üzenetére


R9DEON
senior tag

Mi köze a forrasztáshoz az AMD -nek.

(#7) atus72


atus72
senior tag

Hogy történhet ilyen a világ legjobb számítógépében?

[ Szerkesztve ]

(#8) R9DEON válasza atus72 (#7) üzenetére


R9DEON
senior tag

Mindenütt történik.

(#9) KAMELOT


KAMELOT
titán

Érdekes, hogy kaidnak úgy gépeket, hogy közben hibásak!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10) Reggie0 válasza atus72 (#7) üzenetére


Reggie0
félisten

Jo kerdes, de most csak a Mac Pro-rol van szo.

(#9) KAMELOT: Eleve hibasan terveztek, nem csoda, ha nehany gep megmakkant tole.

[ Szerkesztve ]

(#11) cog777 válasza KAMELOT (#9) üzenetére


cog777
senior tag

Marmint kiadtak (a multban) es most (jelenben) eszrevettek es javitjak?

Ez meg a jobbik eset, mert ismeros meselte hogy a ceguk inkabb hibasan adja ki a termekeiket a partnereknek (neha hianyzik belole par alkatresz logisztikai problemak miatt) mert olcsobb gariba kijavittani mint a keslekedes miatt kotbert fizetni :DDD

Masreszt ahogy eszrevettem a laptopok hardver es driver minosege egyre csokken. Elso notim Acer volt, 7 evig mukodott. Kovetkezo HP amelyik 3 evesen fozte meg magat. (Rosszult tervezett hutes - ahogy eszrevettem csak kelet Europaban forgalmaztak!)
Most a Lenovo uzleti kategorias laptopja amely arban alulrol surolta a MacBook arat, 1.5 utan ment tonkre.
A kozos mindegyikben hogy driver problemak voltak Windows alatt. Szoval ezek utan ha mar arban MacBook arat csengetek le akkor valoszinuleg mar nem Winlaptopot fogok venni remelve, hogy MacBook alatt a hadver, driverek es az operacios rendszer kozott harmonikusabb a kapcsolat.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#12) Beerhead


Beerhead
csendes tag

Beszállítói hiba lesz sztem, ha tervezési lenne, akkor a teljes széria érintett lenne.

(#13) apatyas


apatyas
Korrektor

Ebből a fajta Macből sokkal könnyebb, meg amúgy stílusosabb kukát lehet majd moddolni.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#14) gerii válasza cog777 (#11) üzenetére


gerii
addikt

Arra nem gondolnak, hogy ezek után a cégük esetleg munka nélkül marad? :DDD :W

(#15) #06658560 válasza apatyas (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csak ki kell fözni?

(#16) flashpointer válasza #06658560 (#15) üzenetére


flashpointer
őstag

Azt megteszi magatol ez a forradalmi hutes

(#17) hemaka


hemaka
nagyúr

Az árát elnézve(2-3misi) pár grafikus vagy hasonló kaliberű nagy cég nem biztos, hogy örül neki, ha 3-4 napra kifingik a gép.

(#18) pumpedlix


pumpedlix
tag

Az alcímben még cserélik a cikkben meg már javítják. most akkor nem értem :W

(#19) shteer válasza pumpedlix (#18) üzenetére


shteer
titán

Vga cserével javítják :)

..szerintem jónak tűnik

(#20) tecsu válasza cog777 (#11) üzenetére


tecsu
addikt

Na jó, a laptop alapból egy kompromisszum (de sok desktop is az). Eleve csak munkállomást szabad venni baromi jó hűtéssel - vagy átlagos gépet kiterjesztett garanciával.
A Mac Pro más kategória akart lenni: profi, kompromisszumok nélkül - nem jött össze.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#21) bertapet11 válasza dominating (#2) üzenetére


bertapet11
tag

Én sem. Szignifikánsan több AMD-s kártya romlik el, mint Nvidia.

(#23) Reggie0 válasza twollah1976 (#22) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez tenyleg jofejsegnek szamit naluk. Anno az ipod-nal csoportos perig kellett menni, hogy az elhasznalodott akkukat penzert csereljek a szervizben, mert az volt az alap hozzallasuk, hogy vegyen teljesen uj keszuleket a juzer, ha nem birja az akksi.

(#24) Integrale válasza bertapet11 (#21) üzenetére


Integrale
veterán

Errol mutass egy felmerest, vagy statisztikat.
Nalam 7 VGA-bol 5 AMD, 2 gforce, utobbibol pedig egy meghalt, AMD-bol egy sem.

Es szo sincs arrol, hogy maga a chip a rossz, ha csak a ket idopont kozott gyartott gepek erintettek, akkor valoszinu, hogy az osszeszerelesnel volt a baki.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#25) GML válasza gerii (#14) üzenetére


GML
őstag

Szerintem ez Amerikában tök egyszerű:
Az Apple a szervizelt gép mellé ad egy 3-5K dolláros csekket, mint kiesett mérnök óradíj, esetleg még pár 10k-t mint keletkezett kötbér.

Furcsa mód a délelőtt elfüstölt VGA-s Dell gépek délután már működtek, de legkésőbb másnap reggel.

(#26) Reggie0 válasza Integrale (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

(#27) enricotoxic válasza Reggie0 (#26) üzenetére


enricotoxic
tag

Az R9 AMD kártyák miner rigekben mentek non-stop, túlhajtva, max. terhelésen. Akkor sok kártya beadta a kulcsot.

(#28) KillHates válasza Integrale (#24) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sajnos tényleg így van. Én javítok asztali és noti VGA-kat is

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#29) Pug válasza Beerhead (#12) üzenetére


Pug
veterán

Vagy mondjuk hiba a soron abban az idõszakban a Flexnél.... ;)

(#30) R9DEON válasza bertapet11 (#21) üzenetére


R9DEON
senior tag

Ez ilyen szomszéd mondta statisztika vagy van rá valami teszt is amit be lehet linkelni, amúgy éppen az Nvidia kártyákkal szerelt laptopokkal volt egy olyan gond pár éve hogy a hűtés miatt leolvadt a GPU aztán az Nvidia el sem ismerte a hibát és a tulajok hoppon maradtak. A másik hogy ha valóban így lenne akkor az Apple szóba sem ált volna az AMD-vel nem hogy kizárólagosan csak FirePro kártyákat használjon.

[ Szerkesztve ]

(#31) tothzoltan


tothzoltan
tag

Megy a morci az Apple-re csak nem igazán világos miért.
A kártya AMD, nem az Apple forrasztja, nem az Apple tervezi, csak a konfig része. Hibás, tehát felelősséget vállalják, ingyen javítják. Hol a kérdés? Az AMD anyját megint nem szidja szinte senki, de az Apple a szar "mer'ezúgynézkimintegykuka". :)

I'm thinking different.

(#32) tothzoltan válasza apatyas (#13) üzenetére


tothzoltan
tag

Ebből a fajta Macből sokkal könnyebb, meg amúgy stílusosabb kukát lehet majd moddolni.

Az MSI már megtette. [link]

I'm thinking different.

(#33) Gamer21 válasza tothzoltan (#31) üzenetére


Gamer21
tag

"(I)Az AMD anyját megint nem szidja szinte senki, de az Apple a szar "mer'ezúgynézkimintegykuka(/I)".

Hát akkor előtted a lehetőség , éld ki magad :C

Nyújtsd mindig a legtöbbet , ne elégedj meg azzal ami vagy ! Próbálj meg az lenni AMI LEHETNÉL !!!

(#34) Raysen623 válasza KillHates (#28) üzenetére


Raysen623
addikt

A gondolatmenet ott hibádzik, hogy azokban a gépekben nem FireGL vagy FirePro van, a többiről meg lehet statisztikát gyártani. Nekem volt kártyám mindkét gyártótól, mindkettő melegedett alapjáraton is, de egy sem ment tönkre soha. Talán ha a júzerek nem cibálnák a frekvenciát meg az ampereket, nem főne a fejük a kártyával együtt. Laptopokat meg felejtsd el, mert ott szinte mindegyik melegszik, idővel pedig maguktól meghalnak.
Arról már nem is beszélve, hogy egy adott időtartam alatt legyártott sorozatról van szó. A többi akkor miért nem járt ugyanígy? Ott akkor miért nincs probléma? Legalább magunkat ne köpjük már szemen, csak azért mert megint betévedt pár zöld srác a topicba...

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#35) tothzoltan válasza Gamer21 (#33) üzenetére


tothzoltan
tag

Hát akkor előtted a lehetőség , éld ki magad

:) Dehogyis. Ezt csak statisztikai értelemben és a témával kapcsolatosan említettem. Tény, hogy jobban kedvelem az nVidia-t de közel sem vagyok AMD hater.

I'm thinking different.

(#36) KillHates válasza Raysen623 (#34) üzenetére


KillHates
nagyúr

Van minden a palettán. A professzionális felhasználásra szánt zsugák közül is az AMD a dobogós. Tesla-t még nem is javítottam (mondjuk 5 év garancia van rá és még nem öregedtek ki a gariból) de Fury már volt nálam. Egyszerűen leállt a ventilátora és hogy hol volt a hővédelem akkor, az rejtély. Pedig referencia kártya volt. (szürkeimportos volt azért nem lehetett garanciáztatni) Szóval nem igazán zöld-piros kérdésről van szó, mert én már csak azért is az AMD felé hajlok, mert ad munkát bőven :R :K Abban teljesen igazad van, hogy jórészt júzer-error a történet; nem installálnak az IGP-hez energia gazdálkodást, farmolnak egy ITX házba zárt R9-essel, kb egy cementbányányi kosz van a lamellák között, üveg keményre száradt paszta a flipchip-en, és egyekbe húzott órajelek... Persze mikor megkérdezik, hogy "milyen notit vegyek" nekem csak annyi a válaszom; "tökmindegy, csak piros matrica ne legyen rajta" ;]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#37) R9DEON válasza tothzoltan (#31) üzenetére


R9DEON
senior tag

Nem az AMD forrasztja és gyártja a kártyákat ők csak a GPU-t adják,ne haragudj de nem értem a problémád, a harmadik gyártót kell szidni aki a kártyákat hibásan gyártotta és kiadta.

[ Szerkesztve ]

(#38) Reggie0 válasza enricotoxic (#27) üzenetére


Reggie0
félisten

Nvidia is ment maxwellel. Meg azert az is meger egy miset, hogy ettol meg miert menne tonkre, hiszen a temp target ugyan ugy 95 fok volt. Viszont a terheles sokkal egyenletesebb, mint egy jatek eseten.

En egyetlen GPU farmon lattam tuningtol hullani kartyakat, de ott nem banyasztak, hanem jelszavat tortek, es ha nem volt folyamatosan megrendeles, akkor leallt a farm. A sok lehulest/felmelegedest pedig nem szeretik, tuning mellett meg plane.

[ Szerkesztve ]

(#39) tothzoltan válasza R9DEON (#37) üzenetére


tothzoltan
tag

Nem az AMD forrasztja és gyártja a kártyákat ők csak a GPU-t adják,ne haragudj de nem értem a problémád, a harmadik gyártót kell szidni aki a kártyákat hibásan gyártotta és kiadta

Igen, egyrészről jogos, bár nem hinném, hogy ebben az esetben az AMD-nek nincs beleszólása a tervezésbe vagy a gyártástechnológiába. Igazából én arra reflektáltam volna átvitt értelemben, hogy kit nem feltétlenül kellene szidni ebben az esetben.

[ Szerkesztve ]

I'm thinking different.

(#40) R9DEON válasza tothzoltan (#39) üzenetére


R9DEON
senior tag

Most ha így vesszük akkor az Apple is hibás valamennyire mert nem tesztelte a gépeket, szerintem nem kell ebből nagy ügyet csinálni bármelyik cégnél becsúszhat..

(#41) pumpedlix válasza shteer (#19) üzenetére


pumpedlix
tag

Így már kezd világosodni a dolog :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.