Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) djculture válasza nicu71 (#447) üzenetére


djculture
félisten

Még a sata2 határát se feszegeti az a vinyó de mindegy:)

(#452) MPowerPH válasza csuki00 (#442) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sajnos nehéz lesz, mert ahol még kint van a lista, ott maximum csak kint lett felejtve. Érdemes érdeklődni előtte, mert a visszahívás után elvileg nem nagyon adhatnak el alaplapokat a kiskerek sem, nagykerek pedig egyáltalán nem.

nicu71: Sima HDD -nél mind1, mire dugod. Nem tudod kihasználni. :N SSD-nél van fontosabb szerepe, de ott is csak a Crucial C300 az, ami ténylegesen igényli.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#453) nicu71 válasza MPowerPH (#452) üzenetére


nicu71
addikt

nah közbe érdeklődtem,100 % hogy pénteken megkapom a lapot,most ez a legfontosabb,aztán majd lesz valami.
a sata I. alaplapnál ami jelenleg nekem van valamivel azért biztosan többet fog produkálni ez a sata III.as WD csoda!Az Asus p4-es deszka még jumperral lebutitva se hajlandó ismeretséget kötni vel :D e
SSD:majd,majd egyszer...:-)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#454) H.O.D. válasza proof88 (#439) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Nem.

Where do you want to go today?

(#455) MPowerPH válasza nicu71 (#453) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nah, akkor mázlid van. A legtöbb helyen már visszamondják a rendeléseket is. Azért majd kérdezz rá arra is, hogy a hibás cuccot milyen módon tudod cseréltetni. Mert azt már ott bent is tudják, hogy hibás árut adnak el.

Don't Tread On Me

(#456) Balu972 válasza nicu71 (#453) üzenetére


Balu972
aktív tag

Megkérdezhetem, hogy melyik nagyker? Hátha nekem is szerencsém lesz :U

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#457) H.O.D. válasza MPowerPH (#455) üzenetére


H.O.D.
senior tag

A garancia attól szerintem nem veszik/veszhet el, hogy te önszántadből megvásárolsz egy hibás terméket. Ha két év múlva dömtesz úgy, hogy nem tudsz ezzel a hibával azonosulni (és persze még garanciális a lap), kutya kötelességük ugyanúgy eljárni, mint ahogy most teszik. Nem hajthatnak el olyan dumával, hogy "megmondtik, hogy rossz, mindek vetted meg", stb. Annál is inkább, mert az Intel is javasolja a felhasználöknak a SATA3 controller használatát. Ezt pedig csak úgy tudod megtenni, ha az alaplap a gépedben van és nem a dobozában, útban a zúzda felé.

Where do you want to go today?

(#458) proof88 válasza H.O.D. (#454) üzenetére


proof88
addikt

próbáld ki, szerintem jobb eredményt fogsz elérni. nem hiszem ugyanis, hogy a raid-tömbnek a sata2 határait kéne feszegetnie, hiszen eszközönként értendő a sávszélesség. azaz, ha mind2 ssd-d 300 MByte/s-t produkálna, akkor kb 600 MByte/s-t kéne látnod a tesztprogramban, azaz összeadódva! SATA-nál nem oszlik meg az eszközök között a sávszélesség.

(#459) nicu71 válasza Balu972 (#456) üzenetére


nicu71
addikt

fentebb már irtam melyik cég szállitja!/K.Computer/
36 hónap garancia a telephelyen,ha netán gond lenne.Én mult héten rendeltem,ma irtam emailt hogy megkapom-e,irták hogy már a raktárban pihen,per pillanat a procira várnak,ami holnap jön,és pénteken ,legrosszabb esetben hétfőn megkapom.ha nem akkor jövö héten gép nélkül maradok,ez momentán rosszabb opcio mint az amugy sem használt sata 2 esetleges hibája :K

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#460) csuki00 válasza nicu71 (#459) üzenetére


csuki00
tag

Köszi, végül egy 1156-os lapot vettem. Nem tudok két hónapot várni, K.Computerbe se volt olyan 1155ös lap amit kinéztem. Mindegy, most már megvan és le van tudva a vásárlás 1-2 évig:D

(#461) dime27 válasza subaruwrc (#419) üzenetére


dime27
őstag

Hát ezen szakadtam ! :))

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#462) subaruwrc válasza dime27 (#461) üzenetére


subaruwrc
félisten

:DDD
hátde tényleg. most nekem pl fontos lenne hogy a hiba ellenére is tudjak ilyen lapot tesztelni ...
a teszt vinyót tudom a 6gbps porton használni szóval inkább dühít ez a visszahívás mint örülnék neki ...

[ Szerkesztve ]

(#463) KAMELOT válasza csuki00 (#460) üzenetére


KAMELOT
titán

gondolom i5-750-et vettél bele vagy esetleg egy i7-870et???
Az amit vettél le van tesztelve nem hibás. 3-4 évig probléma mentesen fog menni talán még több is.
Ennél erősebb gép felesleges egy mezei felhasználónak. Egy pár game használja csak a fizikai 4 magot. Keményebb progik az i7 esetében mind a 8 szálat.
Ezzel a SB LG1155 cuccokkal várni kell míg kiforrnak. Így a megjelenést követő hónapokban még elhamarkodott lenne venni ilyet. Majd talán fél vagy 1 év múlva!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#464) #19617792 válasza KAMELOT (#463) üzenetére


#19617792
törölt tag

Egy ev mulva melar megint uj cuccok lesznek, Ivy Bridge, pl.

(#465) Balu972


Balu972
aktív tag

Ma jött meg a nagykerbe a cumo. Sem az MSI P67A-GD65-t, sem a 2500K cpu-t nem adták ki.

Szerintetek nem különös, hogy nemcsak a lapot, de a cpu-t is visszarendelik? Egy sata 2 hiba miatt?

Véleményem szerint csúnyán elszámolták magukat, és egy kisebb laphiba miatt, inkább újraáraznak mindent. Most mondom az áprilisi restartnál +15% árrés lesz, valami igen fontos összetevő árának emelkedése miatt.

(Még szerencse, hogy a pron találtam kollegát, akinek volt raktáron, egy kicsivel gyengébb konfig.)

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#466) fagy53 válasza Balu972 (#465) üzenetére


fagy53
nagyúr

A lap még csak OK, de a proci zárolása az durva! :Y

ui: valakinek kellett, nagy hiánycikk egy ideje, neked meg pech.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#467) dízelracer válasza Balu972 (#465) üzenetére


dízelracer
senior tag

Valamelyik alkalmazott "lenyúlta" a saját a gépébe.

(#468) nicu71 válasza Balu972 (#465) üzenetére


nicu71
addikt

még én sem kaptam meg :(
mára igérték vagy legkésőbb hétfőre,nagyon bizok a hétfőben,a lap a raktáron, a procira kell várniuk,azt mondták,engem meg a fene esz már... :U .

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#469) joshua7 válasza fagy53 (#466) üzenetére


joshua7
veterán

Mert lap hiányában hová tegye a procit? ;)

Semper Fi

(#470) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

faxa :((( , most a múlthetén raktam otthon össze egy asrock p67 pro3 ast egy i5 2400 (4 hdd és egy dvd) és a a cégbe pedig ma rendeltem egy gigabyte h67 ud2 est i5 2300 al (1hdd 1dvd), most akkor a kisker átcurt hogy nem szólt :W ? nem is értem, tényleg hiszen gari van ez hivatalos vissszahívás vissza kell vegyék és cserélni kell, de új csak áprilisban lesz most akkor mi is a teendő ? van erre már valami ésszerű megoldás, vagy 5let ?

[ Szerkesztve ]

(#471) Destructo


Destructo
aktív tag

Íjjj most várakozás lesz nállam....várjuk,hogy a hibát javítsák és újra frissen/jól jöjjjenek a finomságok :)

(#472) edemteennine


edemteennine
csendes tag

Üdv,
nem tudom, hogy az én bajomnak van-e köze a dologhoz, de random kifagy a képernyőm, akár játék közben akár biosban, amikor rájön napi 10-20 szor. Ja és csak kb. minden 5.-10. indítás sikeres: bekapcsolom, felpörög, fél percig nem ad képernyőt se aztán kikapcsol aztán fél perc elteltével megint elindul csak úgy magától...
Már rohadtul unom, hogy ezt csinálja az itóbbi pár napban!
Valakinek van ötlete? (konfigom az aláírásban)

GB-Z68MX-UD2H-B3, i5 2300, GIGABYTE GTX 560 Ti OC, Kingston 2x2Gb 1600, Intel 40Gb G2 SSD, WD 2TB HDD, Corsair TX650W,

(#473) BemAnyó válasza edemteennine (#472) üzenetére


BemAnyó
senior tag

sata vezérlőhöz szerintem sok köze nem lehet, ez inkább táp ellátásnak tűnik, az is lehet hogy csak át kéne nézned a kábelezést,

(#474) JustCouse válasza banhammer (#1) üzenetére


JustCouse
csendes tag

Szomorú hír! Nem az INTELre jellemző ez a hiba!

http://hu.pokerstrategy.com/uCLWDD

(#475) Zilko87


Zilko87
tag

Üdv! Én megrendeltem az UD-7-et meg 2600K-t. A procim megjött csak közben sandy fail, így alaplapot nem is kaptam! helyette viszon ellátak egy UD5-el és egy i7 950el amíg jön a sandy.
Köszönöm az uraknak a segítőkészségüket! :R

(#477) Dtomka válasza Dtomka (#476) üzenetére


Dtomka
veterán

(#478) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

előre is bocsánat a naiv kérdésért?
ez most az jelenti h halasszam el 1-2 hónappal a tervezett új gép építést?

- no es importante -

(#479) Dtomka válasza Sixkiller6 (#478) üzenetére


Dtomka
veterán

Szia!

pár héttel mindenképpen el kell halasztanod, mert a javított lapok akkor fognak megérkezni!

(#480) natë válasza Dtomka (#479) üzenetére


natë
nagyúr

Ettől függetlenül tud venni az első szériából is, amit később garanciában cserélnek.

(#481) lizRRR válasza natë (#480) üzenetére


lizRRR
őstag

Már lehet kapni a javítottakból. :C :C

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#482) Dtomka válasza lizRRR (#481) üzenetére


Dtomka
veterán

szia!
hol?dobj kinket :) ...pls

(#483) natë válasza lizRRR (#481) üzenetére


natë
nagyúr

Az Intelnél, a dolgozók előrendelhetik :DDD

(#484) lizRRR válasza natë (#483) üzenetére


lizRRR
őstag

:DDD :DD

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#485) lizRRR válasza lizRRR (#484) üzenetére


lizRRR
őstag

ITT link

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#486) natë válasza lizRRR (#485) üzenetére


natë
nagyúr

Lehet vak vagy hülye vagyok, de honnan tudható, hogy ez a javított? :F

(#487) Balu77 válasza Dtomka (#477) üzenetére


Balu77
őstag

A gigabyte javított termékei már megvannak:

[a B3-as széria]

izé

(#488) FishAir válasza Balu77 (#487) üzenetére


FishAir
senior tag

Úgylátom minden gyártó honlapján fent vannak az új lapok. Az ASRock a június 30ig vásárolt lapokra plusz egy év garit ad: [link]

iDontcare

(#489) rankesz válasza FishAir (#488) üzenetére


rankesz
veterán

Kíváncsi leszek a PH!-s bazárosok is adják e a kiterjesztett garit...

(#490) FishAir válasza rankesz (#489) üzenetére


FishAir
senior tag

Érdekes lesz, mert egy kicsit még nézelődtem, és hát nem tudom ASRockéknál ki fordít, de nem kicsit ferdít.

[link]

Ha ezt összevetjük az előzővel, amit linkeltem az egyenlőség jelet nem igazán lehet kirakni. És hát nyilván kedves kereskedő (aki szintén kedves vevőzik minket) szerintetek a kettő közül, melyiket fogja alkalmazni?

[ Szerkesztve ]

iDontcare

(#491) Balu77 válasza FishAir (#488) üzenetére


Balu77
őstag

Arra lennék kíváncsi, hogy az Asrcok milyen jelzéssel fogja megkülönböztetni az új lapjait, ugyanis erre vonatkozóan még semmi infót nem láttam.

izé

(#492) FishAir válasza Balu77 (#491) üzenetére


FishAir
senior tag

A típusjelzésbe én úgy látom nem rak semmit, de rajta lesz a dobozán, magán a lapon a jobb felső sarokban egy matrica, illetve a bios boot screenen is ott lesz a logo.

iDontcare

(#493) Balu77 válasza FishAir (#492) üzenetére


Balu77
őstag

Hát ettől féltem. Ha valamilyen egyéb módon megkülönböztetné, akkor bátrabban mernék venni. Így ha megrendelem, nem tudhatom előre hogy melyikből kapok, mint a Gigabyte-nál.

izé

(#494) rankesz válasza Balu77 (#493) üzenetére


rankesz
veterán

Szerinted van olyan boltz aki képes lenne házilag gyártott maticát ragasztani a lapra/dobozra. meg bios Boot logo-t flashelgetni amikor a nagyker ingyen visszaveszi tőlük és cseréli az újabb rev-re?

Magánszemélytől más tészta, de elég kicsi ennek az esélye szvsz...

(#495) Balu77 válasza rankesz (#494) üzenetére


Balu77
őstag

Én az on-line boltorka gondoltam most. Ott nem tudod leellenőrizni.

izé

(#496) FishAir válasza Balu77 (#495) üzenetére


FishAir
senior tag

Ebben igazad van. Szerintem is jobb ezt személyesen intézni, mert utána csak a probléma van belőle, ha mégsem azt küldik, amit rendeltél.

iDontcare

(#497) Oliverda


Oliverda
félisten

Intel Sandy Bridge Fiasco and EDA

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#498) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

van arra vmi normális tipp, hogy itthon mikor lesz választék a javított lapokból? mondjuk 4 hét? vagy 6?

- no es importante -

(#499) natë válasza Sixkiller6 (#498) üzenetére


natë
nagyúr

Szerintem tippelni bármit tudunk, kb. naponta 4x kérdezi ezt meg valaki, ha pontos infó lesz róla a megfelelő fórumon biztosan megjelenik.

[ Szerkesztve ]

(#500) boogie84


boogie84
veterán

Gigabyte alaplapokról tud vki vmit? Honlapjukon elérhetőek az új lapok, de vajon mikor szállítják őket? Asus-nál már talán jönnek is a B3as lapok...

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#501) Dtomka válasza boogie84 (#500) üzenetére


Dtomka
veterán

Szia!

Iponban már lehet vásárolni a javított lapokból:)!

IPON

(#502) Roli9 válasza Dtomka (#501) üzenetére


Roli9
csendes tag

Én úgy tudom, hogy nem javították, hanem cserélték a lapokat.

[ Szerkesztve ]

(#503) DIESELPOWER


DIESELPOWER
aktív tag

Javított B3 revízió, downgradeltem 1.50 biosról 1.20-ra ugyanyúgy előjött a hiba :N
Szimpla bios frissítéssel orvosolták a gondokat az asrocknál és ráírták hogy B3.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.