Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Egon


Egon
nagyúr

Régi szép idők...:)
A PC-s verzióval találkoztam csak, '92 magasságában. Sok kellemes percet szerzett: könnyed kikapcsolódásnak bizonyult egy jó adag Civilization előtt vagy után, vagy éppen két maratoni Eye of the Beholder-menet között (akkoriban talán ezekkel nyomultam a legtöbbet). Két haverom is nagyon szerette, velük toltam a legtöbbet coop módban. A törpe nekiszaladós-vállalfellökős spécije miatt nagy kedvenc volt (fel lehetett borogatni az óriásokat meg a főellenfeleket, és a sárkányokról is le lehetett ütni a lovasukat így).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2) mcmike


mcmike
őstag

Nagy "flash" ez a játék, anno egy 386 DX40-en futott nálam... :U

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#3) Kékes525 válasza Egon (#1) üzenetére


Kékes525
félisten

Látom Te is öreg motoros vagy. Én is találkoztam vele anno, habár keveset játszottam vele. :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#4) Peterson_


Peterson_
addikt

Úristen, de jó volt olvasni a cikket, végig vigyorogtam a villamost:DDD
Emlékszem mennyit toltuk kölyök korunkban a cimborámmal, amikor nekem még gépem sem volt.
Olyankor ha meguntuk a bunkizást, beültünk egy rakat rágcsa társaságban, aztán estig toltuk vagy ezt, vagy a Heroes II-t.
Persze nem túl sokáig, mert sotétedésre haza kellett kotródnom:))
Régi szép idők.
Egyébként nem is gondoltam volna, hogy ennyi különböző verzió volt/van belőle.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#5) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Pc-n volt meg, csak a törppel tudtam végigvinni. A másik kettő nyomi :-)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6) tomee007007


tomee007007
őstag

Sok hétvége ment bele, az tuti:D
Co-op-ban, egy klaviatúrán két ember...hát hatalmas volt!!!

(#7) hoeerny


hoeerny
tag

Jó látni ilyet is itt. Jópofa játék volt, még mindig hallom a zenéjét az elején :D. Ettől már csak a Ski or Die-nak volt jobb zenéje :DDD

(#8) Raysen623


Raysen623
addikt

Mennyire meg voltunk ezért őrülve :D Egy AT-s PC volt a suliban anno amin ez futott. Ott álltunk sorba hogy tolhassuk. Régi idők, de ne kívánom vissza már...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#9) batman91


batman91
őstag

De szerettem ezt a játékot, remélem viszont látom egyszer a GOG kínálatában.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#10) Gabir


Gabir
aktív tag

Kellő villámlásos varázslattal a vége is könnyebben legyőzhető volt.
Illetve a sárkányon ülve tűzzel kicsikarni a törpékből a varázsitalt és/vagy életerőt :)

(#11) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Húgommal rengeteget nyomtuk, rongyosra játszottuk. Nagyon jó emlék, és örülök, hogy meg lett említve, hogy van Steamen, nem is tudtam, megveszem, aztán majd szépen leültetem a tesómat, hogy így 20 év távlatából mit szólna egy kis játékhoz... :))

Nagyon sok jó és szép emlékem van a '90-es évek eleji játékokból.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#12) Helmoras


Helmoras
őstag

UUUdeszerettem :D

(#13) D1Rect


D1Rect
félisten

Mindig azon ment a vita, hogy ki legyen a törpével. :DDD

(#14) Polllen


Polllen
nagyúr

Atya-gatya mennyire imádtam. Csak arra nem emlékszem, hogy c64-n vagy pc-n toltam.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15) Infranyuszi


Infranyuszi
tag

imádtam .. :)
Pc-s játékból volt, azt hiszem még dos-ból kellett indítani. :)
sose jutottam túl a második pálya első 30 mp-jén mert állandóan kifagyot .. istenem, hányszor raktam újra. :)
A Kyrandia 3-al játszott valaki ? nincs valami hasonló játék ma a piacon ?:)

(#16) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi a tesztet, jó hogy ilyen régi címek is feltűnnek az oldalon! :C

A Gold régi kedvenc - számtech órán ezt toltuk agyba-főbe, 386-oson sokkal jobban ment. Persze Megadrive-on volt az igazi, controllerrel, a tv előtt kucorogva. A második részt 3in1 Genesis Collection cartridge-en találtuk meg, videotékából kölcsönözve, de az elsőnek sokkal jobb volt a hangulata.

Persze gyerekként sosem sikerült végigvinni, később meg konzol hiányában inkább a MAME-verziót vettem elő. Steam-en behúztam akcióban, de csak kipróbálás szintjén töltöttem le - kéne hozzá egy kétszemélyes arcade stick.

Sokáig a beat’em up volt a kedvenc műfajom, de mára ez már csak nosztalgia: Final Fight, Golden Axe, Cadillacs and Dinosaurs, Gang Wars, Aliens vs. Predator, The Punisher, TMNT... Bár egy kis Streets of Rage 3-ra bármikor kapható vagyok.

Viszont a Castle Crashers-nek, meg a Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara-nak erősen neki kellene már állnom. :B

Double Dragon: Neon-t próbálta már valaki?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#17) M.Úr


M.Úr
tag

Kösz a cikket, nagyon sokat toltuk - természetesen mindig a törpével!

Ezt pedig ajánlom mindenkinek aki szerette a zenéjét. Eszméletlen kemény! Valahol le lehet tölteni jobb minőségben is, keresgéljetek...

[ Szerkesztve ]

(#18) davidsone válasza M.Úr (#17) üzenetére


davidsone
addikt

csak is :K a kis sz*ros aprított rendesen. Milyen rég volt hihetetlen...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#19) M.Úr válasza M.Úr (#17) üzenetére


M.Úr
tag

Itt a link a jó minőségű muzsikához: CBShredz - Golden Axe Medley

(#20) sagem


sagem
addikt

Nagy kedvenc, játéktermi automatán is nyomkodtam kiskoromban, gyakran okozott fejtörést, hogy ebbe vagy a cadillac and dinosaurs gépbe dobjam e be a húszast:D Aztán persze jöttek az otthon is játszható verziók és a kánaán :)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#21) banhammer


banhammer
veterán

Regi szep idok...
Anno Amigan rettenetesen sokat jatszottam a jatekkal.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#22) atike


atike
nagyúr

Nincs mit mondani, csak annyit: köszönöm! :R

Jól esett nosztalgiázni. Nagyon nagy kedvenc volt anno - multiban eszméletlenül sokat toltuk vele.

Sőt, még arcade gépen is dobáltuk rá a pénzt anno.... :DDD

(#23) #84221696


#84221696
törölt tag

Juhéjj. Én még Amiga 500-on kalapáltam az ellenfelet az Golden Axe-val. :DDD :C
Régi szép idők! :U

(#24) Vikus


Vikus
tag

uhhhhuuuu.... :D :D réges rég a messzi messzi galaxisban.. :D fuh de imádtam... Én anno egy 386-oson toltam vele, és mééég fekete-fehér monitorral... Sokkal jobb volt.. Emlékszem, mikor színes monitoron láttam meg először, majdnem sokkot kaptam ezektől a lilás, rózsaszínes, pirosos színektől.. :) Jah és már nem emlékszem, hogy hogyan működött anno, de nem voltak hangfalak, csak asszem' a gépből jöttek a pittyegések, amit az alaplap tolt ki... :) valahogy most így visszanézve pár youtube-os videót, sokkal jobban tetszett anno a hangja... :) :) de jó is volt.... :) :)

(#25) Janus27


Janus27
tag

A legnagyobb játéktermi játékok egyike! Nálunk annak idején ('92-93 környéke) még 10 forintossal ment a gép és ha sikerült egy 10-esből végigvinni akkor újra kezdhetted a játékot 1 élettel és 2 kockával (alapból 2 életed volt életeként 3 kockával). Mire elvitték a gépet annyira belejöttünk, hogy szinte mindenki röhögve végigvitte egy tizesből. A rekordom 13 végigjátszás zsínórban 10 forintból :)

ui.: Amúgy ma is néha előveszem, de persze az eredeti Arcade verziót MAME emulatorral :)

[ Szerkesztve ]

(#26) sasa134


sasa134
addikt

Remek cikk lett - köszönet érte
Mint mindig, most is jó volt nosztalgiázni. Anno 93 körül szénné játszottuk PC-n. A régi szép idők..

Avanti Roma

(#27) Xerxész válasza Plazmacucci (#5) üzenetére


Xerxész
őstag

De a csajnak volt a legjobb varázslása: imádtam, amikor bejött a képbe az óriás sárkányfej és végigokádta tűzzel az egész képernyőt! :))

[ Szerkesztve ]

(#28) exabit válasza D1Rect (#13) üzenetére


exabit
tag

Amatőr. Mi a PC-s verzióban létrehoztunk egy másolatot a törp karakterét tartalmazó fájlból, átneveztük az amazon fájljára, és voilá máris lehetett két törppel nyomni. :DD

[ Szerkesztve ]

(#29) M@cika


M@cika
őstag

Ja, 92-ben amikor felvettük a számtech. "C" szakot, csak ezzel nyomultunk az órákon. Nagyon király volt. Persze én is mindig a törpével szerettem lenni. Anno 1 "csonttal" is végig tudtam vinni. most is fent van a gépemen a DOS-os változat, szépen fut is a Dosbox alatt, mingyá le is tolok egy kört. .-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#30) 1tom


1tom
tag

Nagy kedvenc volt régen. Amiga-n és játékteremben nyomattuk a haverokkal.

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#31) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

De jó cikk! De örülök neki. Régi idők egyik nagy kedvenc játéka volt nálam is.

(#32) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Ebből a játékból nagyjából annyira emlékszek (10 éves voltam :B ), hogy baromira tetszett, csak béna voltam hozzá. :D

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#33) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Suliban minden szünetben rohantunk a könyvtárban, mert ott volt gép amin ment :Y
Itthon nekünk akkor még hírbe sem volt...de így is széjjelnyomtunk :DDD

exabit :C

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#34) pikszel


pikszel
őstag

Arra tisztán emlékszem, hogy a kocsmában, ahol ez a gép fellehető volt, sorba kellett állni, hogy játszhass. Nagyon jó hangulata volt. Imádtam.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#35) ViZion


ViZion
félisten

Mortal, Street Fighter, Golden Axe... ejj, mennyi sör könyv márát beledobáltam! :K Jó is volt, nem volt szép, de szerethető volt. Pont a scriptelés miatt volt az, hogy az X-edik 50 Ft-os után már tudtad mi merről jön, szal. ezzel garantálták, hogy újra próbáld. Soha nem vittem végig... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36) lev258 válasza batman91 (#9) üzenetére


lev258
veterán

Szerintem már egy jó ideje elérhető ingyen a neten.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#37) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Én olyan kemény csávó vagyok aki ezt még ZX Spectrumon játszotta :)

(#38) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Nagyon jó játék! Mind a mai napig néha előveszem. Emlékszem sok pénzt nyelt el a játékmasina ezzel a játékkal :D (Meg az operation wolf-al :D ) Régi szép idők, amikor még a presszókban voltak arcade masinák! Sajnálom, hogy kikoptak.

Mindig a lovaggal játszottam, de játékgépen soha nem tudtam végigvinni... Aztán megvettem pc-re és ott már sikerült.

(#39) Liquid Snake


Liquid Snake
aktív tag

Sega Mega Drive verzió a kedvencem!

A Hideo Kojima Game

(#40) ityam


ityam
senior tag

nagyon szerettem. jó hangulata volt. Rengeteget játszottam vele. Igaz CGA módban sikerült csak végigvinnem. VGA módban lassabban ütöttem és néha belecsapott az ütéssorozatomba az ellenfél. CGA módban nem :)
Kinézete azért jóval csúnyább volt CGAban de a cél érdekében mindent. Kellett a sebesség :)

(#41) tntmax válasza ViZion (#35) üzenetére


tntmax
aktív tag

Jó lesz az 5 forintos érméknek is, akkoriban még csak papír ötvenes volt amiből kijött egy komplett bigmac menü és még egy fagyira is maradt pénzed. :-)
Onnan tudom hogy sajnos sok gombóc fagyim bánta, mert inkább a játékgépbe dobtam az erős magyar forintokat.

(#42) ViZion válasza tntmax (#41) üzenetére


ViZion
félisten

hmmm... akkor 20 Ft-os? 50 Ft az már lehet Mortal volt... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Mi játékterembe toltuk, sok pénzt elszortunk, majd C64 és PC. Szerintem holnap végigtolom :)

(#44) mad1


mad1
veterán

Igy volt az igazi ;)

Ne szemetelj ! = Steam

(#45) kameraman77 válasza tntmax (#41) üzenetére


kameraman77
aktív tag

Bizony abban az időben 5 forint volt egy gombóc és egyes arcade gépek 5-össel mentek! Sőt ha jól emlékszem, még 92 táján is 5 forint volt a gombóc, meg 7, még a Balatonon is. Emlékszem Alsóörsön volt egy marha jó fagyizó, ahogy rengeteg íz volt, amelyek kistelepülésken nem voltak megtalálhatóak, pl rizs, mák stb... egyszer 35 forintból toltam egy 7 gombócosat :D De tény, ha volt akkoriban egy 20-asod, vagy 50-esed akkor bizony volt pénzed! Simán elvoltál egy 50-esből felvágott, kifli, tejtermék, csoki, üdítő kijött belőle bőven... Persze, akik nem éltek a nyolcvanas években, azoknak nehéz elmondani, hogy nekünk a "kábszer" a kiszacskós 50 filléres tejpor volt, amit lényegében minden módon fogyasztottunk, csak szippantva nem ;] Emlékszem, milyen király játéktermek voltak a Balatonparton a 80-as évek végén, meg a 90-es elején... simán a strandról is be tudtál menni volt olyan is.

De tény, hogy 80-as évek végén még 5 forintossal, meg 10essel mentek a masinák. (emlékszem,mikor behozták a Terminator 2-t, az már 20-assal ment) szinte minden presszóban volt egy, vagy kettő arcade gép abban az időben a környékünkön, pedig vidéki vagyok :D

[ Szerkesztve ]

(#46) Gebriel válasza D1Rect (#13) üzenetére


Gebriel
veterán

Valóban. :DDD

(#47) vimes


vimes
senior tag

A törpével hogyan kell megcsinálni azt a nekivetődést, amivel le lehet lökni az ellenséget? Mit kell hozzá csinálni? Emulátoron toltam, A,S,D gombok e sorrendben a magic,attack,jump.Meg ugye a 4 iránygomb.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#48) M.Úr válasza vimes (#47) üzenetére


M.Úr
tag

Ha kétszer egymás után nyomod le a balra vagy jobbra gombot, majd nyomva tartod, akkor elkezd szaladni. Szaladás közben nyomd meg az ütés gombot, és öklel egyet a törpapa.

(#49) vimes válasza M.Úr (#48) üzenetére


vimes
senior tag

Hm, kipróbálom, köszönöm!! :))

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#50) vimes válasza vimes (#49) üzenetére


vimes
senior tag

Működik, köszi mégegyszer! :)

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.