Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tailor


tailor
őstag

Ebben nem is az a szörnyű, hogy most nem lesz HétköznapiBélának mit nyomogatnia karácsonykor, hanem, hogy az ott élők mi mindent és midnenkit elvesztettek az árral :( Nagyon durva...

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

:(( schade

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) fondorlatos válasza tailor (#1) üzenetére


fondorlatos
aktív tag

Egyetértek.

(#4) Rive


Rive
veterán

Ühüm.

Nomost, ezt a tálázatot én hajlamos vagyok inkább úgy értelmezni, hogy az 'Electronics' szekcióban emlitett összes gyárban hasonlóak a károk (mind 'submerged'): csak éppen a Nikon és a Sony nem rendelkezik megfelelő infrastruktúrával, vagy nem feltételeznek róluk olyan szándékot, hogy az érintett üzletággal kapcsolatos gyártást máshol megvalósit(hat)nák.

Ettől függetlenül pl. a Canon, Nidec és TDK érintett gyárai is minimum hónapokra kiestek a termelésből, csak ők (talán) meg tudják oldani máshol a további termelést.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5) SzaSza0909


SzaSza0909
csendes tag

OFF
Nem vagyok egy nyelvtannáci, de a "tájföld", méghozzá kétszer is, nagyon durvaaa....

(#6) lexandro


lexandro
tag

Eléggé lehangoló a kép. Főleg, hogy lesz pár cég aki onnan most átszervezi a termelést és nem fog visszamenni.

Robi

(#7) Malachi


Malachi
addikt

TÁJFÖLD

(#8) paye


paye
tag

...Thailand plant produces low- to mid-range single-lens reflex cameras, which account for 90 percent of the company’s SLR camera production...

Ez valóban komoly cirkuszt okozhat a Nikonnál... :Y

(#9) Mr.Csizmás válasza paye (#8) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

veszünk sony fotógépet, a szenzor úgyis ugyanaz ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Van baj elég! :U

...

(#12) #16939776 válasza tailor (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Egy darabig munkahelyük sem lesz, így elég kilátástalan a helyzet :(

(#13) Mr.Csizmás válasza pakito70 (#11) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

#2 "schade" - szomorúság, sajnálat állapot

amúgy én is, szegények totál el vannak ázva, közlekedés is akadozik

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#14) Skynet258


Skynet258
veterán

Tájföld. Most komolyan? A múltkori után ismét? Jó ég... :W

https://geekpulse.hu

(#15) Mr.Csizmás válasza Skynet258 (#14) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

múltkor japán volt és földrengés, nem? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16) kiskaktusz válasza Mr.Csizmás (#15) üzenetére


kiskaktusz
addikt

komoly dolog az áradás :(

szerk: jajj,bocsi :) félrenyomtam!

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#17) Skynet258 válasza Mr.Csizmás (#15) üzenetére


Skynet258
veterán

Nem így értettem... :D Tájföld. Nem létezik ilyen hely, mégis a múltkor is így írták. Ez valami magyarosított okádékszó, ami nem létezik, és itt a PH-n többen is elvárnánk, hogy ilyen szavak ne legyenek. Ezzel az erővel lehetne tájlend (ha már a Thai-t kiejtés szerint írjuk)... De most találtam egy másik érdekes cikket; érintőkijelzős asztal a cikk szerint, aminek igazából semmi köze az érintőkijelzőhöz.
Hatásvadász címek, érdekes szavak, és pontatlan cikkek. Sokan írják, de lehet benne valami: esik a színvonal? :U

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#18) Mr.Csizmás válasza Skynet258 (#17) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ja hát fonetikus átírás, kéremszépen. Viszont való igaz, Thaiföld.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19) Skynet258 válasza Mr.Csizmás (#18) üzenetére


Skynet258
veterán

De érted, még bután is néz ki leírva, nem ezt szoktam meg az itteni srácoktól. ;)
Most kicsit úgy érzem, hozom az aláírásod első paragrafusában írtakat, pedig nem, csak már nem bírtam szó nélkül hagyni a dolgot - főleg, hogy a minap megjelent másik cikkben ugyanígy írták, és ugyanígy felhördültek páran. :U

https://geekpulse.hu

(#20) Mr.Csizmás válasza Skynet258 (#19) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

már fel se veszem, gamepodon szinte az összes cikk is teli van helyesírási hibákkal, mondat közepén "Kedden", "Októberi", stb........meg a random főnév nagy kezdőbetűvel, a la németchen :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21) Skynet258 válasza Mr.Csizmás (#20) üzenetére


Skynet258
veterán

Ezen a németes főnév nagybetűvel dolgon már én is gondolkoztam, mert nem csak itt tűnt fel. Elvileg az ember hamarabb megtanulja a magyar helyesírás szabályait, és aztán jön a német, tehát nehézkes, hogy keveredjen. Vagy ennyi magyarul megtanult német él közöttünk (akkor viszont le a kalappal), vagy nem tudom. :DDD

https://geekpulse.hu

(#22) Mr.Csizmás válasza Skynet258 (#21) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem hinném hogy belőlünk olyan sok lenne, pár mondatból megismerem az enyéimet :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24) Skynet258 válasza Mr.Csizmás (#22) üzenetére


Skynet258
veterán

Asszonyt nem ismernéd fel, pedig Leipzig-ben született... :DDD

[ Módosította: philoxenia ]

https://geekpulse.hu

(#26) Tomcat


Tomcat
őstag

Hogy a hírhez is legyen hozzászólás én sajnálom az ott élő és dolgozó embereket akár a Sony akár a Nikon gyáraiban dolgoztak eddig. Hatalmas kiesés lehet nekik az a kevéske pénz amihez ott jutottak eddig hozzá fizetés gyanánt.
Közben átnéztem a cuccaimat és bizony van jó néhány Made in Thailand os cuccom a japánok mellett amik onnan abból a gyárból származ(hat)nak.
Remélem hogy minél hamarabb talpra tudnak állni és beindul a termelés mert nekem fontosak a termékeik amik ott készülnek és árvíz ide-vagy-oda én szeretném továbbra is az ott készült cuccokkal gazdagítani a saját felszerelésemet.

Tomcat

(#27) Iomega


Iomega
őstag

:(

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#29) rainmen


rainmen
aktív tag

Valószínű, hogy nem a meglévő gyárat fogják gatyába rázni, henem valamivel magasabban építenek egy újat.

(#30) Rawulf


Rawulf
őstag

Vinyó árak felfelé kúsznak emberek!
http://www.storagenewsletter.com/news/miscellaneous/thailand-floods-to-significant-impact-wd

"Please state the nature of the medical emergency."

(#31) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Ilyenkor elgondolkodok, hogy minden nagy cég megy keletre, az olcsó munkaerő fellelhetősége miatt. Azonban vajon úgy is olcsó, összesítve, ha kétévente természeti katasztrófa sújtja az egységet, és rombol le mindent?

Meg lehet nézni az AMD drezdai üzemét. Ott nincs ilyen probléma.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#32) BURN28 válasza tailor (#1) üzenetére


BURN28
tag

Igen, ráadásul a mindent elveszítettekhez az is hozzá tartozik, hogy az amúgy sem magas(sőt..) fizetések most egyáltalán nincsenek,és a körülmények amúgy sem rózsásak,ebbe belegondolhatnának, akik sírnak az 5000 Ft-al drágább hdd-ken. De hát a fogyasztói társadalom az fogyasztói társadalom.

[ Szerkesztve ]

http://kaphatoittkave.blogspot.hu/

(#33) Tomcat válasza 04ahgy (#31) üzenetére


Tomcat
őstag

A sokasodó természeti katasztrófák valószínűleg elgondolkodtatják majd a vezetőiket azon hogy átértelmezzék ezt a kockázati tényezőt. Nálunk itthon (vagy a környező országokban) egyelőre nem kell hasonló természeti csapásokkal számolnunk éppen ezért remélem hogy errefelé (is) fognak terjeszkedni, ha másért nem legalább a "Made in EU" cimkéért ami bizonyos körökben elég komoly tényezőnek számít.

Tomcat

(#34) Peti0061


Peti0061
csendes tag

A Pentax gyára is totálkáros lett. A minap tájékoztattak, hogy biztosan nem fogom megkapni március-április előtt a megrendelt fix obimat, mert elvitte az árvíz a gyárat...

[ Szerkesztve ]

Peti0061

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.