Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Grat jó "kis" teszt. Csak így tovább :)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) omikron23


omikron23
senior tag

Gratulálok! Remélem nekem is bejön majd a multi-gpu... :)

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#3) Cole86


Cole86
senior tag

Nagyon komoly és színvonalas "kis" teszt! Csak így tovább! :C :R

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#4) HSM


HSM
félisten

Grat, nagyon jó kis cikk lett! :R

Két megjegyzés jutott eszembe!
Egyfelől írod: "- Aki a GPU-t tuningolja, mert feleslegesnek érzi a memóriát is, mondván az „nem hoz” sokat ilyen sávszél mellett (a VGA topikjában elterjedt mondhatni tévhit)"

Márpedig annak, hogy ez tévhit, ellentmondanak az eredményeid, azok alapján alig-alig van különbség, nekem úgy jött le a grafikonokról, hogy a GPU-t húzva 1125-re brutális gyorsulást látunk, míg a memóriatuning 1125Mhz-es GPU-val még nem hoz sokat, legalábbis nekem ez jött le a grafikonokról.

A másik, rugdosod szegény tesztgépedet, hogy csak ennyi, csak annyi. :D Nekem volt olyanom, és most az utódja is, nem olyan hű, de sokkal jobb, semmi szégyenkeznivalója nincs sebességben a 4,4ghz-re húzott 920-nak. :N Brutálsokat fogyaszt az utódhoz képest, de a sebességével az égvilágon semmi baj nincs. Amivel előrébb lehetne lépni, az már inkább egy hatmagos X79 rendszer, de az irreálisan drága, és nem is minden játék kamatoztatja. Ha lenne egy 2600k-d 5Ghz-en, szvsz nem lennél vele sokkal előrébb sebességben, a 3770k meg ugye nem mind olyan tuningos.... ;)

[ Szerkesztve ]

(#5) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Bőven elég az i7 920 még mindig. Mondjuk ha benchmark pontokra izgul az ember érthető okokból kevés. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#6) Angel1981


Angel1981
veterán

Jó volt olvasni! :R

(#7) ricshard444 válasza HSM (#4) üzenetére


ricshard444
veterán

Azért nem jön ki, mert antituning az egyik karim. 1250---> 1650-ra való emeléskor akár 10-15%-al nő a minimum és az átlag fps is programtól függően. Tervben van már egy másik rendszer, de kéne munka. Itthon poshadok már hónapok óta :(((

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#8) aAron_


aAron_
őstag

szokásos minőség :R külön köszönet a bf3 multis tesztért, szerintem a lényeg bőven leszűrhető belőle, hiánypótló volt!

What is your ikigai?

(#9) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

A 6. oldalon a minimum nincs osszekeverve az atlaggal a %-os tablazatoknal? :F

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#10) HSM válasza ricshard444 (#7) üzenetére


HSM
félisten

Persze, ki is emeltem, hogy 1125Mhz-en nem látszik még. ;) Mindenesetre érdekes, hogy ennyit lehet vele nyerni, kicsit meglepő, de abszolút hihető, a sávszélesség nem minden, kell az órajel is. Néha én is beleütközök a saját kártyámon ha húzom (Tahiti-LE), hogy hiányzik az a 128bit, amit levágtak róla, de azért nem hat vészesnek a helyzet, a 256bit se szűk, órajel meg akad gyárilag is. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

köszi, összeszedett, részletes, információdús írás.

picit csak azt sajnálom, hogy végül eyefinitys tesztet nem volt módod csinálni. (bár most egy ideig amúgy se lenne aktuális:) )

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Hm...majdnem mindenhol 100%-os teljesítménynövekedés...Azt hiszem szépen kihasználják ezt az újabb játékok. Kíváncsi vagyok a Xeonnal lesz-e változás, alacsonyabb órajel mellett.
Egyébként jó cikk lett, tetszett :R

(#13) drlovi


drlovi
aktív tag

jó teszt. Várom a következőt! :R

(#14) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Grat a teszthez. :))

(#15) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Köszi a cikket! Pont jókor, most tervezem lecserélni a GTX470 sli-t egy HD7950-re. :R

(#16) tkesy


tkesy
őstag

Köszi a tesztet.... :R jó volt végre látni, hogy mit mennek a mai kártyák az első gen. i7-ek mellett... :)

Azt viszont megkérdezhetném, hogy mi köze az lga1156-os platformnak az i7 920-hoz?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#17) ricshard444 válasza tkesy (#16) üzenetére


ricshard444
veterán

Az első i7 Platformom az volt, csak váltottam

Vannak dolgok...

(#18) tkesy válasza ricshard444 (#17) üzenetére


tkesy
őstag

jó azt sejtettem, csak valahogy furcsa volt (persze nem ismerem a körülményeket) az 1156-ról az 1336-ra váltás... :) no mindegy, ez úgysem kapcsolodik szorosan a cikkhez...

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#19) #19617792


#19617792
törölt tag

multiból miért csak BF és Crysis? Guild Wars 2, FireFall, PlanetSide, vagy egyéb MMO?

(#20) ricshard444 válasza #19617792 (#19) üzenetére


ricshard444
veterán

Guild Wars 2 nincs meg, Firefall-t nemismerem, Planetside 2 bebugolt és 20fps-el ment, egyedül Tera-zok, de ott meg nem hoz szinte semmit + 80fps limit van.
Azért ezek mert itt számít az fps, MMO-nál elvagy 30fps mellett is Insta közben és csak plusszba szántam :)

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#21) #19617792 válasza ricshard444 (#20) üzenetére


#19617792
törölt tag

"MMO-nál elvagy 30fps mellett is Insta közben"

hát nem. :DDD azért nem mindegy, hogy elég darabos és/vagy lagos egy insta, vagy sem. a GW2-nél főleg számít, mert a harcrendszere eltér kb. az összes létezőtől és megkívánja a folyamatosságot, gyorsaságot. a FireFall meg egy MMORPG/TPS, pörgős játékmenettel.
amikor GW2-ben az általános 60-70 fps-ről leesik 40 vagy alá, akkor már vakaródzok, hogy kéne egy kis plusz...

[ Szerkesztve ]

(#22) Skyne válasza #19617792 (#21) üzenetére


Skyne
csendes tag

De azt viszont te is pontosan tudod(/hatnád), hogy a GW2 erősen CPU intenzív, a legtöbb esetben nem a VGA jelenti a szűk keresztmetszetet. (nálad meg főleg nem :DDD)

Star Trek Online: Terran Rebellion (leader), House of K'Reaper (leader)

(#23) Cyberpunk válasza #19617792 (#19) üzenetére


Cyberpunk
félisten

GW2-höz egy 7950 is bőven elég, sőt még sok is.;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#24) Tirpitz1 válasza Angel1981 (#6) üzenetére


Tirpitz1
csendes tag

Jó kis írás, megnéznék azért pl 2db GTX660 SLI-it is :D

(#25) Tankos5672


Tankos5672
tag

Hatalmas cikk lett ! Öröm volt olvasni! Sok sikert a továbbiakban !

Nekem dudálsz, kisautó?

(#26) KAMELOT


KAMELOT
titán

Ez egy jó fórumtag! Szép teszt, jó leírás! Lehet ihleteket meríteni! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#27) radi8tor válasza proci985 (#11) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Neked ezt ajánlom: [link] ;)

⭐ Stella

(#28) KAMELOT válasza radi8tor (#27) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez is valami elvetemült. :D

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#29) ricshard444 válasza KAMELOT (#26) üzenetére


ricshard444
veterán

:R

Vannak dolgok...

(#30) gbors


gbors
nagyúr

remek teszt lett - jó sok energiát tettél bele, és látszik is az eredménye :R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#31) banhammer


banhammer
veterán

"HDD: Westeen Digital Blue 500 GB"

Westeen?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#32) proci985 válasza radi8tor (#27) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

és van cikk is

brutális. azt mondja az interjúban hogy az NV 3 ilyen tesztrendszert küldött ki egész Európába. a másik talán tomshardwarenél kötött ki (nekik is volt egy nagyon jó tesztük, mióta mérnek képkocka kirajzolási időket és 5760x1080at azóta az egyik legjobb teszteket ők csinálják szvsz).

mondjuk belegondolva, hogy nekem a három kijelzőm, a videokártya és a kábelek kevesebbe kerültek, mint egy szem Titan:).

egyébként az a vicces, hogy nem optimalizálták a HUDot három kijelzőre (szélekre kerültek fontos infok amik perifériás mezőbe szorulnak), szóval kérdés, hogy mennyi értelme úgy tolni a Crysis 3mat:/.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33) ricshard444 válasza proci985 (#32) üzenetére


ricshard444
veterán

Én is gondolkodtam Frametime mérésen, csak nemtudom az Afterburner mennyire ad reális mérést erről. Vagy ajánljatok valamit amivel tudom mérni és biztos pontos.

banhammer: Köszi, javítva

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#34) HSM válasza ricshard444 (#33) üzenetére


HSM
félisten

Fraps+excel nekem bevált... :)

(#35) ricshard444 válasza HSM (#34) üzenetére


ricshard444
veterán

Jogos, látom van neki olyan funkciója. Hát, ha lesz valami tesztelni való cucc akkor lesz Frametime mérés is.
Most egy i7 VS GCN / 2-n gondolkodom azaz CF lenne megvizsgálva, hogy mennyire fogja meg a processzor. Kérdés, hogy igény mekkora lenne rá. Az 1 kártyás mérést viszonylag nagy érdeklődés övezte.

Vannak dolgok...

(#36) radi8tor válasza proci985 (#32) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet be kéne neveznem majd egyre.
Ha kijönne MSI színekben az lenne a tuti. ;]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#37) proci985 válasza ricshard444 (#35) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

szerintem egy ilyen skálázódás érdekes lenne ha belefér az idődbe.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38) KAMELOT válasza proci985 (#32) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja már csak +2 monitort kéne mindenkinek beszerzni. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#39) ricshard444 válasza proci985 (#37) üzenetére


ricshard444
veterán

Az a gond, hogy ilyenkor beindul az agyam és leírok pár gondolatot. Most legépeltem 1 oldalt csak úgy hirtelen( ami persze 80%-ban meg is lesz vágva ) és ilyenkor ki az aki leállít vagy megakadályozza, hogy ne készüljön el? :))
Úgyérzem megvárom vele a kövi hónapot, jönnek nagyobb címek amik nem elhanyagolhatóak, nem szeretném mindig ismételni a játéklistát.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#40) proci985 válasza ricshard444 (#39) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

na remek!:). jaja, Bioshock 3 és SC2 Zerg pár hét és itt van, a Bioshock elég érdekes lehet.

időre: egy 5760x1080as eyefinitys cikkem nekem elég sok ideje készülőben van, csak sosincs időm/erőm leülni és a maradékot összerakni.

KAMELOT: változó, az se mindenre jó:). UIn állhat vagy bukhat a dolog, bár pl autószimulátoroknál ez nem probléma, illetve fpseknél sem ha alapvetően minimál GUIra tervezték (Far Cry 2-3 pl). vannak játékok, amik remekelnek három kijelzőn és vannak, amik gyakorlatilag használhatatlanok (khm Diablo3 khm).

nem vagyok benne biztos, hogy el fog terjedni, egyrészt az ára, másrészt a helyigénye, harmadrészt a videokártya igénye, negyedrészt pedig a kávák miatt, ugyanakkor ha az embernek egyébként is nagy felbontási felületre van igénye (pl programfejlesztőknek), akkor a multimonitor áldás. az, hogy esetleg játékra is alkalmas a setup már csak a bónusz.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41) TTomax válasza ricshard444 (#39) üzenetére


TTomax
nagyúr

Jó kis teszt lett gratulálok! :R
Akarsz tesztelni 670 SLI-t?Ha tudsz fuvart szerezni Manchesterbe akkor én benne vagyok,szivesen kölcsönadom öket... nem tudom Árva-trans mennyiért vinné el oda-vissza...Nekem van tartalék kártyám egy 7970, max. nem 3D-zek addig...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#42) ricshard444 válasza TTomax (#41) üzenetére


ricshard444
veterán

Szeretni szeretnék, de lehetetlen távolságok ezek :) Még Pestre sem tudok felmenni, azért köszi :R

Vannak dolgok...

(#43) Trebron09


Trebron09
őstag

Jó kis teszt! :K

Csak azt nem értem hogy az i7 920 + LGA1156 hogy függ össze. ;)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#44) TTomax válasza ricshard444 (#42) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen,hát ez oda-vissza 5000km... :(

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#45) Cyberpunk válasza Trebron09 (#43) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Segítek. Először LGA1156 volt neki, aztán váltott LGA1366-ra.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#46) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a bemutatót :R
Nagyon színvonalas írás, és nagyon részletes teszt :K
Nekem elég lenne egy darab is belőle :)

Dave666

(#47) Pallli


Pallli
tag

Gratulálok, tetszett a cikk. Nekem egy i7 950@3,68 GHz van otthon egy Sapphire 7950@925/1250-el karöltve és azt veszem észre, hogy kivétel nélkül minden játék megy rajta hibátlanul max grafikán 1920x1200-ban, többek között a Metro 2033 is. A Crysis 3-at még nem próbáltam...
Ha maradok az 1 monitornál és az 1920x1200-nál (valószínű még min. 2-3 évig igen) akkor a későbbiek során tényleg két választásom lesz: 1.: ha kevés lenne a teljesítmény berakok mégegy 7950-et, vagy 2: ezt eladom és veszek egy kb dupla olyan árúés teljesítményű, de akkori viszonyok között fejlettebb technológiájú, és valószínűleg kisebb fogyasztású kártyát. Elképzelhető, hogy a 2. mellett döntenék. Anno volt egy 4850 CF-em, de lecseréltem egy 6870-re, pont a fenti okok miatt, mert minimum ugyanakkora teljesítményű, viszont kevesebbet fogyaszt, ráadásul tudja a DX11-et, árban pedig ugyanannyi volt. :)

We like our RAM like we like our women - fast and cheap

(#48) samu74


samu74
addikt

Jó cikk volt,gratula!
Azért jó látni,hogy mára már megtanult drivert írni az AMD...Régebben azért CF-be nem volt ilyen "látványos" a grafikon. :)

-----------

(#49) Trebron09 válasza Cyberpunk (#45) üzenetére


Trebron09
őstag

Ja..csak ez nem volt a cikkben, de lehet én néztem be. (1366 előbb volt min a 1156) :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#50) Hubba12


Hubba12
senior tag

Jó teszt:) Durva kártyák:DD

Csak az ASUS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.