Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Jó cikk, köszi!
Ha rá visz a lélek kipróbálom majd.
Ezek az Alyx modellek valami baromi rondák szerintem! :( Az utolsó képen ami a jobb oldalt van, az meg egyenesen hányinger.. :DDD

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#2) Bordoi


Bordoi
őstag

Lehet megint elő kell vennem a játékot :F

Az írás jó lett, közönöm. :R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#3) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

:D
Csak ennyit tudok mondani az utolsó képen jobb oldalt található Alyx-t látva :D
A 3 Alyx arc összehasonlításnál a 3. nem rossz, a 2. meg 100% LOL :DDD
De akkor is az utolsó képen levő Alyx viszi a pálmát...az az arc, az a száj, úristen, ezt nem lehet kibírni röhögés nélkűl :DDD (Ez nem tűnt fel a készítőnek, hogy félre sikerült?!)

[ Módosította: Racecam ]

(#4) ttower


ttower
aktív tag

én nem érzem azt hogy egy túl nagy durranás lenne. alyx csak rondább lett, a textúrával meg eddig sem volt semmi bajom. és még a gépigénye is nőtt.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#5) pisti válasza Darth_Revan (#3) üzenetére


pisti
őstag

A jelek szerint nem tűnt fel neki, de már kapja a visszajelzéseket, hogy azon a modellen még van mit csiszolni. :)

ttower:
Ez a mod azoknak készül akik a HL2-ben is szeretnének minnél jobban kihasználni egy mai átlagos játékos konfigot. Akinek nincs meg hozzá a vasa az még mindig játszhat az erdetivel, vagy legózhat ezzel a moddal, mert hogy régebben én pontosan azt csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#6) raskolnikoff válasza Darth_Revan (#3) üzenetére


raskolnikoff
őstag

az tényleg nagyon szép lett :D

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#7) Khaal


Khaal
őstag

Való igaz, hogy az original hl2-es texturákra mai szemmel már ráfér némi frissítés, de nekem nem tetszik, hogy ennyire lecserélték a dolgokat. Mások a csempék, mások a járólapok, kockaköves utca helyett sima aszfalt...stb.
A megváltoztatott Alyx modellek meg elég ótvarul néznek ki szerintem.
Azért lehet megnézem, gondolom mozgásban jobban kijön az új dolgok szépsége.
Egyébként a modellek poligonszámát is növeli, vagy csak a textúrákat cseréli ki?

(#8) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Pf hát ez rondább lett. Jó taktika, hogy lesötétítik, mert így tényleg olyan érzést kelt, mintha vagányabb lenne a grafika, de nem az. :( Nem, nemjó ez így :D

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#9) DarkByte válasza Darth_Revan (#3) üzenetére


DarkByte
addikt

Hát az utolsó képen a legjobb oldalt lévő Alyx az tényleg borzalmas. Tipikus sarkcsillag; a fejére lehet húzni papírzacskót. :DDD (Nem értem minek kellett ehhez a modellhez egyáltalán hozzányúlni)

A mod igazából nem volna rossz kezdeményezés, ha a screenshot -ok alapján egyes textúrákat nem totál másokra hanem ugyanazon textúrák nagyobb felbontású megfelelőire esetleg remake -jeire cserélték volna. Így eléggé felemás; a HDR szép-szép de így meg lehet növelni a kontrasztot a monitoron hogy lássak is valamit. :U

(#10) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Én ahogy megláttam ugye betöltés közben alyx vigyogó fejét...már megszoktam :DD
de ahogy a 2. kép :Y és utána a 3. :Y :Y
én megjedtem szó szerint :O :B XDXD

Jézusom a "hetes" kép!!!!
BORZALOM!!!SZABÁLYOSAN MEGIJEDTEM AZ "JOBB" ALYXTŐL :Y :O

[ Szerkesztve ]

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#11) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Nee Alyx :DD
Mit tettek veled baba? :Y :C :DD

"Education is important but big biceps are importanter"

(#12) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Aszfalt utak a kockakövek helyett? :U
Semmi extrát, vagy inkább úgy mondom, semmi olyat, ami sokkal jobban nézne ki, nem látok. Nekem egyáltalán nem tetszik, maradok az eredetinél.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#13) csakegyreg válasza pisti (#5) üzenetére


csakegyreg
tag

hali 2 magot kihasználja az új motor?

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#14) Raymond


Raymond
félisten

Hat nekem valahogy nem jon be ez a mod. Attol hogy valamit kontrasztosabbra allitunk es megvaltoztatjuk a szinvilagot meg nem lesz jobb az eredetinel. Az Alyx model pedig tenyleg rohejes. De a padlokovek falrarakasa is erdekes otlet.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#15) GuMipOkE


GuMipOkE
senior tag

Hát nemtom. Szubjektív megitélésem szerint, a képek alapján 1-2 esetet leszámítva a mod csak rontott a megjelenésén. A csaj pl rondább lett... :F

(#16) Mr Sm!tH


Mr Sm!tH
tag

jo írás lett!
mozgás közben egyébként sokkal szebb a dolog... de való igaz h pár textúrát elkúrtak de ezeket szerintem az összhatás miatt csinálták olyanra amilyenek.

alyx-ból meg egyik sem túl jó... (kivéve az eredetit)
legjobban az a model tetszett ami a jigglebone tesztben volt! :)

amúgy már pár verzióját próbáltam a modnak és volt hogy a régebbi jobban tetszett mint az új...

2 magot elvileg nem használ sztem!

(#17) Darth_Revan válasza Racecam (#12) üzenetére


Darth_Revan
veterán

A kockaköveket nehezebb lett volna "széppé" alakítani...inkább a könnyebb, b) megoldást választotta ;] :D (Ugyanezt csinálta néhány helyen a fallal is)

Amúgy az Alyx fejek közül az eredetin kívül csak a "Cmod 8.2 Ep2 Aly modell" ér valamit..ha ezen még csiszolgatna, akkor talán lenne is értelme annak, hogy belenyúlt Alyx modelljébe.

[ Szerkesztve ]

(#18) Genius007 válasza Darth_Revan (#3) üzenetére


Genius007
őstag

A plasztikai sebészet "csodákra" képes! :DDD

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#19) Skynet258


Skynet258
veterán

Csatlakozom a többiekhez, ez a mod elég gány, minden csak rondább... na meg Alyx... komolyan, a készítő srác nem nézett a monitorra a készítés közben, vagy mi? :D

https://geekpulse.hu

(#20) Loha válasza Skynet258 (#19) üzenetére


Loha
veterán

Ezt a videót nézd meg ne a képeket: [link] ;]

(#21) Typhoon47 válasza Loha (#20) üzenetére


Typhoon47
őstag

Ezzel itt mi a baj? :B

"Education is important but big biceps are importanter"

(#22) Loha válasza Loha (#20) üzenetére


Loha
veterán

Itt van pár jobb kép:
[link]
[link]
[link]

Ezt a HD videót érdemes leszedni, ha vki kiváncsi arra, hogy hogyan néz ki mozgásban a dolog: ff_cheography2.7z (268,7 MB)

SZVSZ az eredti Alyx a legjobb, van itt pár jó, vicces videó:
Alyx Vance Sings "Missing" by Evanescence
It's Time (to choose)
Alyx from Half Life 2
Sztem lenyűgőző, hogy milyen élethűek az emberi modellek a HL2-ben, pedig nem egy mai játék... :U

[ Szerkesztve ]

(#23) pisti válasza csakegyreg (#13) üzenetére


pisti
őstag

Elvileg igen, bár gyakorlatilag nem hiszem hogy észrevehető változás lenne az fps-ek terén.

(#24) pisti válasza Darth_Revan (#17) üzenetére


pisti
őstag

A Cmod 8.2 Ep2 Alyx modell az Ep2-ben is látható változat, ha minden igaz. Szóval ott a Valve nyúlt bele Alyx modelljébe, szerintem nem is rosszul.
Tehát nem akarsz használni semmilyen buherált HD modellt, akkor is megkapsz egy újabb epizódban kijött szebb, részletebb változatot.

(#25) pisti válasza DarkByte (#9) üzenetére


pisti
őstag

Az utolsó képen jobb oldalt lévő modell a Valve keze munkája. Az ep2-es változat. Nem azt kéne nézni, hogy épp milyen animációs fázisban kaptam el a képen.
Egyébként játék közben még a HD modell sem vészes, igazából játék közben egyébként sem folyamatosan Alyx fejét bámulod 20 centiről, úgyhogy ez is csak egy részlet.

Ezek a lecserélt textúrás dologok meg olyanok, hogy észre sem veszed a legtöbbet játék közben, csak így az összehasonlító képek alapján ezen álltak le sokan mazsolázni.

Valóban mozgás közben az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#26) Inv1sus


Inv1sus
addikt

az eredeti jobb. műkörmös szilikonos cicababa nem illik a képbe

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#27) KrAt


KrAt
veterán

Szegény csaj, mit műveltek vele :O:O

(#28) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Eleinte én is szerettem ezt a modot. Valamelyik 3.0 (vagy még 2.0?) körüli verzióval toltam végig másodjára a játékot. Mára viszont nagyon kiábrándultam belőle. Idén nyáron 3.-jára is elővettem a nagy hl2-t hogy megint letoljam, de ezúttal enélkül a pack nélkül játszottam újra.
Tényleg jó minőségű, részletgazdag, szép textúrákat és modelleket használ, de már nagyon elrugaszkodik az eredeti koncepciótól. Ez már messze nem egy high-res pack aminek annakidelyén indult, ez lassan már egy komplett remake, ami már csak a pályák vázát tartja és a dialógusokat, de változtatták a szereplők arcvonásait is (bár ez még letiltható és van eredetihez hasonlóbb modell is a packba), meg durván változtattak a helyszineken. Pl. barna kőlap helyett szürke macskakő van a padlón, vagy pl. raveonholmban azthiszem változik a fűrészlapok mennyisége, meg máshol is változik az ellátmány adagolása.... Szóval már csak nem az igazi hl2-t adja vissza feltupírozva, hanem inkább egy egyénibeszabott változatot.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#29) jetimokus


jetimokus
tag

Jézusom... az utolsó képen az a vigyor... irgatmatlanul gáz szerintem...
Szerintem a 2. verzió az 1 képen még nem olyan rossz, de a 3. az....... ááááá
Ez fáááj! Sorry

(#30) janos666 válasza jetimokus (#29) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A modelleket lehet váltogatni egy character pimper nevű utillal amit mellékelnek. Hagyhatsz eredetit vagy találhatsz eredetihez hasonlóbb remaket. Kár hogy azt nem lehet válogatni hogy részletesebb legyen-e a járólap, vagy cseréljék le tök más szinű és kinézetű kőlapra...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31) jetimokus válasza janos666 (#30) üzenetére


jetimokus
tag

Ezt nem tudtam, mivelhogy a gépemen el sem megy a half-life 2, és normálisan nemsok játékba tudtam eddig modokat beleintegrálni, úgy hogy az kifogástalanul működjön is...
Volt még amikor elment, végigvittem sokszor, de azóta kihalt a gépemből a videókártya, és azóta integrált van... szóval, nem igen fogok vele kínlódni... csak a képeket láttam, és őszintén bevallom, hogy nekem az eredeti tetszik legjobban.
De különben tényleg az leenne a legjobb, ha lehetne azokat a dolgokat változtatni amit említettél.. De a legjobb inkább az lenne ha megcsinálnák az egészet cryengine2-vel, aztán had szóljon!
Bár azt lehet nem köszönnénk meg a gépigény meg a részek közti töltések hosszúsága miatt... De amúgy sztem nem rossz ötlet. Talán holnap neki is állok...bár nem hiszem... :DDD

(#32) tocsa


tocsa
senior tag

Nem ismerem a HL2-t, viszont a technologia erdekel. Az lenne a kerdesem, hogy az osszehasonlito kepeken lathato jobb-bal valtozatoknal a kulonbozo es nagyobb felbontasu texturakon kivul mennyire kulonboznek a palya modellek illetve maga az engine.

Nekem a megvilagitas kulonbozosege tunt fel leginkabb. Sok helyen a jobb oldali valtozatnal a hatterben levo reszek sotetebbek a megvilagitottak pedig fenyesebbek. Ezt az engine fejlettebb voltaval magyaraznam, ha tenyleg igazam van. A bal oldali kepeken a regebbi engine-nel egyes hatterben levo reszek annyira sotetek lettek volna, hogy lathatolag ambient fennyel kompenzaltak. Az uj enginnel ezekbol elegge visszavettek mert a fenyek realisztikusabbak. Nem tudom, hogy igazam van-e?

De pl az utolso osszehasnlito kepen a jobb oldalon a faliujsag alatt egyertelmuen feltunik egy uj fenyforras padlora vetodo fenye. Tehat kulonbozik a modell, vannak plusz fenyek is?

Nagyon erdekesnek talaltam az osszehasonlitast, gratula!

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#33) __Psion__


__Psion__
tag

Az 'eredeti' Alyx szerintem a játéktörténelem leghelyesebb hölgyeménye, amit a 'modder' végzett vele az számomra már ijesztő (de persze ez erősen szubjektív dolog).

Az eredeti kopottas textúrák nekem jobban tetszenek, valahogy jobban illik a játékba... így úgy fest mintha valaki cukormázzal nyakon borította volna az egész játékot... :DDD

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#34) janos666 válasza jetimokus (#31) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Csínnyán azza a Crysis alatt futkosó motorral. A FarCry2-ével vagy a Crysis:Warhead-ével sokkal többre mennél, váj még pár hónapot mielőtt nekiesel. ;]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#35) janos666 válasza tocsa (#32) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az edeti hl2 még az első hl2 enginet használja SM 2.0-val, azóta kijött az Ep1 engine SM 3.0-val és béna HDR-el amit nem kapott meg az első rész, sőtt, az EP2 engine is kibővült motion blurral, precizebb HDR-el, meg olyasmikkel mint például hogy dinamikus és nagy felbontású árnyékokat vet a zseblámpa, plusz a multi-threading is megy ha már ilyen CPU-faló az engine.
Szóóval ezért ekkora a különbség, elég sokat felylődött az engine az évek alatt és gondolom alaposan próbálta kiaknázni a modder az ep2 enginet.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#36) agressiv


agressiv
addikt

Én úgyérzem, hogy hiába a nagyfelbontású modellek, a HDR és a többi, annak ellenére oroginal verzióban sokkal élethűbbek a szinek és a fények a játékban, nem beszélve arról a szobáról ahova 2 rohadtnagy ablakon süt be a nap mégis sötét van :DDD

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#37) Rossi


Rossi
addikt

Hl2-t már végigvittem vagy 3-szer, nem állok neki még1x (bár az egyik legjobb fps-ként tartom számon). EP1 és EP2 már be van készítve, csak érjek végig a Mass Effecten először, meg a GRID-en másodszor...

Hogy ON is legyek, Alyx borzalmasan néz ki, a textúrák valamivel szebbek, de asszem kihagyom.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#38) DarkByte válasza Loha (#22) üzenetére


DarkByte
addikt

Ezek a zenés videók marha jók! :Y :DD Köszi a linkeket!

(#39) szgombos válasza pisti (#5) üzenetére


szgombos
csendes tag

Az eredeti szerrel jobb mint ez a dinnye mod. De mit lehetett 6 gigába cementelni a kétbal-basices moddereknek, nem értem.

(#40) cizoe


cizoe
őstag

(#41) szgombos válasza cizoe (#40) üzenetére


szgombos
csendes tag

höhö

(#42) #65675776


#65675776
törölt tag

Látom nem csak nekem lesújtó a véleményem erről a mod-nak nevezett micsodáról.

(#43) 1010


1010
őstag

na hát ez nem semi
csak ott agond hogy elrontották az egészet nem jön vissza az eredeti játék az új textúrákka
ez az alyx cserélgetés meg úgy hüyleség ahogy van
az már nem alyx hanem más
ahogy van úgy jó
itt valaki a saját izlése szerint variálja játékot

(#44) feka007


feka007
nagyúr

A 3. ablakon beszűrődő fényes képen szerintem sokkal szebbek az árnyékok, de többin nem nagy szám...

(#45) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

miért, szerintem semmi baj nincs azzal, hogy Alyx megkapta Lara Croft felsőjét és melleit (talán a TR3ból?), meg Jolie kisasszony száját a Gone in 60secondsből.

jó, mondjuk nekem Alyx sose jött be (irigységből, avagy ő nem néma, képes bármilyen interakcióra a többi szereplővel, ért a kütyükhöz és tud falramászni meg nagyot ugrani... majd folyamatosan nevetve megjegyzi, h jé, te meg nem, és ugye jól elvoltál a 3 striderrel, amíg én fagyiztam...). más kérdés, hogy én FPSekkel nem azért játszom, hogy csajok fenekét nézzem;].

ilyen finomhangolásnál néha becsúszhat probléma a fényekkel, majd jön a patch és jobb lesz;> márha a modder komolyan veszi a dolgát.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#46) janos666 válasza proci985 (#45) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A modder ennek szeteli szabadidelye 90%-át mióta megjelent a játék. :DD
Valami ilyesmit olvastam valahol ahol megjegyezte hogy nem kér adományokat, de becsmérlést se, mert rengeteg pénzét is idelyét veszi el a dolg. Gratuláltam is neki hogy akkor lehetett volna értelmesebben is csinálni. (nem, amúgy mikor még highres packnak idult nem volt ennyire elrugaszkodott, a 4-es előtti verziókban se voltak még ekkora túlkapások, csak azóta átcsapott komplett remakebe, nem csak polírozza a padlólapot hanem kicseréli, meg a karakterek arcába is belepiszkál...)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#47) jetimokus válasza janos666 (#34) üzenetére


jetimokus
tag

jaja... várok még egy picit, aztán nekiesek.... meg felhívom mondjuk az EA-t hogy adják már ki....

(#48) proci985 válasza janos666 (#46) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hát, a HiRes packok sorsa ez szokott lenni... valameddig lehet javítani a látványon csak a textúra cseréjével, aztán a modell poligonszámát is fel kell piszkálni, aztán az engine jobb volta miatt a fényeket is realisztikusabbá lehet tenni (nem kell mindenhova ambient fényeket rakni, ha tud az engine napot), attól pedig a pályák kinézete változhat.

egyes textúrákat meg muszáj nulláról újrakészíteni, mert feljavítva túl ordenáré módon néznének ki. és hejj, ha ezeket csináljuk, akkor pár idegesítő dolgot miért nem változtathatnánk meg?;> meg ha már Hires, akkor nem ártana oda egy kis fű, amoda kosz, megint máshova kicsit több tárgy a terembe, mert kihaltnak néz ki... és hiába szépek a textúrák, akkor is hiányérzeted lesz. pl nézd meg ugyanazt a dolgot a quake2ben és 4ben...

a grafikailag feljavítás sose egy egyszerű dolog... főleg, ha nincsenek meg az eredeti nagyfelbontású textúrák és modellek.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#49) janos666 válasza proci985 (#48) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Persze...
A semmiből nem lehet odarajzolni azt amiről nem tudjuk mi lett volna ott ha eleve nagyobb felbontású textúrákkal adják ki a játékot, azt saját kreativitásából szüli oda. De ehhez nem muszály a sárga kövek helyett szürkéket betenni hogy az agész jelenet másabb hatást keltsen az eltérő színvilág miatt.
Meg a legfájóbb pont hogy jobban is hasonlíthatna a tuningolt Alyx az eredetire. Legalább a főszereplők meghatározóbb arcvonásait nem kéne babrálni a filesmerhetőség határáig. (asszem pl ezt a nőt se az eredetiből kiindulva csinálta, hanem a semmiből teremtett egy másikat ami csak hasonlít...)
2: Egyszer csinált egy szép kis heghres packot. Ha nem volt hova fokozni az ésszerűség határai közt miért nem dőlt hátra és örült hogy elérte amit lehetett, miért ment át modderbe (hogy ha fokozni már nem lehet tegyük jobbá úgy hogy másítsuk meg mert szerintünk úgy jobb lesz)?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#50) raus


raus
aktív tag

Valószínűleg nem rossz mod ez de nézve a képeket, még mindig az eredeti HL2-nek van a legjobb hangulata.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.