Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szergely83


Szergely83
tag

Akkor július 1-én újabb értesítést küld ki a Telekom, amire lesz 15 nap, hogy visszautasítsuk? Aki korábban már nyilatkozott, annak újfent nyilatkoznia kell?

(#2) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Telenor leírásában az szerepel, hogy június végéig kell nyilatkozni. Én megtettem. Visszahívást kértem és egy kedves ügyintézővel folytatott beszélgetés végén úgy nyilatkoztam, hogy "nem kérem" a díjváltozást. Semmilyen retorzióval nem jár.

(#3) Szergely83 válasza Szergely83 (#1) üzenetére


Szergely83
tag

Vagy az 1-én kiküldött értesítés már csak a változásokról szólnak és nem lesz lehetőség nyilatkozni? Ebben az esetben mikortól számítják a 15 napot?
Sorry, de nem világos, hogy mi a határidő most a telekomnál, egyáltalán lehet e még nyilatkozni...

[ Szerkesztve ]

(#4) dajkopali válasza Szergely83 (#3) üzenetére


dajkopali
addikt

rákérdezek

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#5) Stauffenberg válasza Szergely83 (#1) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem még másik telefonra jött az SMS és már nem emlékszem mikor, nem tudom kifutottam-e a 15 napból. Mondjuk annyira nem izgat, mert most járt le a hűségem és el kell döntenem újraszerződök-e vagy megyek máshova.

-------

A hír Telekomos részéből: "Az értesítést a számlás (postpaid) előfizetők a 2015. július 1-je után kézhez vett első számlájukon találják meg"

Aha. Aki elektronikus számlás az mindig letölti a PDF-et, vagy csak simán rendezi a kiközölt tartozást? Meg ha le is tölti (vagy kézhez veszi a papír alapút) az mindig elolvassa a számla aljára 4-es betűmérettel a reklámok közé elrejtett közleményt?

Szerintem az NMHH egyáltalán nem pirított oda a szolgáltatóknak. Azért kezdtek vizsgálódni, mert elégtelen volt a tájékoztatás, aztán megállapodtak és nem változott lényegében semmi. Ha a Telekom hírlevelet tud küldeni (ha kéred), akkor szerintem tudna egy rendes tájékoztató emailt is. Ha meg a Dominósok kapnak SMS-t, akkor a havidíjasok is kaphatnának (az email mellett).

(#6) mickemoto


mickemoto
őstag

BlueMobile-nál mi a helyzet? Ott is nyilatkozni kell? :U

(#7) 8zabi


8zabi
őstag

valaki elmondhatná, hogy ha telekomos vagyok hova / kinek kell írni levelet
illetve mi a legbiztosabb módja, hogy ne tudjanak nekem emelni

(#8) Szergely83 válasza dajkopali (#4) üzenetére


Szergely83
tag

Köszi!

(#9) Eclips21


Eclips21
őstag

Akkor az uzleti dijcsomagosokra ez nem vonatkozik?

(#10) Hardver Arc válasza 8zabi (#7) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Igen ez engem is érdekelne... :)

(#11) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Gondolom akkor a Vodafone is tervez valami hasonlót mostanában. :U

(#12) eventus


eventus
veterán

Telekomnál a céges előfizetéseket nem érinti. Ez jó is, meg nem is.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#13) gerii


gerii
addikt

Telekomról nagyjából semmi nem derült ki. Lehet-e még nyilatkozni, és hol kell azt megtenni?
NMHH pedig bekaphatja, hogy nem tud egy normális értesítést kierőszakolni a szolgáltatóktól...

[ Szerkesztve ]

(#14) Oliverda


Oliverda
félisten

"...amennyiben az előfizetők a kétoldalú szerződésmódosításra vonatkozó szolgáltatói ajánlatra az ajánlat kézhezvételét követően 15 napon belül úgy nyilatkoznak, hogy azt nem fogadják el, az előfizetői szerződések változatlan feltételekkel hatályban maradnak."

Ergo ha nyilatkozok nekik, hogy nem fogadom el az új feltételeket, akkor minden marad a régiben, és ennyi?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) Top cat válasza Oliverda (#14) üzenetére


Top cat
őstag

Szép lenne de szerintem nem.

Mármint szerintem ha előfizus vagy a szerződés időtartamára marad a régi de a lejártával vagy új feltételekkel megújítod vagy váltasz tarifát, szolgáltatót.

[ Szerkesztve ]

(#16) dajkopali válasza Szergely83 (#8) üzenetére


dajkopali
addikt

a Telekom válaszolt, kiemelték a közleményből ezt:
"Az erről szóló értesítést a számlás (postpaid) előfizetők a 2015. július 1-je után kézhez vett első számlájukon találják meg, míg a Domino (prepaid) előfizetők SMS-ben kapják majd meg szintén július 1. után"
és ez teszi tisztába: "tehát a 15 nap azok kézhezvételétől kezdve számítható majd."

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#17) Szergely83 válasza dajkopali (#16) üzenetére


Szergely83
tag

Értem, akkor még semmi sincs veszve :) Köszönöm!

(#18) Panthera válasza eventus (#12) üzenetére


Panthera
őstag

Én konkrétan megtaláltam a céges előfizetésemet az "apróbetűsben" (ami gyakorlatilag már egy ideje nem is volt köthető). :(

[ Szerkesztve ]

(#19) dajkopali válasza Top cat (#15) üzenetére


dajkopali
addikt

nemrég az NMHH készített a kétoldalú szerződésmódosításról egy tájékoztatót, ezt mi is lehoztuk

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#20) ztoldy válasza dajkopali (#19) üzenetére


ztoldy
senior tag

A korábbi írás alapján pont arról lenne szó, hogy senkinek sem kell nyilatkoznia, ha úgy akarja a szerződését ahogy van:

"Ha a fogyasztó nem kíván élni az ajánlattal, akkor a szóban, illetve írásban kötött szerződés esetén elegendő, ha nem nyilatkozik a 15 napos határidőn belül, így a régi szerződés változatlan feltételekkel hatályban marad."

Ugye az ajánlat az, hogy emelkednek a díjak, de ezt az előfizető nem akarja, tehát nem kell nyilatkoznia.
Viszont a szolgáltatók egyfolytában azt küldik, hogy ha nem nyilatkozol arról, hogy NEM fogadod el az emelést, akkor emelnek.

Jogszabály alapján semmit nem kellene tenni, mert akkor is minden maradna a régiben, de a szolgáltató mást kommunikál.

Vagy én értelmezem rosszul?

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#21) Top cat válasza dajkopali (#19) üzenetére


Top cat
őstag

Nekem Kártyás 29 tarifacsomagom van. Most 32,5 de 37 lesz.

Ha jól értelmeztem amennyiben nem fogadom el a feltételeket, akkor ami most rajta van egyenleg a régi tarifával beszélhető le, a 2015.07.01 után feltöltött már csak az újjal.

(#22) dajkopali válasza ztoldy (#20) üzenetére


dajkopali
addikt

én úgy értem, hogy ez csak általános szabály, sok múlik az adott szolgáltató ÁSZF-én:
"Ráutaló magatartással megkötött szerződésnél az előfizető tevőleges és kifejezett elfogadó nyilatkozata hiányában a szolgáltató ÁSZF-jének vonatkozó rendelkezései szerint a szolgáltatás további igénybevétele elfogadásnak minősülhet."

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#23) ztoldy válasza dajkopali (#22) üzenetére


ztoldy
senior tag

Értem

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#24) dajkopali válasza ztoldy (#23) üzenetére


dajkopali
addikt

ezt pár hete írták, hasznos olvasmány

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#25) tatararpad válasza dajkopali (#22) üzenetére


tatararpad
őstag

Én pl. nem ráutaló magatartással kötöttem szerződést hanem írásban, akkor nekem nem kell nyilatkozni ha nem akarom elfogadni, ugye?

(#26) eventus válasza Panthera (#18) üzenetére


eventus
veterán

"Én cegem" csomagban vagyok, ez nincs a listában. Remélem nem ezt találtad meg :) Jelenlegi csomagjai horror áron vannak (havidíj egy dolog, de a percdijak..)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#27) dajkopali válasza tatararpad (#25) üzenetére


dajkopali
addikt

nem, mindkét cégnél nyilatkozni kell - a Telekomnál teljesen biztos, de úgy látom, hogy a Telenornál is

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#28) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Jól értem, hogy a Telenornál 06.24-től elkezdtek tájékoztató SMS-eket küldeni az érintett ügyfeleknek? Ha esetleg küldtek már korábban e-mailt és arra nem reagáltam 15 napon belül, akkor így jártam? Vagy mindenféleképpen kapnom kell SMS-t is?
Egyébként kb. 1 óraája kértem visszahívást a 1220-on, de eddig nem jelentkeztek. KÍváncsi vagyok, hogy mennyit kell várni a visszahívásra... :U

[ Szerkesztve ]

(#29) tatararpad válasza dajkopali (#27) üzenetére


tatararpad
őstag

De akkor mi értelme van a Július 1-től valamikortól érvénybe lépő jogszabály módosításnak, ami kifejezetten leírja, hogy nem kell majd nyilatkozni elutasítás esetén?

Szerk.: Időközben a HWSW-s cikkben láttom, hogy tulajdonképpen a mostanit kinyalták maguknak a szolgáltatók a hatóságnál, ezesetben köszönjük az NMHH áldásos munkáját.

[ Szerkesztve ]

(#30) dajkopali válasza Jim74 (#28) üzenetére


dajkopali
addikt

jún. 24. tegnapelőtt volt :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#31) dajkopali válasza tatararpad (#29) üzenetére


dajkopali
addikt

ez a történet nekem sem világos, utána fogok járni

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#32) tope válasza mickemoto (#6) üzenetére


tope
addikt

Ez jó kérdés, engem is érdekelne, mert az is T-s.

(#33) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Köszi a cikket, én is várom a fejleményeket, ha tényleg kell az elutasításhoz mindenképp nyilatkozni fogok.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#34) bambano


bambano
titán

"A Magyar Telekom a hatósági szerződés kapcsán megerősítette, hogy a szolgáltató számára kiemelten fontos az előfizetői érdekek védelme, ezért az eljárás során mindvégig együttműködött a hatósággal.": bullshit. ha kiemelten fontos lett volna az előfizetők érdekének védelme, el se kezditek ezt a cécót.

azért működtetek együtt a hatósággal, mert különben nagyon megbüntet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) Panthera válasza eventus (#26) üzenetére


Panthera
őstag

Nem azt találtam meg.

(#36) Jim74 válasza dajkopali (#30) üzenetére


Jim74
nagyúr

Igen, és ezzel mit is szeretnél nekem mondani?

(#37) asdf_ válasza ztoldy (#20) üzenetére


asdf_
veterán

A korabbi iras hibas volt, tobben futottunk ra, hogy a kivtetellel nem szamoltunk:

[lhttp://mobilarena.hu/tema/re_szinte_biztos_hogy_elsejen_arat_emel_a_telekom/hsz_56-56.htmlL]

Magyarul szamlasoknak nyilatkozniuk KELL, ha nem kivanjak elfogadni, es valtozatlan aron marad minden (egeszen addig, amig ala nem akar irni egy ujabb huseget).

Feltoltokartyasok ugyan nyilatkozhatnak, hogy nem fogadjak el, de csupan az elso feltoltesig lesznek ervenyesek a regi dijak, jogilag a feltoltes egy uj elofizetoi szerzodest keletkeztet, az pedig mar az emelt dijakon jon letre, ergo maximum egy evet lehet kihuzni regi arakon prepaiddel.

[ Szerkesztve ]

(#38) tgbrfv


tgbrfv
tag

A kétoldalú szerződésmódosítást bármely fél kezdeményezheti?
Mert ha a fogyasztó is, akkor küldjön mindenki levelet a szolgáltatónak az általa javasolt tarifákkal (3 ft/perc, 100 ft/GB), és ha a szolgáltató elmulasztja a válaszadást a határidőn belül, akkor automatikusan életbe lépnek az új díjak.

(#39) eventus válasza Panthera (#35) üzenetére


eventus
veterán

Köszönöm, megnyugtató :) Virtuális sör a tied :K

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#40) csabám


csabám
addikt

Sziasztok.

Érdeklődnék, hogy mi van akkor, ha május közepén váltottam csomagot Telekomnál (Move M ---> Move M aranytárskártya) telefonos ügyfélszolgálaton keresztül, de az emelésről nem tudtam? Ebben az esetben nyilatkozhatok még? Igazából azt sem tudom, hogy hol és milyen formában kellene megtenni!?

A hír ezen része miatt kérdezem, mert én úgy gondolom, hogy ez nem vonatozik rám:
A kiegészítő tájékoztatás nem vonatkozik azokra az előfizetőkre, akik egyedi előfizetői szerződésüket 2015. május 1-jét követően, már a szolgáltató által közzétett új díjtételek elfogadásával kötötték meg.

Köszönöm előre is a felhomályosítást, segítséget :)

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#41) St3ven válasza mickemoto (#6) üzenetére


St3ven
addikt

Blue mobile-nál nem lesz emelés, úgyhogy nincs miről nyilatkozni.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#42) NoMagix


NoMagix
addikt

(#43) tatararpad válasza dajkopali (#31) üzenetére


tatararpad
őstag

Na már megvan, egyrészt az a jogszabály csak Augusztus 1-től lép életbe, másrészt a linkelt kivétel a jelenlegiben. Végül is sztem így sem fogyasztóbarátabb az NMHH döntése, engem kb. arra emlékeztet mikor válás előtt kimenti valaki a vagyonát, azt se szokták jó szemmel nézni.

(#44) fordfairlane válasza St3ven (#41) üzenetére


fordfairlane
veterán

Azt hiszem 15 év Telenor (anno PannonGSM) után átmegyek ehhez a Blue-hoz. Sokallom ezt az 50Ft körüli perc- és SMS díjat.

x gon' give it to ya

(#45) dajkopali válasza Jim74 (#36) üzenetére


dajkopali
addikt

egyrészt félreolvastam - bocs
másrészt viszont azt, hogy a hatósági szerződés új helyzetet teremtett, a jún. 24. az induló nap

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#46) bozont válasza dajkopali (#30) üzenetére


bozont
veterán

Akkor csipkedhetnék magukat, mert én még nem kaptam semmi sms-t. Bár mindegy, attól még telefonálok majd. A hűség végéig maradjon minden (főleg hogy ne kapcsolják ki a netet ha elfogy a keret), aztán lehet lépek én is máshová.

(#47) Yeffy válasza tgbrfv (#38) üzenetére


Yeffy
veterán

Hahhaaaa, ott a pont! :)
Engem is mindig ez szokott erdekelni, csak veletlenul sosem kapok ra sehonnan erdemi valaszt, hogy ha mar a szolgaltato kenye kedve szerint varialgathatja a szerzodest, akkor en is, ez altal valoban ketoldalu, vagy csak az erosebb kutya baszik alapon csak ok rangathatnak engem?

Az nmhh meg nem kulonb a bandajatol, ahova tartozik. Szanalmasak, ahogy a szolgaltatok is.
Mondjuk miert is lepodom meg...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#48) tatararpad válasza Yeffy (#47) üzenetére


tatararpad
őstag

Szerződéseknél feltételezett a mellérendelő viszony, fogyasztói szerződéseknél a fogyasztó kap plusz jogokat hogy ez a viszony teljesüljön, tehát elvileg egyenrangú fél vagy a szolgáltatóval :DD .

(#49) JasL


JasL
senior tag

Valaki igazán eljátszhatná ezt az egyolaldalú szerződésmódosítási ajánlatot fogyasztói oldalról :D Ha nem válaszolnak és nem lép életbe az új, saját maga által kitalált havidíj, bírósági perrel megnyerhetné! :D Hatalmas öngól lenne a szolgáltatóknak, én meg röhögve élvezném ;]

[ Szerkesztve ]

(#50) vigyori78


vigyori78
őstag

Telenor : ma ismét küldözgetik az sms-t az ajánlatukkal amit nem muszáj elfogadni " ahogy tettem én is " névre szólóan mert benne van ,hogy milyen tarifacsomagom van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.