Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flexxx2


flexxx2
őstag

Az edge led nem is lesz képes a HDR-re, legfeljebb papíron.

(#2) #68237056


#68237056
törölt tag

Van ennek értelme az OLED-del szemben?

(#3) elefant válasza flexxx2 (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát ez az....

(#4) elefant válasza #68237056 (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

ez egy remek kérdés. egy-két hónap és kiderül.

(#5) PuMbA válasza #68237056 (#2) üzenetére


PuMbA
titán

Van: "On the other hand, plasmas (albeit now defunct) and some LED LCD televisions still have the upper hand in motion clarity, near-black uniformity, and colour accuracy across the entire luminance range" 2015-ös LG 55EG960V 4K OLED tesztből :)

[ Szerkesztve ]

(#6) #94529552 válasza #68237056 (#2) üzenetére


#94529552
törölt tag

Vakításnak jó lesz ez.

(#7) Sicilian


Sicilian
addikt

Furcsán néz ki a hangszórókkal. Elszokott a szemem ettől a látványtól. :)

[ Szerkesztve ]

nothing is true everything is permitted..

(#8) elefant válasza Sicilian (#7) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Pedig ez már majdnem két éves irányzat a Sony csúcstévéinél! Mondjuk elég megosztó dolog, sokan szidják, mindenesetre karakteresnek karakteres.

(#9) #68237056 válasza PuMbA (#5) üzenetére


#68237056
törölt tag

:R Meglátjuk akkor hús lesz-e az a hal... Nekem valamiért a HDR szimpatikusabbnak tűnik, de félek tőle, hogy sok lesz itt is a félre magyarázás, mint a LED-es monitoroknál...

[ Szerkesztve ]

(#10) #06658560 válasza flexxx2 (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

"A modellek támogatják a HDR (High Dinamic Range) tartalmak kezelését"

Nem is az van leírva, hogy meg is jeleníti. Csak támogatja a kezelését.

(#11) Sicilian válasza elefant (#8) üzenetére


Sicilian
addikt

Sony-t nem követem nyomon, de talán jobb lenne alul.
És eltakarhatnák valamivel a hangszórókat, mint egy hangfalnál,
szerintem az igényesebb, mint így takarás nélkül.

nothing is true everything is permitted..

(#12) elefant válasza Sicilian (#11) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát a jelek szerint pont, hogy ki akarják hangsúlyozni őket :D, illetve inkább azt, hogy milyen "bika" hangrendszer van a tévében.

(#13) flexxx2 válasza #06658560 (#10) üzenetére


flexxx2
őstag

A támogatás szó igen félrevezető tud lenni, számomra sok esetben egyenlő a képességgel is. Ez nekem átveréssel egyenértékű. Mit érek azzal, hogy kezeli, de nem képes plusz képminőséget adni? Válasz: semmit.

(#14) Chrys_ válasza Sicilian (#11) üzenetére


Chrys_
addikt

Legtöbbször az ilyen drága TV-k valamilyen házimozi rendszerbe kerülnek be, ahol a beépített hangszórók máris csak felesleges pluszt (árban és fizikailag) jelentenek. Itt pedig még csak el sincsenek rejtve, jó lesz porfogónak.

(#15) #06658560 válasza flexxx2 (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Királyfi, a HD Ready mondd még valamit?

(#16) velizare válasza flexxx2 (#13) üzenetére


velizare
nagyúr

nem szükséges konverzió a lejátszáshoz.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#17) elefant válasza Chrys_ (#14) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

áá szerintem ez nem így van. sok ember van, aki csak megveszi a bazinagy tévét,de már a beállításokra nem figyel oda. Múltkor voltam egy cégnél, és amíg a tárgyalóban várakoztam, elkezdtem játszani az ott lévő 60"-al LG tévével. Borzasztó rondák voltak a színek, nem bírtam idegekkel, és inkább beállítgattam, hogy úgy-ahogy jó legyen.

(#18) #68237056 válasza elefant (#17) üzenetére


#68237056
törölt tag

:DDD kész...

(#19) guriga1234


guriga1234
addikt

+1

Lehet, hogy ez is csak egy marketingtrükk, mint samuéknál a kvantumpont? Mediamarktban egymás mellett volt két ugyanakkora samu tévé, az egyik kvantumpontos volt, a másik nem (mert az tavalyi modell volt). Ugyanaz a demó ment mindkettőn, de én semmilyen képbeli különbséget nem vettem észre. Viszont az idei modell sokkal drágább volt.

(#20) Tomcat válasza elefant (#17) üzenetére


Tomcat
őstag

Ilyet már én is csináltam párszor ismerősöknél. Aztán csak néznek nagyot hogy teljesen más lett a kép a tv-n, másképp szól a hang, stb. A legtöbben csak megveszik, bekötik, bekapcsolják és nézik úgy ahogy van.

Tomcat

(#21) Sicilian válasza elefant (#17) üzenetére


Sicilian
addikt

Ez jó ! :C

nothing is true everything is permitted..

(#22) Chrys_ válasza elefant (#17) üzenetére


Chrys_
addikt

:)

De egy tárgyalóba nem hiszem, hogy HDR-s TV kell 8000$ áron, legalábbis MO-n.

(#23) vlevi


vlevi
nagyúr

TROLL ON :
Brightness 100, Contrast 0, mi ebben az újdonság? :DDD
TROLL OFF

Mert, ha az a nagy újdonság, hogy a képanyagban felismeri a HDR-t, akkor köszönöm, de én ebből sem kérek. Ahogy a 3D, a 4K, és a többi varázslat sem hozott lázba.
Igaz, ami igaz, a 4K-t el bírnám képzelni, de csak ebben a méretben.

Szemben lévő 10emeletes tömbre kivetítve :D

[ Szerkesztve ]

(#24) flexxx2 válasza #06658560 (#15) üzenetére


flexxx2
őstag

:) Hehe. Az legalább 1366x768as felbontást tudott, ami jelentős plusz volt crt-khez képest. Az 50es plazmám olyan, és teljesen jó mai napig is, persze 3.5 méterről nézem (mielőtt valaki megkérdezi miért, mert akkora a nappalim két falának egymástól való távolsága-bútor :) ).

De ez meg csak szimplán félrevezetés.

(#25) guriga1234 válasza flexxx2 (#24) üzenetére


guriga1234
addikt

De miért kell a tévét a szoba legmesszebb lévő pontjáról nézni? Nekem nagyobb a szobám meg az UHD-s tévém is, mégis kb. 1.5-1.7 méterről nézem, amikor az asztalomnál ülök.

[ Szerkesztve ]

(#26) flexxx2 válasza guriga1234 (#25) üzenetére


flexxx2
őstag

Mert a nappali közepén játszanak a gyerekek, meg ha vannak vendégek akkor jobb ha a fal mellett vannak a kanapék, mint a közepén, cipelgetni meg nincs kedvem. És plusz nem szeretek közelről tv-t nézni, és nem vagyok egyedül ezzel.
Ergo a tv-t nagyobbítom majd vászonra :)

[ Szerkesztve ]

(#27) Viktor81 válasza guriga1234 (#19) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !

Remelem, nem gondolod komolyan, hogy a MediaMarkt megfelel ketto barmilyen TV osszevetesere !? - tobbek kozott ezert kellett vesznie a plazmanak. Komoly, muszaki erdeklodessel, hozzaertessel rendelkezo tudatos vasarlo maximum a dizajnt nezi meg az MM-ben. (termeszetesen irhatnek Euronics-et is)

V.

(#2) Bändi
"Van ennek értelme az OLED-del szemben?"
Visszakerdeznek: van OLED ? Termeszetesen tudom, hogy van egyetlen vallalat, akinek majdnem van OLED TV-je (amig nem nativ RGB, addig a szememben az csak "fingreszeles"), de ugy gondolom, hogy nem allithatnank, hogy az egy kiforrott, elerheto technologia lenne (persze en az LCD-t sem tarom megfelelonek, de ez mas kerdes...) Csak ugy lehetett ertelmezni a kerdesedet, mintha olyan OLED valasztek lenne, hogy mellette mar minden mas ertelmetlen probalkozas...

[ Szerkesztve ]

(#28) #06658560 válasza flexxx2 (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mivel nekem 1600*1200 volt a referencia, az FHD is vacak.

(#29) schawo


schawo
titán

Erre jutottak hdr címén, hogy foltos háttérvilágítás? Kösz, ezt is kihagyom.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30) tabu3x


tabu3x
tag

nekem ez inkább HDR ready-nek tűnik…
egy plazma nem hdr-ebb ennél?

(#31) flexxx2 válasza tabu3x (#30) üzenetére


flexxx2
őstag

Itt a tartalom szolgáltatja a plusz infót, ezért a plazma nem tudja ezt, mert nincs fejlesztve már.
Pedig ez tudná igazán megmutatni, mivel egy képpont önálló fényforrás is, vagyis 2 millió "zónája" van. És a direkt led meg legfeljebb pár ezer zónát(blokkot) jelent mindössze.

(#32) lenox


lenox
veterán

azaz a jelekkel együtt érkező metaadatoknak köszönhetően képesek a fényerő lokális változtatására,

Ez eleg erdekesen van fogalmazva. Nyilvan nem a metaadatoknak koszonhetoen kepes barmire, nem is a metaadat vezerli a lokalis fenyero valtozast. Metaadatban max az lehet, hogy pl. 8-10-12 bites a tartalom, illetve hogy milyen curve-ot hasznaltak hozza, tehat a tv-nek hogy kell ertelmezni a pixel ertekeket. Azt, hogy lokalisan kell-e hattervilagitani az mar a pixeladattol fugg.

(#33) tecsu válasza elefant (#8) üzenetére


tecsu
addikt

Már az gagyi, hogy egy komolyabb tévének van hangszorója...

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#34) guriga1234 válasza Viktor81 (#27) üzenetére


guriga1234
addikt

Miért is ne gondolhatnám? Állítólag az idei "kvantumpontos" tévék látványosan jobbak. Ha ez így lenne, akkor azt ott is, meg bárhol is észlelni kellene. Nem ez történt. Azt meg ugye te sem gondolod komolyan, hogy csak azért veszek egy ilyen "kvantumpontos" tévét, hogy itthon összehasonlíthassam, hogy valóban jobb-e az új.

(#35) tecsu válasza lenox (#32) üzenetére


tecsu
addikt

Abszolút jól van megfogalmazva, de félre is lehet érteni... persze te ez utóbbit választottad. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#36) schawo válasza tecsu (#35) üzenetére


schawo
titán

Akkor azt is lehetne írni, hogy napsugárzás hatására. Hiszen a kőolaj, amiből a mai áram készül, valamikor régi állatok által felzabált fotoszintetizáló növényeknek köszönhető. Meg a nagy bummnak. ;]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#37) Viktor81 válasza guriga1234 (#34) üzenetére


Viktor81
senior tag

Sajnalom, ha szerinted csak ez a ketto alternativa van, akkor nincsen mirol beszelni es megvalaszoltad a kerdesemet... Megjegyzem a plazma is latvanyosan jobb volt, mint az LCD, ez megsem derult ki a MediaMarktban, igaz ? Sot, eppen az ellenkezoje jott le.

V.

(#38) nismoka válasza tecsu (#33) üzenetére


nismoka
addikt

Ha nem lenne akkor az lenne a baj... Ismerek olyat akinek ilyen van (tavalyi) és komoly házimozija van (előfok+végfokok) de a híradóért pld nem járatja őket, ennek a tv-nek meg kiemelkedően jó a hangja a híradóhoz... ;)

(#39) lenox válasza tecsu (#35) üzenetére


lenox
veterán

En inkabb arra tippelnek, nem tudod, mi a metaadat, meg gondolom nem ismered a hdr temaju fejleszteseket sem, de mindegy, ugy sem neked irtam.

(#40) guriga1234 válasza Viktor81 (#37) üzenetére


guriga1234
addikt

"Sajnalom, ha szerinted csak ez a ketto alternativa van" - Néztem OLED-et is, de azt ma több ok miatt sem vennék.

"megvalaszoltad a kerdesemet" - úgy illik, nem?

"a plazma is latvanyosan jobb volt, mint az LCD" - Persze.... a plazma jobb volt... hogyne! Sötétben kuksolva maximum.
Ha valami jobb, az az én szememben minden körülmények között jobb. Különben csak néha, vagy csak bizonyos körülmények között. De ne plazmázz itt, mert nem plazmáról volt szó. Amúgy meg a samu nem azt állította, hogy csak ekkor vagy akkor jobb a kvantumpontos. Ennyi.

"Megjegyzem a plazma is latvanyosan jobb volt, mint az LCD, ez megsem derult ki a MediaMarktban, igaz ? Sot, eppen az ellenkezoje jott le." - máshol sem láttam jobbnak a plazmát. Maximum - azonos képméret esetén - a plazma olcsóbb volt. Ja, neked biztos ez számított.

(#41) Viktor81 válasza guriga1234 (#40) üzenetére


Viktor81
senior tag

Azt sem ertetted meg, amit te magad irtal: Medimarkt - "Azt meg ugye te sem gondolod komolyan, hogy csak azért veszek egy ilyen "kvantumpontos" tévét, hogy itthon összehasonlíthassam" - erre irtam, hogy nem ez a ketto alter letezik...
"megvalaszoltad a kerdesemet" - ebben volt nem keves ironia, de nem ertetted meg, sebaj...
Akar a plazmat is felhozhatnam, mert Te is ketto "kulonbozo" TV-t hasonlitottal..
"máshol sem láttam jobbnak a plazmát" - ha tenyleg nem lattad jobbnak, megint nincsen mirol beszelnunk es ez pontosan az a mondat, amirol nem nyitok vitat, mert nem kell a kommenthaboru
"Maximum - azonos képméret esetén - a plazma olcsóbb volt. Ja, neked biztos ez számított" :D
kicsi rigo, a plazmam meg most is hulyere alazna a te UHD csodadat es baromira nem az olcsosaga miatt vettem. Olvass utana, Panasonic 65VT60...

Vegeztem.
Viktor

[ Szerkesztve ]

(#42) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Ha jól értelmezem akkor ez olyan mint a projektoroknál a dinamikus írisz, csak itt külön a fekete képrészleteket is tudja kezelni, ergó nagyobb lesz a kontraszt.. A HDR elnevezés meg a bullshit körítés. Szép és jó csak az a baj,hogy ezzel elkéstek egy 10 évet.. :( Főleg, ha tényleg már elkezd majd terjedni az OLED.

[ Szerkesztve ]

(#43) DoxaM válasza vlevi (#23) üzenetére


DoxaM
aktív tag

ez ilyen másszunkvisszafára logika :DDD

(#44) guriga1234 válasza Viktor81 (#41) üzenetére


guriga1234
addikt

Te annyira elvakult plazmahívő vagy, hogy veled nincs értelme vitázni, csak szajkózod a bejáratott szövegeket. A logikád nulla, így meg pláne nem. Kár beléd a szó.
"a plazmam meg most is hulyere alazna a te UHD csodadat" - ezen jót derültem, kiscsóka. MEGALOL!
Sötétíts be otthon, és be se kapcsold a plazmádat, mert úgy még feketébb lesz a feketéje, és sikíthatsz a gyönyörtől.

(#45) Z0mbi válasza guriga1234 (#44) üzenetére


Z0mbi
senior tag

feleslegesen vitaztok itt...nekem a jobb kep mar most itt a cikkben latszik. a csillagok a laptopom kijelzojen mar most fenyesebbek...tehat semmi szukseg erre :D

(#46) #72042496


#72042496
törölt tag

Figyi, ha arról írtok hogy a plazma hogyan vagy hogyan nem alázza a 4K-s csodát akkor legalább rakjátok offba. Azért nyitottam meg a topicot mert a hírben szereplő TV érdekel, nem ez a hülye vita.

[ Szerkesztve ]

(#47) sb válasza #72042496 (#46) üzenetére


sb
veterán

De miért érdekel, ha a plazma jobb?!!?!?!? :o :D

Viccet félretéve: Tényleg nem ártana tudni mit is tud fizikai megjelenítésben a TV mert ha csak nagyobb színtartományt kezel az tényleg semmi kb.

(#48) Duree


Duree
veterán

Nemigazán szeretem a Sonyt,de ezek az árak nem drágábbak mint a hasonló tudású Samsung vagy LG.

duree54

(#49) #40935168 válasza lenox (#39) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ezeket a metaadatosdikat én sem ismerem nagyon, de van ennek jövője ? Egyelőre a 3D teljesen befulladt tartalom szintjén, elmondható, a 4K-ból még talán lehet valami, de még az is csak indulgat..
.. HDR ? :F

(#50) sgg válasza Duree (#48) üzenetére


sgg
tag

Azért mert sokkal jobb általában a sony képminősége

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.