Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ramius


Ramius
őstag

jajj én indítom a témát? :D
amott olvastam el, jó írás lett ezis :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#2) guga válasza Ramius (#1) üzenetére


guga
Közösségépítő

Jobb helyeken ezt úgy mondják ''első e vagyok'' :DDD
Őskorban még én is homároztam, mióta visszahozták a kommenteket már unalmas.
Hiányzanak az üres kommentek és a FOSPUNEPA-k :Đ

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#3) Ramius válasza guga (#2) üzenetére


Ramius
őstag

én nem homár, csak az indexen sokkal régebben regisztráltam mint itt. akkor még ennek a névnek híre sem volt :D

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#4) Daneeka válasza guga (#2) üzenetére


Daneeka
senior tag








Ptypanda :D

(#5) A_Sanyi


A_Sanyi
csendes tag

F

O

S

P

U

N

E

P

A

:C

(#6) guga


guga
Közösségépítő

Félek a moderatúra könnyek nélkül zárni fogja a topikot ha észlelik az őshomáros beszivárgást :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#7) Huma


Huma
addikt

Az ilyen humort nem tudom értékelni. Sztem nem vicces kibaxni a másikkal (max akkor ha utálod)
A pénztárcás-damilos ugratás nekem is volt (egyszer). Egy érme leragasztása a földre viccesebb volt. Volt olyan aki elég sokára fogta fel, hogy nem tudja felszedni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#8) erdey_a


erdey_a
őstag

Mi cimbikkel fősulis korban olyat csináltunk, hogy az albérlet (földszinti polgári lakás) ablakán picit kidugtunk egy 10cm átmérőjű műanyag csövet (talán valami szövet, vagy fólia lehetett fénykorában rátekerve) és a járókelő elhaladásának pillanatában oroszlánüvöltést megszégyenítő hangot ordítottunk a csőbe.
A cső jól erősített, plusz öblösebbé is tette a hangot. A társaság nagyrésze persze az utcán figyelte az eseményeket. És egyvalaki mindig jelt adott, hogy odabent tudják, mikor kell akciózni.
Arra ügyeltünk, hogy jellemzően fiatalabbakat cserkésszünk be. Nem is volt nehéz, mert a sarkon túl, 50 méterre volt egy középiskola.

Iszonyat jól szórakoztunk.

Vérboci

(#9) GG888


GG888
senior tag

Jó írás lett grat. hozzá
Ez mondjuk télleg nagy szivatás, nekem már akkoris el-elborul az agyam, amikor az ember bankkártyával fizet. Merthogy ''miarákértnemlehetpénzzelfizetni''?

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#10) guga válasza Huma (#7) üzenetére


guga
Közösségépítő

Gondolom valami Jackass-féle indíttatásból csinálták a filmet, meg unalomból :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#11) erdey_a válasza GG888 (#9) üzenetére


erdey_a
őstag

megjegyzem, hogy magyarhonban azért lassabb a kártyás fizetés, mint a pénzes, mert túl van adminisztrálva.
Tessék kérem szétnézni nálunk szerencsésebb történelmi múltal rendelkező országokba.
(oszták és cseh tapasztalatom van)
A kártyát ki sem adod a kezedből, csak bedugod a pulton lévő terminálba, beütöd a pint kapod a cetlit, oszt kalap. Nem kell aláírogatni külön példányt, és a pénztáros se huzogatja a karit. Nincs külön blokkja a tranzakciónak, a vásárlási blokkon szerepel minden.

Pont, mintha pénzt vennél fel egy automatából.

szerk.: és rejtélyes módon a tranzakció visszajelzése is gyorsabb. Ja kérem, informatika...

[Szerkesztve]

Vérboci

(#12) MUŁĐER válasza GG888 (#9) üzenetére


MUŁĐER
addikt

mi a gond a bankártyás fizetéssel? Én mindig úgy fizetek,útálok a kp-vel szarakodni, a kivételért pénzt vonnak le,pont nincs elég,miért nincs apró stb...kártyával milliószor egyszerűbb.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#13) adalbert1 válasza erdey_a (#11) üzenetére


adalbert1
veterán

Nekem pár éve olaszországban volt olyan egy nagyobb sportboltban, hogy pin-t se kértek, csak lehúzták a kártyát...
Viszont itthon nevetségesen túl van biztosítva, főleg, hogy pár helyen még azt is kiírják, hogy x forint felett fényképes azonosítót kérnek.

(#14) twollah


twollah
nagyúr

Egyetlen egy rossz tapasztalatom volt a kartyas vasarlassal.

Vettem egy-ket cuccot a TESCOban, a penztarcam gyakorlatilag ures volt (1 max 2 ezer local credit + nemi apro), a kartyam nalam volt, gondoltam azzal fizetnek.

Fizetnek, de a rendszer pont akkor halt le, szegyen szemre kolcson kellett kernem a lanytol akivel aznap randiztam.

Inkabb legyen haromszor, negyszer tulbiztositva a kartyaval fizetes, mint hogy egyszerre levasarolja a tolvaj a kartyarol az osszes penzt.

(#15) twollah


twollah
nagyúr

Ja, hogy a temaba is vagjon vmi.

Inkabb a faszukat rancigaltak volna a kolkok.

En mar akkor agyverzest kapok a nagy aruhazakban ha 2-3 ember all elottem a penztarnal.
A kisebb boltokbol mar automatikusan kifordulok ha 2 embernel tobb all a penztarnal a sorban.

Turelmetlen tipus vagyok.

(#16) adalbert1 válasza twollah (#15) üzenetére


adalbert1
veterán

Pár évve volt olyan balhé, ha jól emlékszem, hogy a lehúzott kártyákat adatait még ott helyben rögzítették is, hogy később klónozni tudják a kártyát.
Én meg alapból rühellek kártyával fizetni, valahogy a kp-vel való fizetést sokkal biztonságosabbnak és biztosabbnak érzem.

(#17) erdey_a válasza twollah (#14) üzenetére


erdey_a
őstag

Inkabb legyen haromszor, negyszer tulbiztositva a kartyaval fizetes, mint hogy egyszerre levasarolja a tolvaj a kartyarol az osszes penzt.

ezért van a pin-kód... az automatánál se írsz alá nyolc példányos nyilatkozatot és nem mutatod a személyid a kamerába. Aki meg pin kódostul lopatja el a kártyáját, az vessen magára.

Vérboci

(#18) lesaux


lesaux
veterán

Nem rossz dolog a bankkártyás fizetés szerintem. A kártya pici, könnyű, és nem kell a készpénzzel meg az apróval baszakodni, félni, hogy elvész, rosszul adnak vissza, átvágnak stb. Az sem hátrány, ha kérnek egy fényképes azonosítót, én legalábbis örülni szoktam neki, nem megsértődni rajta. Az én érdekemben történik. Morcos is lennék, ha valaki megszerezné a kártyámat, és se PIN kódot, se igazolványt nem kérnének tőle, ő meg felvásárolná az üzletláncot. De ez nagyon off itt, átmehetünk Andie valamelyik bankkártyás topicjába.
Hogy on is legyek: szerintem ez nem polgárpukkasztás, hanem állati nagy taplóság, büszkék lehetnek magukra. Ezt a sok terméket vissza is kell vinnie valakinek, közben a mirelitek felolvadnak (aki az egyszer mág felolvadt árut veszi meg legközelebb, azzal is kiszúrnak egyúttal), a pénztárost meg anyázzák. Primitív dolog ez.
A damilra kötött pénztárca jópofa. Egyszer én is beszoptam. :)

(#19) lesaux válasza erdey_a (#17) üzenetére


lesaux
veterán

PIN kód sajnos nem mindegyik kártyához van. Pénzfelvételhez igen, vásárláshoz nem kell PIN kódozni, csak aláírni.

(#20) twollah válasza lesaux (#19) üzenetére


twollah
nagyúr

Vhol kell a PINkod is.

(#21) Ra3


Ra3
őstag

remélem a srácok nem az árkádban trükköztek :)

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#22) erdey_a válasza lesaux (#19) üzenetére


erdey_a
őstag

azért mondom, hogy rossz a magyarrendszer. ezt írtam az elébb.

Nyugatabbra és északabra nem húzzák le a kártyát, hanem a csip részét dugod be a terminálba, kijelzi az öszeget, kódot ütsz, okéz egyet, kártyát kihúzod, kapod a blokkot (egy azaz egy darab, a pénztárgépből kinyomtatott papírt) és mész.
Nem írsz alá, nem nyomtatnak blokkot, meg bizonylatot neked, meg maguknak pluszba.
Egyszerűbb és gyorsabb.

A pin kódot arra találták ki, hogy csak a tulaj férjen hozzá. Ez a szűrés elég kell legyen. A telefonom sem kéri a személyimet. ÉS mondom mégegyszer, ha a bankautomatánál elég, a kód, akkor a boltban minek szőröznek? mert rohadt adminisztrációbuzi meg bürokratikus a mi kis országunk.

Vérboci

(#23) adalbert1 válasza erdey_a (#22) üzenetére


adalbert1
veterán

Ja, ha jól emlékszem automatánál is 3-szor próbálhatod megadni össz-vissza a kódot, így az egyszeri tolvajnak kicsi az esélye, hogy a létező 10k lehetőségből pont eltalálja a kódodat 3 próbálkozással.

(#24) Goose-T válasza erdey_a (#22) üzenetére


Goose-T
veterán

Az nem bankkártyás fizetés. hanem digitális pénz. mint pl. ez: [link]. Azért gyorsabb, mert nem történik a vásárlás pillanatában banki tranzakció. Én már csak tudom, most írtam egy tizenöt oldalas esszét belőle. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#25) bbazsy válasza erdey_a (#22) üzenetére


bbazsy
őstag

pin kód nélkül(dombornyomott) kártyákhoz szoktak kérni papírt, mert azt csak aláírni kell.. ez meg sztem normális.

(ha ellopnák a kártyám, akkor nem szeretném kapni az smseket, h épp hol és mit vett a drága:DDD - letiltatni meg 5k)

..

(#26) erdey_a válasza Goose-T (#24) üzenetére


erdey_a
őstag

lehet hogy ilyen is létezik, de én a sima mezei otp-s kártyámmal fizetek európaszerte, ha kiküldetésben vagyok. Nem a kártya csíkját, hanem a csipet használja a terminál. És éppúgy megtörténik a tranzakció. Semmiféle elektronikus pénzem nincs, vagy ilyesmi.

Mondom megint: a különbség csak annyi, hogy én dugom be a kütyübe, nem a pénztáros. Kódot ütök, kapom a bizonylatot és viszlát.


bbazsy: Nem értem mit akarsz ezzel... Ha ellopják a kártyád, éppen hogy a pinkód akadályozza meg a használatot, nem pedig az aláírás. Megnézem a kártya hátulján az aláírásod, és 3 perc gyakorlás után jobban írok alá mint te magad.

A külhoni gyakorlat ettől gyorsabb. Nem írok alá, nem nyomtatnak külön pénztárblokkot, és külön két tranzakció bizonylatot. Csak a pénztári blokk van, és persze azon feltüntetve a kártyás tranzakció.


[Szerkesztve]

Vérboci

(#27) niti


niti
aktív tag

Én is mindenütt kártyával fizetek, ahol csak lehet. Inkább azokra vagyok kiakadva, akik emiatt rám vannak kiakadva. Legrosszabb esetben is zöldgomb- pinkód-zöldgomb-aláírás. Ennyit mindenki ki tud várni. Egyébként sem értem, azt, hogy ha az emberek eltöltenek másfél órát a hiperben, akkor a kasszánál miért húzzák fel magukat 1 perc várakozás miatt. A poén meg nekem nagyon nem jött be, bár én leginkább is a pénztárost sajnálom. Mindig minden rajtuk csattan, holott semmiről nem tehetnek. Az emberek viselkedése viszont valóban röhejes az ilyen szituációkban.

(#28) tope


tope
addikt

Arra senki sem gondol, hogy ilyen boltokban tömkelegével vannak kamerák, miért nem nézték vissza, hogy ki csinálta

(#29) guga válasza tope (#28) üzenetére


guga
Közösségépítő

S ha tudják ki csinálta, akkor mit mondanak neki?
Legközelebb ha megteszi, akkor magának kell visszapakolni?

A cselekedet nem törvénytúlsó :D csak kicsit necces, polgárpukkasztó.
Meg gondolom nincs rá kapacitás.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#30) tope válasza guga (#29) üzenetére


tope
addikt

Meg gondolom nincs rá kapacitás itt lesz a pont, ha jól gondolom, meg különben is ki nem sz@rj@ le (nemtörődömség :(( )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.