Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kcsa


kcsa
veterán

Elég gáz, főleg a szoftveres nyavajái...

(#2) Nigér


Nigér
őstag

Ez elég nyominger.
Kicsit hozzátenni és Xperia Z Ultra, úgy felrúgja ezt a vacakot hogy le sem esik.

(#3) MarciKING24


MarciKING24
tag

Hááát, ez nyilván a Quantum csendje...

Straight outta Compton

(#4) atosan válasza MarciKING24 (#3) üzenetére


atosan
addikt

Ezt elk..ták :(

Maine coon

(#5) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Ez a chipset már "fénykorában" is gáz volt a középkategóriás Samukban...nem is értem, hogy nem tűnt el a süllyesztőben. :(

Egy Snapi400 v. valamelyik MTK fényévekkel jobb teljesítményt hozott volna, és nem hiszem hogy a különbség meglátszana az árcédulán. :U

B.Cs.

(#6) tomatos


tomatos
aktív tag

Asszonynak vettem egy 400-as verziót, 2 hét után csere lett, eldobálta a simeket, a launcher összeomlott állandóan. Kapott egy zsír újat, mert nem tudták megjavítani. Az újra kijött a 4.4.2 felraktam, ebbe már a software-s problémák nincsenek meg, a sim kártyákat is normálisan kezeli, antutu-ban 19-et gurít a Broadcom. Annyira nem rossz, de a közel 30 ezres vételár nem érte meg. Kivéve, hogy van hozzá 2 év gyártói gar ami jó is meg nem is. Cserélik egyből ha gáz van, bár először még rajta ülnek 3 hetet, hogy biztos, hogy rossz-e.

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

(#7) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Hogy lehet, hogy 4.4 alatt nem a Play Music a zenelejatszo, hanem ez a regi kovulet?
Amugy hulladek sajnos, annyi jobb ajanlat van ettol...

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#8) ALBY


ALBY
senior tag

Ha lenne benne majomüveg még vágódeszkának jó lenne.
Okosssvágódeszka, és közben húzza a JuliSuli VHSrip-et a youtube-ról.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#9) vicsmith78


vicsmith78
csendes tag

El sem jutottam a végéig. A chipset végérvényesen megoldotta az olvasás további fázisát.

Nothing Phone2

(#10) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ilyen hardverrel gondoltam, hogy biztos lesz max 30k az ára, hát nem jött be. :D

***

(#11) roli543


roli543
őstag

Kína jön föl eléggé, és ezeket a vackokat igazán elhanyagolhatnák már. Kína ráállhatna és ellenőrízhetné a ,, noname'' telefonokat is.

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#12) vicze válasza Csapoati (#7) üzenetére


vicze
félisten

Mert az SW egy AOSP fordítás és csá.(Pontosabban a SoC gyártó SDK-jáé, ezért "van" 2 kártya támogatás, de nagy különbség nincs.) Rádobtak pár 3. féltől származó alkalmazást, és mehet is a boltokba. Mivel meg Kína a főpiaca, így Play-t nem sok értelme van rárakni általában, így maradnak az AOSP alap appok, ez 5.0-al még rosszabb lesz majd.

[ Szerkesztve ]

(#13) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Szvsz ez a készülék valahol a Google hibája is, hogy nem húznak semmilyen hardveres korlátot, amivel meggátolnák, hogy a termékük csalódást okozzon a vevőnek.

Nem a lényeg a fontos.

(#14) ollie válasza dreamdancer (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az Android open source, vagyis bárki, szabadon felhasználhatja.

***

(#15) csordas11


csordas11
aktív tag

Ez a telefon tényleg gáz. Köszi a tesztet.

(#16) dreamdancer válasza ollie (#14) üzenetére


dreamdancer
őstag

Az open source nem egyenlő a zéró hardveres követelményekkel.

Nem a lényeg a fontos.

(#17) moleculez


moleculez
veterán

Én a gyártót nem értem: Senki nem használta 10 percig, mielőtt kiadták?

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#18) xmaas válasza moleculez (#17) üzenetére


xmaas
őstag

Mire hasznaltak volna ,aszondtak marketingesek hogy ugyis megvesznek a barmok minden szirszart minnel nagyobb a kijelzo annal jobb had szoljon miutan megveszik kit erdekel hogy egy kupac hasznalhatatlan foss. :DD

Nem egy borzalmasan kinezo keszulek viszont minden masban elvan rontva hardver gyenge , kijelzo nagyon gyenge, a mereten kivul nincs semmi ami eladna :(

[ Szerkesztve ]

(#19) Rusi


Rusi
senior tag

Tényleg fura, hogy a Kínából érkező készülékek mennyire széles skálán mozognak. Itt van ez a bénaság, közben már tapiztam a Lenovo Vibe Z2 Pro-t, ami igen durva és nálam is van most egy igen szimpatikus eszköz (igazából kettő is, mert a másik meg tajvani), amely 100%-ban kínai.

Mobilaréna (2010-2017)

(#20) vicze válasza dreamdancer (#16) üzenetére


vicze
félisten

Tehát egy nyílt forráskódú SW-vel, amivel bárki azt csinál, amit akarsz milyen minimális követelményeket is szabsz, na meg hogyan? És legfőképpen kinek szabod meg azokat? :F
Ha valaki egy ARM11-en akarja futtatni a Lollipopot akkor bármikor megteheti, ha sikerül lefordítania rá, semmi akadálya.

@Rusi: Gagyi != Kínai.(Talán 1x leszoknak az emberek róla.) HTC is épp úgy kínai, mind ez.
Sőt tovább megyek, a HTC se = "jó minőség" lásd Desire 300 és társai, ahogy igaz más gyártókra is. Egyszerűen 1 adott készüléket kell megítélni nem a gyártó összes termékét 1 készülékből.

[ Szerkesztve ]

(#21) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hardverig jutottam. Ez egy retekphone.

A legutolso kinai dzsunka is jobb...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) DemonDani válasza vicze (#20) üzenetére


DemonDani
addikt

És végképp nem egy adott telefon minőségéből egy komplett országot, illetve fordítva.

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#23) vicze válasza Graphics (#21) üzenetére


vicze
félisten

Ahogy nézem a Quantum termékcsaládjukban ez a SoC van, régen a Samsungnál volt közkedvelt, de mivel ők nyilván semmi optimalizálást nem csinálnak, így azért ahogy esik úgy puffan. Ezt dobta az SDK, na. :P
Az Insignia már a magasabb kategória ott MTK SoC van, a csúcstelóban pedig a jó öreg MT6592.

És lengyel dzsunka. :DDD

(#24) dreamdancer válasza vicze (#20) üzenetére


dreamdancer
őstag

Összekevered az Androidot (ami ezen a telón is fut) és az AOSP-t, amit valóban szét lehet cincálni, lásd Nokia X.

Az Androidhoz jelenleg is tartoznak hardveres követelmények, pl. GPS megléte, illetve olyan szoftveres követelmények is, amik nem teljesülése esetén a Google-szolgáltatások, a Play nem érhetőek el. Márpedig ezek nélkül a kis gyártók nemigen tudnak telefont kiadni.

Szerintem teljesen jogos elvárás, hogy processzorban, RAM-ban is legyenek megkötések a gyártók felé, amiket egyszerűen be lehetne tartatni. Nem értem, miért jó a Google-nek, ha hasonló hulladékok alapján (os) ítélik meg a mezei júzerek az Androidot.

Nem a lényeg a fontos.

(#25) Qwery válasza vicze (#20) üzenetére


Qwery
tag

A HTC tajvani.

42

(#26) ollie válasza dreamdancer (#16) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pedig az is része az open source-nak, hogy nincsen semmi követelmény.

***

(#27) Csapoati válasza Qwery (#25) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ott is kinaiak elnek. Meg az orszag neve sem Tajvan, hanem Kinai Koztarsasag.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#28) vicze válasza dreamdancer (#24) üzenetére


vicze
félisten

Te kevered össze. AOSP = Android pont. Nem a Google szolgáltatásoktól lesz Android valami.
A GoClever nem OHA tag így ők nem kell megfeleljenek az égvilágon semminek, se SW-ben se HW-ban. Az OHA tagok is csak a Google szolgáltatások vannak megszabva, a HW szinte semennyire, de mivel Play kompatibilis kell legyen, így bizonyos dolgok HW-san is benne kell legyenek, így pl. Maps-hoz GPS, de ez közvetett követelmény, nem közvetlen. (Tudom nem érdekel senkit, de engem igen, mert hivatalosan nincs HW követelmény.)

@Qwery: Tajvan = Kínai Köztársaság, ez a becsületes hivatalos neve. Utánaolvasást rád hagyom. :)

(#29) Rusi


Rusi
senior tag

Szó sincs róla, hogy a kínait automatikusan gagyinak minősíteném, SŐT! Elvégre számos kínai készülék járt már nálam, ott van a Xiaomi, a Jiayu, a OnePlus, meg persze még mások is, akik igen korrekt készülékeket tudnak letenni az asztalra. :)

Rusi

Mobilaréna (2010-2017)

(#30) vicze válasza Rusi (#29) üzenetére


vicze
félisten

Amúgy itt se a HW rossz bármennyire is annak látszik, hanem az SW. A SoC maga közel azonos a MT6582-val, szóval annyira nem rossz, és több mostani Samsungban is ez van pl. Galaxy Core 2, és ott nem ilyen rossz.
Egyszerűen nem törődtek az SW oldallal kb. semmilyen szinten. Ez pedig már tényleg nem biztos, hogy a kínaiak sara, hanem a lengyelek nem fizettek érte.

[ Szerkesztve ]

(#31) hue2000


hue2000
tag

Elég rossz ez a telefon :o

Az élet mindig drága

(#32) Victoryus94 válasza hue2000 (#31) üzenetére


Victoryus94
őstag

Valamire csak el kellett használni a régi, szar alkatrészeket.. :D

[ Szerkesztve ]

(#33) Akybron válasza ALBY (#8) üzenetére


Akybron
aktív tag

JuliSuli :) Az se most volt, középsulis koromban adták.

73&DX HA5OJN

(#34) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Tetszett ez a telefon az eddig megjelent cikkig... Sajnos csak az 1520-as lumia marad megvételre... Vagy valaki tud mondani 6 col feletti kijelzővel szerelt telefont, ami úgy nézki mint egy A4-es lap? Tetszik a tégla design.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#35) OberMotz válasza Sub-ZeRo (#34) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Xperia Z Ultra

(#36) Sub-ZeRo válasza OberMotz (#35) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszi.

Más: A Wayteq talk 5h-ról mi a vélemény? Tudom, nem 6 col feletti de még ez is tetszik. Most az áron felül is persze. :DDD
Az 1520 nagyon tetszik! :O

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#37) vicze válasza Sub-ZeRo (#36) üzenetére


vicze
félisten

(#38) Nigér válasza OberMotz (#35) üzenetére


Nigér
őstag

+1 az Ultra mellett

[ Szerkesztve ]

(#39) csabi236


csabi236
tag

Aki ilyen csodát vesz magának az meg is érdemli,sőt a prestigiot és társai sem tartom sokra a 0 szoftveres támogatással !

(#40) Nigér válasza csabi236 (#39) üzenetére


Nigér
őstag

Szokták mondani hogy minden csoda 3 napig tart.
A negyediken meg viheted szervizbe :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41) Sub-ZeRo válasza Nigér (#40) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42) csapee válasza Sub-ZeRo (#36) üzenetére


csapee
senior tag

Inkább egy Umi Cross (~4000mAh-s akksi kell az ilyen péklapátokba :P )

[ Szerkesztve ]

Csapee

(#43) Sub-ZeRo válasza csapee (#42) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha nem túl jó a hardver - szoftver kombináció, akkor mindegy mekkora akku van benne....

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#44) csapee válasza Sub-ZeRo (#43) üzenetére


csapee
senior tag

De a Cross-ban ugyanaz a hardver van, csak dupla annyi Ram meg FullHd és nem 4Gb háttértár hanem 32. Szerintem jobban megéri mint ez a Wayteq, egyetlen előnye a Wayteqnek a hazai garancia. Amúgy ha nem játékra kell tökéletesen elég hardveresen.

[ Szerkesztve ]

Csapee

(#45) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Én még mindig ennél maradok :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#46) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Kár érte, hogy fos szegény, pedig nem csúnya.

(#47) zed1983


zed1983
őstag

6 colon 720p, és egy kicsit jobban kihasználhatták volna a nagy készülékházat.

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#48) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Biztos nagyon olcsó volt ez a soc, vagy a samsungtól kapták ajándékba. Sokkal jobb vételek vannak ennél. És azért ezt a hardver 720p alá rakni sem túl jó ötlet. De manapság még másba táblafonba sem kéne.

(#49) kormányka


kormányka
csendes tag

Kár, hogy így elcseszték SW oldalról, mert amúgy kinézetre bejövős.

Sony Xperia Z1 Compact

(#50) Sub-ZeRo válasza csapee (#44) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tudtam hogy telefon amit mondasz... :/

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.