Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L4D1K


L4D1K
őstag

Hát igen tény és való hogy az ott árult dolgok többsége drágább mint a többi üzletben. De ha megnézed a kínálatot látni fogod hogy néhány dolog meg egész korrekt áron néha áron alul van. Persze nagyon ritkán. Gondolok most olyanra hogy a győri Saturnban egy ideig kapható volt a Sennheiser HD555 16e forintért...vagy 5.0ás JBL rendszer+Harmann Kardon avr mindössze 130 ért. Úgyhogy sztem aki keres az talál. Ha másnem körbenézek, mer az ingyen van :))

# ANTAL Tuning #

(#2) erdey_a


erdey_a
őstag

a hülye azért nem vagyok bolt nem konkurenciája igazándiból a saturnnak, ugyanis egy cég...

a másik ami eszembe jutott, az az, hogy mindennek annyi az ára, amennyiért el lehet adni.
Ilyen dolgokon én nem tudnék felháborodni. A boltosnak ugyanis igaza van, amikor erre azt mondja: - kérem, ha "máshol" olcsóbb, akkor tessék megvenni "máshol".

Vérboci

(#3) erdoke


erdoke
titán

Az még hagyján, hogy nem tudsz gépelni és helyesen írni, de hogy nem olvasod át, vagy nem másolod be egy helyesírás-ellenőrzővel megáldott progiba postolás előtt, az húzós.

A legjobb aláírás a héten

(#4) cucka


cucka
addikt

egy ilyen színvonalú írás hogy kerül ki a címlapra? tartalmilag kb. egy mondatban összefoglalható - " a saturn olcsónak hirdeti magát de az esetek többségében ez nem igaz", formailag meg kb. minősíthetetlen.

(#5) Viszlát válasza cucka (#4) üzenetére


Viszlát
addikt

Valószínűleg amint észreveszik, le is lesz véve, legalábbis remélem - a Logout érdekében.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6) dragonfx


dragonfx
veterán

Azt hittem sokatokat érdekel, meg tán egyetértetek, tévedtem...Ha csak az elmúlt 1 hétben megnézem milyen írások kerültek címlapra akkor ennek ugyanannyi helye van ott kb., sőt...
És ok annyi az ára amennyit adnak érte,..csak más kérdés nem adnak mert van ilyen helyen ismerösőm és mondják év végén zúznak befelé milliókat... :( ....de jól van akkro vegyetek ilyen helyeken, sajnos ezért élnek meg az ilyne helyek, mert az emberek nagy hányada értsd kb 90% piac reális árón vásárol csak csak sajnos ott az a 10% akikből ezeka helyek megélnek, de remélem ez a reéteg mihamarabb eltünik vagy felvilágosul, és ezek a helyek mind lehúzzák a redőnyt.. :R

Ennyi.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#7) (Kolombusz) válasza dragonfx (#6) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Ha csak azt nézed, hogy az elmúlt egy hétben mik voltak/vannak a címlapon, akkor a tied az emésztőgödörben kéne legyen.

(#8) anjani182


anjani182
őstag

Üdv!

Én ugyan vidéki vagyok, de évente egyszer betévedek az MM-be szétnézni! Sőt nekem megérte felmenni Toshiba notebookot venni, -megjegyzem nem a leggagyibbat vettem!

Nem értek egyet a cikkíróval! Ugyanis én azt állapítottam meg, hogy egyes dolgok olcsóbbak, mint máshol pl. amikor én néztem a Toshiba notebookok voltak jó árban (a sok hülye veszi 97k-ért az FS gagyikat), az LCD TV-k szintén jó árban voltak/vannak a mai napig.

Eltévedtem például az egerekhez és a billentyűzetekhez, meg a Logitech termékekhez. Szerintem azok kifejezetten drágák, csak azért tudom az árakat, mert kis túlzással a fél termékpaletta megfordult már nálam!

Na mármost, a fene se tudja honnan szerzik be őket, de például elég csak ránézni a Logitech honlapján a webshopban az árakra, elég durvák. Szóval én azt is el tudom képzelni, hogy pl. a Logitech termékeket más forrásból szerzik be, vagy kell beszerezniük, mint a hazai kiskereknek. De itthon is azért elég nagy a differencia...

Szóval szerintem ez nem olyan egyszerű, ahogy a cikkíró elképzeli...

Jani

Forever and ever, let's make this last forever.

(#9) anjani182 válasza dragonfx (#6) üzenetére


anjani182
őstag

Amúgy te is qrva okos lehetsz, 8é profi webkam, meg má' mindenhol 42 a tizenkilencess elcédé...azért gondolkozzál már!!! :W

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#10) 3psilon


3psilon
aktív tag

Szerintem maradhat, ha kijavítod. Tégy úgy :)
Tény, szerintem az Electro World meg hasonlók is ilyenek, hogy alapból nem érdemes ott vásárolni, csak ha tudod, hogy ugyanannyi, mint másutt, illetve tényleg néha van olyan mega-akció, hogy annyiért már megéri. Ezek meg általában a kis kiküldött reklámújságban vannak.

Amúgy meg simán megengedhetik maguknak, hogy 1-2 ezressel, adott esetben akár tízezerrel drágábban adják. Hány jó magyar átlagember tudja, érti a műszaki specifikációit annak, amit vesz? Vagy hogy az mi, milyen márkák vannak még, milyen típusokat kínálnak? Ne adj' Isten utánanéznek valamilyen árkereső oldalon. Még ha nem is tudják, mi az amit vennének.

Az egész az impulzus vásárlásra van kitalálva, ahogy minden pláza, és simán mehet a lehúzás.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#11) concret_hp


concret_hp
addikt

legolcsóbb 22" monitor 70 K volt tán, vmi teljesen noname volt 65 :C
60ér többhelyen is láttam ezzel szemben lg-t pl.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#13) (Kolombusz) válasza huygens (#12) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Pontosan ez az.
Azt a hatalmas raktárkészletet fenntartani, okosan menedzselni és frissíteni nem kis meló és pénz. :U

(#14) marcee


marcee
addikt

Pont ezt akartam írni. Telefonokat, pda-kat kipróbálni tökéletesen ideális. ((Bár multkor az egyik eladó játszott Westend MM-ban SE P1i-n, de annyit, hogy nem bírtam kivárni... no mind1, addigis beleszerettem a HTC gépekbe, kár hogy a wifi-t kinyomták rajtuk.))

\m/

(#15) anjani182 válasza concret_hp (#11) üzenetére


anjani182
őstag

Szerinted milyen 22-es TFT-t kapsz 60-ért? :F Attól, mert LG még elég fos hidd el nekem! Láttam...

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#16) concret_hp válasza anjani182 (#15) üzenetére


concret_hp
addikt

kb. 7 éve van lg monitorom, komolyabb gond egyikkel sem volt még :U

nyílván eksönbe 60K nem az alapára :U

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17) ttower


ttower
aktív tag

múltkor haverommal néztünk utp kábeleket a MMben. az 5 méteres került 6k-ba míg a Mtől 100 méterre lévő kisboltban vettem előző nap 10 méterest 800 magyar forintért, mégsem kezdek el sírni hogy jaj milyen drága a MM. nem ott vásárolok és kész

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#18) #35692544 válasza 3psilon (#10) üzenetére


#35692544
törölt tag

Ne adj' Isten utánanéznek valamilyen árkereső oldalon.

a magyar lakosság hány % használja az internettett? (20-30%?)
és abból mennyien árkeresőket?
a többinek maradnak a gazdaságos áruházak és a plázák valószínűleg ők vannak többen :W

(#19) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én max ilyen helyen vmi olcsóbb dvd filmet veszek meg, bár most kinéztem egy lg mini hifit az electro worldbe 19, ér és sztem bőven megérte az árát, sztem rövidesen meg is fogom venni.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#20) norti


norti
addikt

Az LCD-t kivéve a többivel egyetértek - bár tényleg eléggé kifogásolható az írás külalakja -, az Auchanban sem kapsz _színvonalas_ LCD-t azért az akciózott árért. Egy 120 cm feletti minőségi LCD ára bár nem 1000000, de nem is 4-500000 Ft.

(#21) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Az áraknál nagyobb baj, hogy abszolút nem értenek a legtöbb bevásárlóközpontban a számítógépes dolgokhoz egyáltalán.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

hát, azért 82 centis LCD-ért 100k elég korrekt ár... :B

A "drágasághoz" annyit hozzátennék, h:
-ami akciós, az ált keményen megéri a MM-Fukar kombóban
-pölö, nyitási akció:
MotoFapad (F1 vagy F3?) 3k-ért
Nokia 6300: 40k (átlag ár: 60k)

és még sok más.

Lehet sokallani mondjuk a w580 árát, de elhiszem, ha az emberek inkább egy nagy multiláncnál veszik meg készüléküket, mint egy zuggéesemmnél, mert ha a garit nézzük, abban ált. megbízhatóbb... :B

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#23) 3psilon válasza #35692544 (#18) üzenetére


3psilon
aktív tag

Szerintem több embernek van internete. Családok stb. szerinted miért nyomják az ADSL-t agybafőbe? Mert veszik.

(na persze ebből jön, hogy akkor a szegény átlag magyarnak van autója most csak havi ...-ért, elmegy nyaralni/síelni személyi kölcsönből, vesz mobilt részletre, hihetetlenül kedvezményes ingatlanfedezetű kölcsönből vesz LCD tévét, és persze "százezerforintharminchathóramostcsakhaviötezerforintértakockázatokésmellékhatá soktekintetébenkérjükolvassalelkezelőorvosátgyógyszerésészéttéháemkettőhuszon héttőlnégyszázharmincnyolcszázalék" adósságfedező kölcsönből fizeti a fentieket)

[ Szerkesztve ]

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#25) Daweee


Daweee
őstag

Valamiről eddig mindenki elfeledkezett, a hülyeazérnemvagyokban árulnak hártartási gépeket is, kövezzetek meg de mi anno ott vettünk hűtőt, mosogatógépet stb.t, de mondjuk ezek nem is azok a kategóriák mint pl egy mobil vagy egy hardver hogy neten hetekig nézegetjük őket, ezekből is van bevételük. arról nem is beszélve hogy a mezeiparaszt fejében meg se fordul hogy pc-boltba vegyen videjókártyát, csak a MM-ot ismeri és különmenis mer' csak azalényeg hogy öttizenkettes legyen az ilyen mondjuk meg is érdemli 50Kért 512es ddr2es 7600gt-t :U

(#26) Kantorpe


Kantorpe
tag

Nem a saturn a draga, hanem ennyire nyomottak az arak a pc piacon.... :DDD

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#27) Wolverine


Wolverine
félisten

Wahh. Ha valamit meg tudsz venni máshol olcsóbban (nem hasonlót, ugyanazt, amit kinéztél), akkor vedd meg ott. Hardvert MM-ben vagy Saturnben venni nem érdemes, 10 éve sem volt értelme odamenni ilyenek miatt, mert a sarki számtechboltban is nagy eséllyel olcsóbban hozzájutottál... nyilván most már ugyanez áll a független telefonokra is, de pár éve ez sem volt olyan triviális.
De arra kíváncsi lennék, hol veszel olcsóbban normális minőségű hűtőt vagy borotvát :U

A stílusról és a helyesírásról nem nyilatkoznék, normális esetben már rég nem olvasom, amiket írsz.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#28) gorlin


gorlin
őstag

Nem tudom miért kell ilyenen idegeskedni.Ha jó akció van bemész és megveszed.Én is szeretek ilyen helyekről telefont vásárolni mert sokkal jobb a garanciális ügyintézés,és ráadásul van 25 doboz amiből én választom ki melyiket veszem.Ez azért nagyon fontos mert nem 1 db-ot nyomnak elém ami ki tudja mennyire új,visszavitt stb(persze ettől függetlenül lehet teljesen új csak így megnyugtatóbb)
A másik meg hogy meg lehet nézni szinte mindent.Ha nem is ott veszed meg de azért be lehet menni megnézegetni az LCD monitort ,telefont stb.És ez nagyon jó dolog.
Az hogy drágán adja a dolgait,szerintem nem gond.Ő így kereskedik ,ennyibe kerülnek a dolgozói,költségek stb.Azért felhúzni egy két emeletes óriási áruházat nem két forint,fenntartani stb.Több száz milliót költhet az épületre berendezésre stb.és még nem mondtam az alkalmazottakat, a fenntartási költésget stb.Ezt valamiből ki kell hoznia.
Ha nem tetszik az ár ne vedd meg ott.
Amúgy én inkább a MM-ot ,illetve az EW-öt kedvelem ,de néha benézek a Saturnba is.

(#29) Sefter


Sefter
veterán

minta hogy előttem sokan leírtátok (a számtech cuccokon kívül..) sok minden olcsóbb ezekben a nagy áruházakban (szórakoztató elektronika, háztartási gépek, sokszor a műsoros cd/dvd is jó áron van...) nem beszélve arról, hogy a 3 napos "meggondoltam magam mégsem ez kell" garanciát sokkal jobban "tűrik" mint a kisebb boltok... és az összehasonlítási alap is sokkal nagyobb, mivel több féle termék van raktáron...

Psn ID: sefter_hun

(#30) adalbert1


adalbert1
veterán

Valamelyik nap én is voltam az új saturnban, igaz csak az alsó szinten a cd tartó mappáknál és a számítógép perifériáknál. Érdekes módon nagyjából mindkét eladó képben volt azokkal a dolgokról, amiket kérdeztem, tök készségesen válaszoltak amire tudtak, lehetett taperolni a termékeket, megnézni a cd tartó mappa belsejét (itt a csaj csodálkozott is, hogy megkérdeztem ki lehetne-e nyitni), kipróbáltam az mx airt is...
Sok termék van, ami drágább, de viszont sok terméket ki lehet fogni nagyon akciósan is...
Nyílván nagyobbak a költségeik, mint józsika rendelésre dolgozó webshopjának, így ezek megjelennek beépítve az árba is. De legalább tudod taperolni, nézegetni a termékeket, van akinek ez is sokat jelent.
Ja, láttam akciós logitech webcamet valami 3k környékén (persze a paramétereit nem néztem, sose érdekeltek a webcamek), szóval nem csak k**va drága van.

(#31) EQMontoya válasza huygens (#24) üzenetére


EQMontoya
veterán

de ennél számszerüleg nem sokkal nagyobb az elechtronikai cikkeket vásárló réteg. (háztartási gépeket most ne számitsuk bele.)

Same rules apply!

(#32) drizzt1666


drizzt1666
tag

Kicsit követhetetlen az írás a tagolatlanság miatt. Na meg a stílus...no comment. Az ilyenekkel szerintem fordulj más médiumhoz (neveket nem mondok).

De hogy "témába vágjak"

Nagyon sokan vannak akik nem érnek rá hetekig informálódni az aktuálisan legolcsóbb ár érdekében. Csak bemennek egy évben egyszer, látják, h ott van és tudja azt, ami nekik kell és megveszik (előtte pedig nézik az árát és vakarják a fejüket, de itt most nem ezen van a hangsúly).
Számtech-es cuccokat pedig csak azért tartanak raktáron és azért ennyi amennyi, mert ha nem lenne, akkor az lenne a baj. Van, most az a baj, h van? Tényleg, miért nem ők fizetnek neked, h vigyed el, sőt még adjanak is hozzá egy gigás pen drive-t is :))

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#33) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Én ép egy G15 vásárlása elött állok. Modnom benézek Media Marktba ott biztos van kirakva meg ár is érdekelt. Megtaláltam végre,nézem árat 25000Ft eh mondom mi a p..csa. Nagykerben megveszem 15000Ft-ért,akkor ez most mi? Ez tud kávét is főzni? Hihhetetlen,milyen árakat kérnek el. MERT HÜLYE AZÉRT NEM VAGYOK, így nem is veszem meg ott :) :DD

(#34) QuippeR válasza DJ.Gróf (#33) üzenetére


QuippeR
tag

Ó, de szép is lenne, ha mindenki tudna nagykerben vásárolni... Megsúgom, nem tud. (Aki meg tud, az mi a fenéért csodálkozik rá, hogy ott olcsóbb?)

(#35) kutjaaa


kutjaaa
tag

Sziasztok!

Csak annyit fuznek hozza hogy 2,5 evet huztam le az Szfvari MM-ben a szamtech osztalyon, a hozzaertesrol a tobbi aruhazban nem tudok nyilatkozni de nalunk abban az idoben kifejezetten toppon voltak az eladok a SAJAT ismetlem SAJAT teruletukon, elarulom neked, volt nekem is olyan hogy megkerdeztek valamilyen termekrol ami nem hozzank tartozott, es en nem tudtam megmondani hogy hol van, de kideritettem es kozoltem az erdeklodovel ha volt olyan kegyes es megvarta, nem pedig duzzogva odebb allt mondvan hogy ez a barom nem tudja mi van az aruhazban. Abba mar nem gondol bele egyik vasarlo sem hogy az MM-ekben kozel 40000 termek van es sokszor az egyes osztalyok kozott atfedes is van emiatt nem tudja minden elado, minden termek pontos helyet. A lehuzasra atterve csak a tobbieket tudom idezni nem ott kell megvenni azt amit mashol olcsobban megkapsz, viszont az is igaz hogy a feheraruban (mosogep, huto etc.) es nemelyik barna aruban (tv, hazimozi, hifi etc.) szinte ki merem jelenteni hogy a legtobb esetben verhetetlen arakon dolgoznak hala a kozponti beszerzésnek. Azonban a kozponti beszerzesnek hatulutoje is van, megpedig az hogy sokszor olyan aru is bemegy egyes uzletekbe amire ott nincs kereslet ezert lehet latni peldaul 27000HUF-ba kerulo 9600-as radeont, de ezeket altalaban nem is veszik meg hanem beragadt termekkent vegzik (ilyenkor szokott lenni az arveres vagy zuzda) es potom penzert elmegy. Arak: az MM-ekben altalaban a kellekeken van a nagyobb haszonkulcs, a nagyerteku cuccokon alig keres valamit a ceg.

En igazabol egyetlen egy dolgot kifogasoltam az uzletben, megpedig azt amikor eloszor megjelentek 2004-ben az ELTA irhato lemezek es ezekkel egyutt meg par gagyibb cucc, de ezek is ugy kerultek be hogy valamihez "hozzacsaptak" magyarul ha rendelsz tolunk x darab xy markaju kenyersutot akkor megkapod x Ft-ert de ha bevallalsz meg melle x * 1000 db ELTA irhato cd-t akkor meg az x Ft-bol is elengedek y Ft-ot.

Na bocs hogy ilyen hosszura sikerult, de csak azert irtam ezeket hogy a masik oldal is latszodjon egy picit.

Udv. kutjaaa

UI: Csak hozzateszem a Logitech-et kozvetlenul rendelik, de az arkepzesnel irtak ezekre is vonatkoznak.

[ Szerkesztve ]

T450, XIAOMI Note 8T,

(#36) gorlin


gorlin
őstag

Most nézem .180e egy 106-os 1024*768-as Lg plasma.
A saturnban.Máshol ennyi [link]
Azért bárki bármit mond ,ha valamit akcióznak ezek a nagyobb áruházláncak igenis nagyon jó áron adják.

[ Szerkesztve ]

(#37) brownus


brownus
veterán

basszus, pc-hez a hardvereket nem ott kell megvenni!

én sp. kellemesen csalódtam, mert ottan vettem az akciós kombi hűtőnket, szép nagy gorenje, és még fel is hozták a 6. emeletre:)

pl. a mediamarktban az akg fülesemet 2ezer huffal olcsóbban vettem, ez itt amaz ott olcsóbb...

tényleg, a kerepesi mellett épülő megagiga bevásárló/szórakoztató központ mikor nyit? gondolom adventra vagy karácsonyra szeretnének elkészülni

(#38) Ijk válasza dragonfx (#6) üzenetére


Ijk
nagyúr

Áruld el, hogy miért zavar ennyire ez téged. Elég régóta vannak plázák, ahol minden drágább, és az emberek 90%-a nézelődni jár. Mitől lesz neked jobb ha lehúzzák a redőnyt?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#39) Gh0sT válasza brownus (#37) üzenetére


Gh0sT
addikt

Arena Plaza

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#40) brownus válasza Gh0sT (#39) üzenetére


brownus
veterán

köszi,

gyorsan elkészültek. szép a keleti pu. épülete:) kár, hogy a nyugatit elviszik a belvárosból.

(#41) DJ.Gróf válasza Gh0sT (#39) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Egy napot dolgoztam én is rajta,egy ajtókat szerelő cégnél. Iszonyat nagy a hely. Cippeltük jó sokáig az ajtókat.

(#43) cizoe válasza brownus (#40) üzenetére


cizoe
őstag

Nem viszik azt sehová... :DDD

(#44) Zebu


Zebu
addikt

Most nem azért mondom, de szerintem nem csak a lúzerek vásárolnak a MM/Saturn üzlet családban...

PL azok is vásárolhatnak akik meg akarják tekinteni a készüléket vásárlás előtt, amit mondjuk egy web áruházban nem tudsz megtenni.

Ok errem ondhatjátok, hogy megnézem és megveszem a webáruházban. Rendben ez belefér.

Viszont ha nincs annyi pénzem és kell a cucc akkor nem tudom máshol, mivel a web áruházak többségében nincs hitelkártyás fizetés. Ezt csak onnan tudom, mert ezért vettünk plazma TV-t a Saturnban. Tudom melyik nap veszem még és akkor 2 havi fizuból kifizetem. Arról nem is beszélve, hogy így kamatom sem jön rá semmi. Ennyi....

a másik a hitel! Web áruházban nincs hitel. Azért 3-400 ezer Ft-ért kevesen vesznek kp-ban holmikat. Nem is tudom elékpőzelni, hogy a kisebb boltok hogy képezlik ezt. Megrendelem, bemegyek és 3 killával a zsebemben fizetek? Na ne már....

Szóval pl az ilyen dolgok miatt, igencsak van létjogosultságuk az efféle "piactereknek".

Nem is beszélve arról, hogy egész nagy a választék és tényleg testközelből meg tudod nézni. Szerintem nincs baj ezekkel az üzletekkel, annyival általában nem drágább.... Inkább fizetek kicsit többet és fizetek elektronikusan akár hitelkártyával, mint hogy 1-200 ezer Ft legyen a zsebemben és parázzak mikor zsebelnek ki.

(#45) AMD Power válasza erdey_a (#2) üzenetére


AMD Power
titán

Ennyi.

Media-Saturn-Holding Kft.

A Saturn mi mesterséges konkurenciánk semmi más. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.