Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Köszi a cikket Flash!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#52) Dark Archon válasza Energie X (#44) üzenetére


Dark Archon
addikt

Inkább legyen tudásban ugyanaz (vagy akár valamivel lejjebb is), több pénzért, de azért cserébe stabil kártyát kapsz (kivéve, ha Gigabyte a gyártó), normális támogatással, driverekkel és mindenféle megmagyarázhatatlan játékbeli anomália nélkül.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#53) mghltm válasza Rover623 (#39) üzenetére


mghltm
addikt

szerintem nincs befolyassal ra, mert az 1.1 16x = 2.0 8x = 3.0 4x

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#54) syl5


syl5
őstag

"28 ezer forintért lehet venni olyan videó kártyát ami használható?"

Mmm.. Nem! :)
FullHD, kimaxolás mellett semmiképp.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#55) Rover623 válasza mghltm (#53) üzenetére


Rover623
félisten

Hehe...
Szerintem pedig 1.1 16x ≠ 2.0 16x ;)

primus inter pares

(#56) Dark Archon válasza syl5 (#54) üzenetére


Dark Archon
addikt

Szerintem se. Meg pl. vsync-ről egy szó nem esett. Anélkül elég igénytelen bármivel is játszani, mert 20"+ monitoron, fullHD-ben már rendesen meglátszik a tearing. BF3 minimum 14 fps-sel is baromi jó lehet, feltéve, ha golyófogót akar játszani az ember :DD

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#57) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Azon kívül, hogy a 7770-es sokkal jobb választás (de ezt már sokan leírták) én ennek a kártyának a hűtőjére sem adnék piros pontot, de leginkább egy lyukas garast se. Személy szerint hitvány és igénytelen megoldásnak tartom az olyan VGA hűtőket, amelyeknél nem törekedtek arra, hogy a felmelegedett levegő javát lehetőleg azonnal a házon kívülre juttassák, ehelyett csak keringeti odabent "majd csak kimegy valahol" címszóval. A nagy piros pont ilyesmi megoldásért járna.

Az írásoddal egyébként nincs baj, bár kissé elfogult, de ez valamelyest érthető; gondolom nagy az öröm. ;)

(#58) Töki bácsi


Töki bácsi
aktív tag

Jó cikk, köszönjük! Nekem egy Radeon HD 6850 OC van, az is kb ezt a szintet hozhatja, bár mivel Core 2 Duo van mellette, így sajnos nincs kihasználva.

osu-no seishin

(#59) mghltm válasza Rover623 (#55) üzenetére


mghltm
addikt

ha a gpu-z kepre gondolsz, ( pcie 2.0 16x @ x16 1.1 ), ez nem az egyenloseget jelenti. az x16-os pcie 2.0-ra kepes csatlakozo x16-os 1.1-es modban fut, ebbol lesz az x8 2.0 :)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#60) Rover623 válasza mghltm (#59) üzenetére


Rover623
félisten

Most vagy te nem érted (nem akarod érteni) vagy én vagyok a hülye... ;]
A kártya, az alaplap és a proci is tudja a poszter masinájában a 2.0-ás 16 lane-t.
Ehhez képest jelenleg a rendszer 1.1-ben fut, 16 lane kihasználásával...vagyis MINDEN LANE FELE SEBESSÉGEN FUT a lehetségeshez képest.
Szerintem ez (mérhető) hatással van a teljesítményre.
UFF...én szóltam! :DDD

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#61) Dilikutya válasza syl5 (#54) üzenetére


Dilikutya
félisten

FullHD-ben, ultra beállításokkal az aktuális játékok sosem a 28 ezer forintos kártyákra vannak kihegyezve. De be kell látni, hogy nem csak full HD és ultra beállítások léteznek. Ezzel a kijelentéssel nem találtad fel a spanyolviaszt.
Kisebb monitoron viszont jók ezek a kártyák, és sokszor úgy lehet kompromisszumot kötni, hogy észre se veszed. És van ám high, medium beállítás is, manapság mediumon is jól néz ki sok játék.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#62) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

wow nem is gondoltam volna, h a 650 ennyit tud.. ful HD kimaxolva.. nem is értem minek nézelődök én a 3x drágább 660 TI fele :U főleg 1280x1024be, amíg lesz majd új monitor

[ Szerkesztve ]

(#63) lionhearted


lionhearted
őstag

1 napig volt ez a kártya is 21k, sőt, 2 napig a 650ti is volt 35k alatt. Azok voltak a jó kis vásárok. :)
Egyébként igen, meglepő mire képesek ilyen ár, fogyasztás és hang mellett! Kicsit sokallom, hogy 63 fokos a kártya, nekem 45-46 körül mozog a Ti-s, igaz nem ezekkel a játékokkal.

A sávszél kihasználást is a gpu-z méri?

Tegnap még működött...

(#64) Silenzio válasza Remus389 (#36) üzenetére


Silenzio
addikt

Sajnos ez is nagy tévedés. Az 5850 elavult kártya, és ezen nem változtat a sokkal nagyobb nyers ereje. Amikor megvettem a 7770-et, az első dolgom volt a Crysis katedrálisos pályáján a háztetőkön ugrálás. Ott a tesszelált házfalak miatt 45 fps-ről 17 fps-re lassult a kártya 1440*900-ban. 45 fps volt a házfalaktól 10 méterre állva, 17 volt, mikor a falak az orrom előtt voltak. Itt 7770-nel 49 fps-ről 49 fps-re "lassul" full HD-ben(!), azaz a tesszelációt vállrándítással fogadja és megcsinálja teljesítményvesztés nélkül. Minél újabb a játék, annál jobban ki fog jönni az idei architektúrák előnye, kivéve ha nagyban támaszkodik a memória sávszélre egy program. De a Crysis 1 mellett nem is nagyon lehet olyat mondani, ami ilyen lenne. Mondok egy másik mumust: Metro 2033. 45 fps-sel fut dx11 high-jal tesszelációt is bekapcsolva full HD-n, pedig ezek a programok elég gyászosan szerepeltek még a 6-os Radeonok tesztjeiben is, legyen az akár 6870. Lehet, hogy emiatt még nem éri meg lecserélni az 5850-ed, de Frostbyte 2, Cryengine 3 stb. alatt már most alulmarad, nem is kevéssel. Szemmel láthatóan elavult az a vas és ez nem lesz jobb eztán se. Én nem bántam meg, hogy télen megszabadultam tőle. 150W helyett egy 80W-os kártyával nyomom, ami a régi játékokban elégséges teljesítményt nyújt (Crysis 30-40 fps full HD-ben pl., néha 25), az újakban pedig szárnyal. Arról nem is beszélve, hogy a rohadék AMD már a 4-es szériát is nyugdíjazta, szerintem egy év és az 5-ös is legacy lesz. Az nVidia ezzel szemben még a 8000-es Geforce-szokra is szorgosan írja a drivereket. Persze a valódi upgrade 5850-ről 7850-re váltani, de én többé már nem akarok áramzabáló szörnyetegeket.

(#54) syl5: full HD-ben kb. 40 fps-sel futtatom a BF3-at, beszaggatni még nem láttam, élsimítással, minden maxon van. A fraps a gépigényes játékoknál folyamatosan fut, hogy ne csináljak segget a számból: tényleg nem volt 25 alatt a képfrissítés. Csak minimális tuning van a kártyán és 27-ért vettem. Akkor? :U Lehet, hogy nem leszek a multik bajnoka, de rühellem a multis fps-eket, úgyhogy amit mondasz, féligazság: single-re manapság bőven elég, ha nem kell mindenütt 60+ fps.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#65) mghltm válasza Rover623 (#60) üzenetére


mghltm
addikt

fele sebesseggel fut az x16 2.0-hoz kepest, vagy negyedevel az x16 3.0-hoz viszonyitva. a gtx 680-asnal ez 5%-os csokkenest jelent, akkor a joval gyengebb 650-esnel szerintem eszrevehetetlen...

[ Szerkesztve ]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#66) aram01 válasza Blood Mage (#62) üzenetére


aram01
nagyúr

kérdés mikor lesz új monitor,mert pár hónapra nem érdemes ezt a kártyát választani

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#67) Pollux66 válasza Silenzio (#28) üzenetére


Pollux66
tag

3 azaz három kommenttel később javítottam a hozzászólásom...tessék picit tovább olvasni!

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#68) lionhearted válasza Silenzio (#64) üzenetére


lionhearted
őstag

Sőt, nV-nél van a 6000-7000es szériákra is win8 driver. Eltudom képzelni, hogy az égegyadta világon semmi változás nincs mondjuk a 400 széria alatt (de már ott sem sok), de legalább berakják a legújabb WDDM-re éppúgy, mint linux oldalon az új xorgokra.

Tegnap még működött...

(#69) Silenzio válasza Pollux66 (#67) üzenetére


Silenzio
addikt

Most már tudom, de valószínűleg órákkal később kommenteltem, hogy megnyitottam. Mikor megírtam a kommentet, a te hozzászólásodat láttam az utolsónak. :D Elnézést.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#70) Remus389 válasza Silenzio (#64) üzenetére


Remus389
veterán

igen, annyi előnye hogy újabb

amit írsz kicsit onigazolas szagú, de nekem mindegy

a tesztek sajnos nem támasztják alá allitasaidat...

inkább egy régebbi fullos bmw mint egy vadonatúj maruti suzuki, ennyi

nem is beszélve a tunningpotencialrol, hajjaj

különben nem is érdemes új drivert tenni 5850 alá, lehet azért volt nálad FPS ugrálás, ez nem jellemző, ilyet még nem hallottam, az inkább pont az ilyen kiherelt kareszokra jellemző, nem a nagyvasakra

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#71) Rhino666


Rhino666
őstag

HD7770 részemről is. :K

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#72) Dark Archon válasza lionhearted (#68) üzenetére


Dark Archon
addikt

Általában csak az éppen futó és megjelenő szériára van változás, legfeljebb egy szériára visszamenőleg, ill. SLI profilokat adogadnak hozzá, de legalább tényleg minden egy csomagban van. Sokan ezt felejtik el, hiába veszel egy VGA-t 2eFt-ért olcsóbban és örülsz, hogy 10%-kal gyorsabb, mint a konkurensé, ha 2-3 év múlva driver nélkül kukázhatod, mert se használni, se eladni nem tudod.

Remusz911: az autós hasonlatod farokméregetésre jó, esetleg a csajoknál. Aztán, ha a régi fullos BMW rohad, nem indul, meg mennek tönkre az alkatrészek (amit kisebb vagyonért pótolnak), aranyárban van a biztosítása, rájössz, hogy a Suzuki jobb lett volna. Lefogadom, nincs is kocsid, fogalmad sincs, miről beszélsz.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#73) mickemoto


mickemoto
őstag

28.5k-ért inkább 7770, ha mindenképp nv. akkor inkább 36.5k-ért GTX 650Ti, ami kissé túlárazott, de lassan azért helyére kerülnek az új nv. kártyák.

(#74) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Én most jutottam hozzá egy ugyanígy kinéző GT640-hez..Azonkívül. hogy ez DDR3-as nem sok különbséget látok...Tudom azért ez elég sok..De ehhez képest majd féláron volt....Nem kifejezetten játék az első számú feladata..

[link]

(#75) Sondi1986 válasza Gézengúz (#74) üzenetére


Sondi1986
addikt

Nem szolom le az nvidiát mert felső kategóriába jókat csinál de itt ez a GT640 22k környékén, meg a GTX650-es (sima) Irdatlan rossz ár/érték mutatójuk van.
Nem is értem hogy az emberek nem néznek tesztet mielőbb VGA-t vesznek.

(#76) Gézengúz válasza Sondi1986 (#75) üzenetére


Gézengúz
addikt

és 16-ért? Főleg multimédiára, halk, hűvös mi kell több?

(#77) Sondi1986 válasza Gézengúz (#76) üzenetére


Sondi1986
addikt

16 nem rossz vétel de álltalában 16k ért GT630-as van ami megint nem éri meg az árát mert a HD6670-es nagyon elveri.

(#78) Gézengúz válasza Sondi1986 (#77) üzenetére


Gézengúz
addikt

...és már mégiscsak 28 nanon közlekedik...20 fokos szobában 25 fok ezzel a hűtővel... +amiért megvettem, innentől szükségem van a 3 digitális kimenetre... amelyek mindegyikén kimegy a hang is..

Tényleg Radeonnál miért nem megy ki a hang a DVI-on? Ismerőseim panaszkodnak erre...és már én is tapasztaltam..

[ Szerkesztve ]

(#79) lionhearted válasza Sondi1986 (#77) üzenetére


lionhearted
őstag

Ez csak attól függ. Ha ilyen kártyát veszel, és hosszan akarod élvezni, és nem attól félni, hogy mikor jár le a support, és kerül át legacyba (és még linux user is vagy), akkor lehet megér párszáz forintot a 3. év utánra is gondolva. Persze, a support drága dolog.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#80) sing1ep1ayer válasza Sondi1986 (#77) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Ahogy mondod. Az alsó- és középkategóriában szinte minden nvidia kártyára jut egy radeon, ami sokkal jobb vétel. Mielőtt valaki kitalálná: abszolút nem vagyok AMD párti, de jelenleg ez a helyzet.

(#81) milanfan válasza mickemoto (#73) üzenetére


milanfan
tag

Hol van 650Ti most 36-ért??

(#82) milanfan


milanfan
tag

Egyébként egy 1280*1024-es felbontáshoz is kevés lenne Pl. BF3-hoz a sima GTX650OC 1GB-os kártya?

[ Szerkesztve ]

(#83) mickemoto válasza milanfan (#81) üzenetére


mickemoto
őstag

PCX-nél, de lehet máshol olcsóbb is, máshol nem néztem

[ Szerkesztve ]

(#84) KAMELOT válasza Flashback (#46) üzenetére


KAMELOT
titán

109 dolcsi ja 85euro csak ugye szállítás + vám + haszon.
Nálunk is Gainward GTX650 1GB 98euro utána GIGABYTE GTX650 1GB 105euro

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#85) Flashback


Flashback
addikt

Ezt nem értem... Némely komment teljesen olyan mintha azt mondtam volna ez a világ legjobb kártyája...

Meg komolyan egy videót kéne csinálnom hogy Ultra beállítások mellett megy a BF3? Ez komoly? Azt hiszem többet nem vesződök írással. Köszönöm a lehetőséget... :)
:R

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#86) aram01 válasza Flashback (#85) üzenetére


aram01
nagyúr

Irj csak nyugodtan,jó lett a bemutató,csak sok embert a "Best Buy?"-os cím vezetett félre szerintem

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#87) sing1ep1ayer válasza Flashback (#85) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Csak azt mondtad, hogy ez a legjobb vétel (best buy). Közben meg vannak better buyok is. :DDD

De emiatt tényleg ne add fel! Volt a logouton olyan, akit a sárga földig lehordtam, ő mégis azt mondta, hogy ez nem szegte kedvét, ettől még írni fog. Téged alig-alig kritizáltalak csak meg. ;)

[ Szerkesztve ]

(#88) kerekfej


kerekfej
addikt

HD7750 1GB 23,5k
HD7770 1GB 28,5k
HD7850 1GB 45k
HD7850 2GB 49,5k

GTX650 1GB 27k
GTX650 Ti 1GB 38k
GTX560 Ti 1GB 50k

(#89) KAMELOT válasza Flashback (#85) üzenetére


KAMELOT
titán

Pont ez amit már régebben is hiányoltam. Miért nincs valami link ahol a kedves illető bemutatja videókon keresztül az egyes játékokat?!?! valmaitn oda írja, hogy milyen konfiggal tolta és milyen beállításokkal. :) Grafok meg 66 oldal írás nem nagyon győz meg sok embert. De ezt már sok helyen sokszor leírtam. Nem csak nálad. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#90) sing1ep1ayer válasza KAMELOT (#89) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Lehet hogy azért nem szórják tele videókkal a blogolók a saját kis házitesztjeiket, mert például nekem is 25 megabites netem van, amihez 1,5 Mbit/s-es feltöltés jár (maximum). Egy nagyobb képet is percekig tart elküldeni így, zenéről, videóról még csak nem is álmodom. Nem mindenhol van ám optikai kábel behúzva, egyéb megoldások esetén pedig minden szolgáltató baromira szúkmarkú ha felfelé irányról van szó. Ez nem a kofidisz, hanem még mindig Magyarország, 2012. ;)

(#91) KAMELOT válasza sing1ep1ayer (#90) üzenetére


KAMELOT
titán

Legalább link legyen ott. Nekem is 5/1-es netem van. Azaz 60kb/s a feltöltés. De ha már csinálok egy tesztet akkor betolok legalább 2 videót. Anynit meg ki lehet várni míg feltölti a jutubra. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#92) Dilikutya válasza sing1ep1ayer (#90) üzenetére


Dilikutya
félisten

1,5Mbittel azért már lehet értelmes minőségű videót belátható időn belül feltölteni. Az 192kb/s maximum... milyen képet tölt az percekig?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#93) sing1ep1ayer válasza Dilikutya (#92) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Ha érdekel egy 16 megás fotót küldtem el emailben. A másfél megabit egyébként 11,25 MB/perc sebességet jelent, úgyhogy elvileg másfél perc alatt meglenne egy ilyen feltöltés, de ahhoz egyrészt minden egyéb forgalmat le kellene állítani az itthoni hálózaton, másrészt ez a maximum és ettől a gyakorlatban természetesen jóval el szokott maradni, a minimum ugyanis csak 0,5 megabit - ez az amit a szolgáltatónak legalább biztosítania kell.
Most leteszteltem a speedtest.net-en és per pillanat lefelé 17, felfelé 0.76 Mbps-es értéket mértem, ez pedig már mindössze 5,7 MB/perc feltöltési sebességet jelent, amivel a 16 megás képet feltölteni máris 3 perc (ha épp semmi más forgalom nincs). Ha épp megy a torrent, valami bigyó frissül a gépen éppen, vagy csak szimplán böngészek, az mind-mind még lassít ezen. És hol vagyunk még a videófeltöltéstől!

(#94) Dark Archon válasza sing1ep1ayer (#93) üzenetére


Dark Archon
addikt

A fő nagy kérdés, hogy mi a nyavajának akarsz 16 megás képet feltölteni? :DDD Konvertáld PNG-re, tized akkora lesz, látható minőségromlás nélkül. Ugyanez igaz a videókra is, csak ott Xvid konvertálással, mondjuk VirtualDub-bal, mert ingyenes és jó.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#95) KAMELOT válasza Dark Archon (#94) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja általában egy brutál minőségű kép is 5MB. És akkor csak egy 4mpx-es képről beszélek.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#96) sing1ep1ayer válasza Dark Archon (#94) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Megsúgom, hogy ez .png-ben volt ekkora. Nagy felbontásnál már nagyon rossz ez a formátum, még az eredeti tömörítetlenhez mérten is képes nagyobb fájlméretet adni. :K Mindenesetre az ismerős ezt kérte én meg küldtem neki... ennyi.

@ (#95) KAMELOT
Hát pont ez a baj, hogy te csak egy 4 megapixeles képről beszész én meg egy tízesről.

[ Szerkesztve ]

(#97) KAMELOT válasza sing1ep1ayer (#96) üzenetére


KAMELOT
titán

Már egy 4mpx is nagyon szép.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#98) sing1ep1ayer válasza KAMELOT (#97) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Tudom. A kép eredeije még .ARW-ként iscsak 9 mega volt, de az ismerős akinek kellett nem tudna mit kezdeni azzal a formátummal, ellenben eredeti méretet kért tőlem.

De szegény Flashback topikját szépen összebarmoljuk ezzel a fennkölt eszmecserével. :DDD Lassan jöhetnek a modik törölgetni.

(#99) Dilikutya válasza sing1ep1ayer (#93) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért ez a képméret nem általános. Egyébként cikkezésre ideális feltöltés, legfeljebb nem warezolsz 0-24 ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#100) Silenzio válasza Remus389 (#70) üzenetére


Silenzio
addikt

Mit nem értesz abból, amit mondtam? :D Komolyan, meg ne sértődj, de újabban elég lassú itt a fórumtársak felfogása. Mindent hatvanszor kell elmagyaráznom, ilyen 2-3 éve még nem volt.

Világosan leírtam miért volt. Az 58xx széria, azaz a Cypress első generációs tesszelátora nem áll a helyzet magaslatán. Semmiféle teljesítmény-herélésről nincs szó, az 5870 is ugyanilyen "szar". A Ph!-n is volt egy remek cikk arról, hogyan negyedeli a teljesítményt a tesszeláció. Most épp a Metro 2033-at nyektettem, az elején, mikor kiérsz a felszínre, GTX 460-nal 24 fps-t kaptam, 5850-nel (a gyengébb tesszelátora miatt 21-et). Most 37-et kaptam 60%-kal több képpont mellett (1080p vs. 1440*900). Az több mint kétszeres teljesítmény. Nem csalás, nem ámítás, a 3 éves hardvernél ennyivel jobb az ún. "belépőszint". Összehasonlítás képpen: mennyivel volt jobb egy 6600 GT Geforce mint egy Geforce 4 3 évvel korábban? Legalább 2-2.5-ször gyorsabb volt a csúcs 4-esnél. Ennyit tesz 3 év.

A számítástechnika lólépésekben "ugrálva" fejlődik, a hasonlat akkor pontos, ha egy 1957-es BMW-t hasonlítasz az idei Suzuki Swifthez. Annyi különbséggel, hogy a 3 éves hardvernek nincs patinája. Önigazolásról amúgy szó sincs. Az 5850-et azért adtam el, mert csóró voltam, most viszont még 7870-et is vehettem volna, de a video-fogyasztást mindenképp 100W alatt akartam tartani. Nem vagyok már vevő azokra a vga-kra, amikhez vízhűtés kell, meg nyáron szobaventi a gép mellé. A felső kategória emellett gyorsabban veszít az értékéből. Kell a fenének a para.

Mióta dx11 van, 8 féle vga fordult meg a kezeim közt a GTX 460-tól az 5750-ig. Alaposan kiteszteltem mind. A tesztek kapcsán egyébként két dolgot nem veszel figyelembe: 1. a driverek fejlődését, amiknek hála a GCN alapú széria alaposan elhúzott. Gyakorlatilag lószart sem érnek a vga tesztek, kiforrott driverekkel mindig átíródnak az erőviszonyok. A nyáron pl. teszteltem egy 5750 CF-et. Amikor kijött, az 5850-et se közelítette meg teljesítményben. Ma már gyorsabb, mint az 5870. 2. Elég sok régi játék van a tesztekben, amik vagy dx9 alapúak, vagy bután vannak megírva, mint a Crysis, brute force-ból nyomnak mindent. Ha bemész a 7770 topikba, mindenki el van ragadtatva, hogy pl. a Frostbyte 2 alapú játékok (BF3, Dirtök, új Medal of Honor) sokkal gyorsabbak ezzel a 128 bites memvezérlős kártyával, mint a korábbi csúcsmodellekkel (vagy legalábbis partiba kerültek a 6870-nel 50W-tal alacsonyabb fogyasztás mellett). És ez így van rendjén. Az új motorokban ez az előny csak nőni fog. A régiekben meg nyilván nem változik semmi, egy Crysisban sosem lesz gyors sem a 7770, sem a GTX 650. A kérdés az, milyenek lesznek a jövő játékai? Ha shader alapúak inkább, mint az elmúlt 1-2 évben, akkor időtálló lesz a 7770 is. Már nem nagyok az igényeim, inkább fizetek be a következő alsó-középkategóriára is, mint hogy vegyek egy 7870-et.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.