Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) vodkaboy22 válasza TonTomika (#29) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hát van amivel jobban belegondolva egyetértek mert az a rétegek amire én gondolok mindenképp PC-t vesz vagy kap a cégtől ...
De ugye tudod, hogy thunderbolt-nak az elméleti sebessége nem = a valóssal és a sebesség nem feltétlen hozza a megfelelő késleltetési időt. Nem rég olvastam konkrétan ilyen cikket és ott a natív csatlakozóban lévő 3 tesztelt kártya rendre 1.5-2x nagyobb fps-t produkált mint az external kártya. Itt látszik a késleltetési idő problémája. Különben meg a modern kártyák se használják ki még a pci-x 2.0 se teljesen nem, hogy a 3.0 (eddig az még csak nagy erejű fénysugár pontos irányítása az erősen okult paraszt szemébe...) a lényeg itt a késleltetés ami jelzem fizikai indokok miatt sosem lesz még a közelében sem egy nativ csatolónak bármilyen external cuc. Mit lehet tenni? Rávenni a modern gépek hardver felépítését, hogy sokkal kevesebb kommunikációt kérjenek a CPU-RAM felöl így nem szükséges kis késleltetés. (Erre jelen probálkozás már a GCN architechtúrában is van.) No de mind1
Lényeg a köbön extGPU-k nak jelen rendszereknél még nincs értelme beszélni sem túl drágák/lassúak stbstb.
Így munkára föleg az egyre törekvő OPENCL és más heterogén-éra mellett sokkal fontosabb lesz a GPU mint a proci. Így egyre jobban térnyerő gondolat a gyengépp CPU erős GPU páros persze munkára elég megnézni egy photoshoppot. Ivybridge i5 ide vagy oda az A10-es AMDvel 5* gyorsabban tudok dolgozni amikor méretes TIF gray fileokat kell formáznom.
Laptopon CAD-ezni... Erról csak annyit- hogy elég körbenéznem egyetemi sférában ahol majdnem minden második ember használ valamilyen CAD-et és gyakorlatilag 95%ban mindenki LAPTOP-ot használ. De mondok jobbat járok pár helyre gyárba ide oda csak Laptopokat látok semmi mást. Pedig ahol csupán 100 gépészmérnököt foglalkoztatnak az 1200 fő munkásból ott elég sok a CAD munka ...
Szóval szerintem elég komolyan gondolom amikor azt mondom pro vonalon is gyakorlatilag elfelejtik lassan a desktop gépeket és mindenki MÉG CAD-re is laptopot használ. (Persze azt a szűk keresztmetszet nem számoltam amikor egy model lefuttatásához akkora kakaó kell ... Na ott is laptop van de a számítást kiadják nagy servereknek és terminalon keresztül oldják meg a problémát PERSZE LAPTOPROL :) )
A konzumer réteg sokkal vastagsagabb mivoltát meg gondold át mégegyszer és néz utána a neten mer elég nagy khm baromság...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.