Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KillHates


KillHates
nagyúr

Azért mert a két kép ugyanakkora az nem jelenti azt, hogy a belső komponenseik méretei is megegyeznek.
A 15-ös gép bal ventilátora alatt van akkor hely, hogy a mPCI-E csatoló szélességű SSD elférjen, de a 13-as gépben már ez a rés jóval keskenyebb. Egy egyedi PCB-s SSD gyártatása horror mértékben megdobná a gép árát és még több bírálat érné az Apple-t, az inkompatibilis komponensek használata miatt.
A másik, hogy a "tányéros" adattárolók elég sok hőt termelnek így ha egy ilyen bekerülne a touchpad alá akkor lenne beépített fűtése :D Ez jól hangzik így a hideg időkben egy terepmunkánál, de egy irodai-otthoni környezetben gyalázatosan rossz akár még egy langyos touchpad kezelése is, hát még ha az jó meleg is, akkor gyalázatosan leromlana a gép használatának az élménye.
Hidd el; egy ilyen vékony gépbe, bőven elég az egyébként is elég erős (kb. GeForce 520M erejű) HD4000-es integrált VGA, SSD-ből létezik 512MB-os is, négy mag meg az igazából teljesítményigényes dolgokhoz kell csak (3D, CAD, és egyéb editáló szoftverek) Az már más kérdés, hogy a retina kijelző igényelne valami combosabb meghajtást, de alap 3D szinten azért elboldogul vele a HD4000 is.
És a másik, hogy egy ilyen 13-as gépet az ember inkább irodai munkára, otthoni multimédiára, gyengébb 3D-re használ az ember nem igazán professzionális felhasználásra...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2) gekkoXT válasza KillHates (#1) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Teljesen igazad van! Én is most hd4000-el használom az asztali gépem i5-ben és bőven elég általános célra. Sőt játékokat is sokkal jobban futtatja, mint a régi ati kártyám.

(#3) PPatrik válasza KillHates (#1) üzenetére


PPatrik
aktív tag

En inkabb a cikk iroval ertek egyet. Ha az aksit kicsit mas hogy rakjak be, siman lehetne benne egy jobb videokari. Ez egy macbook pro! Nem irodai munkara. Arra ott az air! Ha valaki ilyet vesz, az nem fog megelegedni a hd 4000-el. Ha csak nem azert veszi, mert annyi sok penze van es nem tudja hova rakni. Bar akkor a kinezet miatt inkabb megint az air. Szoval most kb ez nem er semmit. Nem jobb az airnel csak a kepernyo, cserebe vastagabb, nehezebb. Szoval ott ahol a retina igazi elony lenne, ott a cpu es gpu mar gyenge. Ja es en is hasznaltam hd3000-et, megelegedessel. Es igen, irodai munkara jo, de a full hd video lejatszasnal hat, hogy is mondjam, sz@r. Bementem nv vezerlo pultba, atalitottam, es ment szep siman. Persze lehet, hogy a hd4000 erosebb, de a kepernyo is sokkal nagyobb. Szoval egy jobb minosegu video lejatszasnal az is akadni fog. Ez annyira nem is lenne baj, de ez egy macbook pro meg mindig. Es egy videot nem tud lejatszani?!
Magyarul a velemenyem az, hogy ilyet nem szabad venni. Inkabb a 15"-osat. Az mindenben jobb. Egyebkent azzal en is szemezek. :)

(#4) nuke7 válasza KillHates (#1) üzenetére


nuke7
veterán

+1 :K
nem hülyék vannak az apple-nél, a gpu nem szükséges még ilyen géphez - akinek az kell, vesz sima 15ös pro-t.
amiket felsoroltál, valsz. csak olyan kompromisszumokkal lehetne kivitelezni ami már a termék létét veszélyezteti. (Ahogy az az első hsz-ben is le van írva)
Ez ilyen egyszerű, nem hinném, hogy utolsó pillanatban elvetették volna a fusion drive-ot, semmi nem késztette őket a kapkodásra.

(#3) PPatrik: nincs igazad :N mert a 13as MBP-ben is hd4000 van, és az is egy "MacBook Pro" :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#5) tDr1v3r válasza PPatrik (#3) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Azért a 13"-as MBP inkább konzumer, mint professzionális gép... ezt az Apple meg a vásárlók is tudják, ezért is olyan a hardver amilyen.

Nem tudom hogy milyen gondod volt a HD3000-rel, nálunk családban van 13"-os MBA azzal szerelve, a tulajdonosa otthon 27"-os (1440p felbotnású) Dell monitorral használja, filmezésre is... jól viszi az 1080p-s filmeket, röccenés és egyéb más nélkül.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#6) PPatrik válasza tDr1v3r (#5) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Nem sima full hd film volt. ;]
"Azért a 13"-as MBP inkább konzumer, mint professzionális gép..." De akkor meg pont ott az air. :U
Szoval nem ertem en oket. Az MBP-k nem a professzionalis vonal?! Es inkabb az air a konzumer.

szerk.: Igy semmi irtelme nincs ennek. Mert akkor mar sokkal jobb valasztas az air. Foleg ha az is megkapja a retina kepernyot. Valaki mondja mar meg, miert jobb ez, mint egy air! :F

[ Szerkesztve ]

(#7) nuke7 válasza PPatrik (#6) üzenetére


nuke7
veterán

nem nagyon vágod az apple gépeket, de nem baj.
a proci miatt jobb mint az air. meg mostmár ugye a képernyő miatt.
az air nem hinném, hogy kap retina kijelzőt, így is jobb kijelzői vannak, mint az összes, hasonló méretű gépnek.

https://youtube.com/user/nuke7

(#8) tDr1v3r válasza PPatrik (#6) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Attól függetlenül konzumer, egyik hardverkomponense se professzionális (4 magos proci, dedikált GPU csak 15"-tól van), és ugyanúgy az átlagfelhasználók veszik. :D Mondjuk már egyre kevesebb értelme van az Air mellett, ami ugyanazon árért jobb kijelzőt és SSD-t ad...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#9) PPatrik válasza nuke7 (#7) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Az a kis kulonbseg? Most szorakozol? Ha 4 magos lenne benne, akkor lenne igazad. Az az energiatakarekos nem sokkal gyengebb, mint ami ebben van. Ja es eleg jol vagom az apple gepeket. Csak leirtam, hogy ennek a 13"-osnak semmi ertelme. Ott az air. Ami osszessegeben egy jobb gep. Sot, most hogy raneztem az arakra, azt kell hogy mondjam, hogy az air ulv i7-el, 8gb rammal, 256gb ssd-vel kerul annyiba mint, a legolcsobb retina mbp. Amiben van i5, 8gb ram, 128gb ssd. Szoval ugyanazert az arert az airnek kicsit gyorsabb procija van, ketszer annyi tarhelye. Az mbp -nek meg nagyobb felbontasu kepernyoje van, amit ugye kerdes, hogy az integralt grafika, hogyan hajt meg.

(#10) nuke7 válasza PPatrik (#9) üzenetére


nuke7
veterán

nem, nem szorakozok.
35W-s tdp proci jóval erősebb lesz egy 17W-s procinál.
és tudom miről beszélek ;)
(nap mint nap ezekkel a gépekkel dolgozok)

https://youtube.com/user/nuke7

(#11) opeter87


opeter87
senior tag

Véleményem szerint egy laptop esetében az üzemidő ez egyik legfontosabb szempont, sztem az üzemidő miatt nem került dGPU a 13-as Pro-ba, más kérdés, hogy így meg natív felbontás alatt 100%-on pörög az IGP.

Többen írták előttem, hogy egy 13-as gépen úgysem fog senki 3D-s animációkat rendelni és én ezzel teljesen egyetértek.
Ez egy consumer gép és nem egy munkaállomás.

(#12) nuke7 válasza opeter87 (#11) üzenetére


nuke7
veterán

hd családi videót vagy képet vágni viszont lehet, hogy szeretne.
és arra az air alkalmatlan :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#13) opeter87 válasza nuke7 (#12) üzenetére


opeter87
senior tag

Hát azért nem tudom miért lenne alkalmatlan egy 13-as Air ezen műveletekre :U , de én nem is hoztam fel példának az Air-t.
A 13-as Pro viszont biztosan gördülékenyebben tudja ezeket.

De jelzem ezt még az én T400-as Lenovom is tudja, pedig nem egy mai gép. Igaz kicsit lassabban, de tudja. Na most a családi videók, meg ilyenek nem munka jellegű feladatok, hanem hobbi - így elviselhető, hogy a gép nem olyan fickós.

(#14) nuke7 válasza opeter87 (#13) üzenetére


nuke7
veterán

mert tudom, hogy alkalmatlan. Aki HD videót szeretne szerkeszteni, maximum a legerősebb CTO-s air-el állhatna neki - a többin nagyon gáz.
annál meg sokkal-sokkal olcsóbb a 13as pro, ráadásul azonnal tudja dvd-re írni... :K

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#15) opeter87 válasza nuke7 (#14) üzenetére


opeter87
senior tag

Hát a 13-as Airben is van egy i5, arra azt mondani, hogy alkalmatlan családi videók megvágására (otthoni szinten) sztem azért hülyeség.

Igazából mondjuk sztem a 13 colon való videóvágás a hülyeség :DDD

(#16) vodkaboy22 válasza PPatrik (#9) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Én Tisztelt PPatrik kollegával értek egyet...
Bárhogy is nézzük a PRO név kötelez... Ez inkább munkaeszköz a nevéből adódóan mint egy consumer eszköz innen jön a rengeteg kérdés...
Egy 35W TDP prociban ahol az IGP a képernyő miatt nyakig van terhelve 0-24-ben hogyan lehet az elképzelni, hogy akár egy 4MP foton csinálj egy szinbinarizálásból eredő terület számítást...
De 2012-ben ahol egyre jobban a GPU-ról szól a programok fejlesztésének iránya ott egy ennyire gyenge GPU-val szerelt ekkora felbontású eszköz mellett jön a kérdés : KINEK a hülye ötlete volt amikor a safari is használ már GPU gyorsítást és egy nagyobb számítást igénylő optimalizálatlan honlap is röccenve jön be???
Bárhogy is nézzük prof oldalra nem elég kielégítő még kisebb felbontások mellett sem az inteligp. Aki meg office felhasználásra vesz gépet az meg ne intelIGP-t vegyen aminek nem csak a softveres támogatása harmatgyenge de a teljesítménye is.
És innen jön még egy kérdés ott ahol az IGP miatt majdnem még nyugalmi helyzetben is van + 5W fogyasztás van-e értelme ilyen notit venni aminek a mobilitás lenne az egyik kulcsszava.
De 35W elvezetni ekkora testben se kutya dolog a normál 17"MBP is a konkerensekhez képest sokkal melegebb akkor egy ekkora méretű eszköz ahol a soc-nak konstans nagyobb terhelése is van mint egy átlagkijelzővel szerelt masinának, vajon milyen kutya meleg lesz ez a vacak?

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#17) nuke7 válasza opeter87 (#15) üzenetére


nuke7
veterán

próbáltuk, nem bírja el az air a több 10gb-s hd videokat míg az alap 13as pro igen.
innentől kezdve nincs miről beszélni.

(#16) vodkaboy22 : az én 13as prom nem igazán melegszik és kb. 8órát megy egy töltéssel wifivel. (2012es)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#18) PPatrik válasza nuke7 (#10) üzenetére


PPatrik
aktív tag

En ketto konkret geprol, es ketto konkret procirol beszelek.
MBP: i5 3210M 35W - 8GB - 128GB - 2560 x 1600 - $1700
MBA: i7 3667U 17W - 8GB - 256GB - 1440 x 900 - $1700
Mint latszik a ket gep csak a cpuban es a kepernyoben ter el egymastol. De ha megnezel egy tesztet latod, hogy a 2 cpu majdnem ugyanolyan, de neha az i7 erosebb. :)

(#19) opeter87 válasza nuke7 (#17) üzenetére


opeter87
senior tag

Én itt otthon használatról beszéltem. Családi nyaralós videók, amiket egy 100-200k kamerával vesznek fel (akármilyen MM és társaiban lehet kapni). Ezek hol többször 10GB-os fájlok? Mert hogy ezekkel nem bír ez egy i5 azt még el is hiszem, de ezek már erősen munka kategóriába tartoznak és eddig nem erről beszéltünk.

(#20) PPatrik válasza nuke7 (#14) üzenetére


PPatrik
aktív tag

"annál meg sokkal-sokkal olcsóbb a 13as pro, ráadásul azonnal tudja dvd-re írni..." Es az uj retina mbp-et pont ettol fosztottak meg!!! Draga lett, es dvd-re sem tud irni.
Akarhogy ellenkeztek, azt mindenki erzi, hogy az air es a pro kozeledik egymashoz. A pro szep lassan elveszti minden olyan tulajdonsagat, amit pro volt. Ez mind a 13"-es es a 15"-esek kozott megfigyelheto. A 17"-esek el is tuntek, szoval csokken a meret. Oszinten nem lepodnek meg, ja jovore nem lenne uj 13"-es pro. A 15"-es meg elfogadhato a 4 magos procival es a gt650m-el.

Ja es en eddig mindig a retinas ertelmetlensegerol beszeltem, nem a simaerol. Mert a simaban meg ott a dvd iro, es ha valakinek az kell nap mint nap, akkor teljesen ertheto hogy olyat vesz inkabb. Szoval annak van ertelme. De a retina mar majdnem egy felhizlalt air.

(#21) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én inkább ott támadnám meg a koncepciót, hogy minek egy ilyen 13-as "Pro", ami nem Pro, ha ott van a 13-as Air? Az Air-be raknának egy retina kijelzőt és szinte ugyanott vannak. Szóval ha már nem raknak bele ODD-t, se dGPU-t és nem sokkal erősebb a CPU sem, akkor felesleges két gépet tervezni. Az ultrabookok fejlődése miatt szerintem a következő Air-be is valami retina szerű kijelző kellene és lehetőleg IPS. A Fusion helyett pedig bele kell rakni a nagyobb SSD-t ezekbe, mert egyre olcsóbbak, egyre nagyobbak. 50-60 ezer Ft körül már meg lehet kapni bármelyik márkás 256GB-os SSD-t.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) Sanya válasza KillHates (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

ebben a gépben _semmit_ nem cserélhetsz, a memória is az alaplapra van forrasztva :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#23) KillHates válasza Sanya (#22) üzenetére


KillHates
nagyúr

Természetesen tudom. De a nem cserélhető elemeket is valamilyen szabvány szerint gyártják a beszállítók...
Így az SSD-t és a WiFi modult, a CPU-t, a memóriát is. Ez utóbbi kettő azért nem áll a történetemben, mert ezeket a gyártók felkészítik integrált beépítéshez is. A SSD-nél céloztam arra, hogy nem fog íves formájú SSD modult gyártatni az Apple :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#24) Sanya válasza KillHates (#23) üzenetére


Sanya
nagyúr

azért az árért legyártják. :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#25) TonTomika válasza Tigerclaw (#21) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Nem jó aspektusból közelíted meg a dolgot! :)

A retinás gépek jelenleg egy prémium kategóriát képviselnek megjelenésben és képminőségben is, prémium áron. Ezért kerül annyiba, amennyibe. Nem hétköznapi technológia, ez most a latest, a legújabb, első széria, stb...anno a 17-es PowerBook is nagyon drága volt, aztán szépen lecsorgott minden feature a többi gépbe is, így lesz ez most is.

Az Apple esetében a "Pro" usereket sajnos egy jó ideje elfelejtették, minden a konzumer gépek irányába mozdult el, ezt tökéletesen lehet látni. Részben baj, részben nem, ténynek viszont tény.

Az ODD kérdést pedig 2012-ben felejtsük el. Teljesen felesleges foglalkozni vele, amikor csillió cloud szolgáltatás és NAS rendszer elérhető már korrekt áron. Én nagyon örülök ennek a felfogásnak, teljesen feleslegesen foglalják a helyet az ODD meghajtók, semmi szükség rájuk. Akinek meg nagyon kell, az megveszi a külső ODD-t és kész.

128gb SSD is teljesen elegendő, hiszen a legtöbb háztartásban található már valamilyen NAS megoldás, vagy külső, nagy tárhelyű tároló, nagyon jól szinkronizálható cloud rendszerek stb. 13-as laptopot ritkán vesz fő számítógépnek az, aki a poweruser kategóriát erősíti, mindenki másnak bőven elég a teljesítménye.

Egyébként meg nem szabad elfelejteni a Tunderbolt portot! Direkt arra van kitalálva, ha van egy kis géped, de mondjuk otthon szeretnél videót vágni, tudsz hozzá csatolni külső dedikált videokártyát is, így megnövelve a teljesítményt.

Retinás gépet kb két év múlva lesz érdemes venni, addigra fog szerintem begyűrűzni és elterjedni ez az új technológia. Addig pedig azoknak éri meg megvenni, akik nem tartoznak a poweruser kategóriába, valamint hajlandóak ennyit áldozni erre a gyönyörű termékre.

[ Szerkesztve ]

(#26) vodkaboy22 válasza TonTomika (#25) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Szerintem te nem közelíted meg jó aspektusból...
Attól hogy valami prémium eszközzel rendelkezik nem jelenti azt hogy rengeteg hülyeséget kell a tervezésénél véteni.
- ODD kérdést nem szabad elfelejteni. Millió egy példát lehetne sorolni miért. De Aki alkalmi játékos és pro-t vesz mer az air-en nem tudna játszani az ne menjen be a legközelebbi 576 boltba és többet ne vegyen magának 1 játékot se szép dobozban? No de mind1 ez elég kisarkított példa volt. Inkább azt kéne belátni, hogy attól hogy még valakinek hyper mac-je van 1 munkahelyen nem fogja ezt mindenki követni és figyeld meg hogy hivatalos záródokumentumot ha legalább 3 másolatban dvd-n nem tudod oda adni 1 cégnek akkor nem csak megszivatnak de nagyon sok pénzedbe fog kerülni...

A legjobbat persze azon néztem hogy mindek 128gb ssdnél több... Hát 1 mobilitásra kitalált eszközt szerintem azért vesz az ember hogy hurcolássza ide oda és mondjuk egy 5-7 gb-os CAD project mappa...mellett elég szerintem felfogható mire is kell a hely. Ergo munkaeszköz mer pro és ha otthon lesz is akkor a munkahelyen, a marketing előadás előtt, a gyárban és a vevőnél nem biztos hogy lesz NAS vagy olyan jó net hogy ne legyen ciki 300mb adatot lehuzni ... Eltudom képzelni elmész valahova és azt mondod hogy elhoztam a laptopom és kell 1 wifi hogy lehuzzam a 30mb prezit a cloudrol mer nincs nálam már nem fér fel a laptopra...
Elég szar példák tudom de remélem eljut a lényeg : PRO >>> munkaeszköz ergo munkahelyen alkalmazható legyen régi PC-k odd-vel és más régi felfogású dolgok mellett is.

Hát megnézem én mikor lesz akkora teljesítményű I/O port (a thunderbolt se jó még teljesen erre! ) ami megfelelő dGPU-t CAD számításokra vagy csupán komoly játékra alkalmazhatóvá tenne...
De tudtommal pont ezért nem is lehet kapni external dGPU-t....

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#27) tDr1v3r válasza vodkaboy22 (#26) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Hát, CAD-ra Mac-et venni... :F

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#28) haxiboy válasza PPatrik (#6) üzenetére


haxiboy
veterán

Mert nem az a neve :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#29) TonTomika válasza vodkaboy22 (#26) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Ezért vásárolható meg még a régebbi is.

Játékra/CAD-re Macintosht venni? Már ne is haragudj, de aki játékra vásárol Mac-et az meg is érdemli a sorsát. :) Nem játékra való. A komolyabb játékokra ott van az Xbox, vagy a PC éra.

A Steam korában minek vegyek meg egy lemezt ami csak a bonyodalmat okozza? A cloud szolgáltatásoknak pont az a lényege, hogy szinkronban tartja a gépeden az adatokat, tehát ha kell valami, az fizikálisan is jelen lehet a gépeden.

Én munkára használom a gépemet, járok ki ügyfelekhez is prezentálni, webfejlesztéssel és designal foglalkozom, tehát az Adobe Szentháromság (Ai, Id, Ps) alaptartozéka a gépemnek, egyéb komolyabb programcsomag amit használok az egy ms office, meg az iwork. Ezen kívül van még pár webfejlesztéshez szükséges cucc, (Coda 2, Transmit, CodeKit) de ezeknek már nincsen számottevő méretük. Van egy 128-as Vertex4 a gépemben, jelenleg 60gb szabad tárhellyel. A lezárt projektjeim fájljait archiválom, viszont van egy csomó framework meg egyéb munkához szükséges fájlok amiket alig használok, meg egy-két még meg nem nézett sorozat epizód. Az iTunes library (mivel gépről csak itthon hallgatok zenét) szintén a külső meghajtómon van, a fotóim egy része viszont az SSD-n. 160-as vinyóról léptem vissza a 128gb-ra és sikerült még kisebbre húznom a rendszert, tényleg csak olyan programok vannak fent, amiket használok is, szóval ha vannak 300 megás psd-k, azok is bőven elférnek rajta.

Aki ilyen szintű vállalatnál dolgozik, ott a komoly corporate igények miatt igen elvétve használnak Mac-et, illetve kapnak céges gépet, tehát ez megint egy furcsa indok...meg elég vékony ez a réteg ezt remélem Te is belátod. Pont nekik van kitalálva az USB superdrive. Megveszi azt, vagy valamelyik másik cég usb dvd íróját és írhatja a dvd lemezeit. Laptoptáskába bőven belefér. Problem?

Olyan eszközöket lehet kapni, amibe rendes PCI-E kártyát tudsz beletenni, a thunderbolt max sebessége pedig 10Gbit/sec szemben a PCIe 3.0 1000MB/sec értékével.

Laptopon komolyan CAD-ezni?! Ezt remélem, hogy Te sem gondoltad komolyan, hogy van ilyen. :) Ha pedig lenne is, szintén egy nagyon vékony réted, a konzumer réteg pedig sokkal vastagabb.

(#30) TonTomika válasza TonTomika (#29) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Még annyit hozzáfűznék, hogy ha a retinás MacBook Pro-kat kontextusba kéne helyezni, akkor ez kb olyan, mintha egy Bugatti Veyront megvásárolva amiatt panaszkodok, hogy nem tudom beültetni a családot, és nem tudom a munkámhoz szükséges alumínium létrát felpattintani a tetejére, mert nincsen tetőcsomagtartó konzol.

(#31) vodkaboy22 válasza TonTomika (#29) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hát van amivel jobban belegondolva egyetértek mert az a rétegek amire én gondolok mindenképp PC-t vesz vagy kap a cégtől ...
De ugye tudod, hogy thunderbolt-nak az elméleti sebessége nem = a valóssal és a sebesség nem feltétlen hozza a megfelelő késleltetési időt. Nem rég olvastam konkrétan ilyen cikket és ott a natív csatlakozóban lévő 3 tesztelt kártya rendre 1.5-2x nagyobb fps-t produkált mint az external kártya. Itt látszik a késleltetési idő problémája. Különben meg a modern kártyák se használják ki még a pci-x 2.0 se teljesen nem, hogy a 3.0 (eddig az még csak nagy erejű fénysugár pontos irányítása az erősen okult paraszt szemébe...) a lényeg itt a késleltetés ami jelzem fizikai indokok miatt sosem lesz még a közelében sem egy nativ csatolónak bármilyen external cuc. Mit lehet tenni? Rávenni a modern gépek hardver felépítését, hogy sokkal kevesebb kommunikációt kérjenek a CPU-RAM felöl így nem szükséges kis késleltetés. (Erre jelen probálkozás már a GCN architechtúrában is van.) No de mind1
Lényeg a köbön extGPU-k nak jelen rendszereknél még nincs értelme beszélni sem túl drágák/lassúak stbstb.
Így munkára föleg az egyre törekvő OPENCL és más heterogén-éra mellett sokkal fontosabb lesz a GPU mint a proci. Így egyre jobban térnyerő gondolat a gyengépp CPU erős GPU páros persze munkára elég megnézni egy photoshoppot. Ivybridge i5 ide vagy oda az A10-es AMDvel 5* gyorsabban tudok dolgozni amikor méretes TIF gray fileokat kell formáznom.
Laptopon CAD-ezni... Erról csak annyit- hogy elég körbenéznem egyetemi sférában ahol majdnem minden második ember használ valamilyen CAD-et és gyakorlatilag 95%ban mindenki LAPTOP-ot használ. De mondok jobbat járok pár helyre gyárba ide oda csak Laptopokat látok semmi mást. Pedig ahol csupán 100 gépészmérnököt foglalkoztatnak az 1200 fő munkásból ott elég sok a CAD munka ...
Szóval szerintem elég komolyan gondolom amikor azt mondom pro vonalon is gyakorlatilag elfelejtik lassan a desktop gépeket és mindenki MÉG CAD-re is laptopot használ. (Persze azt a szűk keresztmetszet nem számoltam amikor egy model lefuttatásához akkora kakaó kell ... Na ott is laptop van de a számítást kiadják nagy servereknek és terminalon keresztül oldják meg a problémát PERSZE LAPTOPROL :) )
A konzumer réteg sokkal vastagsagabb mivoltát meg gondold át mégegyszer és néz utána a neten mer elég nagy khm baromság...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#32) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Koszi a valaszokat!

Arra probaltam ramutatni, hogy a 2,5"-es "lyuk" es a szalagkabel az valami vegul be nem epitett eszkoz helye.

Es hogy a Retina MacBook tul kozel van az Airhez, es egy HDDs MacBook felhasznalo tobbet fizet es cserebe nem fer el.

Ezt hidalta volna at az Apple fusion drive-val.

(#33) PPatrik válasza JulWCZar (#32) üzenetére


PPatrik
aktív tag

Ilyen kis gepekbe, mar nem biztos, hogy jo hdd-t rakni. Mostmar tenyleg eleg olcson lehet megfelelo meretu ssd-t kapni. Az teny, hogy ez az elrendezes abszolut nem logikus.

(#34) nuke7 válasza JulWCZar (#32) üzenetére


nuke7
veterán

szerintem az a szalagkábel nem valami helyett van ott, hanem úgy van tervezve.
innentől nem hinném, hogy releváns az eszmefuttatás... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#35) JulWCZar válasza nuke7 (#34) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Szerinted, szerintem meg nem ;]

Lathatoan a PCB szep folytonos amugy, hiszen az egeszet ok tervezik. Minek hagytak volna ott egy lukat? Minek a szalagkabel, amikor a PCB is atviszi az adatot?

Ha szerinted igy terveztek, akkor ne beszeljunk rola?

Esetleg van otleted a beepito keretre az SSD korul? Azert van a lyuk, hogy a MacBook lebegjen a vizen?

[ Szerkesztve ]

(#36) nuke7 válasza JulWCZar (#35) üzenetére


nuke7
veterán

valsz azért van a lyuk, hogy ne melegedjen át a touchpad :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#37) kenand


kenand
veterán

Azért van, hogy ez max 2. gépnek legyen jó és elsőnek vegyél egy 15-öst.
Egy átlag amerikai-akinek készül- soha nem nézi meg van-e benne még üreg, mit lehetne moddolni.
Megveszi úgy ahogy van, amire az Apple szánta, nem is gondolkodik másban, ha esetleg nem elégíti ki az igényeit veszi a nagyobbat.

Persze nem hazánk átlagos felhasználóinak készült.
Nekem is volt (van) több apple gépem, de ez akár milyen jó a képernyője, ilyen kompromisszumokkal nem kellene. Még 200 000Ft is sok érte, nem hogy 500 000....Egy intel GMA (még ha fejlődött is) nagyon kevés még egy FUllHD képernyőhöz is, nemhogy egy retinához.

[ Szerkesztve ]

(#38) JulWCZar válasza nuke7 (#36) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Ez egy eleg vad kijelentes, tekintve hogy:
- Levegovel teli lyuk != hutes. Ha nincs konvekcio, csak all a levego, akarmilyen pici dolgot teszel bele, az egesz meleg lesz.
- Mennyi az SSD hokibocsatasa? Nem lehet tul massziv, hiszen hutoborda sem kell ra.

(#39) KillHates válasza JulWCZar (#38) üzenetére


KillHates
nagyúr

Biztosan nem így értette.

Bátorkodom megjegyezni, hogyha valamit nem töltesz ki elektrotechnikai eszközökkel akkor az nem is fog melegedni, tehát ha nincsen a touchpad alatt komponens akkor az nem fog melegedni, ha kicsi van, akkor kicsit fog melegedni, ha nagy akkor meg jobban, ha meg teljesen kitölti, akkor meg rohadt forró lesz. Nem kell oda konvenció, elég azt alapul venni, hogy a levegő viszonylag jó hőszigetelő.

Azért pár óra intenzív használat után egy SSD-t sem raknék a hónom alá...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#40) tDr1v3r válasza kenand (#37) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Dehogy kevés... a HD3000 is bőven elég az asztalhoz 1440p-n, a 4000 meg...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#41) nuke7 válasza JulWCZar (#38) üzenetére


nuke7
veterán

Nekem 120as ssd van a 2012 13as MBp-Ben és meleg az a sarka hasznalat után/közben összehasonlítva a másik sarokkal - ahol az akku van :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#42) kenand válasza tDr1v3r (#40) üzenetére


kenand
veterán

2d-s képekhez, szövegszerkesztéshez, hd video lejátszáshoz talán elég, semmi másra nem jó.
Photoshopot sem gyorsít úgy mint egy Nvidia, sem a video tömörítést. 3D-s appokkat ne is említsünk.
nagy fejlődés után gagyi játékok már talán elfutnak alap felbontásban...na de nem retinában...

(#43) JulWCZar válasza KillHates (#39) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Azert butasag ilyet feltetelezni, mert a Retina MacBookok tervezesenel minden millimetert ki akartak hasznalni, nem hagynak benne egy nagy lukat. Nagy lukat hutesnek hagyni eleg nagy butasag lenne.

Ami pont egy 2,5"-es HDD merete.

Tenyleg ennyire nem latjatok a fatol az erdot?

[ Szerkesztve ]

(#44) vodkaboy22 válasza nuke7 (#41) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Aha persze az akksi terhelés alatt kevésbé melegszik mint az ssd :) jó vicc :)
Egyetértek a hd4000 kutyafülére se elég office-ra és kevés netezésre retina mellett végképp EZ LENNE A PRO??? ezt tökéletesen csinálja az air is...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#45) KillHates válasza JulWCZar (#43) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Tenyleg ennyire nem latjatok a fatol az erdot?"
Értem én, hogy gőzgép! De mi hajcsa? :D

Egyébként teljesen igazad van. :R
Adja is a méret a 2.5" HDD helyét:

Gyanítom, hogy így is tervezték a gépet, hogyha megjelennek az 5.5mm "vastag" 2.5-es meghajtók (feltételezhetően hibridek) akkor majd oda kerül "tányéros" is.
vagy:
Ugyanezt a kuckót és alaplapot-akkut kapja majd meg az új MacBook csak egy kicsit öblösebb lesz az alja és abba már kényelmesen be fognak férni a 7mm-es HDD-k...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#46) vodkaboy22 válasza JulWCZar (#43) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Teljesen egyetértek :) Üres luk oda férhetet volna dGPU vagy más hason méretű eszköz vagy +AKKSI!!!!

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#47) kenand


kenand
veterán

Toknélküli 1.8" másik SSD estetleg tokos 1.8" HDD még lötyögne is benne.

(#48) nuke7 válasza vodkaboy22 (#44) üzenetére


nuke7
veterán

tapasztalatból mondom, az akksi nem melegszik az én gépemben, az ssd viszont igen.
nem viccből mondtam.

https://youtube.com/user/nuke7

(#49) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Ugyan kérem, nincs itt semmilyen rejtély!
Az a lyuk opcionális bővítési lehetőség! :D
Biztos oda lehet gányolni valamit... :))

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#50) vodkaboy22 válasza nuke7 (#48) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Az én ssd-m felületét nem mértem de corsair force3 120gb és program szerint ami természetesen a sandforce chiprol szedi a sensor adatot (természetesen a vezérlő chip a legmelegebb pontja minden ssd-nek) minden körülmény között változatlan 30fokos.
De ha az én példám nem hiszed néz utána az ssd az az alkatrész amit aztán soha nem fogsz tapasztalni hogy melegítené akár fél fokkal is a laptopod...
Az már megint más kérdés, hogy miből vannak a papple gépei fémből>> mit csinál a fém>> vezeti a hőt rendesen. Ergo elég nehéz lenne az intezív hűtő/cpu/dgpu pontokon kívül más roppant meleg pontot találni egy alu házas eszközön (talán az akksi de amint írtad az elképzelhetetlen megjegyzem az akksi roppant tud melegedni.)
De ssd az ami végképp a max 30 fokjával nem hiszem hogy (ami a fémházán biztos már nem mérhető, ha csak a környezeti hő nem melegíti fel) érzékelhető meleget produkálna egy alu házon.

http://wiki.answers.com/Q/Can_a_solid_state_drive_overheat
Lehet olvasni :)

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.