Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Penguin95 válasza Tomi_Ohl (#50) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ezt inkább az OFF-ban tárgyaljuk meg. :D

(#52) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nem tűnik rossznak a speckó alapján. Mondjuk részemről a 4 GB RAM erős kérdőjel okostelefonnál.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#53) Tomi_Ohl válasza Cyberpunk (#52) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Mindenből a home gombbal lépsz ki, sose tölt semmit újra. Nem jó? :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#54) Fejvadi válasza Tomi_Ohl (#53) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

De jó. Akkor maradna 3 Giga szabad ami szépen fogy menet közben.

(#55) Cyberpunk válasza Tomi_Ohl (#53) üzenetére


Cyberpunk
félisten

3 GB-nál mit tölt újra? :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#56) Dava válasza Fejvadi (#47) üzenetére


Dava
tag

Értem én :) Mi4-nél teljesítményt lefolytva is melegszik a vas. Ha már annál ilyen problémák vannak, akkor a 810-re való váltás csak olaj a tűzre (éérted :DD ). Erre gondoltam csak.

Ez a QHD is tök felesleges szerintem, jól lehúzza az üzemidőt, arra jó..

(#57) Fejvadi válasza Dava (#56) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Az a baj, hogy igazad van. Mi4-em nincs (S801), azt nem tudom mennyire melegszik, csak, hogy az Mi3 (S800) az jó. Az S810-ről meg sok jót még nem lehetett olvasni. A Mi Note-ban is S801 van, ezek szerint az is melegszik? A Mi Note Pro szintén S810. Az Mi5 is valószínű S810-t kap és melegedni fog. Ha meg visszafogják a teljesítményt, akkor minek az erős hardver? Felmérgesítem magam és veszek egy Mi4i-t. :) Nekem is megfelelne az FHD, de most ez a divat, hogy QHD. Ha beleteszik akkor az a baj, de ha nem akkor meg jönnek, hogy vacak. :)

(#58) Dava válasza Fejvadi (#57) üzenetére


Dava
tag

Igen, sajnos az érthető, hogy lépést kell tartani, QHD-t a népnek, mert sokan arra vevők. Ha átlag lackó azt látja, hogy ebben FHD van, abban meg QHD, akkor azt fogja választani. Az a baj, hogy ezt az egész spec versenyt maguk a gyártók kezdték, most meg már nem lehet visszafordulni, mert akkor elpártolnak az emberek.

Ha valamelyik gyártó tervezne egy használható telefont, jól optimalizálva az androidot hogy kevesebb vassal is szépen fusson és emiatt az üzemidő is nőjön, kihagyva felesleges akksiszivattyúkat (mint QHD), plusz méretre is használható legyen (értsd: ne tepsi, amin jó youtubozni, de telefonnak vicc, a zsebedbe lassan bele se fér), az üzletileg nem lenne túl jövedelmező.

3-4 éve 3.7'' telefonom volt (Defy) és jól megvoltam, hol találsz ma ilyet? :) Jó, egy kicsit nagyobb tényleg nem baj ha vékony a káva, mondjuk 4.3-4.6'' telefonnak tökéletes. Ma meg 5.0''-ra ráírják, hogy compact...

(#59) Penguin95 válasza Dava (#58) üzenetére


Penguin95
senior tag

Xperia Z3c + CyanogenMod. :D

Egyébként ezért várom már, hogy jöjjön a Project Ara.

(#60) Dava válasza Penguin95 (#59) üzenetére


Dava
tag

Igen, majdnem az lett Mi4 helyett :D Végül a kíváncsiság nyert a Xiaomi meg a MIUI iránt.

Egyébként van már hasonló moduláris telefon. Vagyis előrendelhető. Nekem külön tetszik a HiFi verzió, végre gondolnak a vájtfülűekre is (bár én nem vagyok az, de egy 192kHz DAC-nak meg valami jobb erősítőnek nagyon örülnék a telefonomba). Bár ez lehet kamu, vagy sose gyártják le valójában.

[ Szerkesztve ]

(#61) Penguin95 válasza Dava (#60) üzenetére


Penguin95
senior tag

Mi4?

Ha ebből a Fonkraftból végleges termék lesz, fűcsomó legyek. Én is sokáig kergettem valamilyen zenész telefont, de végül arra jutottam, hogy külsőleg jobban meg lehet oldani.

(#62) Tomi_Ohl válasza Cyberpunk (#55) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Attól függ, milyen telefonban van az a 3GB. Ha maga a rendszer sokat eszik, akkor hamarabb fognak az appok újratölteni. Jó példa erre személyes esetem. Február környékén kétszer egymás után elrontották a MIUI frissítést, egyszerűen nulla multitaszking volt akkor. Részben ezért is váltottam lollipopra. Na most a jelenlegi 5.1.1-emen például 2-3x annyinak érzem a RAMot, egyszerűen olyan a multitaszking. Persze azóta MIUI-n is megint javítva lett, úgyhogy tervezek visszatérni rá (nem csak ezért, nagy a honvágy :D ).
Amúgy többek között erre elég a 4GB RAM: [link]
Persze az ilyeneken kívül mindenre elég a 3GB, de még a 2 is.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#63) Dava válasza Penguin95 (#61) üzenetére


Dava
tag

Z3C-t akartam venni eredetileg, de végül Mi4-et vettem.

Így van, telefonba nem raknak komolyabb hangcuccot, de király lenne ha legalább néhány modellből készülne jobb erősítővel, dac-kal szerelt változat. Én aztán nem fogok hozzá kötözni külső hordozható erősítőt és úgy mászkálni..

(#64) Tomi_Ohl válasza Dava (#63) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Én ugyan nem értek hozzá, de a Mi Note Pro-ra elég büszkék voltak ilyen téren..

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#65) Blyan válasza Tomi_Ohl (#62) üzenetére


Blyan
félisten

Nem semmi, 4 játékot memóriában tartani, ennek aztán van értelme.... :C

De legalább jobban megoldották, mint az S6 esetében.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#66) Tomi_Ohl válasza Blyan (#65) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Nem igaz, mert 5-öt. :P
Gondolkodtál már azon, mennyi időt vesz el feleslegesen az életedből a töltőképernyők bámulása? Itt csak egyszer kell kivárni, utána már soha. :D
Vagy egy másik indok: 5.0 lollipop van rajta, tehát van memory leak. Itt nyugodtan leakelhet akár 2GB-t is, még akkor is tudsz majd normál szinten multitaszkolni.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#67) Blyan válasza Tomi_Ohl (#66) üzenetére


Blyan
félisten

Miért kell 4 giga RAM? 5.0 lollipop van rajta, tehát van memory leak. Itt nyugodtan leakelhet akár 2GB-t is, még akkor is tudsz majd normál szinten multitaszkolni.

Aláírás gyanús. ;] :C

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#68) Tomi_Ohl válasza Blyan (#67) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Csak nyugodtan. :D

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#69) Fejvadi válasza Dava (#58) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

+1. Nekem nagyon megfelel az FHD és ha van rá mód akkor azt választanám, ha nincs akkor meg kénytelen vagyok beletörődni. :)

(#70) Fejvadi válasza Tomi_Ohl (#62) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Melyik az a verekedős játék. Azt hiszem a 3. volt. Valami Mortal?

(#71) Tomi_Ohl válasza Fejvadi (#70) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Amiben úszik majd verekedik? Az a GTA San Andreas.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#72) Fejvadi válasza Tomi_Ohl (#71) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Köszi, nem jöttem rá. :)

(#73) ak76


ak76
senior tag

Én imádom a Xiaomi/MIUI-t,de a falra mászok olyan hülyeségektől hogy fekete 64Gb-s MI4-est lehetetlenség beszerezni,így,a bemutató után cirka egy évvel,ezért vettem OPO-t,és az utódja is megvan már az OPT személyében,a Full Hd mindenre elég,a 4Gb ram pedig még azon túl is.. :K ráadásul az árazása is full korrekt!

(#74) MartOOn válasza ak76 (#73) üzenetére


MartOOn
addikt

+1 OPT javara.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#75) moco22


moco22
aktív tag

Egyre kíváncsibb vagyok a XIAOMI telefonokra. Megjártam már a Samsung Galaxy sorozatokat (1,2,3,4), az LG G sorozatokat ( pro2, 3,4).
Elveimmel ellentétes, ahogy olvasgattam az MI5-ről, a nem kivehető az akksija és nem bővíthető a memóriája.
Gondoltam, ha már lúd, legyen kövérke :D legyen akkor a legnagyobb memóriájú, de sajna abban nem találtam fehéret.
Szóval innen rendelném meg: http://xiaomishop.hu/termek/xiaomi-mi5/
de előre utalással lehet, csak megrendelni.
Kérdés:
Akinek MI4-ese volt, mennyire elégedett vele?
Volt-e gondja abból, hogy az akksi nem kivehető?
Elég volt-e neki a választott tárhely?
2 simes?
Mennyire megbízható a xiaomishop.hu? Az előre utalásra gondolok.
Ha netán volt valakinek a felsorolt telefonjaim közül és most XIAOMI-t használ, mennyivel jobb vagy rosszabb tőlük?
A Samsung S4 még mindig meg van, mert őt nagyon szerettem, és még mindig egy nagyon jó kis kütyü, de ha bejön az MI5, akkor eladom és befektetem az árát. Remélem nem bánom meg.
Egyáltalán nem ismerem ezt a márkát, próbálom összegyűjteni Tőletek az infókat.

[ Szerkesztve ]

Samsung S22 Ultra

(#76) moco22


moco22
aktív tag

És kifizetrem....várom.

Samsung S22 Ultra

(#77) Drenadar válasza moco22 (#75) üzenetére


Drenadar
veterán

az a baj, hogy a legtöbb kérdésed tök egyéni. Mindenki máshogy használja, mindenkinek másra kell.

Nekem a mi4c eddig tökéletesen megfelel. gyors, és számomra elég az a 3000-es aksi, és csak egy simet használok a kettőből... nekem ez már a második xiaomim, én pl a mi3-nl nem használtam ki a 64 giga memóriát, most a 32-őt se teljesen, de a 16-os tuti kicsi lenne...

(#79) Drenadar válasza #41187328 (#78) üzenetére


Drenadar
veterán

Nilkin 9h+ -ost vegyél. az nagyon profi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.