Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Márko88


Márko88
aktív tag

Az érdekes lesz.. tör előre a Lenovo

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#2) SzőkeKapitán


SzőkeKapitán
tag

Jól mutat a Motorola mellett a "gyűjtményben". :DDD

(#3) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

szép az a Z3

valami

(#4) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Jól bevásárolnak. :D Motorola, most meg a BB.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5) ViZion


ViZion
félisten

De ezt hagyják? Mindig hisztiznek, h jajj, mert mi van a kínai vasban, ki tudja milyen backdoor... erre hagynak veszni minden gyártót? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6) kelly416 válasza ViZion (#5) üzenetére


kelly416
veterán

Nagy úr a pénz... nincs aki eleget fizessen, hogy ne adják el.

(#7) Cyberpunk válasza ViZion (#5) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ilyen a tőzsde, részvénypiac. Noha egy állam akadályt gördíthet az üzlet elé nemzeti érdekekből, ha úgy tetszik.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8) Pearce


Pearce
aktív tag

Hát, érdekes lenne, az biztos. A BlackBerry egyébként mennyire van a padlón? Megfontolnának egy felvásárlást? Meg nem úgy volt, hogy az üzleti szférában nyomulnak előre? Vagy az most nem megy nekik?

(#9) kolosanyi válasza ViZion (#5) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem nem fogják hagyni. Vagy ha igen, akkor ennyi eszük van, mert lassan minden a sárgák kezében lesz.

(#10) ViZion válasza Cyberpunk (#7) üzenetére


ViZion
félisten

De mindenki rinyált pár éve is, hogy minden hálózati eszközt már kína szállít... De ha hagyták a Motorolát, Ericssont és most a BB-t is veszni, akkor üljenek le a p*csába és kuss. Nem lett volna szabad hagyni szerintem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11) #16820480 válasza Pearce (#8) üzenetére


#16820480
törölt tag

Valahol hibahatár alatt van a részesedésük, szerintem nem megy nekik olyan jól. Átmenetileg leépítésekkel ugye lehetett pénzt nyerni, de piac nélkül ez nem megy sokáig.

ViZion: A Motorolának csak a mobilos üzletágát adták el, a hálózatit nem, ahogy az Ericsson is ment tovább, és a Nokia is külön üzemelteti a hálózatos részleget.

[ Szerkesztve ]

(#12) Fritz Teufel válasza Pearce (#8) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Valószínű, hogy a Lenovo belső infóhoz jutott. Valószínűleg a Passport és a Z3 nem nagyon kelendő. Várható volt, de szerintem a várakozásokat is valószínűleg alulmúlják. Márpedig ez probléma lehet a jövőt illetőleg. A Lenovo pedig képes olyan összeget kínálni, amire a befektetők rákiabálják azt, hogy 'elkelt!'. Manapság az üzlet CSAK a készpénzről szól, semmi más nem számít.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#13) Lecs@


Lecs@
addikt

Jövőre a Samsungot veszi meg :)

512 GB

(#14) Nexus999


Nexus999
csendes tag

Nagyon telített a mobilpiac, és most a BlackBerry nem akar nyitni az újdonságok felé.

Azért mondom ezt mert ha nyitnának az Android felé, elképzelhető, hogy jobb lenne a piaci helyzetük.

Ehelyett saját operációs rendszert fejlesztenek, feleslegesen (nincs rá tartalom ami eladná) ott van ingyen a google-től.

Vállat filozófiája inkább az üzleti részt célozza meg (üzletemberek állítólag BlackBerry használnak, de nem ők alkotják a piac nagyobb részét), ebben tisztában vagyok.

(#15) Cyberpunk válasza Nexus999 (#14) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Lehet jobb lenne, de nem kell mindenre a robot! :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16) kelly416


kelly416
veterán

14 h.sz-re jut 9 egyedi avatar... nem is tudom, láttam-e még ilyent.

(#17) Fritz Teufel válasza Nexus999 (#14) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ráadásul ezekkel a készülék méretekkel őket is elriasztják. Egy menedzsernek lehet adni ilyen monstrumot, de flottakészüléknek alkalmatlan. Márpedig ők a flottavásárlásokból szeretnének megélni. Én is célközönség lennék, de max 67-68mm-nél szélesebb készülékkel nem lehet az üzemben, irodák között vagy autóból ki-be szállva telefonálni. A célközönséget jól választották meg, csak a készülékeket cseszték el. Legyen egy bengafon a fejesnek és mobilkészülékek flottába, az irodai droidoknak.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#18) Csapoati válasza Cyberpunk (#15) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Na meg futtatja is az apk-kat a BB10.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#19) Plazmacucci válasza kelly416 (#16) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Biztos nem! :D

Vegyék vigyék. Majd aztán jönnek a szuperócska kínai BB-k, á la thinkpad.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20) margithid válasza Fritz Teufel (#17) üzenetére


margithid
veterán

Jelentem Q5öm van, és tökéletesen lehet egy kézben használni!

(#21) Fritz Teufel válasza margithid (#20) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Jelentem, elhiszem! Az 66 mm széles, az még az én alkatomnak is megfelelő méret. :P

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#22) saelin


saelin
veterán

Most elképzeltem, hogy bb dizájnnal jön a következő lenovo telefon... fizikai billel. Nem tűnik rossznak, így fejben legalábbis.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#23) tjb007


tjb007
nagyúr

Tavaly is megtorpedózta a kormány, és ez most sem lesz másképp.

(#24) Probber


Probber
őstag

Erre az üzletre én egy hangyányi esélyt sem látok.
A BlackBerry pénzügyileg igen szilárdan lábakon a áll.
Sőt, már a vezetés is kapott mojot Chen személyében.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#25) daniel909


daniel909
addikt

Szomorú...
Pedig maga az os nem is rossz annyira. Szvsz jobb mint egy wp.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#26) r00r1 válasza Fritz Teufel (#12) üzenetére


r00r1
aktív tag

LOL...

(#14) Nexus999: neked is, Te megmondóember/ marketing szaki/ piacelemző. A robotos szemüveget le kellene venni. A BB mindig saját oprendszerrel (mely jelenleg az egyik legfejlettebb) rendelkezett/ fog rendelkezni. Nekem is BB-m van, istenkirály (bár csak Z3), komolyan semmilyen androidos telóra nem cserélném el (pedig eddig csak az volt).

Azt kellene belátni, hogy a BB célszerszám, egy eszköz , nem pedig fingópárna/antutu/játékplatform. Mindennek megvan a helye, ezt kellene végre belátni, a BB nem fog mainstream lenni.

Végül a hírhez: remélem a kanadai kormány ezt is meg fogja vétózni, mint az előzőt...

[ Szerkesztve ]

(#27) pengwin válasza ViZion (#5) üzenetére


pengwin
addikt

Volt már erről szó, akkor a kanadai állam jelezte, hogy azt az üzletet meg fogják akasztani.
Azóta ki tudja, mi változott... gondolom a részvényenként felajánlott $. vagy a Lenovo békénhagyja a felvásárlás után a BB-t, és üzleti ágazatként továbbüzemelteti.

Mondjuk én nem hiszem, hogy a BB pont most adná el magát, amikor kezdenek jobb bőrbe kerülni. Ha tényleg ez lett volna a cél, akkor már kismilliószor megtehették volna.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#28) Pttypang válasza pengwin (#27) üzenetére


Pttypang
veterán

Egy ertelmes orszag/nemzet? :Y Never say no to panda/Canada? :D

Everybody lies.

(#29) catroot válasza kelly416 (#16) üzenetére


catroot
veterán

Kezd már "kiöregedni" a PH-s közösség. ;]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#30) daniel909 válasza r00r1 (#26) üzenetére


daniel909
addikt

"mely jelenleg az egyik legfejlettebb"
fanboy detected :C

ennyi erővel te is levehetnéd a BB szemüveget!

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#31) r00r1 válasza daniel909 (#30) üzenetére


r00r1
aktív tag

Csak 2 kérdés:
Eddig hány BB-t használtál életedben?
Szerinted mégis miért akarná megvenni a Lenovo a Blackberryt?

(#32) pengwin válasza daniel909 (#30) üzenetére


pengwin
addikt

Amikor ki lehet választani, hogy milyen módon kezelje a háttérbe küldött appokat és képes egy másik OS appjait is futtatni, akkor úgy gondolom nincs sok mindenről vitatkozni.

Amiben le vannak maradva, azok felületi dolgok és a 3rd party appok szűkös kínálata, ellenben a rendszer szerkezete nagyon masszív és korszerű. Multitasking képességekben igencsak a többi OS fölött áll.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#33) Probber válasza pengwin (#32) üzenetére


Probber
őstag

Ugyan most vettem egy Alpha-t, de a fenti állításoddal én is totál egyetértek. Szerintem is a BB a ma piacon lévő legjobb rendszer, erről valóban nem is érdemes vitázni. Tényleg csak az alkalmazások mennyiségével van hátrányban.

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#34) phanze válasza Probber (#33) üzenetére


phanze
aktív tag

Több alkalmázas van rá mint androidra mivel lehet rajta android alkalmazásokat is!(Igaz még béta állapotba);)

(#35) margithid válasza daniel909 (#30) üzenetére


margithid
veterán

Ez nem fanboyság, nekem is volt androidom, csúcskészülék is, wp is tetszik, 10 megjelenésével ki is próbálom, de a Q5-öt akkor se fogom eladni. Mérete és a rajta futó operációs rendszer stabilitása miatt.
Ja és a HUB egy olyan valami aminek jóságát addig nem is érti az ember amig ki nem próbálja, csakúgy mint a gesztusvezérlést is.

(#36) alevan válasza daniel909 (#25) üzenetére


alevan
őstag

Lol?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#37) Pttypang válasza catroot (#29) üzenetére


Pttypang
veterán

Vagy mindenki accountot vesz :DDD

Everybody lies.

(#38) culas25


culas25
tag

Van valami amit nem vásárolna fel?? :D:D

(#39) GergelyL22


GergelyL22
újonc

Nekem is volt egy ideig BlackBerrym, kölcsönbe kaptam, mert az előző telefonom kártyafüggő volt, nem tudtam használni a Távol-Keleten. Hát emberek... használtatok még egy olyan utolsó kacatot, amilyen az volt? Három nap után nem volt Joystickja. Pár hét után már hangja sem volt. Ekkor azt mondtam, hogy vége van, a következő telefonom nem BB lesz. Főleg nem kártyafüggő, mert azért járogatok külföldre.
Remélem egy kicsit feltuningolják a minőségét a BB-nek!

Nokia 3210-Sony Ericsson T100-Nokia 3230-Samsung Corby S3650-LENOVO S810T LTE 4G

(#40) r00r1 válasza GergelyL22 (#39) üzenetére


r00r1
aktív tag

Csak nem az a trackballra hajazó dolog volt benne? Mert akkor már az sem most volt.
De igen, nekem a 8900-asban kb fél évente kellett cserélni a görgőt, és kb ennyi volt a karbantartás a telefonon. Azóta is működik, a privát előfizum abban van, minden másra meg a Z3 a céges kártyával.

(#41) Praetorianus válasza Plazmacucci (#19) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

Szuperócska ThinkPad? :o Ma is tanultunk...

(#42) r00r1 válasza Praetorianus (#41) üzenetére


r00r1
aktív tag

Mondjuk ha összevetsz egy régi T60-as Thinkpadet egy maival, elég szembetűnő minőségbeli eltéréseket tapasztalsz... :U

(#43) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Szarul gurul a szekér oké,de nem hiszem hogy lesz itt bármiféle felvásárlás.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#44) #16820480 válasza pengwin (#32) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tudja másik rendszer alkalmazásait futtatni, és még így is szűkös a kínálat? Azt hogyan?

(#45) axioma válasza kelly416 (#16) üzenetére


axioma
veterán

Esetleg az arckepmegnevezos topikban nezz szet ;]

Mas: sztem me'g mindig egy nagy ziccert hagy ki a BB: qwerty slider. Ami ma mar nincs, igeny meg lenne, es mar csak beloluk neznem ki, hogy megcsinaljak. De latvanyosan nem akarjak betomni ezt a lyukat, cserebe vallalhatatlan meretu (fogni nagy nezni kicsi) candybart csinalnak. Erthetetlen...

(#46) SkiDev


SkiDev
senior tag

Nagyon jön a Lenovo, bár az sosem baj ilyen árak mellett. Lassan megkezdik a nagyok összegyűjteni a kicsiket és jó pár éven belül lesznek az óriásmultik "polcaikon" a felvásárolt kicsikkel :DDD

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#47) Crafter32


Crafter32
őstag

Reméljük hiába kínálnak majd akár 1,5 annyi pénzt a részvényekért nem fogják hagyni. Főleg most, hogy sorbanállás van a Passportra. Most már csak felfelé ível a BlackBerry.

(#48) Probber válasza #16820480 (#44) üzenetére


Probber
őstag

Google szolgáltatások hiányában nem úgy működnek azok az alkalmazások ahogy azoknak kellene, mondjuk úgy "nem teljesek" és a futtatásuk sem problémamentes. Valószínűleg a BB saját piacterének mennyiségére gondolt.

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#49) margithid válasza Probber (#48) üzenetére


margithid
veterán

Csak a google alkalmazások nem úgy működnek ahogy kell, a többivel nincs sok gond, igaz én 3 androidos alkalmazás használok, opera mini, teamviewer és doulingo tökéletes!

(#50) #86973952


#86973952
törölt tag

Aki egy kicsit is tisztában van az üzleti világgal, az tudja, hogy a vásárlási szándék és a vásárlás egymástól nagyon távol álló fogalom. :)

Sanszos, hogy a Lenovo nem a BB -vel fog előrébb jutni. Ettől függetlenül én szurkolok nekik (nem ennél a biznisznél), mert kedvelem a márkát, de ez a hír inkább bulvár. Sőt, szerintem a Sony -t és a HTC -t is megveszi. :D

Persze a hozzászólások egy része nagyon szórakoztató. :)

Egyébként az lesz majd az érdekes kérdés, hogy mennyire tudják pótolni a Passport készlethiányt, mert nagyon alulkalibrálták a mennyiséget a valós kereslethez képest. Az óvatos kezdés persze érthető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.