Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mustaros


Mustaros
aktív tag

Egész jó monitor, de én fél millió alatt nem veszek ilyet, szal még keresgélek :R

;]

(#2) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Na és milyen kártyát ajánlotok, ami tud 4k mellett mondjuk 140 fps-t?

(#3) GU-81M válasza Mustaros (#1) üzenetére


GU-81M
tag

Szia! Én 600-ért oda tudom adni. :)

(#4) #72042496 válasza Ereshkigal (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Bármelyiket, amelyiken van megfelelő interfész. De akár egy Mac Minivel is működik USB-C-n ha jól értem. Vagy laptoppal, és azt még tölti is. Mellé HDMI 2.1-en konzolt is lehet rá kötni, ha azt szeretné valaki.

Ezzel már korántsem csak a gamer PC-re, hanem többféle platformra lőnek a termékoldal alapján.

[ Szerkesztve ]

(#5) Csandi válasza Ereshkigal (#2) üzenetére


Csandi
őstag

3080 Ti, 3090

(#6) OgreImre


OgreImre
senior tag

Annak, hogy - úgy általában - a Freesync nem tud 48Hz alá menni van valami technikai korlátja?

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#7) xEon1337 válasza Ereshkigal (#2) üzenetére


xEon1337
őstag

Én egy Aorus FI32U-t használok 2 hónapja egy 3060 Ti társaságában.
Játékokban a közelében nem vagyok a 144 FPS-nek, de G-Sync mellett nem mindegy? :)
Viszont Windows alatt sokkal folyamatosabb a kurzor mozgása, ami nekem fontos, mert sok-sok év magas frekvencia után már igénylem és zavar a munkahelyen is a 60Hz.

"Less but better" - Dieter Rams

(#8) fatpingvin


fatpingvin
őstag

anime néni a default háttérkép :D nyilván gémer

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#9) Duree


Duree
veterán

Az árat kivéve minden rendben van vele.

duree54

(#10) DEJVID válasza Ereshkigal (#2) üzenetére


DEJVID
őstag

Miért kéne 140fps?

(#11) Segal válasza Ereshkigal (#2) üzenetére


Segal
veterán

Meg fogsz lepődni, de nálam 3080Ti-vel több játék is simán hozza a 120fps-t. (lehet lenne több is, de az oled tv "csak" ennyit tud.)
Mostanság pl a doom eternal-t vagy a splitgate játékot szoktam játszani. Mind a kettő csont nélkül tudja...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#12) Ereshkigal válasza DEJVID (#10) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Hát gémer, meg 144 Hz, ha ezzel reklámozzák, akkor ki is kéne tudni hajtani. :)
Ilyen alapon akkor elég 75 Hz-es monitor is, nem? (Nekem egyébként elég.)

Seagal: És mi újság a Cyberpunkkal 4k-n full-ra húzva?

(#13) Mustaros válasza Ereshkigal (#12) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Sose volt jól megírva az a játék, így az nem mérvadó ;]

(#14) Ereshkigal válasza Mustaros (#13) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Ebben van valami. :D

(#15) Kansas válasza Ereshkigal (#12) üzenetére


Kansas
addikt

és #6OgreImre:
Ahhoz kell a 120+Hz, hogy a FreeSync-en működjön az LFC(Low Framerate Compensation) ami 48fps alatt frame duplázással-triplázással megoldja, hogy ne legyen képtörés meg judder.
Olyan VGA-t meg ugye tudsz mondani magadtól is, amivel a 4K-ban futtatott játék be-beesik 48fps alá?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#16) DEJVID válasza Ereshkigal (#12) üzenetére


DEJVID
őstag

Attól még van előnye a magasabb képfrissítésnek, hogy nincs ugyanannyi fps-ed hozzá. Illetve nem csak az aktuálisan legújabb játékkal lehet játszani.

(#17) Ereshkigal válasza Kansas (#15) üzenetére


Ereshkigal
őstag

:R
Hm, erre nem gondoltam.

(#18) Segal válasza Ereshkigal (#12) üzenetére


Segal
veterán

Amikor játszottam vele a megjelenéskor akkor kb 10-13fpt-t tudott bekapcsolt rtx mellett natív 4K felbontásnál :P
Dlss-el "egész tűrhető" 35-40fps volt... Ennél a játéknál a grafikára szavaztam.
Meg a ma megjelent Bright memory infinity játéknál is a grafika nyert. :K Natív 4k és rtx on kb 35 fps-t jelentett :))
Pedig ebbe is került dlss :B

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#19) arnoldito


arnoldito
senior tag

Odáig jutottam, hogy 400.000, és nem is olvasom tovább, mert röhej, hogy egy jó VGA ehhez 5-600k...

(#20) Csandi válasza arnoldito (#19) üzenetére


Csandi
őstag

Ugyanakkor ha van az egyikre akkor általában a másikra is :D

(#21) csizo13


csizo13
tag

".. így is a drágábbak közé tartozik a hasonló tudású monitorok között."

Mely hasonló tudású monitorok az olcsóbbak (4K UHD, HDMI2.1, 10 bit, 120Hz) ?
Csak mert szívesen válogatnék közöttük.

(#22) Csandi válasza csizo13 (#21) üzenetére


Csandi
őstag

Gigabyte FI32U, pár tízessel olcsóbb, de ilyen kategben talán nem azon múlik :)

(#23) Varázslóó


Varázslóó
senior tag

103,7% sRGB ;] 400ezerért... :))10biten..

[ Szerkesztve ]

► Ryzen 7 7800X3D (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-6) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB Corsair Vengance DDR-5 32GB/6000 CL30 + ►ASRock X670 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#24) Varázslóó válasza Segal (#11) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Doom Ethernal egy 3060on is megy 4K ba 140fps el kb, annyira semmi a gepigénye.. :))

► Ryzen 7 7800X3D (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-6) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB Corsair Vengance DDR-5 32GB/6000 CL30 + ►ASRock X670 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#25) reds.hu


reds.hu
csendes tag

Nem rossz monitor csak sok érte a 400.000 szotyi.

A sikernek nincs titka. Ára van.

(#26) zz top válasza fatpingvin (#8) üzenetére


zz top
tag

Én azt hittem az egy vérnyúl.

(#27) ceia


ceia
őstag

Felsőkategóriás monitorokról van szó? Ki hinné.. :((

        it's more fun to compute

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.