Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) cinemazealot válasza dabadab (#50) üzenetére


cinemazealot
addikt

Hagyd, a családban is van, aki nem hiszi el, hogy konkrétan melegebb van a lakásban. Én már feladtam a bizonygatást. :D

(#52) Eliot Anders válasza cinemazealot (#45) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

"régi okostelefonokat használunk fali órának"

Ne haragudj de nekem ez olyan furcsának tűnik, főleg ha még magam elé is képzelem, hogy a falon vannak a telefonok. :DDD

Például ez az óra meg hozzá ez a csomag elem nekem 10 évre csak 1400 Ft...

(#53) ncc1701 válasza dabadab (#50) üzenetére


ncc1701
veterán

De maximum ezért. Ugyanazt megnyeri, ha egy fekete valamit odatesz. Vagy függönyt plö. Amit nem értek, h neki innen már csak egy lépés lenne kitennie, h tényleg hasznosuljon a plusz meleg.

(#54) erer1000 válasza Eliot Anders (#52) üzenetére


erer1000
őstag

2W fogyasztás esetén ( ami mobilnál mondjuk reális is lehet ha csak óraként megy kb)
10év alatt 7714FT megy el áramra 44FT/KW esetén

ebből 5 ilyen általad küldött óra jön ki, ami enyhén mutatósabb tud lenni, és kevesebb esély a meghibásodásra.
a mobilt, meg legyen bármilyen romhalmaz, pár ezrekért el lehet adni

akár annyiért (5 ezer) amiből 2 falióra kijön, és emellé kb élethosszig tartó elem hozzá

de nem :)

ezek a homemade placebo spóroló gányolások örökké élni fognak, hogy pár forintot megspóroljon az ember, de cserébe az esztétika, vagy fukció vagy bármi rovására.

nem a DIY-el van gondom, hanem az értelmetlen "spórolással". lásd, itt is a mobilt ha eladjuk, jobban járunk :D

szobába bemegyek, és egy fél ablakot elfoglaló hengerekből álló fekete cucc fogad. nem túl otthonos számomra. ki lehet rakni, úgy is hatásos, és több fény jön a szobába, és nem lesz bunker érzete az embernek

láttam már autóban fogyasztás csökkentő mágnes karikákat a motor körül minden csövön kb, mert spórol vele az illető, mert a benzin/dízel minőségén javít, így a motor kevesebbet fogyaszt.
stb

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#55) cinemazealot válasza Eliot Anders (#52) üzenetére


cinemazealot
addikt

Korábban nekem ilyesmi falióráim voltak. Egyetlen bajuk volt: ketyegtek. Bocs, de zavar. :)

(#53) ncc1701
Feltételezem, Te sem kezdtél bele semmi ilyen jellegű munkába, azért gondolod, hogy a kollektor kihelyezése "csak egy lépés". Gondold végig, és aztán majd egyeztessünk, mert szeretnék én is ekkorákat lépni. :))

(#54) erer1000
Hiszed vagy sem, de nekem az Eliot Anders által példaként felhozott óra pontosan 1400 Ft-tal került volna többe annál, mint amennyit a dologra költeni szerettem volna. Ezek a régi okostelefonok meg már megvoltak többé-kevésbé kihasználatlanul. Ráadásul azt a ketyegős mutatós órát sötétben nem látom. Nem értem a placebóval kapcsolatos érveidet. Ráadásul mint írtam, a nappaliban próbaként lett beüzemelve a sörkollektor, nyilván nem marad ott végelegesen.

(#56) ncc1701 válasza cinemazealot (#55) üzenetére


ncc1701
veterán

Komplett házakat újítottam fel. Tudom, miről beszélek, csövezést megtervezed, megnézed azt a kellemes déli oldalt, ahová ki tudod tenni, bérelsz koronás fúrót, amivel lukat tudsz vágni a falba. Értelem szerűen meg kell oldani vmilyen gravitációs zsaluval, vagy egyéb módon, h el lehessen zárni a levegő útját. Plusz nem árt az egészet hőszigetelt üvegből csinálni elöl, hátulról pedig vmilyen gyapot szigetelést használni.

(#57) 0xmilan válasza erer1000 (#54) üzenetére


0xmilan
addikt

A telefon viszont nem csak az időt tudja mutatni, hanem akár időjárást, emlékeztetőket, top híreket egy RSS feedben, stb. Szóval itt a funkció nem csorbul, de egy normális falióra tényleg esztétikusabb.

(#58) erer1000 válasza 0xmilan (#57) üzenetére


erer1000
őstag

fali órán rss feed. wc-n ülve előbb csekkolja az ember ezet.
komolyan. a zsebedben ott a mobil. és a falon levőt nyomogatnád, ami valószínűleg a leírtak alapján elavultabb, lehet sokkal lassabb is.
minden ott van a zsebedbe levő mobilon, amit a falival lehetne. és kényelmesebben is

ami az ablak belső oldali kollektort illeti

az ablakon beeső fény fluxusa változatlan. tekintsük x-nek. van egy ablak méreted. kettő szorzata az a fény mennyiség ami a szoba ablakán bejön.

ez a fény mennyiség y W/m^2 hőt sugároz majd.

na most az hogy ez az y mennyiség a szőnyegre megy, vagy egy kollektorra, édes mindegy. mert a szobába ugyan annyi "meleg" jön be azon az ablakon. :D

csak más nyeli el.
így ennek az egésznek pontosan ugyan annyi haszna van , mintha egy fekete lepedőt terítenél ki a szobádba, és azt sütné a nap.

úgy lenne az egésznek igazán értelme ha a kollektor kint van. mert akkor ugyan úgy bejön az y mennyiségi "meleg" a nap által, és kint a kollektor még bőven szívna magába + meleget.

de így azért kételkednek a család tagok is, mert tényleg alig lehet különbség. + fényt is vesz el, stb stb

és hogy 1400ft-al több mint amit költenél az órákra.

kérlek olvasd el a többi részét is.
ha eladod a mobilokat, akkor abból lenne óra+elem pénz is, és még maradna is. szóval a kérdés:

akarsz 10percet tölteni a hirdetés felrakásra és eladni Z mobilt 3-5 vagy több ezrekért, és rendes esztétikus órát venni, vagy ez így fancy, hogy saját magad csináltad mint úr a házban, és márpedig erre nem költesz (amikor kvázi keresnél rajta)

:)

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#59) 0xmilan válasza erer1000 (#58) üzenetére


0xmilan
addikt

fali órán rss feed. wc-n ülve előbb csekkolja az ember ezet.

WC-n ülve nincs idő a hírekre, olyankor engribördzözni kell. De ha az rss feed rossz példa volt, akkor streamelhetsz 24/7 jóbanrosszban epizódokat a faladon, amire a 700 ft-os óra nem képes.

a falon levőt nyomogatnád, ami valószínűleg a leírtak alapján elavultabb, lehet sokkal lassabb is.

Ha ilyenre vetemednék, akkor a falon lévőt nem kéne nyomkodni, hanem x időközönként váltogatná az órát, időjárást, híreket, akármit. Esetleg egyszerre mindent; attól függ, milyen messziről legyen olvasható.

Hogy ON is legyek. A régi okostelefonoknak talán az IP kamera a legértelmesebb újrahasznosítási módja.

[ Szerkesztve ]

(#60) cinemazealot válasza ncc1701 (#56) üzenetére


cinemazealot
addikt

Pontosan így terveztem én is a végleges változatot. Azzal az apró kiegészítéssel, hogy készítek neki egy vízhatlan dobozt, amibe a sörcsövek, szigetelés, légcsatornák, üveg borítás stb. el lesznek helyezve. Na, pontosan ezek azok az apróságok, amik nekem -- adott pillanatban -- már túl nagy lépésnek bizonyultak.

(#58) erer1000
Ahányan vagyunk, annyifélék vagyunk: én a WC-n vécézni szoktam, nem RSS-t olvasni. A falon lévőt pedig nem nyomogatom, hanem odaszólok neki (későbbi hobbi fejlesztés lesz). Többek közt ezért sem akartam megválni attól a 2 db Samsung Galaxy Pocket Neótól, amik most óraként funkcionálnak. Apropó, Te mennyiért is tudnád ezt a típust ma elpasszolni? Kötve hiszem, hogy bárkinek is kellenének pár ezer forintnál többért. És mivel vidéken élek, a postaköltség vagy az utaztatás is drágítaná őket, így már csak ezért sem jöhet szóba az eladásuk. De persze megértem, ha valakiről egy hozzászólása alapján el lehet mondani, mekkora balek, hogy nem vette észre az évszázad üzleti lehetőségét. Én kérek elnézést. :)

Ami pedig az ablakon bejövő "meleget" illeti. Maradjunk a fény (vagy inkább elektromágneses sugárzás) elnevezésnél. Már általános iskolai tanulmányaim szerint is komoly részben visszaverődik a fény a világos felületekről, bár később megtanultam azt is, hogy anyagtulajdonságaitól függően akár a sötétebbekről is. Na már most, ha visszaverődik, úgy ki is léphet a szobából, akár ugyanazon az ablakon át, ahol bejött. Igen, feltételezem, ez pontosan ugyanazt eredményezi, mint az abszorbens matt feketére festett vékony falú sörcső. Ismét én kérek elnézést, következő életemben majd jobban odafigyelek az isiben. :R

(#59) milangfx
Az egyik fent említett Pocket Neo pontosan ilyen szerepet töltött be egy pár évig. :K Na, de majd a mutatós falióra... ja, nem.

[ Szerkesztve ]

(#61) erer1000 válasza cinemazealot (#60) üzenetére


erer1000
őstag

úgy el tudnád adni mint annak a rendje.
vidéki vagyok én is, hasonlóan koros dolgokat én is adok veszek.

2000ft-os videókártya is gond nélkül elment postán bélelt borítékban ajánlottan. ( +500ft mindennel együtt)

nekem hulla mindegy mit kezdesz, úgyhogy mindegy is

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#62) Fecogame


Fecogame
veterán

16 Expensive Things You Need to Buy to Save Money

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.