Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) velizare


velizare
nagyúr

az eredmény pedig sok-sok bukott diák.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2) nXu


nXu
tag

Ellopták szegény The Big Bang Theorys srácoktól az ötletet :D

(#3) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Azt hiszem figyelni fogom az Androidos változatot, jól fog ez még jönni. :))

Nyugodj békében Integra!

(#4) section9


section9
őstag

Ígyis úgyis megbuknak appal vagy anélkül. Eddig is volt Wolfram Alpha, amivel mi az integrálásainkat meg deriválásainkat ellenőriztük, csak sajnos vizsgán körülményes lett volna a használata. ;]

(#5) petipetya


petipetya
nagyúr

Unalmas már azt hallgatni, hogy egyik-másik technikai újítás nem tetszik a tanároknak, rendőröknek stb. Nyaljanak sót!

A siránkozás helyett alkalmazkodni kellene és beépíteni ezeket a mindennapi életbe.

"nincs rá lezsóidő"

(#6) anulu


anulu
félisten

ha órán használják vagy házinál, az nem para. dolgozatnál meg előre szól a tanár, h telefonokat ki az asztalra.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) section9 válasza anulu (#6) üzenetére


section9
őstag

Nem megoldás. Én ezért jártam két telefonnal. :D
Ráadásul mindkettő okostelefon volt, hogy ne legyen feltűnő. ;]

(#8) Hadrian


Hadrian
tag

Szöveges feladatot kell feladni, hogy egy egyenlet felírását is megtanulja a szerencsétlen diák.

(#9) Djuree


Djuree
félisten

vizsgánál úgyis bukik ha nem tudja. amúgyse lenne ám feltűnő a lap fölött mozgatni a telót hogy fókuszálj már bakker gyorsabban! :DDD meg aztán ha sikerül is még le kell másolni. addigra 6x meglát a tanár.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#10) T_Stark


T_Stark
őstag

Előbb jött ki valami WP-re, mint Androidra? Ez hogy lehet? :DDD

(#11) haddent válasza velizare (#1) üzenetére


haddent
addikt

Azok úgyis megbuktak volna. Tipikusan olyan "hatalom" amivel élni tudni kell. Én baromira örültem volna egy ilyennek amikor anno közel 1 hónapot voltam beteg és könnyedén tudtam volna pótolni (köszönhetően a lépésről-lépésre magyarázónak).
Aki rákattint és lenézi az eredményt az úgyis csak beszerezte volna valahonnan, vagy leszarta volna. Aki meg értelmes felhasználja annak egy óriási segítség.

Az emberi hülyeség ellen semmilyen területen nem lehetett soha (és nem is fognak tudni) tenni.

[ Szerkesztve ]

(#12) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Legtöbb matek tanárom simán észrevette a levezetésből, hogy te számoltad ki vagy csak odatetted a megoldást valahogyan.

(#13) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Volt sipítozás a 90-es években amikor megjelentek ezek:

És mi történt? Semmi :) Aki csalni akart, ezután is csalt, csak kapott egy eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#14) haddent válasza juliabrilke (#12) üzenetére


haddent
addikt

Csalni is tudni kell... aki ahhoz is hülye meg is érdemli, nem? :DDD

(#15) camillus válasza juliabrilke (#12) üzenetére


camillus
tag

Így van, soha nem volt elég csak az eredmény.

http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

(#16) Rickazoid


Rickazoid
addikt

A házi feladatnak eddig se volt értelme, ez azon nem tud csökkenteni. Maximum azt tudja elérni (aminek már rég be kellett volna következnie), hogy nem lesz kötelezően elvégzendő házi feladat, azt aztán csak az csinálja meg, aki tanulni és gyakorolni akar, az viszont nem fog csalni közben, de tanulni tud vele.
De ahogy a tanárokat manapság érdekli... legalábbis errefelé, szerintem magasról tesznek rá, honnan szerzi be a gyerek a házi feladatot, csak ne az ő gondja legyen elmagyarázni még egyszer, amit valaki nem ért vagy megértetni a nem akaróval, hogy miért kell tudni.
Amúgy meg hacsak nem egy randomgenerátor választja ki a következő lépést a megoldáskor a lehetségesek közül, akkor mind egyforma lesz, márpedig ha sokaknak egyforma, az nyilvánvaló minden tanárnak.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#17) velizare válasza haddent (#11) üzenetére


velizare
nagyúr

nem igazán. a házi feladatoknak ugyanaz az elsődleges hozadéka, mint az órai gyakorlásnak, hogy segítse a megoldási automatizmust, és kialakítsa a megfelelő gondolkodást. kvázi feltételes reflexeket készít.
ha ezt a gyakorlást elsíbolod, nem lesznek reflexeid, nem lesz az agyad rátrainelve a feladatmegoldásra, és habár nincs kizárva, hogy így is meg tudod oldani a feladatot, de azt kerülőúton, vagy lassan (lényegesen lassabban) teszed, mint amikor már gyakoroltál. kevesebb feladatra marad időd.
állatorvosi ló erre a másodfokú egyismeretlenes egyenlet megoldása. érettségi tétel, van, aki fél órákat is eltököl a megoldással, más meg ránéz, és fejben szorzatra bontja a viete-formulákkal, és leírja, néhány másodperc alatt.

@Kalandor: amikor az egyik srác egy ilyennel próbált csalni általánosban, az atya úgy megbüntette, hogy amíg él, nem felejti el.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#18) rt06 válasza juliabrilke (#12) üzenetére


rt06
veterán

nekem is
aztan mikod fejbol szoban levezettem neki, hogy hogy kerult oda az az eredmeny, akkor nem tudott mit csinalni

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#19) alevan


alevan
őstag

Ilyenkor illene elhelyezni letöltési linkeket a cikk végén...

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#20) haddent válasza velizare (#17) üzenetére


haddent
addikt

Ez így van. És ha nem tudsz megoldani egy feladatot és ott ülsz felette fél órát mire rosszul összegányolod és semmi nem rögzül? Akkor azért jó lenne látni egy hivatalos és jó megoldást, levezetést, majd a következőt már annak mintájára egyedül stb.. nem? :)

(#21) Viktor77 válasza alevan (#19) üzenetére


Viktor77
titán

A második link a cikkben odavisz.

Ez konkrétan eggyel több kattintás mint szeretnéd, de szerintem megoldod.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#22) velizare válasza haddent (#20) üzenetére


velizare
nagyúr

nézd meg a szoftver featurelistáját, és annak tükrében döntsd el, mennyire valós ez a lehetőség.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#23) Zirowe válasza nXu (#2) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nekem is egyből ez jutott eszembe. :D

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24) calocsay válasza T_Stark (#10) üzenetére


calocsay
tag

Ugy hogy olyan os kell hozzá, ami stabilan megy. Ez csak az ios és a wp.

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#25) sztanozs


sztanozs
veterán

Kár, hogy nem tudtam beüzemelni. Excelben összedobott egyszerű képletet sem tudott értelmezni. Pedig ebben nincs se kézírás, se rossz nyomtatás, se semmi...
Mutogatja a pöttyöket, de semmi, nincs eredmény, nem látszik, hogy tényleg dolgozna bármin is.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#26) bkercso válasza petipetya (#5) üzenetére


bkercso
nagyúr

Csakhogy az élet minden területén, ilyen gyorsan, tapasztalat és meggondolás nélkül nem lehet és szerintem nem is kell alkalmazkodni. (Aki kitalálta a tabletet, az miért nem engedte a gyerekének, hogy használja?)
A diákok nagy része eddig sem tanulta meg az anyagot - ami a nagyobb baj, hogy gyakorlatilag semmilyen tárgyból sem. Attól még sok minden lehet belőle, de szakember nem nagyon.
Ezzel az appal max. arra kell figyelni, hogy ne használjon a gyerek tanuláshoz okostelefont, mert akkor nagyobb valószínűséggel kerül bele ebbe a nagyobb hányadba.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#27) Psych0


Psych0
őstag

Aki maga alatt akarj a vagni a fat, az nyugodtan vagja maga alatt a fat

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#28) Jester01


Jester01
veterán

Ebben a képfelismerés a nagy találmány, nem a megoldás.
Házi feladatnál aki akarta, eddig is begépelhette az egyenletetet valami online megoldóba.

Jester

(#29) Viktor77 válasza calocsay (#24) üzenetére


Viktor77
titán

Hát hogyne. :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#30) PanzerSajt


PanzerSajt
csendes tag

Hát ahogy én néztem és próbálgattam ez a progi elég keveset tud az egyenletmegoldás terén. Nekem max elsőfokú lineáris egyenletet oldott meg az is rosszul ...

A szövegfelismerésről meg annyit hogy egy kalap szar ... egyáltalán nem látom ennek az appnak az értelmét. Léteznek már ennél sokkal okosabb egyenletmegoldók is csak ott be kell gépelni az egyenletet.

(#31) dajkopali válasza PanzerSajt (#30) üzenetére


dajkopali
addikt

persze, ezt sokan, de főleg a kockák ismerik (meg hát begépelni egy képletet sem egyszerű: hova? milyen formában? stb.) - itt az lenne a truváj, hogy egy gyakorlatilag nulla informatikai tudással kezelhető alkalmazást adnak

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#32) sztanozs válasza dajkopali (#31) üzenetére


sztanozs
veterán

Persze - ha működne :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#33) bkercso válasza PanzerSajt (#30) üzenetére


bkercso
nagyúr

Egyébként egy meglévő OCR-t egy meglévő matematikai alkalmazással szerintem nem lehet nagy bravúr összehozni. Felteszem, az itt a pláne, hogy leszabadalmaztatták ezt az ötletet és gyorsan előálltak valamivel, hogy ismertek legyenek. Aztán gondolom, majd licencelnek értelmes OCR-t meg matekszoftvereket, vagy csak megvárják, míg megveszi valaki a szabadalmukat, vagy megveszi őket a google...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#34) rt06 válasza dajkopali (#31) üzenetére


rt06
veterán

a mar emlitett wolfram alpha-ba valo begepeleshez sem szukseges informatikai tudas (max annyi, hogy tudd melyik a szamitogep eleje, amit bamulni kell, de ez egy okostelefon eseteben is hasznos ismeret)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#35) Ruszki


Ruszki
senior tag

Ha sikerül nekik egy komplexet megalkotni akkor teljesen jó lehet eredmény ellenőrzésre illetve a feladat logikai levezetés ellenőrzésére.
Nincs ezzel semmi gond csak tudni kell, hogy mikor használja az ember és hogyan.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#36) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Hát első féléves deriválást sem volt hajlandó megoldani, csak eltüntetett zárójelet, aminek értelme pont semmi nem volt...

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#37) r00r1


r00r1
aktív tag

na asszem ebben a félévben meglesz a mat statom.... :DDD

(#38) B1T3 válasza T_Stark (#10) üzenetére


B1T3
addikt

Ugyanez jutott eszembe. :D Nem tudom, volt-e már rá példa, hogy valamilyen hype-olt alkalmazás nem csak hogy Windows Phone-on debütált, de mindezt úgy tette, hogy egy másik nagy platformra később érkezik. (Persze biztos volt, csak nem gyakori.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.