Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bali


bali
tag

Nagy bátorság kell ahhoz, hogy valaki noname kínai kacatot vegyen, gyanúsan olcsón...IOcean meg társai..

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Watch Active 2

(#2) aprokaroka87 válasza bali (#1) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az hogy valami No-name, az nem jelenti azt hogy, arra trójait, és egyéb huncutságokat kell rakni gyárilag :)

Mondjuk nem ők az egyetlenek, és nem is az elsők, nem is az utolsók :)

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

El is kell őket engedni... Régen nagyon ment ez az előtelepített dolog, főleg webshopos romoknál volt jellemző, amikor még a lokalizáció nem volt rendben...

Gionee alapból se volt nagy eresztés, a piros 14-es vitte el a céget.

Mondjuk az Infinix-ről és a Tecmo-ról itt a MA hasábjain se olvastam még nagyon.

Nem Tecno akart az lenni? :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#4) janeszgol


janeszgol
félisten

Leagoo, Doogee, akkor most a Gionee. de ott van a Kiano is, aki szintén belefutott ebbe.

(#5) clon


clon
aktív tag

Egyik hazai mobilcég is lebukott már ilyennel és az közel sem lett ilyen büntis.
Az információ már nem "csak" hatalom hanem bevétel és ennek senki nem tud ellenállni.

(#6) aprokaroka87 válasza clon (#5) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Manapság már szerintem szinte az összes gyártó gyüjt adatokat, csak valahol a " jobb felhasználói élmény a titok kulcsa " :)

Persze az nem mindegy, hogy valaki tud róla és úgy egyezik bele, vagy semmit nem tud róla.

(#7) Fred23


Fred23
nagyúr

Megérdemli, aki ilyen vackokat vesz. Nekem már az furcsa, ha valaki abszolút noname márkákra lehetőségként tekint. Nevesebb sz@rt is lehet venni akkor már. :D

(#8) Padree


Padree
senior tag

Az azért pozitív, hogy Kínában büntetnek ilyenért.

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#9) bollokcs80 válasza Fred23 (#7) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én EuStockból vettem anno egy Vernee Thor-t, kíváncsi voltam mit tud. Papíron tényleg jó volt a specifikáció, adatbiztonsággal sem volt gond (elvileg), de az Alice által írt minőségi hibák itt is előjöttek: kontakthibás jack, Android frissítés (nem mókolt) utáni bootloop, töltési anomáliák, stb. Végül nem sokkal a garancia lejárta előtt sikerült megválnom tőle és áttértem Xiaomira. Zongorázni lehetett a különbséget. :D

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#10) janeszgol válasza bollokcs80 (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Pedig azt mennyire istenítették, mert több memória volt benne, mint a megszokott. Egyenesen hülye volt, aki nem azt vett. Nem mondom volt jó szériája is a Vernee gyártónak.

(#11) jacis


jacis
nagyúr

A cím így lenne helyes: "Ezért kell vigyázni a kínai gyártókkal"

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#12) joey04


joey04
titán

Pár éve hogy nyomták itt is az emberek, hogy milyen jó vételt csináltak az ilyen kínai ismeretlen márkákkal :D

(#13) #06658560


#06658560
törölt tag

"A kínai bíróság letöltendő börtönbüntetéssel és pénzbírsággal büntette a Gioneet"

Ezzel a mondattal azért van egy komoly baj.

(#14) csorbajeno


csorbajeno
veterán

A cikkben említett Shenzen Zhipu Technology Co. Ltd nem résztulajdonosa a Honornak? Rosszul rémlik nekem?

(#15) Graphics válasza csorbajeno (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem. :)
Semmi köze a dologhoz.

"A vásárló Shenzhen Zhixin New Information Technology Co., Ltd., amely a Honor meglévő partnereiből és a Shenzhen Smart City Development Group Co. Ltd-ből"

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#16) csorbajeno válasza Graphics (#15) üzenetére


csorbajeno
veterán

Melyik kérdésemre nem a válaszod? Nem mindegy ;) Gondolom arra gondolsz, hogy nem résztulajdonos...

(#17) Graphics válasza csorbajeno (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Rosszul rémlik, és nem résztulajdonosa a Honornak. Leírtam, hogy ki az :)

Kár idekeverni, mert nincs köze a dologhoz....Az előző válaszom alapján szerintem egyértelmű voltam az idézett szövegrésszel :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#18) janeszgol


janeszgol
félisten

Ide jó lesz ez. MKBHD kamera teszt eredmény: [link]

(#19) csorbajeno válasza Graphics (#17) üzenetére


csorbajeno
veterán

Köszönöm a felvilágosítást! Csak a név eleje rémlett, de a vége valóban eltér, ahogy azt le is írtad :R

(#20) Polarstar válasza #06658560 (#13) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Már azon sem csodálkoznék, ha az egészet csak megrendezték volna. Még a híreket is hamisítják, mint tudjuk. És ez bizony tény! :K

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#21) KikiGames válasza Fred23 (#7) üzenetére


KikiGames
csendes tag

Miért? Full wipe és custom rom?

Üdv: KikiGames

(#22) zone válasza csorbajeno (#19) üzenetére


zone
őstag

Kb. 10-ből 9 kínai tech cég nevében ott van a "Shenzen".

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#23) bollokcs80 válasza janeszgol (#10) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Ígéretesnek tűnt, de messze volt a tökéletestől. Azóta nem is nagyon hallottam róluk, talán valamelyik chinashop mélyén kaphatók még.

B.Cs.

(#24) Depression


Depression
veterán

3 éve használom az Elephone S8-at, első pillanatban cserélve lett a gyári ROM eragonra, és nem kell tartanom ilyesmitől. (persze a banki alkalmazás nem megy)
A cégesem pedig egy i6s. Annyira nem néztem utána az éveknek, hogy melyik milyen idős, de +-1 év nem sokat számíthat már ilyen kínai vs apple szinten. Az iPhone minden, csak nem fluid, pedig telefonáláson kívűl semmire sem használom.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#25) #40047616 válasza zone (#22) üzenetére


#40047616
törölt tag

Kb a kínai szilícium völgy. Nagyon sok cég van ott, egy ipari központ kínában.

(#26) Elk_hound


Elk_hound
tag

Még akkor történt, amikor a B8-as sáv volt a kérdés a Tinydeal-ről rendelt telefonokon...
Lenovo-m volt éppen, még csak nem is kifejezetten másodvonalas cucc. Egy szép januári napon, miközben elvileg minden "jobbító szándékú" adatmegosztásom legjobb tudásom szerint tiltva volt, pont a gyárilag telepített vírusirtó köszöntött hatalmas piros képernyővel a kínai újév alkalmából... :Y

(#27) fateless válasza bollokcs80 (#9) üzenetére


fateless
veterán

Édesanyámnál még mindig megy, abban van a másik kártyája, és azon játszik Catant. Csak a kamera miatt lett lecserélve, hogy az unokákról jobb képeket lőhessen. Neki sikerült jót kifognia

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#28) akaido válasza aprokaroka87 (#2) üzenetére


akaido
addikt

Nekem volt Nomu s20-asom. Azon a trójai akkor aktivizálódott, ha SD zsugát tettem a készülékbe. Utána olvastam a gyári alapállapotra visszaállításnak, és miután ezt elvégeztem, SD kártya újra berak, the trojan immedeatly "reactivisation" himself :(((
Na akkor szabadultam meg tőle, mikor így kiderült, hogy gyárilag beégetett ártányfíregvirnyát tartalmaz.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#29) Depression válasza akaido (#28) üzenetére


Depression
veterán

Remélem azért mindenki tisztában van vele, hogy az apple, a google és a facebook a legnagyobb trójai. A fönökömmel beszélgettünk egy speciális mérőről hétfőn, ma mit ad i...., az iphone-omon nem annak az eszköznek a reklámja jelent meg?
Attól még én sem szeretném az adataimat a kínaiaknál, mert sejtem, hogy mi folyik ott.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#30) akaido válasza Depression (#29) üzenetére


akaido
addikt

"az apple, a google és a facebook a legnagyobb trójai" :K
Meg még lehetne sorolni, pl. az ebay-től az amazonon át az aliexpressig stb...etc...

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#31) Elk_hound válasza Depression (#29) üzenetére


Elk_hound
tag

Erre te engedélyt adtál.
Teszteltük, Ha böngészőből ment a face, nem csinált ilyent. Az app viszont engedélyt kért a mikrofon használatához, gondolom nem néztél utána mihez kéri. :U

(#32) Depression válasza Elk_hound (#31) üzenetére


Depression
veterán

Nincs a facebook feltelepítve. :P factory reset után, egyedül egy lámpa és a chrome alkalmazás került fel, és csak telefonálásra és böngészésre és használom.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#33) Elk_hound válasza Depression (#32) üzenetére


Elk_hound
tag

Ja, látom iPhone...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.