Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bari


Bari
Modder

Jó kis írás, meg is hozta így reggel az étvágyamat :D és a hétvégén nálunk is kacsa van a terítéken, igaz nem narancsos de kacsa, a csontos részek kerültek a húslevesbe, nagyon finom lett, tegnap estebédre három nagy tányérral is bevágtam, ma a combok sütőben lesznek szép ropogósra sütve nyami :D .

Üdv: Bari

(#2) Lenry


Lenry
félisten

aranyosak vagytok :) :R

Azt olvastam, hogy naranccsal készítve hamarabb puhább lesz a hús.
- Én meg azt, hogy sörrel…

:C

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) Ghostface


Ghostface
senior tag

Mi is így szoktuk csinálni, csak a narancsba beleszoktunk szúrni 2 szem szegfűszeget, és mielőtt elkészül, levesszük róla a narancsot hogy ropogós legyen kacsa bőre.
Egy jó tanács:
A Pataki tálat használat előtt legalább 4-5 órával áztassátok be vízbe úgy hogy teljesen ellepje, mert különben nagyon kiszárad, elreped és könnyen törik. :)

PSN: Nifty_Ghostface

(#4) coqito


coqito
tag

Oh nagyon guszta lett az a kacsa, ebédre én is összedobok valami húsfélét :P Aztán estére jöhet a vendégségbe szánt csokis kalács sütése is!

(#5) Lewzke


Lewzke
őstag

Basszus megéheztem. :D

(#6) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Ha nincsen ilyen autentikus agyagtál akkor a jénai is megfelelő ......azt talán jobb tisztítani is főleg ha első kacsasült projektje az embernek .

Jó a kivitelezés......9.9 , 9.7 ,9.9 , 9.8 :DDD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#7) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nagyon tetszik az írás. Nem recept, nem leírás, hanem párbeszéd. Élmény volt, köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) Xirtam


Xirtam
veterán

Közben a pároddal beszélgettél? :F

Hát jó… De ezt nem kéne locsolgatni? Mert én nem fogom tízpercenként az tuti! Ezt a mondatot nem értem :D Ha te mondtad oké. de ha a párod. Akkor ihaj.

[ Szerkesztve ]

(#9) leonejoci2


leonejoci2
tag

Jó írás, finom kaja, jó képek!
Végre valami kizökkentő írás!
:C

Ne verj át, mert én sem teszem!Előreutalás ill. előre postázás csak annak akivel már bizniszeltem!

(#10) Mans20


Mans20
addikt

A palacsintatésztához érdemes élesztős tejet adni,úgy még finomabb lesz.a kacsacombra meg egy-egy szelet szalonna is mehet.

(#11) HANDO88


HANDO88
senior tag

Grat az íráshoz. A tálról pedig annyit hogy nagyon finom étkeket lehet készíteni benne.
Mivel jómagam is Pataki vagyok így nálunk kötelező konyhai tartozék :DDD
Én a tálban készült sóletet imádom legjobban,ajánlom próbáljátok ki.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#12) San398


San398
őstag

Nagyon jó írás! Nem az a megszokott receptes leírás és pont ezért lett jó! :C

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#13) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Imádom a kacsát, jó étvágyat hozzá! Eszembe jut a gyerekkorom, amikor még volt otthon is kacsa!

[ Szerkesztve ]

(#14) Apika


Apika
Közösségépítő

"- Most hová mész?
- Csak megnézek valamit a gépen."

Szöktél volna a munka elől? :DDD

Nagyon jó ötleadó, átvágygerjesztő cikk lett.. :R

(#15) Tauren45


Tauren45
aktív tag

Üdv.

Jó írás volt grat-grat. :R

Hehe: :))
- De ugye azt is segítesz, és nem mész el a konyhából?
- Nem megyek.
- Most hová mész?
- Csak megnézek valamit a gépen.
- Persze, jönnek megint a zombik.
- Nem jönnek. Már tegnap este meghaltak.
- Na gyere már.
- Jövök.

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#16) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Nagyszerű írás :R , bár a római tálas (?) kajákat annyira nem szeretem!

Mentalita'

(#17) Calibra72 válasza nincsisbéla (#16) üzenetére


Calibra72
aktív tag

A világ legjobb kajája a sült kacsa :) Na meg a palacsinta :)
Meg is éheztem, megyek és dobok valamit a lovaknak :)
Amúgy tetszik a cikk !!!

[ Szerkesztve ]

(#18) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Jó írás :D Aranyosak vagytok :D
Nekem is elkélne már valami takaros kis menyecske, de mindig ilyen kényes, főzni nem tudó ,vagy főzni utáló csajokat fogok ki :( ...Tudjátok manapság divat ez a nagy emancipáció, és ő nem alázkodik meg sütés/főzéssel...Repülnek is 2 hónapon belül általában. Kezdek rájönni, nem minden a külső.

[ Szerkesztve ]

(#19) aram01


aram01
nagyúr

de rég ettem kacsát mondom is a barátnőmnek ütemezzen egyet.Jó volt olvasni

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#20) Tüzi

annyit ide trollkodnék, hogy a puding-port meleg tejbe kell önteni, folyamatos kevergetés mellett, így nem lesz csomós :)

rendhagyóan új cikk, gratula :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#21) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Csorog a nyálam jó kis írás köszi.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#22) Rebell


Rebell
senior tag

21:38 :DDD

Tényleg nem lettem most éhes :)) :DD :DDD

(#23) dfdfdf válasza Rebell (#22) üzenetére


dfdfdf
őstag

22:09 úgy hogy már ettem ehtek újra köszi -.-

király lett ez a cikk!

(#24) haxiboy


haxiboy
veterán

Jól néz ki. De a pudingot könnyebb megcsinálni ha külön kikevered csomómentesre, és felforralod a tejet. Amikor jön fel a tej beleburítod kevered kb 20mp és kész.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#25) Tüzi válasza haxiboy (#24) üzenetére

azaz :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#26) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Húúúú,de jó kis cikk. Meg is éheztem így reggelibe.

Van egy egész kacsa nálam is a fagyasztóba, lehet hétvégén nekiállok, most úgy ráizgítottál. :D Bár még én se csináltam, remélem nem cseszem el. Van ilyen tálunk is.

Azon nem filóztál,hogy a tálba alulra tedd a káposztát és rá a kacsát és úgy süsd meg? vagy az úgy nem jó?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#27) JetiRulez


JetiRulez
őstag

"Ugye szereted a ropogós, szaftos kacsacombot finom burgonyapürével, ízletes mártással? Kérsz még rá szószt?" - Tom & Jerry

:R

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#28) e=mc²


e=mc²
őstag

:)

Orulok, hogy tetszik az iras.

(#3) Ghostface

Ugy tudom ha tul sok vizet sziv fel a tal, akkor tul sok vizet is fog ereszteni a konfitalas soran. Meg amugy is egy bizonyos szintnel nem fog tudni felszivni tobbet. Nekunk a beaztatas 30 perc volt az aljanak 45 a tetejenek.

(#8) Xirtam

Nem en mondtam :)
Ha nyitott edenyben (tepsiben, jenaiban) sutod a kacsat (nem ilyen talban - ami engedi magabol az elozoleg felszivott nedvesseget) akkor kell locsolgatni, mert hamar kiszarad.

(#18) Ren Hoek

Kozos program. Sutes fozes siman lehet kezdoknek is, csak meg kell talalni a megfeleloen leirt recepteket. Kikupalodhattok. Ne azon muljon a kapcsolatod, hogy tud-e fozni vagy sem. Probald ki, mert megeri :)

(#26) V.Stryker

Nem igazan szeretnenk olajban tucsogo kaposztat enni, azt parolni szoktuk. Sok zsir volt az aljan, kb fel liter.

Ambulimax Provider

(#29) Ren Hoek válasza e=mc² (#28) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát én imádok főzni (24 évesen...) és jól is tudok elviekben, legalábbis nekem ízlik :D Szóval én baromira örülnék egy közös főzős programnak. Csak legutóbbi asszonnyal ezt oly nehezen tudtam volna elképzelni.. Képzelj el egy vékony, törékeny, kényes csajt, aki sokat "cseveg" picsog ruhákról, cipcsikről, lila pónikról és órákon keresztül festi a körmét, amikor hozzá sem lehet szólni... hiába javasoltam ilyen programokat, kb felejtős volt. Ráadásul gyűlölt enni, refluxa is volt. Egy ilyen kácsából kb megevett volna egy mm-nyi káposztát meg a narancsszeletet azt szevasz. Csak ugye piszokjó nő volt :D ezért mondom nem minden a külső...Azóta a prioritásban 100x előrébb kerültek a biciklizős, túrázós, főzős, életre való lányok, akikkel legalább jólérzem magam.. Szóval örülj neki, hogy megtaláltad :)

Nekem eleve nehezebb dolgom van a 18-20-as korosztállyal...a korombeli egyetemista csajok meg egyszerűen nem akarnak szinte barátot, mert annyira fontos nekik a karrier és nem fér bele nekik az időben.. Szomorú amúgy. Majd 30 évesen pár nélkül, kiégve megnézném mi lesz velük.

[ Szerkesztve ]

(#30) e=mc² válasza Ren Hoek (#29) üzenetére


e=mc²
őstag

En, ha tehetek javaslatot, ne a 18-20 eves fruskakkal foglalkozz.
Komolyan mondom!

Ambulimax Provider

(#31) Ren Hoek válasza e=mc² (#30) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A tapasztalat mégis azt mondja, hogy a 24 év körüli csajok szóba sem állnak az emberrel. Nem is nagyon ismerek egyet sem. Vagy már szinte házasságban élnek, vagy karrieristák. Muszáj 20 év körül ismerkedni, ők legalább felnéznek az emberre, a pár év korkülönbség miatt. Ráadásul most másik egyetemet kezdtem, szóval megint csak a 19-20 évesekkel járok együtt... Amúgy sok normális lányt ismerek, csak foglaltak, karrieristák, vagy nem jó nők :D Akkor meg inkább egyedül főzögetek itthon :D

(#32) echterion


echterion
nagyúr

Fú, de furán zöld ott az egyik képen ez a kacsa. :P

**********

(#33) kovy79


kovy79
őstag

"-...Lereszelnéd az almát?
- Óh már!
- Együtt főzünk ma!
- Jó, lereszelem.
- A krumplit is megpucolod?
- Meg."

"- De ugye azt is segítesz, és nem mész el a konyhából?
- Nem megyek.
- Most hová mész?
- Csak megnézek valamit a gépen."

Ezen, illetve az ismerős szitun szakadtam... :C :DDD

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#34) mutecopy


mutecopy
csendes tag

Tényleg nagyon jó volt ez a cikk..milyen jó hogy van ez a logáut..lehet olvasni ilyeneket..
köszönöm istenem

(#35) haromegesz14 válasza (ÉN)közPONT (#6) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Zombikkal mikor fogtok próbálkozni? :U

No ez persze nem válaszra akart menni, hanem új hsz.-nek

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#36) ArchElf


ArchElf
addikt

Mmm, asszem a héten kellene sütni kacsát (vagy legalább pulykacombokat)...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#37) e=mc²


e=mc²
őstag

Irany a konyha! :)

Hosszu hetvege van, lehet fozocskezni.

Ambulimax Provider

(#38) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Ezt most jól jönne! :DD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#39) banhammer


banhammer
veterán

Hát ez kacsa volt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#40) autox3c


autox3c
tag

Jó lett! :)
A palacsinta elkészítése nálunk is ilyen munkamegosztásban van :D Barátnőm kikeveri, én sütöm :D

Adj egy falat falat mondta a falat faló faló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.