Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19) Krugszvele válasza EmberProgram (#17) üzenetére


Krugszvele
senior tag

pontosan ebből a nézői szögből írtam én is a #2 hozzászólást :)
"hajlamos mindenki azt gondolni, hogy neki van igaza"

Amit te leírtál gép az úgy a te elképzelésed, a te tapasztalataid alapján a te igényeidre szabva. De ez egy annyira testreszabható terület, amikor számítógépet építesz, hogy nincs két egyforma igény, nincs két egyforma gép.

Csak néhány ökölszabály van, amit be kell tartani és onnantól kezdve elég nagy a szabadság!

Lehet akár négy dvd meghajtót és 1 giga ramot is a gépbe tenni, ha valaki pontosan tudja, hogy miért jó az neki, de ugyanígy lehet 32 giga rammal és celeron processzorral is gépet építeni.

Ugyanazt szoktam mondani, mint mikor megkérdezik, hogy "milyen telefont vegyek?" Amelyik tetszik! Ha android kell, akkor ne abba öld az energiádat, hogy az ios/windowsos usereket szekálod, hanem hogy minél jobban megismerd a te platformod, kihasználd a lehetőségeket.

Milyen videokártyát vegyek, melyikkel járok jobban? Vedd meg a legdrágábbat, amit megengedhetsz magadnak. Tényleg 8-10 ezertől 200 ezerig van VGA, a középkategóriában tényleg ezer ft-os lépésközzel. Néhány példától eltekintve eléggé jól vannak beárazva a teljesítményhez állítva. Ugyanez processzorra is igaz.

Összefoglalva: mindenki találja meg a neki jó beállításokat, hardvereket, platformokat, de vallást ne csináljunk egyikből se.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.