Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) YM


YM
senior tag

Nem véletlen marad ez a gép is kutatólaboratóriumban: drága és a végeredmény is ronda! :DDD

(#2) KisDre válasza YM (#1) üzenetére


KisDre
senior tag

Ízlések és hótoló. Én imádom az üveget mint anyagot és szerintem nagyon jól néznek ki ezek is ahogy megtörik a fényt :)

KisDre.artstation.com

(#3) Auratech


Auratech
őstag

Mehet a Holdra házat, kupolát nyomtatni holdporból, napelemmel működtetve.
Vagyis lávanyomtató.

Auratech Field Recording

(#4) perecKING


perecKING
senior tag

Es egy felespohar mikor megy majd neki? :D

[ Szerkesztve ]

(#5) Syl válasza Auratech (#3) üzenetére


Syl
nagyúr

Röhögni fogsz, de pár éve volt erről cikk, hogy a NASA már tervezi.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) MarQs


MarQs
senior tag

Tök teccik! Nagyon menő! :K

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#7) Loresz


Loresz
tag

Jah, az I Robot Will Smith után szabadon: "Képzeljétek el, bejön egy üvegfuvómester készít egy gyönyörű üvegszobrot, utána odagördítik ezt a gépet ami kétszer olyan gyorsan, sokkal szebbet csinál! Alatta a felirat: MIT Mi szarunk a kisemberre!!!

Üdv, Lóránd!_____Loresz_Hun !!!**Hackintosh építés**!!!____

(#8) davidsone


davidsone
addikt

Hol tudom megrendelni? Sok poharat török uh jól jönne :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#10) Auratech válasza Syl (#5) üzenetére


Auratech
őstag

Én javasoltam nekik. 3 éve.. :) Van is aktuális kiírásuk..
Napsütés akad, holdpor is. Össze kell söpörni, és olvasztva lecsorgatni, mint a pisakását...

Szerintem nem megoldhatatlan. A legfontosabb hozzávalók, mint az alapanyag és az energia helyben adott.
A többi akarás, megvalósítás kérdése. Nem hátrány, hogy a gravitáció 1/6-a a földinek és, hogy nincs oxidáló légkör sem. Merészebb statikai megoldások is lehetségesek.

Szerintem legcélravezetőbb egy mézeslép-szerkezetű kupolát kialakítani, (a lehető legkevesebb anyagból a legerősebb sík térszerkezet, főleg görbítve) aminek a sejtjeit fel lehet tölteni holdporral. (a hő és sugárvédelem fokozása céljául).
Ha kész, kap egy belső nyomáspróbát a kész kupola és ha minden ok, nem szivárog, szépen belefújni a Boeing által már kitalált, illeszkedő űr lakómodult és így tovább...
Ablakok helyett külső kamerák és belső ledes kis szögből vetítő projektorok, amik a világítást is részben megoldanák. Virtuálisan akár átlátszóvá tenni egyes falrészeket. Lehetne akár földi "erdős-vízeséses videó posztert vetíteni" mondjuk az étkezőbe, esetenként, vagy az otthoni szobába néző kamera képét... közvetíteni...

Auratech Field Recording

(#11) Kékes525


Kékes525
félisten

Nem sokáig kell várni és lesz replikátorunk is. :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12) SzaboZE válasza twollah1976 (#9) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát az ikeában nem tudom milyen lélek lehet a poharakban :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#13) xmaas


xmaas
őstag

Erdekes de vegkep haszontalan amig nem lehet normalis hasznalhato dolgot csinalni vele par latvanyos "vazan" kivul

(#14) YM válasza xmaas (#13) üzenetére


YM
senior tag

Arra jó, hogy a MIT-en egymás vállát veregessék :K

(#15) Kékes525 válasza xmaas (#13) üzenetére


Kékes525
félisten

Igaz, de nagyon sok találmány, felfedezés így indul. Csak egy példa: Maxwell törvények. Még Maxwell sem tudta, hogy milyen gyakorlati haszna lehet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#16) QbHead válasza perecKING (#4) üzenetére


QbHead
aktív tag

Ott a pont :DDD

De hogy ne csak off legyen én már azt várom hogy legyen 3d nyomtatót nyomtató 3d nyomtató (igen sorozat :DDD ) tudopm hogy most is nyomtatnak fogaskerekeket meg ilyesmiket de az nem teljes nyomtató :C

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#17) -szp- válasza QbHead (#16) üzenetére


-szp-
aktív tag

Nem kell tovább várnod! ;]

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#18) Syl válasza Kékes525 (#11) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem marhaság. Nemrég volt valahol egy cikk, hogy a ISS-re ételnyomtatót akarnak felvinni.

szerk.
Megvan!

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19) SzaboZE válasza QbHead (#16) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem vagyunk messze tőle...

http://index.hu/tech/2015/08/13/sajat_utodokat_epitett_az_anyarobot/

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#20) kymera válasza SzaboZE (#19) üzenetére


kymera
senior tag

Ez nekem is új :)

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#21) Kékes525 válasza Syl (#18) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez nagyon jó! A jövő elkezdődött! :C

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#22) Lev2467 válasza YM (#1) üzenetére


Lev2467
csendes tag

Eléggé jó cucc... érdekes. De igazából marad ez a gyárakba. Nem igazán hinném hogy ez elfog terjedni annyira mint pl, a HP,EPSON,CANON meg társai. Hát igen ebben igazad van hogy drága. Bár a végeredmény nem ronda :D

Szart nem adok el! Csak tesztelt minőségi cuccokat!

(#23) Zola007 válasza KisDre (#2) üzenetére


Zola007
veterán

Én is szeretem az üveget mikor megtöri a fényt
Csak akkor nem mikor megtöri saját magát :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#24) deakpeti


deakpeti
tag

hihetetlen

Ha mar megtisztellek azzal hogy radirok akkor tisztelj meg azzal hogy viszza irsz!ugyan igy forditva is!koszonom:)

(#25) Kékes525 válasza -szp- (#17) üzenetére


Kékes525
félisten

És ezzel útjára indult az saját magát sokszorosító robot! :C
Csak magamat ismétlem, a jövő elkezdődött! Ámulok és bámulok. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#26) Syl válasza Kékes525 (#25) üzenetére


Syl
nagyúr

>És ezzel útjára indult az saját magát sokszorosító robot!

Stargate replikátor :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27) .DLL


.DLL
veterán

"A felhasználási terület igen sokrétű lehet, többek között a különleges vázák és üvegedények készülhetnek sorozatgyártásban tökéletesen egyformára"

Ez eddig nem volt megoldható?
Ez egy elég szűk rétegnek kellhet, akiknek szükségük van több egyforma "különleges" üvegtárgyra, ami nem kellően nagy mennyiség öntőforma készíttetéséhez, de nem is túl sok, mert akkor időben nem éri meg... gondolom hasonlóan "gyors" mint a többi olvasztó elvű 3D nyomtató.
Ez a 4,5×8mm-es "felbontás" pedig simán kihozható öntőformával is, attól még lehet egyedi alkalomra tervezett az üvegtárgy...

Majd ha kifejlesztik a 3D-s "vízüveget" amit foto-litográfiával lehet megszilárdítani, az már itt is jelentene olyan pluszt (remélhetőleg jobb felbontást) és ezzel együtt gyorsaságot, ami vonzóvá tehetné a nyomtatott üveg lehetőségét közelebb a felhasználóhoz.

(#3) Auratech: Nem tudom mennyire lehet törékeny a holdpor-üveg, de ha igen akkor elég könnyen trollkodható épületek lennének, mégha csak 1/6-a is a gravitáció a Földének. :D De elég ha a természet megtrollkodja becsapódó kövekkel...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#28) hardline válasza .DLL (#27) üzenetére


hardline
senior tag

Mire ez aktuális lesz, addigra kifejlesztik a 3D energiapajzs nyomtatót is, ami véd a becsapódó kövek ellen. :DDD

(#29) Syl válasza hardline (#28) üzenetére


Syl
nagyúr

Azt a Star Trek univerzumban ipari replikátornak hívják :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30) szupermacs válasza twollah1976 (#9) üzenetére


szupermacs
veterán

Miért ne? A díszléceket és a rozettákat is már sokan inkább préselt nikecellből veszik. Rondább, de vannak már elég szépek. Szobrász a végzettségem, de nem érzem azt, hogy ezzel megölik a szakmát. Így legalább drágább lesz az, ami kézzel készül. Ilyen egyszerű. Nem kell védeni a mestereket, ha akarják meglátják a lehetőséget amit említettem. A kézi készítésű dolgoknak most reneszánsza van és drágák is.

(#31) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

Tök zsír! Kéne egy ilyen, bár nem tudom mit nyomtatnék vele :DDD

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.