Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #56573440


#56573440
törölt tag

"letartóztatásának feltételei azonban nem álltak fenn, így szabadlábon van"

se a bűnismétlés veszélye... wait... what?

"A férfi azóta újabb hasonló bűncselekményeket követhetett el, a nyomozás ezekre is kiterjed”

komolyan annyira meglepődtem, hogy a billentyűzet kiesett a kezemből...

ilyenkor örülök hogy a jelentős értékre elkövetett csalás pl 2013 óta 5 millától indul, így az úr csak nagyobb értékkel fut, a kettő között két év böri a difi...

(#2) -Alvin-


-Alvin-
tag

Ezt a marhaságot, ki az aki hisz ilyenekben!!??
Másrészt egy vad idegennek miért kell bármilyen kártya számot megadni, nem is a trükkös mágus a hülye hanem aki hisz az ilyenekben...

[ Szerkesztve ]

(#3) stutga


stutga
tag

Hihetetlen hogy 85os IQ alatt is igy szivatjak egymast az emberek... Legalább ok osszetarthatnának.

(#4) Fred23


Fred23
nagyúr

K. Lajost meg kéne hívni néhány tévébe, és nem lenne szabad lecsukni! Aki annyira hülye, hogy így átverhető, az megérdemli.

Miért nem tiltják be amúgy ezeket a sz@rokat?! Liberális vagyok, hiszek az emberek alapvető jogaiban, abban is, hogy bizonyos szintig hülyének is joguk van lenni, de ez a jós-hit nagyjából a heroin és a ragasztó-szipuzás szintje; ezt már én is tiltanám.

(#5) MageRG


MageRG
addikt

Ez már tényleg a "vásároljon pénzfa magot" szint.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#6) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

ha valaki szeretné,én megjósolom neki 300 ezer forintért,hogy mennyi pénze marad karácsonyra,ha esetleg 2 milliónál több marad,azt ide kell adnia,mert akkor azon rontás van :)

(#7) anulu válasza aprokaroka87 (#6) üzenetére


anulu
félisten

nem tudom, hogy mi az a szint, amit már azok az emberek sem hisznek el, akik ennek bedőltek. kb csak szánalmat tudok érezni irántuk.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) .mf


.mf
veterán

Egy hónapja volt egy cikk hasonló témában [link]
Nyugdíjasok és iskolázatlanok sajnos nagyon hiszékenyek a neten lévő bármi hoax iránt és könnyen belevihetők mindenféle csalásba. :(

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) Pttypang


Pttypang
veterán

A cimet javithatnak "Facebook-on"-ra

Everybody lies.

(#11) Dark Archon válasza stutga (#3) üzenetére


Dark Archon
addikt

Fel lehet emelni az átverés szintjét is, mindenkit át lehet verni, amiben nem jártas.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#12) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Itt semmi elképesztő nincs a csalássorozaton. Itt az áldozatok IQ-ja az elképesztő.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#13) #56573440 válasza 04ahgy (#12) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jellemzően a célcsoport ugye csak annyit lát a kártyával kapcsolatban hogy ha fizet pint ker... Nem is sejti, hogy ezzel bukhat pénzt....ez csak tájékozatlanság ami nagy gond bár alapvető információkat nem kapnak meg a fiatalok pénzügyi vonalra a gimiben sem, szóval miért lennének jobban a nyugdijasok?

(#14) Cathfaern válasza #56573440 (#13) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Jap, amíg nem fizet interneten az ember, addig jó eséllyel meg se fordul a fejében, hogy ott elég azokat az adatokat megadni, amik a kártyán láthatóak. Volt olyan ismerősöm, akiről tudom, hogy messze nem ez a célkategória (életkorban sem), de nem rég vásárolt először neten, és teljesen ki volt akadva, hogy elég ennyi adatot megadni ahhoz, hogy pénzt emeljenek le a kártyájáról... (megjegyzem valahol jogos, nem is értem miért nem változtatnak ezen a bankok :F)

(#15) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Azért a csaló is elég amatőr volt. Azt hitte hogy nem fog lebukni, vagy mi? Szerencséjük volt a károsultaknak hogy a csaló nem volt elővigyázatos és könnyen elkapták.
No és vajon mennyi ilyen van még, ami ki sem derül...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#16) #56573440 válasza Apollyon (#15) üzenetére


#56573440
törölt tag

miért lett volna amatőr? 4 millát 40 év alatt se keres meg, így meg pár hónap alatt megvolt. mivel max 3 év letöltendő a teteje a tételnek, és annyit csak akkor kapna ha 100. eset lenne, visszafizetni meg nem tudja, innentől szétteszi a kezét hogy sory és kap egy felfüggesztettet vagy 1 évet max ami 6 hónap jó magaviselet toppon. neten meg áttolta valami másik tuti nem az ő nevén lévő számlára az egészet, pl pókeren, aztán nyomozzák le...(bár nem tudom hogy pl online pókert lehet e így "tölteni")

agyoninkasszózhatnák de az életben nem lesz annyi pénze "hivatalosan", úgyhogy a károsultaknak esélye sincs...

[ Szerkesztve ]

(#17) Analog303 válasza aprokaroka87 (#6) üzenetére


Analog303
tag

Uram,Ön megnyerte az internetet mára :D "mert akkor azon rontás van" :D napom fénypontja!

"Minden másképp van..." (Karinthy Frigyes)

(#18) Analog303 válasza Fred23 (#4) üzenetére


Analog303
tag

Pontosan,Lajos for president...sajnos az átvert emberek "minősége" fémjelzi,hogy saját tetteikért sem képesek felelősséget vállalni és nem kis szerencséjük,hogy van kinek panaszkodniuk...de most komolyan!? Mit lehet elvárni olyan emberektől akik elhiszik,hogy majd egy mágus...telefonon/interneten/tv-n keresztül bármilyen életükre/vagyonukra/kiskutyájukra kiható változást tud okozni??? "ülök,kavargatom a kv-m,szívom a cigarettám és erősen gondolkozom..."

"Minden másképp van..." (Karinthy Frigyes)

(#19) zone


zone
őstag

Engem az lep meg, hogy a tévés Alexander "mágust" és társait nem tartóztatták még le.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#20) nubreed


nubreed
veterán

Én már semmin sem csodálkozom. Mindig lesznek olyan emberek, akiket át lehet verni.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#21) 8th


8th
addikt

Mind megérdemli. :C

(#22) Fred23 válasza zone (#19) üzenetére


Fred23
nagyúr

No igen, logikus lenne első ránézésre, de ilyen alapon másokat is le lehetne csukni, ami már nem lenne társadalmi érdek. Pl. ki hiszi el, hogy a tengert szét lehet választani átkeléshez, hogy beszél egy égő csipkebokor, vízen jár vagy feltámad egy szóra valaki, vagy egyszerűen azt, hogy eredendő bűn létezik? Sokan. Dolgozó, adófizető emberek. Előnyösebb engedni nekik, engedni akár azt, hogy ebben vagy abban számomra / számodra hülyeségben tartsák magukat, mert az együttműködés gyümölcsözőbb, mint az acsarkodás, jogfosztás, kirekesztés, stb. Egy embernek sok oldala van, és lehet részben rossznak, károsnak tartani, míg közben részben hasznosnak, jónak is. Valahol meg kell húzni a határt abban, hogy mi annyira káros, hogy már veszélyt jelent az egész társadalomra, és ezt a határt nem húzhatjuk meg a többség akaratától nagyon eltérően. A többség pedig nálunk olyan, hogy Alexander mágus tevékenysége még tűréshatáron belülre kerül. Biztosan adózik ő is.

(#23) robertosz91


robertosz91
tag

A Tv-s mágusok számomra egyenlőek a megélhetési bűnözőkkel. Az élet igazol. :D

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#24) #56573440 válasza zone (#19) üzenetére


#56573440
törölt tag

azért nem tartóztatják le, mert mire hivatkoznak?

hogy embereket gyógyulás vagy jobb élet reményében tömegesen megsarcolt? hogy az általa végzett tevékenység hatékonysága vagy puszta léte se bizonyítható?

azzal a szöveggel amivel a mágusokat, pénz energia küldőket, és más tv-s csalót lesittelnék lehetne betiltani kvázi minden vallást ;]

(#25) Apollyon válasza #56573440 (#16) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Buta embereket lehúzni aztán nem olyan nagy tudomány.
Megúszni lebukás nélkül, pláne hogy netről simán vissza lehet követni, na ahhoz már kell jártasság.

De még az is lehet hogy többen voltak, egyvalaki meg elviszi a balhét. A 4 millióról meg annyit, hogy ennyit hoztak nyilvánosságra.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#26) zone válasza Fred23 (#22) üzenetére


zone
őstag

Az én szememben annyi a különbség a 29.100 forintos óradíjjal dolgozó (hívás díja 485 Ft/perc) tévés jós és a cikkbeli csaló ígérete között, hogy utóbbi nem mondja meg, hogy mennyibe fog kerülni a "pénzmágia". Az Asztro Show adózik, de az egyházak nem.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#27) #59070464 válasza Apollyon (#15) üzenetére


#59070464
törölt tag

Ugyanerre gondoltam. A csalo nagyobb idiota, mint az aldozatok.

(#28) Cathfaern válasza #59070464 (#27) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ahogy már lentebb is írták: tegyük fel, fél éve űzte a csalást, és napi 8 óráját rá kellett fordítania (nem valószínű). Aztán ülni fog fél évet börtönben (jó magaviselet, stb.). Tehát "dolgozott" 12 hónapot, összesen 4millió Ft-ért, az havi 333.333 Ft nettóban. Nem állítom, hogy ez annyira rossz fizetés mai magyar viszonyok között :) (ha meg le se csukják, csak kap egy felfüggesztettet... )

(#29) Narxis


Narxis
nagyúr

Pénzmágia. :DDD Besz.rok.

Thanos was right.

(#30) Fred23 válasza zone (#26) üzenetére


Fred23
nagyúr

Amíg "Magyarország keresztény állam", addig az ilyen átveréseken sem kell meglepődni. Vannak, akik hisznek a mágusnak, és kifizetik a 485Ft/perc-et, és vannak, akik pénzt adnak templomok építésére, meg szentképekre. Ha utóbbiakat nem ítéljük el, előbbieket sem ítélhetjük el, mert joguk van hinni a mágiában, amíg nem egészen közveszélyes a dolog. A közveszélyt meg a többség véleménye alapján ítélik meg. Jobb a békesség alapon. Ha olyan emberek alkotnák a többséget, mint én vagy te, akkor persze másként lenne megítélve a közveszély is. ;)

(#31) Apollyon válasza Cathfaern (#28) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Miért mindenki csak a pénzt nézi?
Tényleg megér ennyi összeget egy priusz? Nekem nem érné meg, és szerintem az ittlévők közül sem sokaknak. Azért ez nem akkora szakítás hogy most hátra lehet dőlni hogy "mekkorát alkottam..."

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#32) #56573440 válasza zone (#26) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jogilag teljesen mas.... A tvst te hívod fel kiírják az osszeget.. Itt lopás volt.

(#33) Cathfaern válasza Apollyon (#31) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nekem nem, meg ezek szerint neked se. De bőven van olyan társadalmi réteg, akinek ez "ingyen pénz".

(#34) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Az átvertek "minősége" egyenesen arányos a csalás kifinomultságával és a csalóéval..

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#35) Analog303 válasza DjFlanker (#34) üzenetére


Analog303
tag

Pontosan,tökéletes megfogalmazás.

"Minden másképp van..." (Karinthy Frigyes)

(#36) MrSomebody


MrSomebody
csendes újonc

Akinek ennyi esze van, az meg is érdemli, hogy mindenét ellopják.

(#37) berek21


berek21
senior tag

Most mi a baj? Tényleg megcsinálta a mágiát. Sírok.

LG Velvet eladó!

(#38) #56573440 válasza MrSomebody (#36) üzenetére


#56573440
törölt tag

egészen másképp vélekednél ha pl a nagyszüleiddel történt volna meg...

(#39) Pttypang válasza #56573440 (#38) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem.

Everybody lies.

(#40) #56573440 válasza Pttypang (#39) üzenetére


#56573440
törölt tag

aha tehát ha valaki bepalizza őket akkor szétteszed a kezed hogy hát így jártál? mondjuk ez dícséretes :U

(#41) cami][us


cami][us
senior tag

A nigériai hercegek már ugyis unalmasak voltak.

[ Szerkesztve ]

(#42) Pttypang válasza #56573440 (#40) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem palizza be oket, ha valamit nem tudnak/nem biztosak, megkerdeznek rola mast, esetleg elutasitjak, mert nem ostobák.

Everybody lies.

(#43) persil


persil
nagyúr

Az egy dolog, hogy valaki olyan kibaszott hülye, mint egy kis marék molylepke, semmi baj, joga van hozzá, az is lehet, hogy nem tehet róla.
De az, hogy kiadja a személyes adatait bárkinek.... a bankkártya hátoldalát?! :D Ne már. Ráadásul azért, hogy alexander, vagy kicsoda pénzmágiát hajtson végre? :D
Ok.

UI.: elefántcsontparti gyermekeknek gyűjtök apple watch-ra, de mivel nem adhatom ki az adataikat, ezért az én számlámra kell utalni... Köszönöm!
:D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#44) #56573440 válasza Pttypang (#42) üzenetére


#56573440
törölt tag

aha és mivel neked ennyire fasza nagyszüleid vannak, ezért az összes többi ha nem ennyire friss szellemileg vagy naívabb, az mind dögöljön meg mert megérdemli.

egyébként ismerős is ezt mondta, aztán majdnem kivágta a nagyit 5 év múlva amikor 1.2 milláért hozott haza edényt meg gőzölős orrtisztitót.

szvsz, nézz bele a csalós topikba. hetente utalnak előre emberek kamura olyan pénzeket hogy nézek. az tényleg ostobaság, mert ennél több helyre nem lehet kiírni hogy ne utalj előre. mégis nyalják be. ettől még nem mondom azt hogy megérdemlik az idióták hogy lehúzzák. mert az parasztság. én meg nem vagyok az.

[ Szerkesztve ]

(#45) Pttypang válasza #56573440 (#44) üzenetére


Pttypang
veterán

Ja jo, mennyivel szebb, hogy nem mondod meg nekik, csak ezt gondolod.

Everybody lies.

(#46) DS39


DS39
nagyúr

a cikk magáért beszél, a tettes és az áldozatai is idióták tulajdonképpen.

amúgy ezeket a tv-s jós műsorokat mikor tiltják már be?
hiszen mindenki számára egyértelmű hogy az is csak átverés, senkit nem lehet távgyógyítani, senkit nem lehet pénzhez juttatni telefonon keresztül, a kormánynak csak az adóbevétel számít, a tartalom minősége miért nem?

(#47) #56573440 válasza Pttypang (#45) üzenetére


#56573440
törölt tag

hát látom azért továbbra is hozod a stílusod. jó látni hogy vannak dolgok amik nem változnak.

én személy szerint leginkább sajnálom őket. meg egy kicsit téged is

(#48) #56573440 válasza DS39 (#46) üzenetére


#56573440
törölt tag

a legtöbb vallás is ezeken a tengelyeken mozog nem? ha épp hiszel valamelyikben szüzek várnak vagy angyalok, vagy valami más, ha adakozol az egyháznak isten megbocsájt, ahogy ha mártírrá válasz akkor is, és még sorolhatnám.

és ide tartozik a vallásoknak a newage vonala is lásd hitgyüli meg a szcientológia. mindkettő nyíltan lehúzásra épít, mégis bőséggel működhetnek. mert önkéntes alapú az agymosásuk, nem kényszerít senki hogy nézd az adást, elhidd amit mondanak se a tv-ben se a templomban. az árak adottak, a hited és a saját pénzed saját elköltése a saját dolgod.

egyébként nekem se tetszik, de lássuk be nem igazán lehet velük jelenleg csinálni semmit. ha azt mondanák hogy ingyenes a hívás és közben nem, akkor jah. de amíg kint virít hogy emelt díjas és nem fognak senkire se pisztolyt...

(#49) DS39 válasza #56573440 (#48) üzenetére


DS39
nagyúr

hát azért én nem vonnám egy kalap alá a kettőt. ugyanis "hinni" lehet ingyen is, a templom ajtaja mindenki előtt nyitva áll, imádkozhat, kérheti hogy forduljon jobbra a sorsa. az hogy adakozol-e egy templom vagy egy egyház javára megint másik dolog, támogatsz egy embercsoportot akik azt az intézményt/intézményrendszert fenntartják.

a tv-s jós műsorok elhitetik, hogy egy hívással, kártyavetéssel jövőhéten pénz áll a házhoz, "leveszem a rontást rólad", stb, marhaságok.

persze törvényes, hisz ki van írva ennyi az ára, csók, de egyáltalán minek adnak ilyen műsornak engedélyt, nem egy értékes tartalom.

[ Szerkesztve ]

(#50) #56573440 válasza DS39 (#49) üzenetére


#56573440
törölt tag

"hát azért én nem vonnám egy kalap alá a kettőt. ugyanis "hinni" lehet ingyen is"

egy időben sokat jártam mert kellett. a végén mindig el volt mondva hogy aki adakozik annak megbocsájt, és azt szereti :) lehet ingyen is persze, de ettől függetlenül egyszer se láttam olyat aki a kijáratnál ne csengetett volna. pedig azért évekig volt ez kötelező program.

mondom hivatalosan vallás a hitgyüli is meg a szcientológia is. azok pedig nem ingyenesek még ennyire se.

"nem egy értékes tartalom."

10 éve nincs tv-m mert már akkor az átlagos magyar tévéken csak a megbotránkoztatóan ostoba programok mentek. azóta amennyire hallottam tv2 rtl vonalon ez csak romlott. egy csomó adó rengeteg műsorában a mai napig nincs egy értékelhető momentum. mégis brutális nézettsége van. egy győzike hogy kaphatott anno engedélyt hogy tolja fullba a kretént? abban se sok értékes tartalom volt amennyire hallottam meg el tudom képzelni :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.