Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hétalvó válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


hétalvó
addikt

Nekem a kedvencem, mikor meg akarták magyarázni hogy a 94-es TV túl nagy lesz és inkább a 82-es kellene venni, mindezt úgy hogy visszavittük a 82-est, hogy kicsi.

És amikor direkt megkérdeztem, hogy pixelhiba esetén visszajöhetünk-e? Persze pixel hibás volt, ki is cserélték volna, ha a boltban nem mind a 3TV pixelhibás lett volna. Irány a sugár ahol kaptunk 1 4. TV-t :D

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#52) sztyui2


sztyui2
őstag

Az LCD tv-kről meg annyi a véleményem, hogy ha én venni fogok, az tuti biztos 1000%, hogy samsung,sony vagy LG lesz. Ilyen sharp meg ilyenek elmehetnek a sunyiba.
Öcsém sharp hifijét max hangerőn eltompította, megalázta a Logitech X-230-asom, pedig külön szobám van :D De komolyan nagyon gagyiii.
Technika,Orion,Akai és társairól meg gondolom sejtitek a véleményem.Ha nem akkor elég ennyi: :O

[ Szerkesztve ]

(#53) djtooomi válasza sztyui2 (#52) üzenetére


djtooomi
tag

Amiket láttam felső-középkatból, azok közül a sharpnak volt a legszebb képe, második a samsung volt.Sharp gyártja telókba, meg nem egy helyre a legjobb kijelzőket..... :U

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#54) dekoninck válasza sztyui2 (#52) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Köszi a tartalmas véleménynyilvánítást a Shapról és társairól! :O

(#55) sztyui2 válasza djtooomi (#53) üzenetére


sztyui2
őstag

Az LG is és a Philips is gyártja nem egy helyre a kijelzőket. Ez csak az én véleményem volt. Én meg a samsung kijelzőjét látom szebbnek. Lehet, te nem, akkor vegyél Sharpot.
Viszont valószínű nem fogja bírni addig, mint mondjuk egy Sony.
(lehet a kínai N95 utánzatnak érintőkijelzője van, de az anyaga és a belseje meg sem közelíti az úttörő N95-öst ha érted mire gondolok)

(#56) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Én közel lakom a MM-hez és nekem is volt már alkalmam megismerkedni ezzel az emberrel, és teljesen alá tudom támasztani amit írtál...Szomorú sajnos... :F

An odyssey through the realm of consciousness.

(#57) djtooomi válasza sztyui2 (#55) üzenetére


djtooomi
tag

Értem, csak ne feledd, hogy a sharp, nem ilyen noname cuccokba adja a belét, lásd pl vga kijelzős mobilok, sharp telóknak van/volt a legjobb/legszebb képe. :K

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#58) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

A Media Markt nagyon b..őőőő... nem szimpatikus bolt számomra sem.

Az árkádi MM-ban egyszer nézegettem a mobilokat, és az egyikkel tesztképet csináltam, amit BT-n átküldtem a saját telefonomra, ekkor egy nem túl kedves hölgy ordibált velem, hogy szoftvert loptam (!!!)

Meg ugyancsak telefonos, az egyik Nokia mini USB-s kábelt 7500 (hétezer-ötszáz) forintért árulták, ekkor elkezdtem halkan röhögni, erre elkezdtek figyeltetni a biztonsági őrökkel, akik követtek a kijáratig.

Nem semmi, senki se vásároljon ott, és azért sem, mert drága.

Hülye azért nem vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#59) sztyui2 válasza AMD ehog (#58) üzenetére


sztyui2
őstag

A MM szvsz csak arra jó, hogy megnézegessük a cuccokat. Néhány esetben, mint mondjuk az én esetemben talán megéri akkor vásárolni, ha a postaköltség kb ugyanannyi, mint amennyivel drágább a MM az internetes áraknál.

(#60) norbi1992


norbi1992
tag

1 hónapja amikor meg akartam hallgatni a sennheiser hd 202-őt, közölték velem a Székesfehérvári MM-ben , hogy a gyár már nem gyártja ezt a terméket régóta , mert túl elavult :D :C :( :(

sztyui2: én is csak kipróbálni akartam , mert hihetetlen árak vannak , de sajnos ők ilyen elavult termékeket nem tartanak.

[ Szerkesztve ]

(#61) ELP2 válasza sztyui2 (#52) üzenetére


ELP2
csendes tag

Azért nem kell a szezont a fazonnal keverni.
Teljesen más a tv, mint a hifi. És mindegyikből lehet elég gagyit venni.

(#62) sztyui2 válasza norbi1992 (#60) üzenetére


sztyui2
őstag

LoáááááL ez mekkoraaa!!! :C :DD :)) Ez nagyon kész :DDD

(#63) norbi1992


norbi1992
tag

Nem ide tarozik teljesen , de boltos tapasztalat :
Asszem mp3-at néztem egy euronics-ben , erre kapásból jön a csaj , hogy "tudok-e segíteni"
kérdeztem valamit , melyre a kérdés elhangzásának a végére már rá is jöttem .
Ekkor a csaj elővette a használati utsítást , és el kezdte olvasni , igazából tartalomjegyzéket még nem látott szerintem még életében :DDD , mert elindult előről és 10 perc múlva megtalálta :C (szerencsére elég rövid volt), én végülis el voltam, megnéztem mindent , közben kicsit röhögtem.

De azért elég gáz volt a "felkészültsége" :(
Enyierővel a 4 osztályos pistike is lehetne "eladó" , tisztelet a felkészült ,lekiismeretes eladóknak :R (szerencsére még akadnak)

[ Szerkesztve ]

(#64) norbi1992 válasza sztyui2 (#49) üzenetére


norbi1992
tag

ÉN egy sennheiser hd 435-öt akartam kibontani az MM-ben ,erre közlik velem , hogy nem lehet ,mondom és kiállított darab valami?? :F
Csávó mondta , hogy lehetetlen..
Igazából az a gáz , hogy 10 percel ezelött megígérte egy másik , hogy megoldjuk valahogy , hátra megyünk a hifi osztályra azt lesz valami.
Végülis egy szerübb azt mondani , hogy hülye gyerek vedd meg azt mennjél haza :(
Sajnos a másik csávót ezután nem láttam , pedig kerestem , lehet előlem bújt el :DDD

(#65) gabber01 válasza ttower (#6) üzenetére


gabber01
addikt

egy pillanatra körülnéztem, levettem a válla mellől egy szögletes végűt, megköszöntem a segítséget és elmentem.

Ez tetszett! :C :DDD :DDD

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#66) Fuck3r válasza Cifu (#15) üzenetére


Fuck3r
aktív tag

Hát nagyszerű írás, hasonlóan mi is jártun asszonnyal annó TV vásárlás elött 1-2 hónapja. Aztán belebotlottunk Cifu-ba aki éppen szabadulni akart Sony 40V3000-től, amiért elég kalandos úton eljutottunk (7 órás autókázás :DDD ), Csorna és Győr közötti úton éjszaka 50-el jöttünk, sz@r kátyus úton, végig azon izgulva nehogy TV megszenvedje a rázkódást, de szerencsére azóta is minden gond nélkül üzemel és teljes mértékben meg vagyok vele elégedve. :R
Jah képet azóta sem küldtem, hát akkor most pótolom, színeződés azóta sem jelentkezett, csodálatos a képe :Y :C :R

[ Szerkesztve ]

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#67) bambano válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


bambano
titán

Az érdekes a dologban az, hogy igaza volt. A 100hz miatti a/d-d/a konverziópáros a mostani kommerszebb tv-k képét szétmázolja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#68) bambano válasza AMD ehog (#58) üzenetére


bambano
titán

Én a saturnon buktam ki, ugyanaz a minisd kártya olvasóval saturnban 37 rugó volt, ami ugyanaznap mm-ben 22.

Viszont annyi dvd filmet egy kupacon máshol nem tudok, mint a jobb mm-ekben...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#69) adalbert1 válasza bambano (#68) üzenetére


adalbert1
veterán

Ha jól tudom a külföldi anyacég ugyanaz mindkettőnél. Viszont így az olyan vásárlókat akik ezt nem tudják és csak e 2 lánc árait hasonlítják össze jól meg tudják etetni azzal, hogy az adott termék olcsóbb az egyikben mint a másikban, lehet hogy nagy részük meg se néz 3-ik boltot...

(#70) blackmoto


blackmoto
senior tag

Minősíthetetlen eladókkal mindig találkozik az ember. Sajnos ez így van, és sajnos leginkább éppen műszaki cikkek esetén, amikor a legnagyobb hibát lehet elkövetni a nem megfelelő termék megvásárlásakor.
Én tavaly jártam úgy a Megaram nevű számtechboltban (Baja), hogy délelőtt meló után bementem megnézni a laptopválaszték két tagját. (Előzőleg neten sok utánaolvasás árán kiválaszott HP, ill. Asus gépet) amikor is a kérdésre, hogy kipróbálhatom-e őket, a válasz az volt persze természetesen. Délután a zsebemben a pénzzel visszamentem amikor is a csávó a kérdésre, hogy - "Délelőtt voltam itt, akkor megejthetjük a próbákat?" Na, mi volt a válasz? -
"Nem emlékszem hogy ilyet mondtam volna"
Magamban megjegyeztem, hogy - "Anyád, ide se jövök többet ebben az életben." - és könnyed röhögés mellet kijöttem, köszönés nélkül. Nem bírom, ha nyíltan hülyének néznek.
Hazajöttem és megrendeltem az E-digital-ból a Dell gépet, ami a 3. kiválasztott volt. Egyáltalán nem bántam meg... :))

(#71) Solten válasza AMD ehog (#58) üzenetére


Solten
addikt

:D Videokártyákat kb 40%-al drágábban adják az aktuál piaci árhoz képest, döbbenetemre kicsúszott a számon egy: "hülyék ezek??" Eladó persze meghallotta.. :B :D

Hülye azért nem vagyok. :C

Saor Alba

(#72) bambano válasza blackmoto (#70) üzenetére


bambano
titán

Amikor a fényképezőmet vettem, ha 5x nem vertek át az e-digitalnál, egyszer se. Azóta is mindig csodálkozom, hogy valaki átverés után az e-digitalhoz megy...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#73) shtml válasza bambano (#72) üzenetére


shtml
őstag

Mivel, hogyan vertek át?
A 4. átverés után miért hagytad magad ötödszörre is?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#74) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

hordozhato szamitogep a honalj ala egy par monitor tesztelo programmal rajta (game, Divx, HD valami) + vga kabel es kb 5 perc mig kiderul kell vagy nem.... Vagy nem?

(#75) Champipi


Champipi
senior tag

Én is kereskedelemhez közel álló területen dolgozom. Ha az eladó fossa a szót az egy balfasz (mint a történetben). Ha megdönthetetlen, konkrét érveket tud felhozni, hogy miért jobb az egyik termék a másiknál akkor az már valami. Peremfeltétel: hazugot előbb utolérik, mint a sánta rókát.

Csak azt hiszik a kezdő kereskedők, hogy elég pofázni, de tévednek. A dumájuknak kell legyen stabil alapja.

Azonkívül egy megbízható márka nem arra spekulál, hogy eladja annak akinek nem való a terméke. Az elégedett és visszatérő vevő a jövedelmező vevő.

Uff. :DD

(#76) Bandus99


Bandus99
őstag

Videokameraval jartam hasonlokeppen. Bementem MMbe korbenezni kinalatot megfogdosni a kamerakat. Panasonic kamerat nezegettem eppen mikor odajott egy JVC poloban levo emberke, nem a piros mm poloban volt. Rogton le is hordta az osszes markat Panasonic Sony stb.
Bezzeg a JVC es mar mutatta is hogy azok aztan a csucsok.
En bologattam es otthagytam, mert addigra vegulis megnezegettem a kiszemelt Panasonic NV-GS320 kamerat, amit utabna mashol megvettem. Tudom nem szep dolog de ezek a boltok arra jok, hogy kezbevehesd a termeket.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#77) blackmoto válasza bambano (#72) üzenetére


blackmoto
senior tag

Nekem ismerősöm vett tőlük félprofi kamerát, és semmi gondja nem volt velük se és a géppel se. Pedig már ennek vagy 4-5 éve.
Lényeg, hogy nekem nem volt velük gondom. A gép nem egész 24 óra múlva itt volt hibátlanul. Azóta is elégedetten használom. Amit neten chateltem velük, az is korrekt volt. Szóval neke lehet szerencsém volt. Vagy jó napja volt a figurának akivel "beszéltem".

(#78) Gaga_30


Gaga_30
tag

Üdv mindenkinek.

Nos előre bocsátom, hogy jelenleg én is MM-ben dolgozom, igaz nem tv osztályon, és nem is Bp-n.
Szal bármelyik munkahelyen találkozhat az ember hozzáértő és kevésbé hozzáértő eladókkal, vagy netán promóterekkel. Nekem is van ilyen, meg olyan kollegám is.
De egy ember alapján általánosítani... hmm... az azért nekem erős dolog.
Nos igen, aki "tudatos vásárló" az persze megnézi több helyen is az adott terméket és az alapján választ terméket is, és persze boltot is , ahol megveszi, ez igy korrekt. Én is igy vásárolok.
De hogy pl valaki bejön hozzám, egy órát kérdezget a termékekről, aztán közli hogy majd megrendeli a neten, az menjen a.... . No komment.
Igen , az MM drága. Már amiben. És van amiben éppen olcsóbb, mint a konkurensek.
Na de ki mondta meg, hogy ott kötelező vásárolni?

hmmm?

További kellemes fórumozást.
A cikkirónak és barátjának pedig jó Tv-zést.

Üdv:
gaga

(#79) sztyui2 válasza Gaga_30 (#78) üzenetére


sztyui2
őstag

Nem egy ember alapján írták ezt. Mint látod itt a fórumban mindenkinek volt ilyen és ehhez hasonló élménye. Én pl úgy szoktam vásárolni, hogy megnézek sok cuccot a neten, kiválasztom a számomra legideálisabbat és utána jároma boltokat, hogy minél olcsóbban megkapjam és ne kelljen netről látatlanba megrendelni. Namost ha tudom, hogy mennyibe kerül neten, ott attól még nem láthatom, ezért bemegyek egy MM-hoz hasonló boltba és megkérdem hogy van-e, ha van akkor kipróbálhatom-e és ha jó az ára meg is veszem. Természetesen ha drágább mint neten minek venném meg?(bár az tény hogy én nem mondom az eladó arcába, hogy bocs de elmehetsz a francba a boltoddal együtt, mert inkább megrendelem netről, azért ilyen bunkó nem vagyok)
De omndjuk amikor a Sennheiser HD485-ömet vettem, akkor is ez volt és átmentem MM-ba megnézni élőben meg hasonlók és mivel pont annyiba került a MM-ban a fejhallgató, mint amennyiért netről postaköltséggel együtt meg tudtam volna rendelni, ezért ott helyben meg is vettem.

(#80) Rebirth


Rebirth
tag

MM: egyszerű HDMI-DVI kábelt kerestem a tv-hez, kérdeztem az eladót, hogy hol találom... felderült az arca, hogy szükség van a szakértelmére, és rögtön mondta szép angolosan, kioktató stílusban, hogy écsdíemáj-dívíáj kábel az és hogy itt, meg itt van és 15k az ára. Mondtam neki, hogy köszi, mostmár nem kell és szépen kiballagtam, majd vettem 3k-ért a Siniben...

Miért gondolják, hogy a vevőt jó móka lekezelően kioktatni?

„A mindennapi élet tudata az Út.''

(#81) sztyui2 válasza Rebirth (#80) üzenetére


sztyui2
őstag

écsdíemáj-dívíáj... :)) :DD Tényleg szoktak ilyet :DDD
Szép angolosan, akkor úgy tűnik mintha értenél hozzá. Na mennyél ki fiam és adj el néhány HDMI, akarom mondani écsdíemáj kábelt :DDD

(#82) Cifu válasza Racecam (#46) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amíg nem a Samsung fizet meg érte, nem hiszem, hogy komoly vád érhet minket elfogultság miatt. ^^

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#83) Cifu válasza bambano (#67) üzenetére


Cifu
nagyúr

Elnézést, de megkérdezhetem milyen plusz A/D-D/A konverzió lesz akkor, ha a TV-men bekapcsolom a 100Hz-et a menüben? Én eddig azt hittem, hogy a 100Hz esetén interpolálás elvén plusz képkockákat illeszt a képfolyamatba a TV, de mindezt digitális úton. Lehet, hogy ebben tévedek, és akkor legalább tanultam megint valami újat. :)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#84) Cifu válasza Gaga_30 (#78) üzenetére


Cifu
nagyúr

Bocsánat, de a tisztánlátás kedvéért mi vásárlási szándékkal voltunk ott. A JVC-s promoter közben lépése pillanatában azon ingadozott jóbarátom, hogy a Samsung LE-37R82-est vagy az LG 42LC51-est vegye-e meg.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#85) shtml válasza sztyui2 (#81) üzenetére


shtml
őstag

A PC-t ugyan miért nem píszí-nek, az USB-t pedig júeszbí-nek mondják? Én is jót szoktam mulatni az ilyen tudálékos fazonokon.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#86) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Ez a Hz-s dolog jó :)

Egyszer az ismerősöm tért be sima CRT tévét venni egy boltba, és mikor megkérdezte, hogy hány Hz-s a tévé, az ipse hátrahajolt, és a matricáról leolvasta hogy 220V 50Hz majd közölte hogy ez 50Hz-es.
:DDD

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#87) ttower válasza shtml (#85) üzenetére


ttower
aktív tag

ha már a kiejtésnél tartunk ;]

[ Szerkesztve ]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#88) Gaga_30 válasza Cifu (#84) üzenetére


Gaga_30
tag

Értem a szitut. Ezzel semmi gond. Csak te a JVC egyik nem tul korrekt promóterével beszéltél, nem egy MM-es dolgozóval. Egyébként hasonló szitu nálunk is volt, csak ott Samsung-os és Sony-s promóterekkel volt gond.... repült is mindkettő rövid úton.

Üdv:

Gaga

(#89) Cifu válasza Gaga_30 (#88) üzenetére


Cifu
nagyúr

A probléma csak annyi, hogy két MM-es alkalmazotthoz léptem oda, akik éppen egy Tv-t állítottak be, tőlük kértem segítséget, erre megjelent a JVC-s illető, itt most el lehetne mélázni azon, hogy milyen megállapodással dolgozhat ott a JVC alkalmazottja. Az én meglátásom az, hogy a Budaörsi MM felelőssége, hogy megengedi azt, hogy egy ilyen ámokfutó ott dolgozzon.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#90) Solten válasza Gaga_30 (#78) üzenetére


Solten
addikt

Ott vettem a Sennheiserem elég jó áron. Úgyhogy tényleg sok "jóárú" cucc is van.

Saor Alba

(#91) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Én az Euronicsban vettem a Samsung LE32R84B-met, ott egy nagyon rendes eladóval találkoztam. Mondtam, hogy ennyi lenne a keret, mit tudna ajánlani. Felsorolta a lehetőségeket, megmutatta, türelmes volt, válaszolt a kérdéseimre, még egy xbox360-ast is hozott, hogy megmutassa, milyen a plazmán a kép.

Én azért szeretek felkészülni előre a témából, ha vásárolni megyek, hogy az eladók nehogy megszivassanak. Szomorú dolog, hogy erre van szükség, de kevés a valódi hozzáértő és azok általában nem az MM-ben és társaiban dolgoznak. De legalább próbálnának meg utánanézni a dolgoknak.

(#92) bambano válasza shtml (#73) üzenetére


bambano
titán

Mindig egyeztettem telefonon, hogy van-e raktáron fotómasina, mindig lefoglaltam, bementem, addigra elfogyott, eltűnt, soha nem is volt. Azért próbálkoztam, mert akkoriban nem volt máshol ilyen gép, később az Alagút vége mellett találtam másik boltot, végül ott vettem meg.

Azóta nálam a pocsék kereskedés mintapéldája az e-digital.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#93) bambano válasza Cifu (#83) üzenetére


bambano
titán

Az analóg 50/25Hz-es tv-kben bejön a videojel, pár analóg erősítővel meg analóg szorzóval szöszmötölnek rajta kicsit és rögtön megy az elektronágyúra. A 100Hz-es tv-kben (mivel attól 100Hz-es, hogy minden képkockát kétszer rak ki), bedigitalizálják ram-ba az egész képet (hopp, egy a/d konverzió, limitálással és kvantálási hibákkal), bekerül ramba, majd onnan adott idő alatt kétszer kikerül a d/a konverterre (hopp, egy fourier sorfejtéssel megtekinthető minőség romlás), onnan meg az elektronágyúkra.

Ami marad a képből, az egy nézhetetlen trutymó. Ismétlem magam, elsősorban a kommerszebb kategóriáról beszélek.

Szerintem a 100Hz-es tv nem interpolál, dupláz, de ezügyben hajlandó vagyok vitázni vagy tanulni. Mindenesetre te is azt írod, hogy digitális úton teszi, tehát az analóg 50Hz-es tv 0 digitalizálásához képest lenni kell egy a/d meg egy d/a konverziónak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#94) bambano válasza Gaga_30 (#88) üzenetére


bambano
titán

Lehet, hogy van némi inkorrektség leköpködni az MM-et egy JVC-s promóter miatt, másfelől tekintve a dolgot, az MM áruház területe magánterület, oda jvc-s vagy bármilyen promóter csak a tulajdonos tudtával kerülhet be. Tehát valahol mégiscsak az mm vállal felelősséget a területére beengedett emberekért.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#95) spammer


spammer
veterán

Jó téma. A MM drága sokszor, de ahogy írták, oda bemész, nyugodtan körülnézel, megfogdosol mindent ami érdekel. Hangsúlyozom a "nyugodtan" szót.

Ugyanis én rettentően tudom utálni a Euronics, Elektropont pióca eladóit, még be sem teszem a lábam az üzletbe, már kifele figyelnek, hogy amit beérek, rám tapadhassanak. Ha bemegyek, jön a "Segíthetek?" duma, mire megköszönöm és mondom, hogy csak körül szeretnék nézni. De 1 lépést sem tudok tenni, mert a seggemben lóg, minden lépésemet követi és folyamatosan nyomja a rizsát, hogy ez ilyen jó, meg ilyen áron elvihető, meg mikor lenne aktuális a vásárlás, holott világosan megmondtam neki, hogy nem kell segíteni, köszi, csak körlük szeretnék nézni. De nem, csak jön, jön és magyaráz. Én ezt rettentően tudom utálni. Ha szeretnék segítséget kérni, akkor odamegyek az eladóhoz és megkérem/kérdezem. De NE jöjjön és figyelje minden mozdulatom.

Azóta a már említett üzletekbe be sem teszem a lábam, még ha drágább is, megveszem inkább a MM-ban vagy EW-ben, mert ott általában nem baszogatják az embert, hagyják, hogy nyugodtan körülnézzen. (JVC promós állatfajtákat most ne számítsuk ide). Vagy ami még jobb, kényelmesebb, megrendelem netről. Remélem a tapadós, zaklatós eladók magukra ismernek ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#96) Cifu válasza bambano (#93) üzenetére


Cifu
nagyúr

Na kb. így néz ki egy értelmes szakmai vita. :C

Előre bocsátom, hogy az alant olvashatóak a saját kis kutatásaim, tapasztalataim alapján vannak megfogalmazva, nem kőbe vésett dolgok, ha hülyeséget írok le, nyugodtan ki lehet javítani. ^^

A 100Hz esetén nem csak képkocka duplázás történik LCD TV-k esetén, hiszen a duplázásnak nincs értelme, az LCD technológia esetén a pixelek állapota csak akkor változik, ha az adott pixel színe, fényereje változik. Ha ezek egyike sem áll fent, akkor "nyugalmi" állapotban marad, nem csinál semmit. Ergo semmi különbsége nem lesz annak, ha egy 50Hz-es képből 100Hz-est csinálunk, a képduplázás csak annyit jelentene, hogy minden második képnél az elektronika realizálná, hogy semmit sem kell csinálnia. :)

A 100Hz bekapcsolása esetén a mozgás folyamatosabbá tétele a lényeg (számítógépesül: 30fps vs. 60fps :))), ehhez az interpolálás elvét használják, tehát fogják az X és az X+1 képkockát, majd ezek közé mesterségesen újabb képkockát/képkockákat hoznak létre. A 100Hz-es LCD TV-ken általában megadható, hogy milyen szinten nyúljon bele a két kép közötti különbségekbe, az A656-os Samun pl. 4 állás van, kikapcsolva, alacsony, közepes, magas. Magas értéken néha már láthatóak számomra is azért grafikai anomáliák, ugyan kiszámolja az elektronika, hogy minek kéne lennie a két képkocka közötti állapotban, de túl merészen nyúl bele, és ezért inkább csak szétesik a mozgás tőle (pl. egy pattogó labda mozgása). Hangsúlyozom, hogy ez csak bizonyos esetekben figyelhető meg, de azért van ilyen probléma. Ezért hasznos, hogy ki lehet kapcsolni a 100Hz-et, ha valakit zavarnak ezek a jelenségek.

Bizonyos gyártók a 24p-s (másodpercenként 24 képkockás) videolejátszásnál, nevezetesen Blu-Ray (és anno HD-DVD) filmek eseténél alkalmazzák a képkocka duplázás elvét, nevezetesen például az LG LG6000-es szériájánál (a "Scarlet" TV) látni a 42"-os változattól a 24p lejátszásnál az 5:5 Pulldownt. A 24 képkockás filmeknél a folyamatos lejátszáshoz a képernyőnek 24, vagy 24-el osztható képfrissitési frekivel kell mennie. Az LG például úgy oldja meg, hogy minden páros és páratlan képkockát 5-5 frissítési fázisig jeleníti meg, így valójában 120Hz-en megy (ez van a kávára ragasztott reklámmatricán is). Az olcsóbb LG modellek, az LG3000 és az LG5000 esetén 3:2 pulldownt használnak, vagyis a páratlan képkockákat 60Hz-en 3 fázison keresztül mutatja, majd a páros képkockát két fázison keresztül (tehát a másodpercenkénti 24 képkocka váltogatása 3:2 arányú lesz a 60Hz-es megjelenítésnél, 3x12 (36) + 2x12 (24) = 60). Ennek a megoldásnak az a hibája, hogy az egyik képkocka 2/3-ad idővel többet tölt a képernyőn, mint a másik, így kissé gyors/lassú/gyors érzése van képváltásnál az embernek (már akinek feltűnik, mert sokaknak nem). A Sony W4000-es szériája nem 100/120Hz-es, ott valóban 24Hz-es képfrissitést használnak (24p True Cinema). Annak a technikai hátterét már nem ismerem, hogy miért nem éri meg az LG-nek valós 24Hz-es képfrissitést megoldani a panelnél. :S

Az A/D-D/A átalakítást azért nem értem, mert amennyire én tudom, csak akkor van A/D átalakítás "lapos" TV-k esetén, ha analóg jelet kap a TV, akár TV antennáról, akár kompozit, akár VGA, akár S-Video, akár SCART, akár komponens bementről. HDMI bement esetén alapból digitális jelet kap. A belső elektronika végig digitális jellel dolgozik, és a képernyő kezelése is digitális.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#97) bambano válasza Cifu (#96) üzenetére


bambano
titán

Jelenleg a tv műsorok még analógok. A 100hz-es megoldások nekem crt-n bántják nagyon a szemem, lcd-t nem néztem meg, mert mostanában nem akarok tv-t venni.

A másik bajom, hogy a kisebb felbontások (1024xnemtom) nekem egy sok collos tv-n ronda képet adnak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#98) Cifu válasza bambano (#97) üzenetére


Cifu
nagyúr

37" és 42"-os HD Ready plazmák felbontása 1024x768, 42" feletti plazmák, és az LCD-k esetén képátlótól függetlenül a HD Ready felbontás 1366x768. A FullHD felbontás egységes, 1920x1080 pixel.

Viszont nem a TV felbontása a lényeg (ebből a nézőpontból), hanem az, hogy milyen módon rakják ki rá a képet, és főleg, hogy milyen forrásból. Volt alkalmam sok TV és plazma képét látni, normális, otthoni körülmények között, és azért egy jó jelről bőven szép képe van a TV adásnak is. Itt igazából a digitális szolgáltatás a megoldás, amikor péntek késő este jóbarátom új KDL-40V3000-esét beüzemeltük, volt alkalmam látni ismét milyen eltérések vannak. A digitális UPC szolgáltatás csatornáinak nagy része a felbontást is figyelembe véve pengeéles, pedig csak az egyszerűbb, SCART kimenetes beltérije van. Azért kell a felbontást figyelembe venni, mert ez még mindig 576i PAL szabvány felbontású a TV adás, amiből a TV csinál magának natív felbontást. Persze igazán akkor jön ki a TV nagyobb felbontása, amikor valós (nem felkonvertált) 720p-s vagy 1080p-s forrást adsz neki. Nagyon látványos a részletgazdaság béli különbség.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#99) Kephamos


Kephamos
addikt

Én még azt szeretem a media marktban, hogy mindig úgy néznek az emberre, mint aki lopni ment oda. (Pedig csak GTA IV-ezni ;] )

(#100) Sundesz


Sundesz
őstag

Hát hasonló szerintem mindenkivel történt már, így velem is. Ezért nem is szoktam az eladó véleményét kikérni, jó előre elolvasok ezer cikket a kiszemelt termékről és a boltban csak annyit mondok, ezt kérem. Onnantól mondhatnak akármit.

Hörcsög Powa'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.