Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Cifu válasza szab.tam (#197) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hát káosz, az van ilyen téren.

Dönthetsz úgy, hogy "normális" áron veszel TV-t, és akkor semmi baj a garanciával.
Dönthetsz úgy, hogy alacsonyabb áron jutsz a termékhez, de ez esetben illik körbenézni kinek milyen tapasztalatai vannak a kinézett céggel. Nekem elég sok mindenem van webboltból (erősítő, hangfalak, TV, hangkártya, kábelek), eddig garanciális ügyintézésem nem volt, semmi sem romlott el, semmivel sem volt problémám. Megrendeltem, futár kihozta, én meg örültem. Ennyi. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#202) szab.tam válasza Cifu (#201) üzenetére


szab.tam
nagyúr

Megrendeltem, futár kihozta, én meg örültem. Ennyi.

hú! ez majdnem olyan, mintha a tutti-fruttiból rendel az ember.... :DDD :DD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#203) adalbert1 válasza berek (#200) üzenetére


adalbert1
veterán

Ha pc képet jelenítessz meg, arra kitalálták már a monitort is

Ez igaz is, viszont szerintem jópáran vannak úgy, hogy nappaliban ott a gép és a tv is, meló vagy netezés után meg mennivel jobb egy hd rippet a 42-es tv-n nézni ami össze van kötve a géppel, mint egy 17-24-es monitoron. :U

(#204) szab.tam válasza berek (#200) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Ha pc képet jelenítessz meg, arra kitalálták már a monitort is"

nah! nekem is pont ezt az avétos dumát nyomták a sony boltban, amikor rákérdeztem a tv-ik natív megjelenítésére az első fullhd-sok kiadása után....
szerintem ma már a natív 1:1 pixelmegjelenítés már standard kéne hogy legyen, és nemcsak d-sub-on, hanem hdmi-n is.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#205) Cifu válasza berek (#200) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azt észre fogod venni, ha nekem felment a pumpám. :D

Ellenben az első itteni hsz.-edben nem sok értelem volt, jobbára csak mocskolódás. Most már lassan haladunk az értelmesebb véleménynyilványítás felé. Talán még értelmes kommunikációba fogunk kiffuladni? :)

Vettem egy JVC HD-56 zr7 tv-t, mely nem lcd, hanem lcos, természetesen veri kontrasztban, fényerőben az LCD-ket, mert TV-t nézve az lcd-k egytől egyig még szarok.

Engem a háttérprojekciós TV-k a kissé mosott képe (van akinek ez jön be) és a lámpák árai / pótlása miatt nem szimpatikusak (mondjuk nekem Sony-kkal voltak tapasztalataim, JVC modellekkel nem). Mindenestre talán nem véletlen, hogy a háttérprojekciós TV-k szépen lassan kihalnak, a JVC-n kívűl hirtelen nem is tudom, ki foglalkozik vele komolyabban. Azt tudom, hogy a Sony tavaly bejelentette, hogy kivonul ebből a szegmensből, és az LCD-k kontcentrál.

...miért van az, hogy a vásárolt paneleken mégi s jobb képet tud megjeleníteni, mint az, akitől vásárolta?

Melyik modellről is van szó, és melyik modellhez képest?
Nekem főleg a belépő szintű modellekről van első kézből tapasztalatom. A80-ast láttam R80-as Samu, LC51-es LG és 3312-es Philips mellett. Nekem nem tünt jobbnak a képminősége...

Miért nem kell nekik 10000000000000000:1-hez kontrasztarányt hazudniuk?

Ez egy jó kérdés, nekem főleg a plazmaTV-knél ütik meg a szemem a félmillió és milliós értékek. Egyértelműen hazugságok. De ez valóban csak marketing.

Mi a dinamikus kontraszt mértékegysége?

Gyártótól eltérő, ezért nem is kell komolyan venni ezeket az értékeket. A natív kontraszt már más kérdés...

Mivel mérhető....stb.stb.stb....ezek azok az apró dolgok, amiknél a samut és a lg-t nem helyezzük "komoly" kategóriába.

Értem, de ezzel az erővel az összes gyártót oda helyezted, mert a JVC is használja a dinamikus kontraszt értéket, a Sharp, a Toshiba és a többi. Akkor e szerint nincs "komoly" LCD TV gyártó? :)

Egyébként square pixeles tv-k képesek monitorként a pc-k képeit megjeleníteni normálisan
A piacon a legtöbb tv nem ilyen és ezek is csak a méretben nagyon-nagyok.
olvass utána külföldi oldalakon is!

Megtettem, de nem egyenlő oldalú négyszögeket képviselő kijelzőt én még csak plazmát láttam (1024x768-as felbontás 16:9-es képaránnyal). Az LCD TV-k paneljeiben a pixelek egyenlő oldalú négyszögek.

A jvc alap tv-je ( ismerősömnek is az van, de neki a 90es) nagyon jól működik dvi/hdmi csatin keresztül, de ez is csak TV!

No, ez már hasznos info, igen, az A90-essel az LCD TV topicban is sikeresen kötötte össze a számítógépet vallas kollega, de csak 1280x720-as felbontást tudott kicsikarni belőle, a natív 1360x768-at nem. :(

Ha pc képet jelenítessz meg, arra kitalálták már a monitort is

Akad nekem is, egy Belinea 20"-os itt a TV mellett, azon megy a kis gép. ^^
De nagy, például 40"-os méretben normális monitort nem kapsz. Amennyire tudom egyedül a Samsung gyárt LCD paneles, HDTV felbontású (1366x768 ill. 1920x1080) monitorokat, itt megtekinthetőek például. Viszont az áruk nem versenyképes a TV-kkel. Amikor az első LCD TV-met nézegettem, először HD Ready felbontásban gondolkodtam 32"-os méretben. A 32"-os Syncmaster 320 másfélszer annyiba került, mint az R71-es Samu LCD TV. Mindkettő 1366x768-as felbontással bír. Mindkettő tökéletesen használható monitornak. Melyiket éri megvenni?

Márpedig a nagyobb jobb, tartja a mondás... És tény, hogy teljesen más élmény 40"-os TV-n játszani, mint egy hasonló árú, de csak 26" vagy 30"-os monitoron...

És akkor a filmnézésről nem is szóltam, ugyebár szépen terjed a számítógépes videólejátszás, nézd meg a HTPC topicok méretét. ;)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#206) Cifu válasza szab.tam (#202) üzenetére


Cifu
nagyúr

Olyasmi. Az adott cuccokat ismerősöknél hallottam / láttam, tehát tudtam mit rendelek, és így volt kényelmes, a fenének sincs kedve autóval rohangálni, pakolgatni... :DD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#207) eGo008 válasza szab.tam (#192) üzenetére


eGo008
csendes tag

Én nem érzem furának. A komolyabb internetes cégek magas kedvezménnyel vásárolnak, ami bizony néhány termék beszárának százalékos ármérséklésénél együtt jár a termékhez a gyártó által adott, bizonyos kedvezmények elvesztéséhez.

Az viszont tényleg érdekes, hogy a natív felbontást HDMI-n keresztül csak kis számú gyártó tartja fontosnak.

(#208) berek válasza szab.tam (#204) üzenetére


berek
csendes tag

Bocsánat, teljesen igazad van, számomra a pc , az betűk, levelek írása, táblázatok, stb.
Ezért mondják az eladók, hogy nem erre való.

Letöltött filmek nézésére ez is teljesen ok, de képzeld el, sokkal több reklamáció lenne a szétmosódott számok és elkúródott szemek miatt.
Én konkrétan zeneprogramokkal is fogl., oda próbáltam egy 26"os lcd-t tv-t, de annyira megfájdult tőle a szemem és fejem, hogy nem vettem meg....kivárok egy ilyen square pixeleset.

(#209) Cifu válasza berek (#208) üzenetére


Cifu
nagyúr

Miért lennének "szétmosódott számok", meg "elkúródott szemek"? Ugyan olyan, mint egy LCD monitor képe... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#210) berek válasza Cifu (#205) üzenetére


berek
csendes tag

Értem, de ezzel az erővel az összes gyártót oda helyezted, mert a JVC is használja a dinamikus kontraszt értéket, a Sharp, a Toshiba és a többi. Akkor e szerint nincs "komoly" LCD TV gyártó?

Nézdd meg lécci mióta használja....

Végülis, ha sosem egyeznek véleményeink, az tök egészséges, hisz mások vagyunk, más közegből , más célokkal, stb.

Azzal nem értek eggyet viszont és szerintem nem típusfüggő, hanem egyfajta Magyar szokás, hogy topicot nyitunk más Magyar emberek lehúzására, rontva ezzel az adott cég, az adott eladó, vagy promóter lehetőségeit, esélyeit, hírét.
Ő nem nyit egy ellen topicot, hogy Te milyen viselkedést bizonyítottál felé....erről senki sem beszél?!

Egyoldalúan elég nehéz véleményt formálni, ezért írtam azt a toll a kezedben "sajtó" dolgot.
Igen, lehet, hogy közönséges voltam picit, mert annyira tudunk ítélni, annyira jók vagyunk mindenben, de nem vesszük észre, hogy előítéleteinkkel felőrőljük az emberi kapcsolatokat és mint a játékokban, a jóbarátból ellenség lesz!

Ne feledd, az az ember segíteni szeretett volna....aztán lett belőle ami lett.
Ebből a topicból is inkább szakmai ki-mit tud rovat lett....

Örültem.

(#211) szab.tam válasza berek (#210) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hidd el, bárki, aki vett lcd tv-t monitornak, dícséri. nézd meg a ph-n az lcd tv topicot. persze nem azokról beszélek, akik megveszik a tv-t, nem műkszik pc-n, és utána kezdenek el kérdezősködni, és anyázni....
az elmosódott betűk pedig a nem natív, (1:1-es), megjelenítésnél vannak csak.
pl egy 1366x768-as tv-re ráküldenek pc-ről egy 1024x768-as jelet, (mert csak azt fogadja a tv - rossz típúsválasztás ugye), persze, hogy elmosódik.
és egyáltalán nem fárasztó. 26" 1360x768 vagy 37" 1920x1080 kb 1 m-ről kényelmes, és tűéles. szerintem még nem próbáltad, azért van ez a véleményed.

én is tévedtem már úgy topic-ba, hogy mindenki ellentmondott. nem az a megoldás, mint a klasszikus pl-ban, hogy "ez a sok őrült az autópályán, aki mind szembe jön..."

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#212) sss


sss
senior tag

Olyat olvastam valahol (mondjuk nem tv-ről hanem tft monitorokról), hogy ki van rakva egymás mellé halom monitor amik analóg elosztóról kapják a jelet. Viszont van olyan monitor is ami viszont szándékosan dvi-re van kötve, így jóval szebbnek tűnik a képe a többi monitorhoz képest, És ezért a gyártó gondolom némi pénzt is juttat mm-nek...

(#213) bambano válasza berek (#200) üzenetére


bambano
titán

A szektás mivolt az sértegetés. Ahhoz képest, hogy frissen regisztráltál. Ilyet azok szoktak csinálni, akik nem akarják a jól bejáratott nickjüket elhasználni flamelésre. Elég rossz szokás szerintem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#214) szab.tam válasza bambano (#213) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:D

képzeld, kivillanna az ip-je, mint nyeles fésű a farzsebből....
(nem magyarázom meg, aki érti, az érti....)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#215) simonzé


simonzé
addikt

Csak egy villámkérdés egy laikustól: A JVC gyárt LCD paneleket? Mintha hallottam volna hogy vásárolják őket...

Az ilyen eladónak MEGA k******nnyát!

Közben kicsit továbbolvastam: jól emlékeztem, vásárlók. Aha. Szóval a profizmus újabb jele azz eladótól.

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#216) v.tom válasza Diocles (#126) üzenetére


v.tom
őstag

Az agp 8x lefelé kompatibilis tudtommal, akár a 2x-el is.

(#217) Cifu


Cifu
nagyúr

berek:

Nézdd meg lécci mióta használja....

A Sharp-al együtt kb. másfél-két éve. A Sharp is először csak a natív értékeket adta meg, majd az XL1 szériától kezdve már a dinamikust is.

De nézhetjük a natív értéket is, tőlem. A JVC jelenlegi csúcsmodellje az S90-es, abból a 40"-os modell natív kontrasztja 1500:1 (forrás), a Sony tavalyi KDL-40W3000-ese, ami nem is a csúcs modell (az az X3000/X3500) natív kontrasztja 1800:1. A Sharp tavalyi csúcsmodelljének, az XL2E-nek 42" felett 2000:1 volt natív kontrasztja, azzal vezette a mezőnyt 2007-ben (itt egy link, csak amitt a google kidobott).

A Samu A656-osé amennyire én tudom 3000:1, ahogy a Sony W4000-esé is, de ezekhez megfelelő (gyártói) linkem most nincs.

Azzal nem értek eggyet viszont és szerintem nem típusfüggő, hanem egyfajta Magyar szokás, hogy topicot nyitunk más Magyar emberek lehúzására, rontva ezzel az adott cég, az adott eladó, vagy promóter lehetőségeit, esélyeit, hírét.

Először is a blogolás, a blogokban való tapasztalatok kifejtése nem magyar szokás, akad bőven, ha az ember nézeget ilyen külföldi oldakat.
Másfelől a tapasztalatomat osztottam meg. Ez történt. Az adott promoter "lehetőségeit, esélyét és hírét" nem tudom mennyiben öregbíti az, hogy hülyeségeket mondott nekünk (nekem akkor is az volt a kedvencem, amikor azt magyarázta lelkesen, hogy ők kipróbálták majdnem minden TV-n a laptopot, de 1024x768 fölé az istennek sem mentek sehogy ^^). A márka esetében ismét csak arra tudok utalni, hogy ő képviselte a márkát, én nem a márkát minősítettem. Pont.

Ő nem nyit egy ellen topicot, hogy Te milyen viselkedést bizonyítottál felé....erről senki sem beszél?!

Ezt beszéld meg vele. Az internet szabad, leírthatja a véleményét. ^^

Bár nem tudom, az én viselkedésemmel mi lehet a probléma. Én vásárlóként voltam ott, pontosabban a jóbarátomnak akartunk TV-t venni. Én javasoltam az MM-et. Én egy bizonyos dologban kértem segítséget az MM munkatársaitól, amire előkerült a promoter, és a fent leírtak történtek. Valóban hibás lennék, mert nem úgy kezdtem, hogy bocs, de menj inkább a fenébe, ha nem értesz hozzá?

Ne feledd, az az ember segíteni szeretett volna....aztán lett belőle ami lett.

Pardon. Promoter. Nem segíteni, hanem rábeszélni akart a saját portékájára, elég akkurátusan. Az én szememben ez azért nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#218) Terminator_


Terminator_
tag

elfáradtam mire elolvastam...:D

Azzal tökéletesen egyetértek hogy az eladó nem volt szimpatikus,de mivel Ő a JVC-t képviselte teljesen egyértelmű hogy azt fogja favorizálni.Ilyen hosszú mondókát végigolvasni a tanulság miatt.Na mindegy,jó kis stori csak vontatott.Üdv

[ Szerkesztve ]

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#219) Kinder


Kinder
senior tag

MM? :)

Nem szorosan kapcsolódik, de én is vigyorogtam már erősen.
Külső winchester keretet szerettem volna venni, de már késő este csak az MM volt nyitva, mint "számtekbolt", ahil is egy hasonló kvalitású és felkészültségű eladó egyszercsak közölte velem, hogy ezek csak notebookhoz jók, asztali számítógéphez nem. :)
Szomorúan megköszöntem, és bánatosan otthagytam a(z amúgy is drága ) terméket az eladójával(?!) együtt. :DDD

(#220) Den


Den
veterán

konklúzió: két dudás nem fér meg egy csárdában

www.simson4t.hu

(#221) Den válasza oceanearth (#152) üzenetére


Den
veterán

hú ez nagy igazság, szívemből szóltál

www.simson4t.hu

(#222) tothl


tothl
addikt

Sziasztok !

Tanulsagos a blog, gondoltam hozzaszolok, mert erdekel a tema, es en is tervezek a kozeljovoben egy LCD-t vetelezni es megmondom oszinten annyi ujdonsag van, hogy en sem mindennel vagyok kepben.
Az biztos, hogy a digitalis bemenetekkel oda kell figyelni a mindenfele DRM szabvany miatt, nehogy inkompatibilitasi problema lepjen fel.

No, par dolog, amikrol az iment olvastam itt.

OLED : Volt szerencsem latni iden a Cebiten egyet, gyonyoru kepet ad, egy JO LCD mellett volt kiallitva a Samu standjan, es mit mondjak, eleg meggyozo. Varni nem erdemes ra, komoly gondok vannak a nagy meretben valo gyartasaval, es kozben jonnek uj technologiak is, nem tudni meg melyik lesz a nyero. Ami most van es jo es olcso, az az LCD, szerintem. :)

LCD 100 Hz : Ha jol okosodtam, ez nem arrol szol, hogy gyors LCD, az LCD sebesseget amugyis novelik, ahogy tudjak, hanem a jelfeldolgozassal trukkoznek, miszerint pl. kevesbe latszik az LCD kesese, ha tobb mozgasfazis van megjelenitve. En olyasminek kepzelem mint amit a Philips csinalt a digital natural motionnal. Remelem legalabbis, hogy olyan es nem olyan mint a JVC 100Hz-s crt jelfeldolgozasa... :)

kockazas, 50hz crt de franko, lcd sux, 100hz crt sux : Azert azt meg kell latni, hogy elsosorban az olcso modellek kockaznak, recesitenek TV uzemmodban. Ez azert van, mert az analog interlace jelet at kell alakitani progresszivbe, amit csak kis csuszatasokkal lehet megoldani, sokat lehet sporolni az olcsobb megoldasokkal, viszont rettenetesen latszik, ha valami nem franko. Az olcso modelleknel nem eleg, hogy a mozgas nem jo, szerintem sokszor meg a felbontas es a szinmelyseg sem stimmel, annyira gagyi olcso elektronikat raknak bele. A szinmelyseg egesz biztos, hogy a legtobb olcso modellnel nem jo, nincs meg a true color... :)

Eladok : En sem szeretem oket, hiaba szivelyes, en szeretek magam elbogaraszni, utalom mikor odasundorognek, raadasul tuti, hogy nem ismeri komolyabban a portekat. Azt meg hogy szines meg milyen csatlakozok vannak rajta, en is latom... :)
Valakinek ettol fuggetlenul szuksege van az elado segitsegere es ha nem menne oda, az lenne a baj, szoval...

No elsore igy ennyi..
Levi

(#223) shtml válasza Terminator_ (#218) üzenetére


shtml
őstag

e mivel Ő a JVC-t képviselte teljesen egyértelmű hogy azt fogja favorizálni.

Számodra és sok ember számára egyértelmű. Józsi bácsinak valószínűleg nem lesz az.

A másik dolog, hogy a reklámetika tiltja a konkurens termékek pocskondiázását, ezért is tilos pl. az összehasonlító reklám. A félrevezető reklámot pedig a GVH büntetéssel is szankcionálhatja.

Nem tudom, vajon a promoter tevékenysége jogilag reklámnak tekinthető-e, tehát vonatkozik-e rá a reklámetika, de a konkurens cégek termékeinek lepocskondiázása egész biztosan hitelrontás, ami ellen az érintett cégek akár jogilag is felléphetnének.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#224) szab.tam


szab.tam
nagyúr

azért ez az egész történet felvet egy új helyzetet:
1. semki sem lehet biztonságban, a főnökök, megbízók is olvashatják a blogokat... és ez jó!
2. de a súlyosabb. Cifunak hiszek, nem őrá vonatkozik. de, ha valaki sértődésből, elferdítve ír egy kritikát, és véletlenül egy illetékes olvassa, és kérdés nélkül kirúgja az esetleg még csak 2 hete dolgozót úgy, hogy még lehet, hogy neki volt igaza. mert hitelesnek tartja a beszámolót. és a delikvens még meg sem tudja védeni magát....
azért ez kemény.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#225) shtml válasza szab.tam (#224) üzenetére


shtml
őstag

Egy értelmes illetékes ilyenkor próbavásárlást szervez meg, így kiderítheti, mennyire megalapozott a neten közzétett kritika. Na megs zerintem még személyesen tett panasz esetén is meg kell kérdezni a másik felet (jelen esetben a promotert, eladót stb.).

Más kérdés, mennyire értelmes a főnök egy adott boltban.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#226) adalbert1 válasza shtml (#225) üzenetére


adalbert1
veterán

Így jobban belegondolva a legtöbb helyen ez nem túlzottan érdekelné a főnökséget amíg fogynak a tv-k, gondolom nekik teljesen mindegy hogy az x darab eladott tv hogy oszlik meg a márkák között...
Úgy viszont már érdekesebb hogy ha kezdenek elmaradni az eladások egyes alkalmazottak miatt...

(#227) shtml válasza adalbert1 (#226) üzenetére


shtml
őstag

Ez már az üzlet megítélését, hírnevét, a róla kialakult képet határozza meg, éppen úgy, ahogy az eladók tájékozottsága, segítőkészsége alapján is megítélünk egy-egy üzletet.

Ezt nyilván az üzletek vezetői is tudják, mégis van, ahol törődnek ezzel és van, ahol sz@rnak rá.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#228) adalbert1 válasza shtml (#227) üzenetére


adalbert1
veterán

A MM szintű nagyárúházaknál az a baj, hogy semmit nem számít a megítélés. Legalábbis itt a topicban is nagyon sokan szidták őket, mégis van egy igen nagy fix vásárló bázisuk.

(#229) Cifu válasza adalbert1 (#228) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én sem ok nélkül osztottam meg a fenti tapasztalatomat. A jóbarátom kérdezte, hogy hova menjünk. Én mondtam az MM-et, a már lent is megfogalmazott dolgok miatt (raktárkészlet, azonnal elvihetőség). Tisztában vagyok vele, hogy drágább így vásárolni, de végül is rendes magyar gari van rá, és az adott szituációban ez tűnt jobb megoldásnak. Az más kérdés, hogy a történtek miatt inkább vásárlás nélkül távoztunk.

A tanulság számomra az, hogy legközelebb én is másként szervezem meg a dolgot. Először is nem hagyom, hogy valaki hirtelen felindulásból egyből vásárolni akarjon. ^^

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#230) szab.tam


szab.tam
nagyúr

egy más apró szösszenet:
karácsony előtt, tesco, bejárat után, másodlagos kihelyezés, nevenincs, (asszem technika?) 32"-os lcd 130k-ért. megáll 2 eccerű ember: hé' komám! ezd lesd! és még "hádé rééédi" is"
a vevők tájékozottságort illetőleg kb. ilyenek. a promóterek pedig ehhez igazodnak. és nagy bajban vannak, amikor találkoznak egy hardvebuzi mifélénkkel...

másik:
kb jó éve, (2?), amikor bejöttek a samsuk fehér modelljei. mammut, saturn. család egyszerre több, (asszem 4db: nappali, háló, gyerek, konyha), tv-t vesz, aránylag világos samsung képviselő tanácsokat osztogat. de amikor asszonyka kiakad, hogy valamelyik tv kávája hogy fog menni a gyerekbútorhoz? jó az esztétika is fontos, de ott, abban a helyzetben valami irdatlan baromság volt, hosszú lenne kifejtenem.

tehát: hádé rééédi, kávaszín fontos, de az emberek jó részének fingja sincs az egészről, csak nézik a hdd-ről futó hd demót, hallgatják az észt a promóterektől, és vásárolnak 60 hónapos hitelre.

ez ma mo. 90%-a. ez van....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#231) szab.tam válasza Cifu (#229) üzenetére


szab.tam
nagyúr

igen, de neki kell kiválasztania, mert különb, ha nem tetszik neki, csak téged fog okolni. én is bajban vagyok, mert bátyám akar egy új gépet. mindig lehordom, hgoy pc építés után kér tanácsot. most előre megtette, de olyat gépet akar összerakni, annyiból, és olyan beszerzésből, ami nem megy.... tanácsolni sem könnyű.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#232) Cifu válasza szab.tam (#231) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezzel kapcsolatban az LCD topicban vágták a fejemhez azt, hogy miért riogatom az embereket a panel lottóval (tömören: a Samsung azonos típusjelzésű készülékekbe eltérő paneleket szerel, ez más gyártóknál is előfordul, de a Samu esetében a matricán szereplő adatokból ezt ki lehet következtetni, tehát rajta lehet fogni). Az esetemben mikor először olvastam erről az AVForums.com-on, egymás mellé összehoztuk két ismerős LE-32R71-es Samuját (az R70-es széria 2006-os modell), az egyik AUO, a másik CMO paneles volt, és bizony egymás mellett elég látványos volt a különbség. Tény, hogy ha valaki megveszi a TV-t, utána otthon már csak azt látja, ami az orra előtt van, és nem fog tudatosulni benne a panel lottó dolog. Az én véleményem viszont az volt, hogy ha már létezik egy ilyen információ, azt illik megosztani, és aki vásárláson töri a fejét, az majd eldönti, hogy ez befolyásolja-e, vagy sem a vásárlásnál.

Azóta is fel-, felmerül, hogy milyen paneles Samu TV-t fogott ki valaki, és hogy mik a tapasztalatai. Szó mi szó, azért drasztikus dolgokról most már nem hallani külföldön sem a témában, állítólag a R80-as és az új Axxx szériás modelleknél már nem igazán vehető észre egymás mellett sem a panelek közötti különbség. De attól még a panel lottó létezik, és egy kissé etikátlan dolognak tartom.

Hozzá kell tenni, legalább ennyire fontos dolog a belső revizió a TV-k esetén, ott is vannak drasztikus különbségek, és általában max. csak a TV-n lévő matricából, illetve a szervíz menüben érhető tetten melyik revizióval is van dolguk.

Ezek azok a dolgok, amiket úgy általában egy átlagos vásárló nem tud, és nem is igazán izgatja magát rajta... :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#233) szab.tam válasza Cifu (#232) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hát, igen. :K

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#234) canniball válasza sgery (#161) üzenetére


canniball
nagyúr

"Minden 2x annyi mint máshol..."
Ne túlozzunk! Nekem pl. egy akció keretében sikerült náluk féláron megvenni a hangfalszettemet. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#235) szab.tam


szab.tam
nagyúr

azért hihetetlen, hogy az emberben annyira kialakult egy bizalmatlanság, hogy muszály néha trükközni.
3 éve vettem egy 32"-os (jó 30-nak is...), grundig crt tv-t. mammut, saturn. a kiállított darabnak volt valami hibája. féltem, hogy a másnapi kiszállításnál nehogy azt a darabot adják oda. hazamentem egy alkoholos filccért, visszamentem, sutyiban odalopóztam a tv-hez és ráhajolva egy eldugott helyen mgjelöltem.
másnap, amikor kihozták, a szállítókkal kivetettem a dobozból, és gyorsan meglestem az oldalát. ők nem értették, mit keresek, de nem volt ott a jelem. az már összeesküvés elmélet lenne, hogy lemosták....
de a képe nem volt rossz. (nem annyira.) - az egyik zoomfunkciónál függőleges sávokban elhajlik a kép. a kiállított darabnál ez nagyon látszott. az enyémen kevésbé. valószínű ez valami típushiba, de érdekes, hogy db-onként másmennyire jön elő. :F

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#236) stvnppp


stvnppp
senior tag

Hát nekem az egész témával kapcsolatban az a véleményem, h mielőtt vmit vásárolsz, körül kell nézni rendesen (főleg ha az árcímke ilyen magasba rúg :DDD ). Sztem alap, h ilyenkor szétnézek interneten, fórumokon, bemegyek minden 'hozzáértő' boltba, a lényeg, h tájékozódjak a témában, halljak több véleményt, azokat összehasonlítsam, h a tényleges vásárlásnál ne vágjanak át... Még jobb hogyha egy hozzáértő barátot kérdezek, mert benne megbízhatok, h a tényleges tapasztalatait mondja.

Egy hónapja vettem notebookot, hasonló felkészülés előzte meg, bementem az ElectroWorldbe, megkerestünk egy eladót, kérdezgettük mi?-hogy?, és elég konkrét dolgokat mondott el, amit azelőtt olvastam ezen az oldalon is például. Nem akart elvinni egy márka felé, csak beszélgetés közben derült ki, neki milyen gépe van, és h elégedett is vele. Ez pozitív tapasztalat, de sajnos ritka az ilyen...
Akkor voltunk az mm-ben is, ott nem volt olyan felkészült az eladó... De sztem nem az ilyen "egyszer-kétszer voltam itt-meg-ott" esetekből kell egy boltot minősíteni...

Sajnos ilyen világban élünk, sok eladó már nem segíteni akar a vásárlásnál, hanem csak eladni. Sok szerencse kell ahhoz, h egy olyan kereskedőt találjunk, aki ért is hozzá, nem elfogult egy márkával kapcsolatban...

Mellesleg végül a electronál vettem meg a notebookot, márcsak a hozzáállás miatt is. (jha meg jobb ajánlatuk is volt :) )

(#237) dezz válasza bambano (#168) üzenetére


dezz
nagyúr

Oké, bocs, az első két hsz-edben tényleg ott volt, hogy kommerszebb. (A nekem írt válaszodban nem volt ott, ott eléggé általánosan fogalmaztál.) Az viszont komikus, hogy egy korábbi hsz-ed hangnemét egy későbbi eseménnyel magyarázol -- aztán kezdesz is bele serényen a személyeskedésbe.

"Egyébként nem lett volna baj, minden vita és kritika érdekel, ha az látszik belőle, hogy a vitapartner elolvasta azt, amire reagál. A writeonly fórumozók nem kedvencek.

Huh, ja, ez a #150-es indításából (is) kapásból látszott... Meg ugye a "nem hiszem (hogy tévednék)"...
Első hsz-em feléd: "Dehogy volt igaza! Amit írsz, annak semmi köze az adáshoz.(*)
Másrészt bizonyos mértékig te is tévedsz, mert nagyrészt nem a konverziók miatt szar egyes 100Hz-es CRT tévék képe, hanem interlaced video kezelésének hiányosságai miatt."
Hol is volt itt a "write only mode"?
Erre te bizonygatni kezdted, hogy márpedig a 100 Hz-esek képe szar (ezt már így általánosan) -- mintha én meghazudtoltalak volna ebben, holott csak a fő okot tettem máshová. Ki is akkor itt az igazán write only?

* (Ez a rész nem arra vonatkozott, hogy az adás miatt lett volna szar az a 100 Hz-es, amit láttál, hanem hogy "100 Hz-es adás" nélkül hasznos lehet-e a 100Hz-es tévé.)

(#238) Terminator_ válasza shtml (#223) üzenetére


Terminator_
tag

Számomra azért természetes,mert mindenhol ezt látom,de ha nálatok van egy Józsibácsi aki nem ezt csinálja akkor gratulálok hozzá,másrészt pontosan ezért tesznek ki a cégek embereket hogy a saját terméküket mutogassák és ne a másik gyártóét.Arról hogy ki hogy mit mond és hogy csinálja a cégvezetőknek szerintem tudomása sincs csak a bevétel számít ebben a rossz gazdaságban,semmi más.üdv

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#239) dezz


dezz
nagyúr

Említettétek korábban a dinamikus kontrasztot, hogy az csak marketing, valójában semmi, mérhetetlen, stb. Nos, ez így nem igaz. (Pl. az Eizo is alkalmazza jópár monitorában, pedig ez a cég nem a gagyiról híres.)

Tisztázzuk, mi is az a dinamikus kontraszt! Mint az közismert, az LCD-nek háttérvilágítás kell. Ha nagy fényerőt akarunk, akkor jó erős. Olyannyira, hogy a legjobb panelek sem tudnak sötét szobában is jó feketét, ha maxon megy a háttérvilágítás. Erre a problémára született megoldásként a dinamikus kontraszt-szabályzás. Ennek egyik eleme, hogy sötétebb képeknél visszaveszik a háttérvilágítást, hogy kevesebb szűrődjön át a panelen. Azonban, egyes tévhitekkel ellentétben nem csak ennyiből áll, hanem ezzel párhuzamosan átszámolják a megjelenített képet is, hogy a fényességi szintek közben ne változzanak.

Ebből az is látszik, hogy teljesen normálisan mérhető a dolog, egy full fehér, és egy full fekete képet kell összehasonlítani.

Az már egy másik kérdés, hogy ezt az egészet meg lehet valósítani szarul is és jól is.

[ Szerkesztve ]

(#240) Terminator_ válasza adalbert1 (#226) üzenetére


Terminator_
tag

Ez a véleményem nekem is ha fogy akkor marhára mindegy hogy mitől fogy csak fogyjon.A mai világban szerintem nem a vevőért vannak az eladók hanem a pénzért és a megélhetésért,azért látom így mert olyan helyen dolgozom ahol csak ezt lehet hallani.

Hibás-Lcd-Monitorokat-Tévéket,Mosógépeket valamint Mosogatógépeket veszek! Írj bátran pü-t,vagy hívj +3630-659-98-22 .

(#241) Cifu válasza dezz (#239) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azért ennyire szvsz nem egyszerű a dolog. Például erős tippem van, hogy egyes gyártóknál úgy jönnek ki néha nehezen hihető értékek, hogy a teljesen fekete képnél leveszik a háttérvilágítás mértékét, majd a teljesen fehér képnél meg felveszik maximálisra, vagy valami hasonló végletes módszerrel állapítják meg az eltérést.

Volt alkalmam együtt tesztelni Panasonic FullHD plazmát (42PZ85) és egy Samu LCD-t (40A656). Az egyik 1.000.000:1 dinamikus kontraszttal bírt, a másik 50.000:1 (egyes gyártói oldalakon már 60.000:1) értékkel. Embertelen nagy különbség, ugyebár kerek 20 szoros eltérés. Nem volt alkalmunk műszerrel bemérni, de a fekete terén a plazma egy picivel jobb volt (az LCD a bevilágítás miatt maradt alul, ha 1-esre, 2-esre vettük a fényerőt, akkor viszont ugyanolyan jó volt már, mint a plazmáé, amit szintén levettünk a padlóra), viszont világos képnél az LCD 6-os, 7-es fényerőn (10 a max.) is "túlvilágította" a plazmát, holott azon max.-ra vettünk mindent (az LCD-n 10-es értéket beállítva pedig szó szerint elnyomta a kicsivel feljebb és mögötte lévő plazma képét).

Rendben, elhiszem, hogy a plazma kontrasztja jobb valamivel. De nem 20x jobb azért...

Amit még el tudok hinni, hogy például az F96-os Samusung esetében tényleg tudnak embertelen értéket nyújtani. Ezt ugyebár a HDTVtest.co.uk kimérte. A fekete esetén 0cd/m2 értéket kaptak. A TV képernyője semmi fényt nem bocsátott ki, abszolute. Itt méréssel is írnak erről.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#242) eGo008 válasza Terminator_ (#240) üzenetére


eGo008
csendes tag

Azt gondolom alapvetően az értékesítők azért vannak, hogy segítsék a vásárlókat. Sajnos aki csak a megélhetésért megy el bármilyen szakmába az soha nem fogja jól csinálni, maximum csak ímmel-ámmal, de nem szívvel-lélekkel. Ez utóbbi pedig elengedhetelen, hogy jó szakemberré váljon! Az is lehet, hogy tulzottan idealista vagyok?!
Az említettt cégnél sem hiszem, hogy túlfizenék az értékesítőket.

(#243) shtml válasza Terminator_ (#238) üzenetére


shtml
őstag

de ha nálatok van egy Józsibácsi aki nem ezt csinálja akkor gratulálok hozzá,

Köszönöm szépen a gratulációt és ezennel vissza is küldöm neked sok szeretettel, a személyeskedő hangnemedből pedig kérlek, végy vissza kicsit - de inkább többet.

Józsi bácsik nemcsak itt nálunk vannak a tanyán, kies székesfővárosunkban is élnek olyan emberek, akik nem szakemberei egy adott műszaki eszköznek, jelen esetben az LCD televízióknak.

Egy adott gyártó termékeinek bemutatása pedig nem egyenlő a másik cég termékeinek ócsárolásával. Ha te nem érted ezt a nüansznyi különbséget, úgy az a te bajod.

Bocs, most mennem kell megetetni a disznókat és a tikokat.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#244) pelikan45 válasza Cifu (#241) üzenetére


pelikan45
csendes tag

Kedves igenmuvelt Cifu baratomnak irnam!

Eloszor rmikor olvastam irasod fel sem tunt hogy kirol is beszelsz, csak azert figyeltem fel ra mert nekem egy LT-42A80SU tipusu Jvc keszulekem van es nem akartam elhinni amiket irtal...aztan kesobb dobbentem ra hogy en ezt a bizonyos Jvc-s szakembert akirol te irsz,hat en bizony ismerem. Es nem azert ismerem mert jo baratok lennenk,sot osszesen ketszer talalkoztam vele a budaorsi MM-ben,hanem nekem mind a ket tv-vasarlasakor o segitett!!! Igen megegszer mondom segitett... Egyszeruen fel vagyok haborodva hogy ilyet irjon valaki. Ugy latszik a Samsung es az Lg ceg elerte veljat a rengeteg reklammal. A sok agymosott ember mast se hall es hopp hirtelen maris a vilag legjobb tv-je lett. En 3 Samsung tv-vel jartam meg fel ev alatt aztan jott a harmadik helyezett LG ket honap alatt 2. Hogy melyik modellek? ha jol emlekszem egy R71 es egy R82-es SAMU-mert mar latom annyira odavagy a szarodert hogy mar becezgeted is-aztan jott egy LC41 majd egy LC51-es LG. Mindegyikkel befurodtem es mondanom sem kell ilyen rossz kepminoseget meg eletemben nem lattam es most nem a szokasos lcd-jelensegrol beszelek analog adason. Aztan ez az altalad csak szolariumozott-megjegyzem nem mindenki a szamitogepmonitor elott sutteti magat ha egy kis egeszseges borszinre vagyik-eroszakos promoternek hivott,szerintem egy rendkivul intelligens segitokesz felkeszult szakember aki nem titkolta el hogy o Jvc-promoter,odajott hozzam es azt tette ami a dolga-megjegyzem kivaloan vegezte! Es kepzeld csak eloszor nem is Jvc lcd-t vettem tole mert kozben a Plazmak kepe jobban megtetszett es keszsegesen segitett ha mindenaron plazmat akarok venni akkor az altalad szinten lehuzott Panasonicot vegyek es en azt vettem es most mar masfel eve tokeletesen szolgal es mindenfele jelforrassal hibatlanul mukodik es alom kepminoseggel. Aztan ugy alakult hogy megtehettuk hogy meg egy egy tv-t vegyunk igazabol a fiunknak es a felesegenek,es en ismet felkerestem ezt a rendkivul kedves szakembert de ezuttel a fiam is velem jott aki sokkal felkeszultebb mint en es o lcd-t szeretett volna igy jutottunk hozza a kivalo 42A80-asunkhoz ami most mar egy eve szolgal fiameknal,de mivel egy hazban lakunk igy surun latom es fiamtol is hallom hogy nagyon elegedett vele es kepzeld kivaloan mukodik HDMI-n is a PC-jel meg 1366x768-ban is. Szoval en bizonyara kozel nem vagyok olyan rendkivul muvelt mint te,en csak tapasztalabol tudok beszelni. A Samsungot mar ismerem,az Lg-t is. Az altalad meg igen favorizalt Sony Lcd-t nem ismerem csak annyit tudok hogy az is Samsung-panelt hasznal igy nem is vagyok most mar kivancsi ra. Vegul is az Samsung meg az Lg remekul csinalja mert az a rengeteg reklamba fektetett penz mara megterul,mert minden hulye beveszi...en is bevettem...Csak egy kerdesem lenne meg. Uzletemberkent rengeteget utazom a vilagban. Az hogy lehet hogy a legtobb fejlett civilizalt orszagban foleg Toshiba,Sharp,Jvc,Panasonic,Pioneer es esetleg Philips tv-ket latok es barkit kerdeztem aztmondtak hogy nekik ugyan nem kell Samsung vagy Lg,sot volt aki nem is ismerte ezeket a markakat. De jo is neki.....
A Jvc-s szakembernek meg ezuton is uzenem hogy nagyon koszonom hogy segitett es nagyon elegedett vagyok a tv-vel es maskor is hozza fogok menni ha tv-t akarok venni-nem tudom el fogja e olvasni itt ezt a hozzaszolast,egyaltalan tud e rola hogy ilyen hazugsagokat irnak rola. Neked pedig Kedves Cifu azt tanacsolom hogy neha kihuzhatnad a szamitogeped a konnektorbol es most hogy itt a nyar talan setalhatnal egy jot hatha te is kicsit szolariumozottabb leszel...vannak meg jo dolgok az eletben!
Peldaul egy jo Jvc tv...akar

(#245) shtml válasza pelikan45 (#244) üzenetére


shtml
őstag

Új regisztráció, első hozzászólás.

No comment.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#246) szab.tam válasza shtml (#243) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szerintem Terminator félreértelmezte a "józsi bácsidat".....
ő promóternek gondolta és nem tájékozatlan vevőnekvevőnek..... nah mindegy. a sértődések rendszerint a félreértésekből alakulnak ki.

de ez nem baj! legalább folyik néha egy kis véééér!!!! (vérpisti.....)

és a tojásokat is kapáld ám meg! :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#247) shtml válasza szab.tam (#246) üzenetére


shtml
őstag

és a tojásokat is kapáld ám meg! :DDD

Azokat a zasszony szokta ápolni...:DD

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#248) Peat;) válasza pelikan45 (#244) üzenetére


Peat;)
veterán

Én az írásban kizárólag az ember viselkedésével kapcsolatos kritikát véltem felfedezni. Az írásod pedig nem erről szól, inkább tűnik egy JVC kampánynak a cikket író egyén (jogtalan) folyamatos kritizálásával.
Nem favorizál egyetlen márkát sem az illető. Beleolvasnál az írásaiba akkor látnád, a helyett hogy magadat égeted a valóságnak nem megfelelő írással.

Egyébként legalább nézz utána kinek írsz olyat amit, min. pár száz embernek segített a fórum egy topikjában az lcd tv választásban közvetlenül és ki tudja hány száznak akik az olvasottak alapján döntöttek. Panasz még nem volt, sem a stílusára (ő ingyen csinálja a tájékoztatást a Jvc-ssel ellentétben) sem a felkészültségére.

[link] , 12 000 írás és több mint fél millió lekérdezés tartozik ehhez a topikhoz. Mindezt úgy hogy a 3. topik, mert az előzőek beteltek.

Jvc-s szakit üdövözljük, ez az írás alapján hajlamos az ember azt gondolni (már aki tud szöveget értelmezni, a reagáló írásod alapján ez neked nem sikerült) hogy naponta találkozol vele a tükörben Bernadett neved ellenére. Ha mégsem elnézést, és boldog JVC tv nézést, ami márkáról senki nem írt valótlan negatívumot.

(#249) szab.tam válasza Peat;) (#248) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ő valszeg tényleg Bernadett, és nem ő az említett eladó, de ezen kívül mindenben igazad van. :K :C

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#250) Cifu válasza pelikan45 (#244) üzenetére


Cifu
nagyúr

Befutott egy újabb fröcsögő ember, mondjuk nem mondhatom, hogy nem számítottam ilyen reakciókra. :)))

Igen megegszer mondom segitett... Egyszeruen fel vagyok haborodva hogy ilyet irjon valaki.

JVC TV-t vásároltál, tehát elérte amiért fizetik. Ő egy promoter, azért van ott, hogy JVC tévéket adjon el. Az én véleményem az, hogy egy promoternek nem az a dolga, hogy lehordja a konkurens termékeket, hanem hogy reálisan tájékoztasson arról a termékről, amit ő promotál. A jelen esetben nem ez történt. Fel vagyok háborodva, hogy te ezen fel vagy háborodva. :DDD

Ugy latszik a Samsung es az Lg ceg elerte veljat a rengeteg reklammal.

A Sony-t kihagytad. Sony TV-m is volt. A Sharpot is. Olyat is vettem majdnem. Ezek a csúnya cégek...

A sok agymosott ember mast se hall es hopp hirtelen maris a vilag legjobb tv-je lett.

Bocsika, hány közép-felső kategóriás TV-d volt? Hányat láttál normális körülmény között (nem bevásárló központban, nem csak TV vagy DVD forrásról meghajtva)? Nekem volt szerencsém párhoz (had ne soroljam fel most mindet). Emlékeim szerint én mindig kifejtettem, hogy a Samsung LE-40A656-os (és a 40" feletti A656-osok) a legjobb LCD TV, amivel személy szerint nekem dolgom volt. Nem állítottam, hogy ez a világ legjobb TV-je. Láttam Pioneer 508-as Kuro-t, no, én arra mondom, hogy az talán tényleg a világ legjobb TV-je lehet. Csak éppen az nem LCD TV, hanem plazma TV, másfelől pedig alsó hangon másfélszer annyiba kerül egy 42"-os FullHD modell, mint a 40"-os A656-os...

Es kepzeld csak eloszor nem is Jvc lcd-t vettem tole mert kozben a Plazmak kepe jobban megtetszett es keszsegesen segitett ha mindenaron plazmat akarok venni akkor az altalad szinten lehuzott Panasonicot vegyek es en azt vettem es most mar masfel eve tokeletesen szolgal es mindenfele jelforrassal hibatlanul mukodik es alom kepminoseggel.

Hol huztam én le a Panasonicot? :F

Aztan ugy alakult hogy megtehettuk hogy meg egy egy tv-t vegyunk igazabol a fiunknak es a felesegenek,es en ismet felkerestem ezt a rendkivul kedves szakembert de ezuttel a fiam is velem jott aki sokkal felkeszultebb mint en es o lcd-t szeretett volna igy jutottunk hozza a kivalo 42A80-asunkhoz ami most mar egy eve szolgal fiameknal,de mivel egy hazban lakunk igy surun latom es fiamtol is hallom hogy nagyon elegedett vele es kepzeld kivaloan mukodik HDMI-n is a PC-jel meg 1366x768-ban is.

No, ez már hír. Mondjuk eddig 2 ember (az egyik személyes jóbarátom) találkozott olyannal, hogy neki fejreállt az A80-asa, ha rákötötte, a számítógépét a HDMI bemenetre, egy harmadik pedig az LCD TV topicban nemrég jelezte, hogy neki csak 1280x720-at sikerült elérnie az újabb A90-essel - úgy, ahogy a két előbb említett illetőnek, amíg használták a TV-t.
Hozzáteszem 1366x768-ban nekem még sose sikerült meghajtani LCD TV-t, 1360x768 a szabványos felbontás, amit általában támogatnak a videókártyák és a TV-k számítógéppel való összekötésnél. Biztos van valami trükk akkor, amiről nem tudok...

Az altalad meg igen favorizalt Sony Lcd-t nem ismerem csak annyit tudok hogy az is Samsung-panelt hasznal igy nem is vagyok most mar kivancsi ra.

Őőőő... Nem, nem Samsung panelt, hanem a Sony és a Samsung bír egy közös panel gyártó leányvállalattal, az S-LCD, ezen keresztül jut a Sony S-PVA panelekhez. A Sony amúgy még vásárol LCD paneleket a CMO-tól, az AUO-tól és a Sharptól is.

Az hogy lehet hogy a legtobb fejlett civilizalt orszagban foleg Toshiba,Sharp,Jvc,Panasonic,Pioneer es esetleg Philips tv-ket latok es barkit kerdeztem aztmondtak hogy nekik ugyan nem kell Samsung vagy Lg,sot volt aki nem is ismerte ezeket a markakat

Biztos én jártam rossz helyeken, de én sok helyen láttam LG és Samsung TV-t is, például. Az is biztos véletlen, hogy az olyan oldalakon, mint mondjuk az angol HDTVtest.co.uk még egy JVC-t sem teszteltek (a tesztelt készülékek terén az olvasók véleményét kérik ki, hogy milyen készülékek érdeklik őket). Még csak azt sem lehet mondani, hogy nem ismerik őket, hiszen még angliában szereltik össze az EU-ba szánt JVC LCD TV-ket júliusig, de nem nem sokára bejárják, és a gyártás kelet-európába helyezik át. A fent említet oldalon amúgy a legtöbb tesztelt készülék Samsung, Sony és Panasonic...

Neked pedig Kedves Cifu azt tanacsolom hogy neha kihuzhatnad a szamitogeped a konnektorbol es most hogy itt a nyar talan setalhatnal egy jot hatha te is kicsit szolariumozottabb leszel..

Őszintén szólva nem rajongok a szoláriumozott bőrért, egy bőrgyógyász ismerős határozottan szolárium ellenes, ha azt mondja, hogy csak mértékkel a lebarnulást, akkor tartom is magam ehhez. :)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.