Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lexter00


lexter00
őstag

A digitális világban ez ma már egy teljesen felesleges kütyü,ennyiért meg rablás is!!

[ Szerkesztve ]

(#2) macilaci78 válasza lexter00 (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

De legalább ízléses küllemet kapott. Bár én azt a kijelzőt megvariálnám kicsit a színeket tekintve, így túlságosan is elüt a környezetétől.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#3) Šolaire


Šolaire
veterán

Nekem nagyon tetszik az ára már kevésbé persze😃

“Praise The Sun” \[T]/

(#4) Baggins86


Baggins86
aktív tag

Ezzel valahogy úgy vagyok, mint Vincent Vega az 5$-os turmixal. Szóval ez egy digitális rádió? És 360 font? És arra jó, hogy digitális... rádiót... hallgass... :Y

(#5) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A megjelenése tényleg nem rossz, még egy kicsit tetszik is. :D Valahol a 60' - 70' évek lakberendezési vonalát idézi, ami nekem mindig bejött...

De az árát mondjuk nem tudom mi indokolja, vagy csak azért mert DAB+? :F

(#6) DarkByte


DarkByte
addikt

Amíg a DAB+ adás 96 kbps-nél kisebb és LC helyett HE-AAC stream-el párosul, addig teljesen felesleges hangminőségről beszélni. Illetve nálunk behúzták a kéziféket az adóhálózat kiépítésével kapcsolatban, szóval idehaza amúgy sincs értelme ilyen kütyüt venni.

Amúgy szép ketyere, bár fenntartásaim vannak a sztereó hangreprodukciós képességeivel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#7) #72042496


#72042496
törölt tag

Nem rossz ez, csak kéne bele egy masszív táp, elő- és végfok, néhány HDMI be- és kimenetet, hangfalcsatlakozók, egy DAC és DSP, meg pár hasznosság, mint például Spotify connect, Ethernet, Bluetooth és Wi-Fi. Ja, a rádiót kihagyhatják belőle. Trolololooo! ;]

(#8) Hieronymus válasza DarkByte (#6) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

(#6) DarkByte: Amíg a DAB+ hangminőségről beszélni.

Az FM adáshoz kell hasonlítani. Azzal felveszi a versenyt.

(A prémium DAB+ rádió, azért nem így néz ki.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) DarkByte válasza Hieronymus (#8) üzenetére


DarkByte
addikt

Nem igazán. :N

A HE-AAC mesterséges felső frekvencia reprodukcióját (SBR) gyorsan észre lehet venni. És amíg TV-ben a leginkább beszéd alapú tartalomnál jól működik, zenénél, széles spektrumú jellel szerintem borzasztó amit művel a hangokkal. Van pár hangszer amellyel meglepően jól működik, de pl. a női vokál visszaadása az egyáltalán nem megy neki elfogadhatóan. És akkor még a HE-AACv2 féle Parameteric Stereo flanger effektjéről nem is beszéltünk, ami minden, csak nem stereo jel visszaállítás (egy vicc).

Na de mit is várunk el tőle. Kb. olyan, mintha rákényszerítenél egy embert hogy a Paint másoló, körrajzoló és vonalrajzoló tool-jával reprodukálja Mona Lisa-t. Ja és mindegyikből maximum párszor tíz műveletet alkalmazhat. Ennyire leegyszerűsíti a felső tartomány leíró eszközeit hogy kisebb sávszélességen elférjen. Nem azt mondom, meglepő hogy ez ennyire működik egyáltalán, de amúgy számomra élvezhetetlenné válik nagyon gyorsan, főleg ha hallottam már az adott dalt legalább egy jobb minőségű mp3-ban.

Nálam az élvezhető digitális rádiózás az LC-AAC-t vagy Opus-t jelent, vagy MP3-mat legalább 160kbps-en hogy a tranziens artifaktok a webstreaming-nél használt gyenge vagy elavult kódolóknál javarészt eltűnjenek (ez a másik amit nagyon gyorsan észreveszek). Az Opus-t persze sosem fogja felkapni a DAB, mert az MPEG-el gondolom puszipajtások a licensz díjak tekintetében. Pedig az Opus messze jobb eredményt ad 64kbps-en mint a HE-AAC, 96kbps-en pedig legalább annyira transzparens mint az LC-AAC. És e mellett ugyanúgy szabadon felhasználható mint a Vorbis.

[ Szerkesztve ]

(#10) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Tetszik.A tudása is elég lenne nekem.Egy nullával több az ára csak mint amit megérne.

Wasabi...

(#11) csendes válasza Hieronymus (#8) üzenetére


csendes
őstag

Hasonlítsuk a MindigTV (DVB-T) rádióadásokhoz. A MindigTV tömörítés hasonló vagy jobb minőségű, sokkal több helyen elérhető. Igaz, csak négy csatorna van...

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#12) KisDre válasza DarkByte (#9) üzenetére


KisDre
senior tag

" Kb. olyan, mintha rákényszerítenél egy embert hogy a Paint másoló, körrajzoló és vonalrajzoló tool-jával reprodukálja Mona Lisa-t."
Hehe :D (Jó oké nem pont azzal a metodikával)

[ Szerkesztve ]

KisDre.artstation.com

(#13) DarkByte válasza KisDre (#12) üzenetére


DarkByte
addikt

Na végre, valaki. ;] Direkt nem néztem meg, de sejtettem hogy van ilyen videó a neten. :D

(#14) waslaw


waslaw
tag

Imadom a mini, premium cuccokkal foglalkozo cegeket, csak igy tovabb, persze megvenni sosem fogom :)

(#15) eldiablo válasza lexter00 (#1) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ezen jót nevettem! :C
Minek a digitális világba egy digitális rádiósugárzás?! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Ranezesre eleg premium anyagok es osszerakas. Ez inkabb lakberendezesi targy, arara is ugy kell tekinteni. Angliaban elokent azt kell mondjam nem veszes az ara.

(#17) shteer válasza #72042496 (#7) üzenetére


shteer
titán

Bakker :Y feltaláltad a házimozi erősítőmet :D

..szerintem jónak tűnik

(#18) vtechun


vtechun
veterán

Van egyáltalán Magyarországon digitális rádióadás?

(#19) eldiablo válasza vtechun (#18) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

2009. jan. 23 óta. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) ronson válasza eldiablo (#19) üzenetére


ronson
őstag

És olyan rádió van amivel ezeket lehet fogni?

(#21) nincskanál válasza vtechun (#18) üzenetére


nincskanál
tag

De vajon hol fogható? Mert itt Győrben nem talált semmit a kereső, csak tv-t sikerült befogni. Bár, mivel van bőven internetrádió, már nem is igen fontos.

(#22) CYBERIA válasza ronson (#20) üzenetére


CYBERIA
őstag

Az a vicc, hogy az autórádióknál képesek a DAB vételre képes fajtát extrafelszereltségként eladni.
2016-ban a pofámról lesülne a bőr ha mondjuk egy prémium márkánál én döntenék valamilyen szinten a termékről, és ez nem a szériafelszereltség része lenne. Már pedig nem az, pedig autóban van értelme, nem mindenhol lehet zökkenőmentesen streamelni az internetről, ráadásul pl. az MR2 Petőfi 80 kbps MP3-mal nem túl izmos, de még erősen késleltetett is.

Nem tudom, hogy van-e ember, aki csak a DAB miatt hajlandó 163 830 Forinttal drágább rádiót rendelni az autóba (az egyik legismertebb prémium gyártó egyik legnagyobb példányszámban eladott típusát vettem most például).

(Jó, persze hogy én nem értek az üzlethez.)

[ Szerkesztve ]

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#23) DarkByte válasza nincskanál (#21) üzenetére


DarkByte
addikt

Tudtommal ezen a kiépítettségi szinten nem lépett túl a történet azóta sem.

Budapest vonzáskörzetében lehet hallgatni és ennyi. Az oldalon alul szerepel a lefedettség bővítési tervezet, amelyen már rég túl kellene lennünk időben amúgy. Csak a kutyát nem érdekeli a platform, leginkább a költségei miatt, és hogy gyakorlatilag nulla hallgatottsága lenne még évekig. Főleg egy hozzánk hasonló árérzékeny piacon, ahol senki nem venne az FM rádiók helyett DAB-ot ha FM-en is hallgathatja azokat amelyek felkerülnének. Nyilván az lenne a jó, ha a DAB-on amúgy FM-en nem sugárzó rádiók lennének, csak azt elég nehéz reklámozásban pozitívre kihozni.

Mondjuk én a platform elterjedéséig simán felvenném a kapcsolatot pár web-only rádióval hogy van-e kedvük kezdetben ingyen, aztán kedvezményes díjért megjelenni a platformon. Nekik is kitörési lehetőség, a hallgatók is jól járnak mert változatos zenei tartalmat össze lehetne legózni csak ilyenekből is, és az üzemeltető is jól jár mert elkezdene értékesíthetővé válni a platform. De mióta az AH-t visszavásárolta az állam a franciáktól nem látom esélyét annak hogy majd ilyen jótékonykodás veszi kezdetét. De inkább ne csapjunk át politikába.

Egyébként az LTE Broadcasting lehetne alternatíva a DAB-ra. Az az előnye is megvan hogy a B20-as LTE miatt gyakorlatilag országos lefedettség elérhető már most. És a rádió stream-ek sávszélessége elenyésző a teljes cella kapacitásokhoz képest. Mivel nem minden kütyünek többször kell kiküldeni az adatot hanem multicast módon mindenki megkapja, elég hatékony is a normál mobilnet feletti webrádiózással ellentétben. Én egy ideje hallgatok LTE felett webrádiót és meglepően stabil, gyakorlatilag alig van kimaradás mióta a B20 hálózat működik. Egy rendes autós LTE antennával valószínűleg még jobb eredmény lenne elérhető, csak simán az anyósülésen csücsülő mobillal használom most.

[ Szerkesztve ]

(#24) Hieronymus válasza DarkByte (#23) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Egyébként az LTE Broadcasting lehetne alternatíva a DAB-ra."

Ez a koncepció már megbukott a DVB-H, mobil tévével.

A DAB lényege, hogy országoktól és előfizetéstől függetlenül hallgathatóak az adások. (Nyilván országonként vagy régiónként változnak az adók, de egy mozdulattal lekereshető az elérhető tartalom.Az LTE esetében az ingyenesség is kérdéses.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#25) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Itthon alig van rádió, ami meg van az nagyjából szar. Nem veszek 140e-ért semmit, hogy hallgassam recsegni a ClassFM-t. :((

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#26) DarkByte válasza Hieronymus (#24) üzenetére


DarkByte
addikt

A kettő azért nem ugyanaz. A DVB-H lényegében független volt az operátorok hálózatától, ugyanúgy a DVB-T szolgáltató (nálunk AH) sugározta csak más frekvencián és más felbontás és bitsűrűség beállításokkal. Emiatt egyébként kellett is a mobilba egy külön rádió és speciális antenna. Manapság már a telefonok le tudják játszani ugyanazt a full HD stream-et amit a nagy képernyős TV-k, így teljesen felesleges a külön választott stream-elés. Inkább az adaptív streaming irányába halad a világ, MPEG-DASH és társai, ami képes a változó hálózati körülményekhez alkalmazkodni. Ezekhez a DVB-H elavult, a DVB-T pedig fix telepítésekhez jó. Szóval mobil használatra pont az LTE ad egy csomó fejlett dolgot amit a DVB-H és a DAB nem tud. Egyébként MPEG-DASH-el már jóval több kodek használható, a YouTube is VP9 + Opus-t használ már, ahol elérhető. Sőt az MPEG-DASH megengedi több kodek egyidejű használatát is, így mindegyik eszköz választhatja azt, amelyiket ismeri. Ugyancsak lásd YouTube, ahol minden videó megvan H.264/AVC-ben és VP9-ben, sőt az alacsonyabb felbontásokból párat a mai napig lekódol FLV-be is a Google, úgy tudom.

Az LTE-nek nagy előnye lenne hogy már ki van építve és rengeteg chipset, SoC és eszköz elérhető hozzá, olcsóbban mint a DAB esetében. A Multicast természete miatt nem elképzelhetetlen hogy egyes adások ingyenesek lehessenek, hiszen ezt a stream-et a hálózati akkor is küldi ha téged nem érdekel, pont ez a multicast lényege. Persze fizetős csomagokat is ki lehet alakítani, de értelmes áron jó kínálattal szerintem erre lehetne vevőközönséget találni. Lásd a műholdas rádiók (pl. SiriusXM az USA-ban)

Szerintem ez a jövő, hogy uniformizálódni fog az adatátvitel IP alapon minden tekintetben. És az LTE még jópár generációt meg fog élni, pár év múlva itt az 5G. Ha belegondolok hogy autókban is milyen komoly szórakoztató és információs rendszerek elérhetőek, ott is elég egyértelmű hogy a mobilnet kapcsolat kötelezővé válik. Akkor pedig már miért ne menjen ezen a rádió stream is?

Fryskitt: Class FM amúgy sincs fent a teszt DAB sugárzás kínálatában. Petőfi az egyetlen adó ami könnyűzenét játszik, a többi mind hírműsor, vagy vallási, klasszikus zenét kínál. :U

[ Szerkesztve ]

(#27) Hieronymus válasza DarkByte (#26) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Szóval mobil használatra pont az LTE ad egy csomó fejlett dolgot amit a DVB-H és a DAB nem tud.Szóval mobil használatra pont az LTE ad egy csomó fejlett dolgot amit a DVB-H és a DAB nem tud."

Értem amit írsz.
De nincs szükség több okosságra. Elegendő az, amit a DAB+ tud. Sőt még azt sem használják ki a gyártók.
Ez a készülék is elbukik az extra információk megjelenítésében.
Csatorna logók, stúdió képek, lemezborítók, időjárás jelentés, ... és hosszabb szöveges üzenetek megjelenítésében. Nagyon sok készülék még az aktuális zene előadójának és címének megjelenítését sem tudja.

Németországban már az analóg sugárzás lekapcsolásának időpontjáról kezdtek el vitatkozni. Az analóg rádiókészülékek forgalma folyamatosan csökken. Az angoloknál is sikertörténet.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#28) DarkByte válasza Hieronymus (#27) üzenetére


DarkByte
addikt

Addig amíg nem kényszerítik ki a digitális átállást rádióban, szerintem itthon marad az FM még hosszú évekig. A TV átállás is csak azért zajlott le, mert kikényszerített a digitális hozadék sáv felszabadítását az Únió (pont az LTE-nek amúgy). A másik pedig, hogy szerintem a kereskedelmi rádiós piac szereti hogy ennyire belterjes és nem nagyon kell versenyezniük senkivel. Látjuk hogy most mi megy a tv2 és RTL háza táján amiatt hogy hirtelen lett egy csomó TV csatorna mellettük a DVB-T miatt és hogy nem kapnak csatorna díjat (bezzeg amíg egymaguk voltak országos analóg sávokon addig ez nagyon jó volt).

[ Szerkesztve ]

(#29) Hieronymus válasza DarkByte (#28) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

" A TV átállás is csak azért zajlott le, mert kikényszerített a digitális hozadék sáv felszabadítását az Únió."

Nem egészen.
Magyarország a Nemzetközi Távközlési Egyesület (International Telecommunication Union, ITU) 1. régiójába tartozik. A teljes Európa mellett Ázsia és Afrika egy része is a régió része. (Észak- és dél-Amerika alkot egy másik régiót. A Föld maradék része alkotja a harmadik régiót.)
A DVB-T átállás valóban uniós döntés volt. De nem EU, hanem ITU.
Az analóg rádiók lekapcsolásáról még nincs ITU döntés. (De frekvenciák újrahasznosítására egyre növekszik az igény.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#30) DarkByte válasza Hieronymus (#29) üzenetére


DarkByte
addikt

Rendben, ennyire nem tudtam pontosan. De amit mondani akartam hogy külső nyomás hatására történt meg.

(#31) Hieronymus válasza DarkByte (#30) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Mondhatni nyomásnak. Inkább közös érdeke a régiónak, hogy a meglévő frekvenciák optimálisan legyenek kihasználva.
(A nyomás annyiban bizonyos, hogy az önként aláírt szerződést illik betartani.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.