Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) DriderG


DriderG
tag

Nagyon jó lett, ügyes munka! A PCI-E - Express Card, illetve PCI-E - Mini PCI-E átalakítókat honnan lehet beszerezni? Mindkét cikket átolvastam, de nem találtam leírást róla vagy csak elkerülte a figyelmem...
Lehetne egy olyan megoldás régebbi gépekhez (SB előttiekhez), hogy az alaplaphoz forrasztva egy kapcsoló áramkört az egyik USB 5V-tal lehetne szoftveresen kapcsolni melyik GPU kimenete legyen aktív a képernyőn... Viszont ehhez be kéne vezetni az egyik DVI kábelt a gépbe (pl. egy csatlakozóbemenet beépítésével), ami elég hülyén nézne ki.

(#102) GERIlla83 válasza DriderG (#101) üzenetére


GERIlla83
tag

Innen vagy az Ebay-ről tudod megvenni az elektronikát.

Olyan hülye vagy, hogy ha te lennél Zorro "Y"-t rajzolnál a falra!

(#103) Tenken válasza fkenny (#90) üzenetére


Tenken
őstag

" A HP-val egy gond van ilyen téren. A fix IRQ tábla. Emiatt nem tud mindenféle mókolás nélkül menni az eGPU mint pl a DELL-nél ahol mint egy pendrive-t rádugsz vársz és megy... "

-Ezzel nem értek egyet. Nekem a 2560p előtt egy E6420-am volt. Semmivel sem volt egyszerűbb, sőt! Latitude BIOS-a gyárilag túl sokat tököl, hogy bedugva tárold folyamatosan. Ez nem csak az én véleményem. TI-n ki lett tárgyalva más tagok által is. De ez még nem minden. Pl maga ez expresscard sebessége is fixen állítható Gen1 vagy Gen2-re BIOS-ból az Elitebook esetén, ami a Dellnél sehol sincs. Ezért is döntöttem a setup.1x megvétele mellett, valamint a te ajánlásod miatt is. (Más kérdés, hogy utólag kiderült nem feltétlen volt rá szükségem. Mindegy, legalább tudtam segítsek pár embernek...) Csak azért nem rajtad keresztül vettem "féláron, a fejlesztői kedvezményeddel", mert nem bírtam várni. Ez nekem még konkrétan itt van PÜ-kben, ha szeretnéd, be is másolhatom. Így ez a kijelentésed, nem teljesen helytálló:

"Majd kérdezz rá nando-nál mennyit sikerült eladnom, akkor rá jössz, meg látni fogod, hogy 0 az-az 0 eladást végeztem, (Szerk.: Illetve utólag vissza olvasva és tovább gondolva ad egyfajta logikus sejtést, ami megoldja a képletet...) mert aki megkeresett az ingyen megkapta, ha már foglalkozott vele. Itt jegyezném meg jelenleg 2 ilyen boxot építek másnak, majd ajánlom kérdezd meg őket."

Illetve megcáfolni nem tudom, mert ugye én végülis nem rajtad keresztül jutottam hozzá, de nem ebbe az irányba mutatott a kapcsolatunk. Másokról nem tudok nyilatkozni.

Messze menő következtetésekbe sem akarok belemenni ennek firtatására, de ha hozzá veszem, hogy több soron állítottad, hogy fejlesztőként veszel részt az usb3-as csatoló fejlesztésében, melyet állításod szerint még idén ősszel ki is adhatnak, amit nem tudom mire vélni, ugyanis a szóban forgó cég egyik fejlesztője konkrétan kijelentette kb fél éve, hogy ilyen egészen biztosan nem lesz. Az okokat itt nem részletezem, de kb értelme sem lenne. Akit érdekel, a TechInferno-s topicban -angolul- részletesen elolvashatja.

" Ha már mindennek meg van a helye a személyeskedésnek meg nem fórumon hanem privát üzenetben vagy e-mail-ben."

- Igyekeztem tárgyilagos és tényszerű lenni egy konszolidált hangnemben. Számomra ez a téma értékes, így nem szerettem volna rejtegetni. Örülök, hogy szélesebb körben ismeretséget nyer. Még ha nem teljesen úgy is hangzik, de a Pistikéket sem eltántorítani szeretném, csak a megfelelő tudás megszerzése felé kimozdítani vásárlás előtt. Ezen kívül bízom benne, hogy talán szolgál némi információval -ha, nem is sokkal- azok számára is, akik már konkrétabb kérdéseket fogalmaztak meg magukban.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#104) fkenny válasza Tenken (#103) üzenetére


fkenny
senior tag

Az hogy neked gyorsan kellett a progi elhiszem, sajnálom, nem kaptam meg azt a számlaszámot amire utalnod kellett volna, hogy megvásárold. ( Még máig nem érkezett meg). Emlékszem az üzenetváltásunkra. Az USB 3.0 vezérlő-ről majd meg látod mikor lesz,( Lehet nem pont ősszel hanem csúszik, de lesz) erről nem nyitok vitát és igen olvastam a levelet kint a fórumban. Nem tudom mi problémád van velem, nem is érdekel különösem, de ez, hogy próbálsz lejáratni nem jó dolog.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#105) hibavissza válasza Tenken (#61) üzenetére


hibavissza
veterán

köszi :)

(#106) Tenken válasza fkenny (#104) üzenetére


Tenken
őstag

Ezek tények, nem lejáratás. A lehetőség adott, hogy tisztázd amit szeretnél. Tőlünk eltérően kint már van egy ideje közönsége ennek is. Nem olyan bonyolult az az angol, ha valaki elkezd utána olvasgatni.
Ha mást állítasz, akkor valami alátámasztás is kellene mellé, mert különben csak félre értést szül...

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#107) ronaldo


ronaldo
őstag

Kicsit OFF, de hátha érdekel valakit:

PE4L v1.5a típusú csomag eladó, minden tartozékával. Ok: kipróbáltam, tetszett és gyors (nvidia gtx460), de nincs időm kihasználni az előnyeit (NBA 2k13 miatt vettem, de 0 perc időm van játszani vele).

Privátban lehet érdeklődni.

(#108) Lewzke


Lewzke
őstag

remek munka ... esetleg ugyanezt egy Titan-al? ;]

[ Szerkesztve ]

(#109) Buci21 válasza Lewzke (#108) üzenetére


Buci21
addikt

elfogyna neki a sávszél :D és 200W-os táp kéne neki külső xD

(#110) ƬΛЯΛ válasza Tankos5672 (#1) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

azzigen :DD szép munka :C

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#111) HaZse


HaZse
őstag

Na ma összepakoltam a rendszert egy Dell 5430-as Ivy Bridge Core i5-ös géppel. Sajnos vegyesek a tapasztalatok vele.

A kártya működik, drivert fel tudtam telepíteni, de viszont sjajnos csak külső monitorral hajlandó képet adni. Ha bekapcsolom a GPU-t, utánna a notit, akkor a noti képernyőjén nincs kép. De ha ráteszek egy külső monitort, akkor van kép.

Erre kérném valakinek a segítségét, hogy esetleg mit lehet vele csinálni. Ugyanis, ha bnem megy a belső monitorral, akkor feleslegesen dobtam ki + 45 ezret egy újabb gépre.

A VGA egy ati HD5870-es, a noti VGA-ja pedig egy HD4000-es.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#112) fkenny válasza HaZse (#111) üzenetére


fkenny
senior tag

Próbáld meg a gép bekapcsolása után rádugni a kártyát, és az elektronikán a késleltetést kapcsold be 6sec-re. Akkor Jónak kell lennie.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#113) HaZse válasza fkenny (#112) üzenetére


HaZse
őstag

Köszi.

Kipróbáltam. Az eszközkezelőben megjelent a HD5870-es VGA, de lefuttatva egy Heaven teszt-et, azt tapasztaltam, hogy az internal VGA-t (HD 4000-et) használja, pedig nincs semmi gond a HD5870-es driverrel.

Érdekes módon külső montitorral használva viszont a HD4000-es meg sem jelenik, csak a HD5870-es. Akkor viszont rendesen megy a heaved benchmark.

Ilyenkor mi a gond?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#114) Tenken válasza HaZse (#113) üzenetére


Tenken
őstag

Az, hogy belső nem fog menni AMD-vel. Vannak haxolt Virtu driverek, de ott ahhoz is berhelni kell, hogy a céges logot leszed menet közben és benchmark tesztet meg eleve sehogy sem fogsz tudni futtatni. Amit tehetsz, hogy maradsz külsőn, vagy cseréled a vga-d egy fermi/kepler típusú nv-re...

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#115) HaZse válasza Tenken (#114) üzenetére


HaZse
őstag

Köszönöm. Akkor eladom az 5870-est és veszek helyette egy nv karit.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#116) HaZse válasza Tenken (#114) üzenetére


HaZse
őstag

Szia.

Megvan az nv kari, de még mindig nem sikerült belső LCD-re tenni a képet.

Valamilyen mókolt nv driver kell hozzá?

Vagy hogyan tudom életre kelteni belső monitoron? A gépem egy ivy bridge Dell E5430-as noti.

Köszi.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#117) Tenken válasza HaZse (#116) üzenetére


Tenken
őstag

Sima asztalit drivert szedj. BIOS boot után dugd csak be a kártyát. Fel kell ismernie és elkezdi magától a drivert telepíteni a Win-nek. Arra rakhatod a leszedettet utána.
Ha nincs dvga alapból a gépen akkor az egpu-ról fogja küldeni a képet. Arra figyelj csak, hogy a win boot előtt ne dugd rá, mert ha előbb érzékeli akkor arra küldi majd a képet és nem fogsz látni semmit, mert a belső kijelző meg mindig az igp-vel van össze kötve és csak azon keresztül jelenít meg.

Ja, meg remélem valami Fermi/Kepler alapút sikerült beszerezni, ahogy említettem.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#118) HaZse válasza Tenken (#117) üzenetére


HaZse
őstag

Szia.

Köszönöm. Kipróbálom.

Egy Nvidia GTX470-et sikerült szereznem.

Üdv.

Szerk.: Még annyit, hogy melyik drivert érelems leszedni? Windows 7 64bit, 4GB DDR3-ra?

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#120) fkenny válasza Tenken (#119) üzenetére


fkenny
senior tag

Ezek szerint hívhatom a modikat.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#121) Fixer98


Fixer98
csendes tag

Sziasztok ezt usb 3.0-val is meglehetne csinálni?

(#122) Francia91


Francia91
veterán

Grat! Remek! :
Vajon egy Switchable Graphic noti /TihnkPad T500/ is tudna ilyet használni rendesen?
Igazából csak az ATI HD3650 GPU kevés néha nekem, ezért meg nem szeretném cserélni a notit, mert nagyon jó masina

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#123) solaris17


solaris17
aktív tag

Le a kalappal. Nagyon szép munka ! Azt se tudtam, hogy ilyen megoldás egyáltalán létezik :))

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#124) creation


creation
senior tag

Visszatalálós :)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.