Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) mickey66


mickey66
újonc

Sziasztok. Kis segítség kéne. Hogy lehet a billentyű hangot kikapcsolni? És lehet-e rá magyar ékezetes billentyűzetet csinálni . Köszi
Doogee 800, valencia

[ Szerkesztve ]

(#52) noamyyy


noamyyy
újonc

Sziasztok,valaki tud nekem segíteni h ezen a telefonon hogyan tudom beállítani a mobilnetet?

(#53) Lilithin


Lilithin
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy aksit honnan szerezzek a telefonhoz? Valami nagyobb kapacításút /Túl sokat használom ^^ . /
Amúgy nekem nagyon tetszik. Augusztus óta van meg és semmi problémám nincs vele. Gyors és még egyszer sem fagyott le. Ez nálam nagy szó! :C :))
Előre is köszönöm a segítséget :R

(#54) Lilithin válasza noamyyy (#52) üzenetére


Lilithin
csendes tag

Beállításoknál--> adathasználat -->mobiladatok
Elvileg ez az. Most nem merem ellenőrizni mert most nincs mobilnetem.

(#55) Joker88


Joker88
őstag

Valaki tudna nekem tapasztalatot,véleményt írni, vagy csak pár gondolatot megosztani velem a telefon napi használatáról ?

egyik ismerős nézegeti ezt a telefont az én dg550-em után, mert azt jónak találja csak egy gondja van vele,hogy túl nagy neki az 5,5" ... ez a dg800 meg ideális méret lenne neki...

In loving memory of Garrett Lockhart

(#56) Lilithin


Lilithin
csendes tag

Szia! Nekem problémám nincs vele. Előzőleg egy samsung galaxy s-em volt. Ahhoz képest ég és föld ez a telefon. A hangszóróval sincs olyan gondom, hogy nem szól. Az enyém inkább lelkes, ha játszok vele akkor is bekapcsol ha le van teljesen véve a játék hang. Ilyenkor halk sistergő hangja van,de csak akkor hallod ha oda teszed a füled a hangszóróhoz. De bele rakok egy fülest akkor elnémul, tehát nekem nem zavaró.
Böngészőt nem a gyárit használom, hanem a chromot és azzal nincs semmilyen problémám. Nálam általában 10-20 alkalmazás is nyitva szokott egyszerre lenne és olyankor szokott egy picit belassulni, de nem vészes. Az érintője pontos, a fényképezője szép éles képeket csinál napfényben. Homályos, esti időben egy kicsit szemcsés a kép, de engem nagyon nem érdekel. Nem a fényképezőgép szintet várom el. GPS-t nem használom. Nem tudom, más nem jut eszembe, de ha van kérdéset nyugodtan kérdez.

(#57) Joker88 válasza Lilithin (#56) üzenetére


Joker88
őstag

telefonáláskor megfelelő a hangminőség ? jól hallanak téged odaát,és te is jól hallod a hívott felet ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#58) BenszeT válasza Joker88 (#57) üzenetére


BenszeT
tag

Nem nekem szólt a kérdés, de teljesen rendben van a hangminőség.

(#59) BenszeT


BenszeT
tag

Frissítést valaki csinált már?
Esetleg rootolást + kínai prg-k gyomlálását?

(#60) PanUser válasza BenszeT (#59) üzenetére


PanUser
tag

Most érkezett hozzánk is egy DG800 a Dealextreme-től. Root nincs, kínai app sincs. A FOTA-nál nem talál frissítést, most 4.4.2-es, 2014.10.08-as van. Needrom-on számomra meglepően kevés ROM van rá. Úgy tűnik jól megy (3 nap tapasztalata :) ) Egyelőre marad így...

Most nézem, hogy éppen ma, felkerült Needromra egy frissítés (official-nak írják).

[ Szerkesztve ]

(#61) PanUser válasza PanUser (#60) üzenetére


PanUser
tag

Úgy látom a hivatalos oldalukra is felkerült, GPS javítást, képernyő villogást javít.
Amíg nem tapasztalom a villogást, szerintem én addig nem teszem fel.

Akinek kell esetleg: http://www.doogee.cc/servicexiazai_detail/newsId=80.html

(#62) BenszeT válasza PanUser (#60) üzenetére


BenszeT
tag

Köszi.
Én sem láttam kínai app-t, csak gondoltam rákérdezek, hátha van pár olyan amit nem ismerek.

(#63) L4mie


L4mie
veterán

üdv urak,
a dual sim módja aktív vagy egyiket "alvóra" teszi amíg a másikon intézed a hívást?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#64) BenszeT válasza L4mie (#63) üzenetére


BenszeT
tag

Hali!
dual SIM standby - mindkét kártya egyszerre van a hálózaton, de ha az egyikre jön hívás, a másik addig lekapcsol.

(#65) Lakog


Lakog
újonc

Sziasztok!
November óta van Doogee Valenciám és nagyon megszerettem. Viszont 3 hete ledobálja a SIM kártyát :( Próbáltam gyári visszaállítást, új SIM kártyát kértem a szolgáltatóimtól, de semmi. Azt vettem észre, hogy a T-mobilt "jobban nem szereti", mint a Telenort: Mindegy melyikbe rakom a T-mobilt vagy nem érzékeli, vagy ami gyakoribb, hogy érzékeli, de nem tudom használni ( pl tudok hívást kezdeményezni vele, de nem csöng ki, olyan, mintha lenne mobilnet, de nem tölt be oldalt, stb.)

Egészen eddig, 3 hónapon keresztül tökéletesen működött, most hirtelen egyik napról a másikra ilyen lett, pedig nem érte semmilyen külső behatás sem. Már elkezdtem levelezni a Tinydeallel, hogy visszaküldjem, de csak jobb lenne Kínába küldözgetés nélkül megoldani. Ráadásul kint nem tudják T-mobillal tesztelni, szóval lehet elő sem tudják idézni a hibát.

Valakinek esetleg ötlete, hogy mi lehet a baj, mit próbáljak?
Ha valaki tud olyan szervizt, amelyik hajlandó foglalkozni olyan telefonnal, ami nem a magyar distributoron keresztül lett véve, azért is nagyon hálás lennék.

Előre is nagyon köszönöm az értékes válaszokat.

(#66) Joker88


Joker88
őstag

meg is érkezett nekem is :D

Ellenben amit küldtek hozzá hálózati adaptert,hogy is mondjam,nem itteni csatlakozó dugaljra való :D Tud valaki hogy honnan lehet venni hozzá töltőfejet ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#67) MNBT


MNBT
tag

sziasztok!
faterom vett ilyen telefont de kézügybe vettem és megnéztem hogy mit tud. Első benyomás. Képernyő k*rvaszép! (Nekem Galaxy Ace 3LTE m van és ahhoz képest a fehér igazán fehér. Nálam sárgásnak tűnik a kijelző a Doggee-hoz képest bár enyémben TFT van ebben meg IPS) A kamerának a színe picit "meleg" de nagyon szép képeket produkál.
A rendszer meg nekem nagyon nem jön be...A Samsung telefonomra CM11-et telepítettem és az értesítési sávokra, képernyőzárra, gyorsbeállítási sávra mind mind van külön beállítás. Ezen a rendszeren nincs egyáltalán ami szomorú.
Másik észrevétel hogy a gesztusos cucc ami jobb oldalt egy pontban jelenik meg. Azt hogy a fenébe lehet eltüntetni? Azthittem hogy egy widget de nem.
A kezdőképernyők számát nem tudtam csökkenteni. Alapjáraton a kezdőképernyőn ha beállítások gombot nyomok elő kellene jönnie egy csomó más beállításnak (vagy ha nincs benne sim kártya ez nem elérhető? csaknem)
Wifi...hát nemtudom mi van vele de a Galaxy Ace 3mamhoz képest egyszerűen pocsék!!
Amíg a wifi adótól két szobányira vagyok a nappaliban, a samsungom 2 egységet mutat mind a két itthoni wifire, a doggee pedig egyiket látja csak és azt is 0 egységen. Rácsatlakozik de gyorsan meg is szakad..

Utánanéztem hátha van erre CM mod de sajnos nincs.
Aki viszont az általam említett beállításokat megtalálta az kérem világosítson fel hogy hol van. Ha vannak persze :)

(#68) Joker88


Joker88
őstag

azt hogy lehet megcsinálni, hogy ne állandóan videóhívásként akarja hívni a hívott felet,hanem beszédhívásként tárcsázza ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#69) eMan1978


eMan1978
csendes tag

Sziasztok! A doogee.hu oldalon láttam egy DG750 ironbone telefont. Mit tudtok róla? Jófajta?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#70) eMan1978


eMan1978
csendes tag

Na akkor mégegyszer:

Szóval erre a telefonra gondoltam:

[Dooge.hu Iron bone DG 750]

(#71) Lilithin


Lilithin
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék ebay-en rendelni a telefonhoz egy alkatrészt, de mivel nem fényes az angolom, ezért segítsen légyszíves valaki. Kinyírtam a telefonom kijelzőjét, fekete csíkos lett a fél képernyő és szeretném kicseréltetni (ráestem :D)
Van egy ismerősöm, aki telefonokkal foglalkozik és ki tudja cserélni, de még mielőtt beszélnék vele szeretném tudni, hogy kb. mennyibe fog fájni ez nekem. Biztos, hogy én fogom megrendelni.
A kijelző nem tört el.
Szóval. Mit kell rendelnem, hogy újra világítson az egész képernyő?

Ezt?: http://www.ebay.com/itm/Original-LCD-Screen-Display-Replacement-Part-Repair-For-Doogee-VALENCIA-DG800-/121632682936?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c51df73b8

Vagy ezt?: http://www.ebay.com/itm/45-Original-NEW-Touch-Screen-Digitizer-NERO-NUOVO-DOOGEE-VALENCIA-DG800-/151656554441?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item234f6f5fc9

(#72) BBBalázs válasza Lilithin (#71) üzenetére


BBBalázs
csendes tag

Szia!

Mivel (részben) nincs kép, ezért az elsőt (LCD screen) biztos meg kell vásárolnod, ez maga a kijelző. A rossz hír az, ez van belül, e fölött van a második alkatrész (touch screen), ami nagy eséllyel szintén megsérülhetett (még ha nem is látszik.). Ha a telefonod működik és találsz olyan programot, amelyik a látható részbe kiírja az érintés koordinátáit, akkor ezt valamennyire ellenőrizheted.

(#73) Tomek0108


Tomek0108
csendes tag

Nem nagyon pörög a beszélgetés a telefonnal kapcsolatban. :(
Mindenesetre az elmúlt hónapban kijött rá az 5.0-ás android, ha esetleg valaki cserélné a 4.4-et.

A dolgok bonyolultsága abban áll, hogy nem bírjuk felfogni egyszerűségét...

(#74) Tomek0108


Tomek0108
csendes tag

A KingRoot telefonos programjával rootolható a készülék 5.0 android alatt.

A dolgok bonyolultsága abban áll, hogy nem bírjuk felfogni egyszerűségét...

(#75) Greench88 válasza Tomek0108 (#74) üzenetére


Greench88
csendes tag

Üdv.

Te frissítetted már 5.0-ra? Épp töltöm le a hivatalos oldalról a szükséges fájlokat. Mik az észrevételek, mikben változott a telefon ezáltal? Konkrétan az érdekelne hogy gyorsabb lett e, jobban bírja e az aksija (állítólag az 5.0 átlagosan 1,5 órával kitolja a telefonok üzemidejét), ilyesmi. Nekem megfelel 4.4-el is, csak elég gyorsan merül. Mintha a kijelző szívná az aksit mert ha nincs nyomkodva, nincs gondom vele de elég 5 perc folyamatos nyomkodás és legalább 10%-ot esik vele a töltöttség. Előre is köszönöm a válaszod. :)

(#76) Tomek0108 válasza Greench88 (#75) üzenetére


Tomek0108
csendes tag

Szia!

Igen, nekem az 5.0 fut a telefonon, egy kis változtatással. Azt nem tudom, hogy mi a különbség a 4.4 és 5.0 között, mert amint megkaptam egyből ráraktam a lollipopot. A legnagyobb negatívuma, hogy nagyon kevés tárhelyet hagy a telefonon, 1,5 gigát. Erre a problémára XDA-n találtam megoldást.
A telefon akkumulátora gyenge, csak akkor nem merül gyorsan, ha nem használod a telefont és ha kikapcsolod az adatforgalmat, wifit, gpst. Nekem most 47%-on van, 2n 9ó 31p telefon-tétlen és 2ó 24p képernyő használat mellett. Ebben volt egy kevés navigálás is, amikor töltőn volt a telefon.
Az OTG funkciót viszont nem tudom használni, talán 5.0 miatt.
Basszus alapból szinte nincsen benne, le kellett tölteni hozzá egy equalizert, az segített.
Egyelőre elégedett vagyok vele, bár még csak kb 1 hete használom.

A dolgok bonyolultsága abban áll, hogy nem bírjuk felfogni egyszerűségét...

(#77) Greench88 válasza Tomek0108 (#76) üzenetére


Greench88
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! Az OTG nekem sem megy, 4.4 van még fenn.

(#78) Tomek0108 válasza Greench88 (#77) üzenetére


Tomek0108
csendes tag

Nincs mit.
Nem vagyok nagy telefonguru, de ha tudok, segítek. :DDD

A dolgok bonyolultsága abban áll, hogy nem bírjuk felfogni egyszerűségét...

(#79) Bálint88


Bálint88
csendes tag

Sziasztok! Segítséget kérek, mert pár napja azt csinálja a telóm, hogy alig van rajta térerő.A kártyát már lecseréltem újra, de ez sem segített. Kipróbáltam már azt is, hogy áttettem a kártyát a 2. SIM helyre, semmi!
Nem tudom mit csináljak. Szerencsére garis a teló, de azért jobb lenne ha nem kellene elvinnem szervizbe :O :( .

(#80) Tomek0108 válasza Bálint88 (#79) üzenetére


Tomek0108
csendes tag

Szerintem hamarabb kapsz választ a kérdésedre ebben a topikban.

A dolgok bonyolultsága abban áll, hogy nem bírjuk felfogni egyszerűségét...

(#81) Micimancika


Micimancika
újonc

Sziasztok!

Tegnap érkezett meg a dg800-as kis telcsim. De nagyon lassan nyitja meg az alkalmazásokat, és az akkumulátor is gyorsan merül, kb 1 1-5 óra alatt, netezés mellett 45%-ról lemerült 14%-ra... ez normális? Most először rendeltem telefont. Mit kellene tennem? :( Valamint nem tudok rá telepíteni, gyakorlatilag semmit, pedig a tárhelye elvileg 4gb...

[ Szerkesztve ]

(#82) Joker88


Joker88
őstag

megéri frissíteni az 5.0-ás androidra ?
amugy hogyan kell lefrissíteni ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#83) Greench88 válasza Micimancika (#81) üzenetére


Greench88
csendes tag

A sebességével sosem volt gondom, az aksi viszont tényleg gyorsan merül, bár nem ennyire. Próbálj rendelni/venni hozzá másik aksit, hátha megoldja a dolgot, amúgy is tanácsos egyet pluszba beszerezni a jövőre való tekintettel (hamar megadja magát a sok töltéstől).
A beállításokban állítsd át, hogy az alkalmazásokat egyből az SD kártyára telepítse, feltéve ha van benne. Szerintem ez megoldja a gondot. ;)

(#84) Greench88 válasza Joker88 (#82) üzenetére


Greench88
csendes tag

A hivatalos oldalról letölthető a frissítés.
http://www.doogee.cc/servicexiazai_detail/newsId=80.html

[ Szerkesztve ]

(#85) kiskelgyo


kiskelgyo
csendes tag

Sziasztok!
Akinek ilyen van: GPS milyen? És a kamera? Milyen képeket csinál?
Köszi

(#86) Greench88 válasza kiskelgyo (#85) üzenetére


Greench88
csendes tag

GPS olyan amilyennek lennie kell, gyorsan pozicionál és nem veszti el a jelet. Kamerától nem vagyok elájulva (nem is vártam tűéles képeket). Viszont beltéri képeknél vettem észre általánosságba telefonoknál, hogy szobában készített kép mindig zajosodik, és többnyire sötétebb is a valóságnál. Nos, ennél a telefonnál ez nálam nem igaz, ugyanolyan minőségű, mint szabadban, valamint nem is jellemző a sötétedés az elkészült képeknél.

(#87) kiskelgyo válasza Greench88 (#86) üzenetére


kiskelgyo
csendes tag

Köszönöm szépen, ezekre voltam kíváncsi. Olcsó, de használható telefont keresek, és valószínűleg a Valencia a befutó.
Ami a lényeg nekem: gps, netezésre használhassam, fényképezni max bulikban vagy hasonló csak telefonon mutogatni max facebookra még :D Valamelyik Doogee (talán a DG250) kameráját szapulták, láttam pár képet az tényleg ótvar volt.

(#88) piny válasza Tomek0108 (#76) üzenetére


piny
tag

Szia!

Az XDA-s linket el tudnád küldeni ? (a kevés tárhely probléma megoldást)

Minden általam leírt dolog, csak és kizárólag, az én véleményemet tükrözi. Vagy nem, de azt majd én eldöntöm ;)

(#89) piny


piny
tag

Sziasztok!

ROM: DOOGEE-VALENCIA-DG800-Android-5.0-R12-2015.05.12 (eredeti, ezzel jött a készülék).

Telefon alapvetően működik, nincs vele nagy baj.Több probléma merült fel, hátha ti tudtok segíteni:
1. Eszi a memóriát. Pár alkalmazás telepítése után már közli, hogy nem tudja telepíteni, nincs hely. Hogy lehetne ezt orvosolni ?
2. CWM vagy egyéb custom recoveryt hol találok hozzá ? Amit eddig találtam, vagy nem működik, vagy pedig nem tudtam telepíteni (ld. következő)
3. Próbáltam custom ROM-ot telepíteni rá, needrom-ról letöltöttet (http://www.needrom.com/download/doogee-dg800-kitkat-next/ ), nem ragaszkodok a lollipophoz.
Már az elején elakadtam, a recovery telepítésnél: Telefon kikapcs, akksi kiszed stb. Viszont amikor a telefont feldugom a PC-re (preload driver telepítve), akkor a windows egyfolytában fel/le kapcsolja a telefont (olyan mintha ki/be húzkodnám). Természetesen így telepíteni se tudom a recoveryt... (win7, win8.1 alatt is próbáltam, két különböző gépen, ugyanaz)

(Kingroot-al már rootoltam, pucoltam pár alkalmazást.)

Minden általam leírt dolog, csak és kizárólag, az én véleményemet tükrözi. Vagy nem, de azt majd én eldöntöm ;)

(#90) Tomek0108 válasza piny (#88) üzenetére


Tomek0108
csendes tag

[Link]

5GB/1GB

A dolgok bonyolultsága abban áll, hogy nem bírjuk felfogni egyszerűségét...

(#91) sapatrik1973


sapatrik1973
újonc

Az a problémám, hogy a Valencian SD-kártyának nevezett meghajtó 2 Gb. Oda tölt mindent és gyorsan megtelik. Viszont a telefon memóriának nevezett közel 5Gb-ra szinte semmit se tölt, és nem is tudom kijelölni, hogy oda tegye a letöltött appokat. Tudtok valamilyen megoldást?

(#92) Dremas


Dremas
újonc

Sziasztok!

Van két dg800-as telefon a családban. Az egyik az enyém a másik a tesómé, hétfőn érkezett az övé. Én voltam a próba alany, nekem bejött, a tesómnak is az enyém, viszont az övé 5.0-ás androiddal érkezett és borzalmas. Nem tudnám valahogy az én telefonom 4.4-es androidját átrakni az övére? Ha igen, valaki megszánna és leírná lépésről lépésre, hogy hogyan kell? Nem vagyok valami nagy telefon guru.

[ Szerkesztve ]

(#93) Tomek0108 válasza Dremas (#92) üzenetére


Tomek0108
csendes tag

[Link]

Ezen az oldalon választ kapsz a kérdéseidre, de csakis saját felelősségedre cserélj ROM-ot.
Innen letölthető a 4.4es ROM és van útmutató is.

[ Szerkesztve ]

A dolgok bonyolultsága abban áll, hogy nem bírjuk felfogni egyszerűségét...

(#94) Dremas válasza piny (#89) üzenetére


Dremas
újonc

Sikerült megoldani a 3. problémát? Nekem is ezt csinálja a telefon, így nem tudok megszabadulni a lollipoptól.

(#95) drtihanyi válasza Tomek0108 (#90) üzenetére


drtihanyi
csendes tag

Egy kicsit tudnál segíteni?

Le tudnád írni lépésről lépésre, hogy mit kell pontosan csinálnom?

Ha jól értem, akkor le kell töltenem az eredeti lollipop romot is, és emellé a rom mellé kell kitömörítenem a link-ben lévő zip fájlt, majd után flashtool-ban az így kibontott scatter-t fájlt megjelölni. De firmware upgrade, vagy download only módban kell flash-elnem a romot? utána miért kell flasheln a supersu fájlt? csak root miatt?

Segítségedet előre is köszönöm.

Raspberry Pi 4 Openmediavault 6

(#96) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Sziasztok,

Megcsináltam a Vezeték nélküli töltés t a Doogee Valencia DG800 készülékhez. Kb 8 dollárbol kijott toltovel egyutt....

Képeket leírást itt találtok:
[Vezeték nélküli töltés.]

Udv,R

(#97) Tomek0108 válasza drtihanyi (#95) üzenetére


Tomek0108
csendes tag

A lényeget nagyon jól leírtad.
Az eredeti lollipop romba kicsomagolod az xda-ról letöltött file-okat, felülírva az eredetieket. A scatter file-t beolvasod és flash-elsz. Én mindig a "firmware upgrade" módot használtam.
A SuperSu csak a roothoz kell, de azt a részt nem csináltam meg, mert nekem a KingRoot-os megoldás tökéletesen megfelel.

Csak saját felelősségre!

Sok sikert!

A dolgok bonyolultsága abban áll, hogy nem bírjuk felfogni egyszerűségét...

(#98) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Rootolás KITKAT-on:
Kingo ROOT egyszeru, és szépen mukodott :C

(Két féleképp lehet: Windows, és magán a telefonon a kingoroot.apk val, -én ezt választottam.)

[link]

Letoltod, majd settings-ben.
"Settings" "Security" section - "Unknown Sources"

Elinditod - és kész a rootolás.

Majd a play-rol letoltod a supersu-t.
Elinditod, majd a settings - alkalmazások - letoltottbol kikeresed a Kingoroot-ot és uninstall!
Ezután a supersu marad -rootolt marad a készulék de a felesleges/nem ellenorzott programok eltunnek...

Most látok neki a Lolipop installnak... :)

(#99) akira76


akira76
csendes tag

Sziasztok!

Van,egy 1év 1 hónapos dg800-as mobilom,ami eddig jól is működött. Kb 2 hete gyakorlatilag nincs rajta térerő. Van,hogy 3g-n két pálcika van(szabadban), lakásban azonban nincs. (a lakásban eddig jó volt,vlt 3g is)
Voltam telefon szervízesnél,aki azt mondta nem javítják, illetve nem is tudjuk mi baja lehet, és nem is szeretnének kínai telefonnal foglalkozni.(4 helyről is elküldtek,hogy nem foglalkoznak vele, dobjam ki-nagyon jópofi)
Szóval, néztem gsm vevőt a telefonhoz, jól látom, hogy az gyakorlatilag egy matrica?
Vagy valami tipp,hogy merre is induljak el? (nem ázott be,nem ázott el)

(#100) laczy1987 válasza piny (#89) üzenetére


laczy1987
csendes tag

Ha jól emlékszem fejlesztői lehetőségeket bekapcsolod azon belül USB hibakeresést, + az ismeretlen programok telepítése (valami hasonló) legyen bekapcsolva és menni fog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.