Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rovid89


rovid89
csendes tag

köszi a cikket!

Nagyon tetszett a végén a fotók összehasonlítása jó ötlet volt.

(#2) o_tom


o_tom
aktív tag

Gratula
Lényegretörő, kerek kis cikk.

Én is ezzel a kütyüvel szemezek már egy ideje, de lehet hogy páromnak túl nagy (szerinte az iPhone 4 az ideális női telefon méret).

Akksiról tennél fel battery stat képet? Kiváncsi vagyok mennyire meredek a merülése.

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#3) janos1988


janos1988
addikt

Egy sör. Epic :DDD

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#4) Magnat


Magnat
veterán

Jó írás!
Egyébként ha jól tudom, a zöldhasú a 100 dolláros bankó beceneve, hiába van papír 1 usd-s is :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5) Freiherr


Freiherr
őstag

Ezt hogy kell ejteni,dugi-nak?:)

XXX

(#6) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A keszulek aminek sajna nagyobb hire van...

Tobb helyen feketelistas lett vegul..a Dugi is csak szitaz... Oem-ektol vesz... Sajna emiatt eleg vegyes a minoseg markan belul..

Nevesebb kinai gyartokat inkabb. TCL, Xiaomi, Lenovo, Huawei.

Ezekben a low-end árban lévő keszulekeknel sok angol forumot erdemes vasarlas elott olvasni

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) caprine válasza Graphics (#6) üzenetére


caprine
aktív tag

Pedig ha minden igaz akkor a doogee-nek van hivatalos EU importőre is, tehát viszik.

Egyébként szerintetek hogy kell ejteni a nevét "dugi"? Dugi telefon? :DDD

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#8) petipetya válasza caprine (#7) üzenetére


petipetya
nagyúr

"Pedig ha minden igaz akkor a doogee-nek van hivatalos EU importőre is"

Igen, a Doogeenak ITT van hivatalos magyar importőre is.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#9) yerico válasza Graphics (#6) üzenetére


yerico
senior tag

Mondjuk tény, hogy 150 dollárért tegnap jött meg a Xiaomi Redmi 1s ugyaninnen, ami 33 dollárral drágább, és mindenki dícséri, alig drágább. Egyébként kiváló cuccokat lehet venni már 120 dollárért, ami ha átjön a vámon fizetés nélkül, akkor best buy.

(#11) tthom


tthom
senior tag

Egy kérdés beszámolóval kapcsolatban: a GPS hidegen, mindenféle net nélkül volt gyors és pontos?

(#12) #40935168


#40935168
törölt tag

Sztem egy ZTE v5 Redbull jobb választás (van 1G és 2G-s verzió is)..

(#13) Graphics válasza #40935168 (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jobb természetesen, csak már az más árkategória :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) Zuri


Zuri
tag

Jó kis cikk, egyet is értek vele, van szerencsém hétfő óta magaménak tudni szintén egy Valenciát. Bár engem a 2 ujjas tacs zavar, minden másban remek a készülék. GPS egész hamar talál tényleg jelet valamint az akkumulátor használata is kellemesnek mondható, nem merül üresjáraton annyira sőt igazából használva sem pedig LWP-t használok meg sok updatelős widgetet. Rootolni próbáltam de balfasz lehetek mivel eddig nem sikerült V3Rootal valamint flashtoolal sem. De annyira még nem mertem belemászni.
Ja egyéni megjegyzés még régebben x10 mini próhoz kaptam egy igen fasza mikrofonos vezetékes fülhallgatót. Ami nem teljesen működik jól a telefonnal. Ha bedugom akkor halk sistergés van, elindítom a zenét 3-4 másodpercig megy és leáll. Ha benyomom a mikrofonon a "hívás" gombot akkor a hang kitisztul és szól folyamatosan a zene, ha közben megint elengedem megáll 3-4 másodperc múlva, így szerintem bizonyos mikrofonos füleseket nem kimondottan támogat mert rosszul lehetnek a vezetékei bekötve, ha tudjátok próbálgassátok mielőtt ilyen headsetet vennétek.

A hátsó touchos részt meg erősen szokni kell :D
Bár őszintén nekem annyira nem tetszik a telefon gondoltam megpróbálom, de nem jött be így használva, így akinek kellene egy azzal ha gondolja elboltolhatjuk. Comebuy német raktárából rendeltem ha gondolja valaki utána nézhet mennyi ott. Privátba megkereshettek :D

[ Szerkesztve ]

(#15) Castell válasza petipetya (#8) üzenetére


Castell
aktív tag

Ez aztán az árrés "vadászat..."

(#16) Graphics válasza petipetya (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az az üzlet nagyon szép, és rohadt drága...

Kiváló design ,meg minden, de ez így pofátlanság..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Gondolom az a QHD kijelző qHD akart lenni. Nem tudom hogy te írtad-e el, a korrektor, vagy valamiféle automatikus hibajavító kód, de nem először fordul elő logoutos írásban ez a tévesztés.
A cikket egyébként köszönöm én is, de őszintén szólva nekem sem jön be igazán a készülék. Ennyiért, vagy picivel drágábban jobbat is kapni ázsiából. A Coolpad 7320-at például nemrégiben még $148-ért szerezte be az egyik fórumtárs és ebben már a vám és ÁFA is benne volt(!!!) és a cikk tárgyát gyakorlatilag keresztbe lenyeli. De a fentebb sorolt márkák közt is akad rendesen jobb ár/érték arányú mobil. Persze a hazai árakhoz képest ez is remek vétel volt, pláne hogy még a fagyiköltség is megmaradt.

(#18) fkosa


fkosa
tag

Én ma küldtem vissza egy DG800-at az Antelif-nak Spanyolországba. 9k-ért (a DHL 18k-ért vitte volna, elhajtottuk őket) postával.

A spanyol Antelife-tól rendeltük, aki elkért 8k-t a szállításért. Úgy látszik, messzebb van mint Kína... onnan ingyen hozzák.

A hibák:
Eltartott néhány percig, amíg bebootolt. Ez már gyanús volt.
1-2 nap használat után kiírta, hogy formázzam a telefon memóriát, mert hibás (érdekes, hogy angolul SD kártyát írt - egyébként SD kártya nem volt benne).
A fényképező időnként önállósította magát: biztos ami biztos, csinált 8-10 képet (néha teljesen magától, gondolom olyan intelligens, hogy talált témát...)
Végül már használhatatlan lett (az android.core kb. 5 másodpercenként lefagyott - és szinte minden más is)
Egy-két levélváltás után írták, hogy küldjük vissza.

Így már nem is olyan olcsó ez a telefon.
Kíváncsi vagyok, mi lesz a vége.
Remélem, a cserekészülékért nem kell szállítást fizetnem.

(#19) Grisák válasza fkosa (#18) üzenetére


Grisák
tag

No igen... Én ezért rendeltem itthonról (pingdigital), mert 1 év garit adnak és itt is szervizelik, tehát nem kell várnom míg kiküldik meg vissza. Meg hát ki is próbálhattam az összes telefonjukat mielőtt döntöttem.
Ha megjön a Doogee Turbo lehet csinálok róla tesztet ;)

(#20) Graphics válasza Grisák (#19) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem teszem ra a fizetesem, de biztos hogy itthon szervizelik...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) bigrock


bigrock
addikt

"félhomályban távolról egész jól néz ki..." - ezen felsírtam... :DDD

(#22) Grisák válasza Graphics (#20) üzenetére


Grisák
tag

Erre kulon rakerdeztem. Azt mondtak szerzodott szervizuk van Magyarországon. [link]

(#23) sing1ep1ayer válasza Grisák (#22) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Ha rákeresel az általad linkelt oldalon említett szervízre, akkor azért lehet hogy lesz egy-két álmatlan éjszakád. Tipikusan az a fajta hazai szolgáltató lehet, amelynél egy kínai gari százszor többet ér.

[ Szerkesztve ]

(#24) Grisák válasza sing1ep1ayer (#23) üzenetére


Grisák
tag

Ha felmesz a szerviz honlapjara latod, hogy ok a hivatalos iPhone, LG, Samsung, Blackberry, Huawei, stb szerviz is.Gyakorlatilag az osszes magyar telefont ott javitjak.

(#25) Castell


Castell
aktív tag

Nekem nem lenne ingerem ilyen kiforratlan telefont venni 50 ezer Ft-ért. De még 27 ezer Ft-ért sem, aztán meg szívnám a fogam, hogy bosszantó dolgok miatt használhatatlan a telefon. Meg szórakozni a postával. Szóval tökmidegy akárhogy nézem: 50 ezret nem ér még magyar garival sem és 27 ezret "orosz rulettel" sem.

Ennyiért (50e HUF) minimum 2x jobbat kapni szolgáltatói ajánlatban, de kártyafüggetlenül is (1x). És azt, hogy a Pingdigital lát fantáziát ebben, hát nem tudom. :DDD

(#26) Graphics válasza Grisák (#22) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Telemax :D hurrráááá ;]

@Castell: Szolgáltatói kínálatot hagyjuk, többször kifizeted a telefon árát... Az a hülyeség aki leköti magát drága rablánccal..

50-ért kintről olyat kapsz, amit a szolgáltató nem fog elédrakni.. Ja de.. csak érvényes rá, hogy sokszor kifizeted...

50-ért mutass jobbat, kártyás áron :) Ja és két sim? :U Fogja tudni?

Nem a készülék mellett állok ki, hanem a tudatos vásárlás mellett :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) Magnat válasza Grisák (#24) üzenetére


Magnat
veterán

Tényleg azokat is szervizel, keres rá a vonatkozó fórumokban vagy akárcsak a Homáron, milyen anyázások mennek velük kapcsolatban...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#28) sing1ep1ayer válasza Grisák (#24) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

"Gyakorlatilag az osszes magyar telefont ott javitjak."

Inkább fogalmazzunk úgy, hogy meghibásodás esetén hozzájuk látogatnak el a készülékek.

(#29) fkosa


fkosa
tag

Látom nagy vitát kavartam.

Két dolgot tennék hozzá:

1. a telefon (felezett szállítással, mert 2-t rendeltünk) 35k volt. 50k-ért már pl. Jiayu G4S-t kapsz. Ennyi pénzért itthon nem kapsz ilyen tudású telefont kártyafüggetlenül. Samsungot láttam hasonló tudással 70k körül kártyafüggetlenül, amit pedig 30-40k között itthon árulnak a multik, inkább hagyjuk. Szerintem - ha nem lesz több költségem, még azt mondom, nem volt rossz vásár (persze várjuk ki a végét).

2. leszámítva ezt a bosszantó hibát, szerintem ez egy kiváló ár/érték arányú telefon. Piszok gyors, mind a menüben, mind internetezésre. A játékokat nem volt alkalmam kipróbálni, gondolom a Mediatek / Andreno páros ott már nem remekel annyira. Szép a kijelzője, ez a felbontás a 4,5'-s kijelzőre elég.

Külön pech, hogy már több kolléga rendelt így telefont és pont az enyém volt sz@r.
Pipa vagyok, ezért írtam a hozzászólást (főleg, mert az édesanyám 60. születésnapi ajándéka volt), de sajnos ez is benne van a pakliban.

(#30) Zuri


Zuri
tag

Na meg tegyük hozzá, hogy itt van ez a Valencia 35k ért annyit tud mint kb egy xperia M2 durván, ami kb 70 ezer idehaza. Jó garancia meg minden, de isten tudja egyesek mit csinálnak a telefonjukkal hogy betörik a kijelző, és ezt úgy mondom, hogy előző telefonom is egybe van csak gondoltam újítok egyet mert kicsit recseg a hangszóró már(igaz mtk toolsal állítgattam a max erejét) kicsit kopottas volt a hátlapja na meg nyáron húztam le a gyári fóliát róla mert már zavart, hogy fél éve ott van egy repedés(a fólián!) és nem olyan csinos a képernyő. Ja és gyárba dolgozom, port gyártunk ráadásul, van itt minden féle anyag és remekül van a régi telóm is. Romot meg bármikor lehet rakni rá, egyes modellekhez tengernyi van.
Másik, hogy élő példákat említsek galaxy ace2 lcdje az érintővel együtt betört, állítólag a javítási költsége ennek 30ezer körül mozog. Másik ismerősőm ma mondta mennyiért lehetne cserélni érintőt egy S4-be mivel széttört a haverjának és a szervizes 46ezerért cseréli ki. Szóval jó hogy van szerviz meg garancia, csak attól függ mi garanciális szerviz és ott meg a szolgáltatók nem igen javíttatják garanciába a készüléket mivel nem az ő hibájukból adódott a gond...
Ennyiért meg már egy fasza kínai telót lehet kapni akár a "márkásabb" nevek közül is.
Plusz vannak bizonyos áruházak, webshopok ahol ilyen atab meg akai meg gigabyte stb telefonokat lehet kapni, ami körülbelül a kínai belépő szinttel azonos(sőt az is durván beárazva) és volt atabom nekem is, könnyebb volt kicserélniük egy másikra mint elküldeni javítani. Szóval eddig jól teljesítenek nálam a kínai telefonok, évente letudom cserélni akár, ha van olyan modell amire érdemes, de általában ennyi idő kell is egy jelentős hardverváltozásra. Mostanság az 5" négymagos, 1gb ramos telefonok viszik az átlagos eladást amit ha jól számolok (rosszabb esetben) áfával 29 ezer forintért már meg tudod venni ami itt még mindig belépőszintű hardverezettségnek felel meg. Igaz van benne rizikó de itt olvastam egy cikket. hogy itt is miket lehet kifogni, így sajnos peches rendelések vannak, de ez minden elektronikai termékben előfordulhat.

Akkumlátorról:
Másik már nem bírtam ki és 22 óra akksi 44% (ebben volt kb 1 óra beszélgetés, sokszor óranézés, neetzgetés, egy óra zenehallgatás blutuszon,viberezés, vagy 10 fényképezés, aztán negyed órát gpsgettem is vagyis próbáltam a gps programot belőni hogy működik) töltőre tettem végül. Sajnos nincs rootolva még most sem a telefon így a battery status prot nem tudom használni. De ennek ellenére jól bírja(ja kijelzőt is max fényerőn használom). :)

(#31) csongi válasza Grisák (#24) üzenetére


csongi
veterán

Júúúj! Inkább Kína! Ezek ott olyan szar munkát végeznek, hogy fájni fog. nekem 3 készülékem járt náluk, és mindhármat többször kellett vissza küldeni. Most a Tablet fog vissza menni 4-re.
Szóval ez az a szerviz ami nem megnyugtat hanem felbosszant.
Castell: te láttál már életedben kiforrot telefont? :D :D
Halkan megjegyzem, nem létezik ;]

[ Szerkesztve ]

(#32) oliolioli


oliolioli
csendes tag

Én áprilisban a megjelenéskor vettem egyet a barátnőmnek, két napig próbálgattam mielőtt oda adtam, nem rossz kis telefon, Ő nagyon szereti, semmi baj nem volt még vele.

14 éve újonc...

(#33) ollie


ollie
MODERÁTOR

a webshop keresőjében bejelöltem a 13MP-es kamerát és az Android 4.4-et

Azt ugye tudod, hogy a kép felbontásának semmi köze a kép minőségéhez?

***

(#34) sqpp


sqpp
őstag

Csak én olvastam azt, hogy Dodge? ;] :O

(#35) csongi válasza sqpp (#34) üzenetére


csongi
veterán

Nem :D :D :DD

(#36) Castell válasza Graphics (#26) üzenetére


Castell
aktív tag

OK, elhiszem :-D

De egyébként NAVON Mizu M450: Dual SIM, 4 mag, 1 GB RAM, 4,5" IPS qHD kijelző. Cirka bruttó 35 ezer Ft.

Egyébként nekem is kínai (Kínából rendelt) telefonom van (ZTE), szóval semmi bajom nincs a kínai telefonokkal, de az általad említett tudatos vásárlás fontos a kínai cumóknál. Szóval ez a telefon nekem egy kicsit zsákbamacska.

:))

(#37) Graphics válasza Castell (#36) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Navon Mizu... Ezt azért nem gondolod Te se komolyan :) És ki fogja azt támogatni?

Még egy tokot se lehet venni hozzá....

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) Castell válasza Graphics (#37) üzenetére


Castell
aktív tag

szerintem a Navonnak van terméktámogatása, még ha minimális is. De dodó barátunk sem büszkélkedhet nagyobb supporttal. Mindezt hivatalos részről persze. A tok szerintem meg nem releváns. Kinek mi a tok... Egyébként mai áron számolva a teló cakumpakk kb. 35 lepedő. Nem rossz ajánlat tény és való, de a gari miatt necces. Én azt látom, azért jönnek idehaza is az olcsó négymagosok, kit tudja talán egyszer felébrednek az itthoni kereskedők :))

(#39) BenszeT


BenszeT
tag

Tokot honnan és milyet érdemes hozzá rendelni?

(Egyébként nagyon jó kis teló ennyi pénzért.)

(#40) BenszeT válasza BenszeT (#39) üzenetére


BenszeT
tag

Rosszul tettem fel a kérdést, nem tok, hanem tasak féleség kellene.

(#41) fkosa


fkosa
tag

Pénteken kaptam meg a csere DG800-at a Hangyás kínai webshop spanyol raktárából.
Nem semmi részidő. Csak egy picivel kellett többet várnom, mint 1 hónap.
De legalább - egyelőre legalább is úgy tűnik - jó a telefon.

(#44) kvik


kvik
csendes tag

Sziasztok!

Én is rendeltem egy ilyen készüléket, ha nem számoljuk a hosszú hétvégét, egész hamar megérkezett - Németországi raktárból.
Egész jónak tűnt, amikor is kb egy-két óra használat után feltűnt, hogy a készülék teljesen néma. A hangszóróból semmi hangot nem sikerült csiholni. A füles működik, érzékeli is, de a hátsó hangszóró néma. Se zene, csörgés, ébresztő, rádió nem szól. Mit ajánlotok, hova foruljak? Hogy/hol lehet megjavíttatni? Nagyon csalódott vagyok, nem akartam többet költeni rá :(

Kérdés #2, ha az első megoldódik: tudja valaki, milyen szilikon tok jó hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#45) Bálint88 válasza kvik (#44) üzenetére


Bálint88
csendes tag

Kedves kvik!

Én ezt találtam: http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-Multi-Purpose-Silicon-Soft-Grip-Exclusive-Universal-Bumper-For-DOOGEE-VALENCIA-DG800-Free-Gift/32226239598.html

Nem tudom jó e vagy sem, de csak ez fellelhető itt! :(

Amúgy, ha minden igaz 1 hét múlva én is Kutyi tulajdonos leszek!
Remélem boldog!

(#46) kvik válasza Bálint88 (#45) üzenetére


kvik
csendes tag

Sziasztok!
Annyi fejlemény van az ügyben, hogy megnyomkodtam a hangszóró környékét (hátlap nélkül) és éreztem némi ropogást, majd a hangszóró beindult. Örömboldogság. Mígnem, most kb két héttel az esemény után megint elhallgatott, kis nyomkodás, megint megy. Ez így nem teljesen megbízható (ébresztés vagy csörgés szempontjából főleg nem). Visszaküldeni drága, a fentebb említett szerviz meg honnan tudom, vajon tényleg megjavítja-e vagy csak megnyomkodják és látszólag határozatlan ideig működik? Kicsit tanácstalan vagyok.
Ettől eltekintve a tulajdonosa meg van elégedve vele. A többi része rendben van.

Érdekes ez a gumigyűrű, köszi. Gondolom le kell venni a töltéshez, mert ha kivágnék egy kis lyukat, elszakadna? Vajon a többi gomb működik rajta keresztül...?

[ Szerkesztve ]

(#47) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

ennek a telónak mennyire strapa bíró a kijelzője?? a repedés, törés ellen van valami "védőfelszerelése"

(#48) Jojo22


Jojo22
tag

Sziasztok, az egy kolegámat érdekelné ez a teló, de amikor én akartam venni, állítólag a wifi-je gyárilag sz@r volt, az a kérdés ki javították e már ezt a hibát?
köszönöm a választ előre is!

(#49) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

ma megakartam nézni ezt a telót élőben, de sajna pont most ki voltak fogyva , péntekre ígérték hogy jön egy nagyobb adag, mert nagyon kapós telefon. Én elhiszem hogy ezt kell mondani az eladónak, mert csak így tud fent maradni.meg stb. de tényleg ennyire jó ? a kijelző sérülésre meg azt válaszolták hogy azt is tudják javítani/cserélni ha baj történne.

(#50) A83


A83
újonc

Sziasztok,

nem rég kaptam meg Doogee DG800 Valencia típusú készülékemet, abban kérném a segítségetek, hogy miért van az, hogy a telefon fájlkezelőjében a telefon memória részben teljes területként 2,76 GB-ot látok a 8 GB helyett és az alkalmazások kezelése részben is látok kb. 3,4 gb memóriát, mint belső tárhely? Esetleg ketté van particionálva a tárhely, de akkor is kevesebb, mint 8 GB ( 3,4+2,76=6,16 )? Illetve, miért lehet az a jelenség, hogy ha a telefon memória 2,76 GB-ja megtelt akkor nem enged több programot telepíteni sőt még fényképet csinálni sem, mert azt a hibaüzenetet írja, hogy nincs elég hely a telefonon töröljön adatokat? Akkor ezek szerint ezt a 3 GB-ot nem is lehet kihasználni vagy van valamiféle beállítás ami lehetővé teszi, hogy ide tegyem az adatokat, programokat és képeket?

Előre is köszi aki tud segíteni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.