Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wody21


wody21
tag

Nagyon izgalmas megoldásnak tűnik, és ha egész jól működne akkor... :) Köszi, hogy megosztottad!

(#2) Xmodule


Xmodule
őstag

Az a pók a falon OMG! :D Parás.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#3) finest


finest
őstag

Azon kívül, h csúnya, mire jó? Ha kifújod oldalra, akkor nem felfele fog szállni a meleg levegő? OMG

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#4) biker válasza finest (#3) üzenetére


biker
nagyúr

mesélj, mitől csúnya?
oldalra befújja a 2m-re lévő szobába a meleget, és nem áll meg fent a meleg, elkezd keringeni, hamarabb mint a rétegződés indítaná be

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

Az én nagy álmom egy búbos kemence 3 helyiség közös sarkán, aminek a tetejében egy villanybojler van beépítve.
Arra nem gondoltál, hogy a kéménycsőbe vezetnéd a csöveket spirálban vagy valahogy, amelyekben a bojlerbe folyik a hideg víz?

[ Szerkesztve ]

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#6) biker válasza Sanzaa (#5) üzenetére


biker
nagyúr

tavaly, amikor egy hónapot vártunk a gázra,és forraltuk a vizet, de, gondoltam :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7) finest válasza biker (#4) üzenetére


finest
őstag

Ronda nagy póknevelde. Kevés volt a sarok a lakásban? A félnyeregtető különdíjas megoldás. ;]

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#8) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

Egy szív alakú lyukat kellene még belevágni, mint ami a vintage budiajtókon van:)
Egyébként nem rossz megoldás, merész. Olcsóbb, mintha állmennyezetet csinálnál gipszkartonból. De valamivel fel kéne dobni, mert így kicsit ormótlan. Egy tükörrel vagy képpel. Vagy kihajtható ruhaszárítót szerelni rá, úgy még funkcionálisabb:)

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#9) sutszi


sutszi
veterán

Szerintem jól néz ki. Sikerült a környezethez illeszteni. Én nem gondolom, hogy ormótlan vagy ilyesmi...

Az moddolás oka is érthető. Remélem télen érzed majd a jótékony hatását.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#10) krizmo_


krizmo_
addikt

Üdv!
Nagyon jónak tartom ezt a megoldást. Anno laktam családi házban és a fűtés hasonló volt, és valóban felszorul a meleg, míg a másik helyiségbe nem jut. Szerintem érezni fogjátok a különbséget, biztos hasznos lesz ez a megoldás. Mondjuk aranyos az a két kis fülecskéje az oldalán, olyan Shrek-es. :) De ahogy nézem nem tűnik ki a környezetből. Meg egyébként sem felemelt fejjel közlekednek az emberek, és nem kimondottan azt nézik. Az összkép számít, az jó. Ügyes és szép a munka,amit csináltál! :C

(#11) biker válasza finest (#7) üzenetére


biker
nagyúr

Én úgy gondolom, ez az érv annyira színvonalas, mint amikor valaki a társtopikban abba kötött bele, hogy mit keres a kereszt a falon?!
Kettővel több sarok kit zavar? Komolyan...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12) agent_k válasza biker (#11) üzenetére


agent_k
őstag

Ne hallgass ezekre a panellakó pesti tudatlanokra. (Egy vidéki felfogja mi a jelentősége az építményednek) Ugyanezzel a gonddal küzdünk mi is. Jó lenne mozgatni a levegőt és te egy elég jó alternatívát mutattál.

Megy rá még hődob is, vagy ez a vége a történetnek a hőmérséklet csökkenés miatt? Bocs ha figyelmetlenül olvastam és írtad már.

(#13) biker válasza agent_k (#12) üzenetére


biker
nagyúr

Egyelőre hődob nem megy rá, kitesztelem
De a hely megvan neki, az építmény és a kandallo közt 90cm hely van

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#14) KGellért


KGellért
Műholdas

Nagyon tetszik ez az egész megoldás. :D Eredeti és én sem látok benne semmi csúnyát, sőt. Gratulálok hozzá. :C

(#15) KillHates


KillHates
nagyúr

Szia!

Kicsit csinálhattad volna gömbölyűbbre; az jobban illeszkedne a szép lakásotokba, így egy kicsit indusztriális. Majd a 2.0-ás verzió :D
Az alábbiakat saját tapasztalatból írom:
Amit bátorkodnék javasolni;
-a kifújó PVC idomokat egy kicsit döntsd a szoba közepe felé, hogy a levegőt ne a fallal párhuzamosan fújja, így a porképződés kisebb, és a szobai levegővel jobban elegyedik majd a meleg
-szürke idomokat cseréld le sárga erősebb PVC idomokra, mert ha egyszer elfelejted majd a ventiket bekapcsolni, akkor szépen le fognak konyulni a melegtől
-a ventik elé tudsz söntést rakni, így ha nem mennek a gyári (max) fordulaton, nagyságrendekkel halkabb lesz.
-és a végére a legfontosabb; a "doboz" tetejére vágj be egy pult szellőzőt (viszonylag igényesen néz ki és megfizethető) mert a ventilátorokat egyszer fogod elfelejteni bekapcsolni, vagy egyszer lesz begyújtás után áramszünet. Utána cserélni fogod őket jobb esetben, rosszabb esetben a biztosítót hívni. Ebben a kürtőben képes lesz megszorulni akár 200 fokos levegő is ami kivégzi a ventiket elég hamar, hiába ipari cuccok.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#16) finest válasza biker (#11) üzenetére


finest
őstag

Melyik kettő? Kettőnél külső sarok is több van, plusz a belsők. A csodabudiba alulról eleve meleg levegő megy a kandalló felől, aztán még egy kicsit még megszorongatod, amit a csövön leadhatna. Szerintem összességébe kevesebb hőt tudsz leadni a lakásba, mint a szabadon hagyott kályhacsővel. Annyi tuti, h a lakás legszárazabb része az esztétika díjas nyeregtető belső sarka lesz, amin rendkívül kellemesen csúszik meg a tekintet, ha szépen lefested a legyek is lecsusszannak róla.
Üdvözlöm a pókokat!

PS: Valóban kicsit szocreálos lett. A tatabányai ótelepi templomra emlékeztet gyerekkoromból, ami közvetlen az erőmű tőszomszédságában áll(t), és a gyárkémények éppen ilyen könyörtelenül tornyosultak a templom főlé, miközben mellette a szenet szállító csillék imbolyogtak a levegőben.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#17) KillHates válasza KillHates (#15) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hohó, ha az egyik képen jól látom automatizált a ventik kapcsolása?

Ez esetben kisebb az esély a lakástűzre... :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#18) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Lehet hatásosabb lett volna függőleges passzív hőleadó bordákat kreálni a kéménycsőre, vagy olyat keresni, lehet, hogy még jól is nézett volna ki. :)

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#19) Kiglerx


Kiglerx
tag

Tetszetős és ötletes megoldás. Elismerésem.

A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

(#20) KillHates válasza Sennalacy (#18) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ahhoz öntöttvas kéménycső szükséges, olyan 2-3mm-es falvastagsággal. Ami ezen a kéményen van (lemez könyök) az nem bírná el. (meg olyan 70 ezer körül lenne erre a kályhára kompletten) Mondjuk azt a fajta kéménybe már torlószelepet is lehet rakni, így jól fel lehet fűteni a csövet (is) csak ésszel kell vele bánni, mert aztán tréfásan túl tud melegedni az egész.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#21) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A kivitelezés és az ötlet is jó :), így tényleg jut hőfok a másik szobákba is :)

Nálunk egy egyedi kandalló teljesít szolgálatot, és mi úgy oldottuk meg, hogy a szoba falán át megy a kémény csöve, majd át a szoba falán, és a fenti kéménybe csatlakozik be.

Így két szoba van fűtve, a többit majd mi is hasonlóan akarjuk megoldani.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) mate0314


mate0314
aktív tag

Miért nem lóg le kb a villany kapcsolókig a doboz?

Valamint azon filozofáltam, ha a doboz úgyis takar, akkor én lehet hogy az egyenes cső helyett kacifántosabbat raktam volna oda, hogy minél jobban fogja meg a hőt.

Tetszik az elgondolás, grat az igényes megvalósításhoz!

[ Szerkesztve ]

(#23) mate0314 válasza finest (#16) üzenetére


mate0314
aktív tag

Látom hogy a kiritka megy, de te mit is tettél le az asztalra?

(#24) Raucher válasza biker (#6) üzenetére


Raucher
tag

Hogy nagyobb értelmet nyerjen a fejlesztésed keress rá a következő kifejezésre.
kályhahődob
Ezzel kicsit feljavítható a hulladékhő hasznosítása.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#25) finest válasza mate0314 (#23) üzenetére


finest
őstag

Neked meg a hülye ötletek mennek, mint a kacifántos kályhacső. LOL, néha az is eredmény, ha nem csinálsz kárt, még mielőtt bármit letennél az asztalra.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#26) mate0314 válasza finest (#25) üzenetére


mate0314
aktív tag

Nem ez volt a kérdés de ha már itt tartunk, hallottál már olyanról hogy hő- és áramlástan?

Otthon neked raidátor helyett egy egyenes cső van igaz?

[ Szerkesztve ]

(#27) Dany007 válasza mate0314 (#26) üzenetére


Dany007
veterán

Ha jól olvasom az a cső a füstgáz elvezetésére szolgál. Attól meg jobb mielőbb megszabadulni, nemhogy még kacifántosan cirkuláltatni...

A radiátorban forró víz kering, nem füst ami esetleg visszaáramolhat. És ott a "kacifántos" megoldás a hőátadást segíti. Itt pedig a cső a füstöt vezeti el, nem a hőátadást. De nyilván van hőleadása is, ezt használta ki a cikkíró.

Plusz: az a pók tényleg nagyon ütős! :C

(#28) rolii21


rolii21
aktív tag

Esetleg ha alul a kandallo korul teglaval korbe falaznad fel eddig a buraig valami pofas megoldassal? Egy ket ora futes alatt atforrosodna es tartana a meleget ugyan addig:) Amm grat a mesterembernek:)

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#29) rolii21


rolii21
aktív tag

Amugy a gipszkarton egy ido utan el fog ott gyengulni... Nekunk is ugyan ez volt es asszem ho allo volt:D

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#30) mate0314 válasza Dany007 (#27) üzenetére


mate0314
aktív tag

Nyílván nem úgy gondoltam hogy megrekedjen vagy akár visszaáramojon, de rögtön teis a szélsőségek felé mentél el! Saját példából tudom hogy +2 könyök mennyit segít. A kazán és a garázs közötti falon lett bontva 2 lyuk és egy szakaszon átmegy a garázsba a cső. Csodák-csodájára működik, melegebb van a garázsban! Ugyanez olyan elképzelehetetlen abban a dobozban?

(#31) Graphics válasza Dany007 (#27) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Érdemes ilyenre gondolni :)
Nagyobb felületen ad le hőt :)

Témához: Amúgy kíváncsi leszek, hogy aki majd később a saját lakásában szembesül pl azzal, hogy hogyan oldjon meg olcsón valami hasonló hőtani esetet, hogy fogja megtenni úgy, hogy se az áram, se a gáz ,se a víz számlája ne emelkedjen drasztikusan :U ;]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) Dany007 válasza Graphics (#31) üzenetére


Dany007
veterán

Jajaja! Ez már inkább radiátor jellegű, és mégsem törik meg a füst útja.

Ps.: tudja valaki ilyen pókot hol lehet beszerezni? :DD

(#35) ViZion


ViZion
félisten

Köszi a cikket, én bírom az ilyen barkács témákat - ráadásul ez nem is lett rossz :D
Nem kell ilyeneken behisztizni srácok. Van akinek tetszik, van akinek nem, nem vagyunk egyformák. Egyik ismerősöméknél minden vas/kovácsoltvas: tükör keret, székek, fali keretek, díszek, (szerintem még a wc ülőke is ;] ) egyrészt marha drága, de _nekem_ nem tetszik. És? Nem én lakom ott. a DIY dolgok meg főleg olyanok, hogy bizony rengeteg kompromisszumot kell kötni, mert a zsebben a $ nem végtelen... :D

Tanyán élek, mi is agyaltunk, de párom arra jutott, h gázat ne, én meg -mivel volt már kályhás, kandallós, cserépkályhás, sparheltos tapasztalatom- azt mondtam, h lakásba semmit ami füstöl, kormolni kell, hamuzni kell. Egyszerűen nem kényelmes. Ismétlem, tanyán: van sok hely, melléképület, tehát a lehetőség is, h ott helyezzük el. Így központi fűtés lett. Van ismerős, akinél központi fűtést kemence "hajtja". Nem is akármilyen: villanykályhákból kiszuperált samotblokkokkal bélelt, maszek gyártmány :)

Amúgy az elgondolás jó, bár én kicsinek és zajosnak gondolom a ventiket, inkább nagyobbat lassabb fordulaton szvsz. Nálam "fejben" vizes projekt van már vagy két éve, de sosincs elég $ a mókoláshoz, most meg itt a nyár vége megint.... :O
Kéményt nem ildomos (ez de szép szó, már órák óta le akartam írni :) ) cikk-cakkban vezetni, nagyon kormolódik, főleg ha beleszalad vizes fába, vagy pár guriga bármibe, ami nem akác vagy tölgy.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#36) biker válasza Raucher (#24) üzenetére


biker
nagyúr

Olvasd végig rendesen, többször írtam a hődobról, miért igen és miért nem

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#37) biker válasza KillHates (#17) üzenetére


biker
nagyúr

Igen, írtam is, full automata, így csak az áramszünet lehet gáz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#38) biker válasza finest (#16) üzenetére


biker
nagyúr

szerintem kezdj el újra számolni.
A kémény kiugrik a falból, ergó a függőleges külső és belső élek eddig is ott voltak.

Új él/sarok: a ferdetető két vízszintes éle, amit díjazol.

sajnálom, ha a matekod nem olyan jó, mint a kritikád

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#39) justflash válasza biker (#38) üzenetére


justflash
tag

Jó lett, két dolog jutott eszembe:

- hangos ventiket egy fesszabályzóval lehet halkítani, bár nyilván csökken a légszállítás is, de azt is meg lehet csinálni hőfokvezérlésesre

-a sarkokon a glettelés 1000% hogy meg fog repedni a dilatáció miatt, hiába szalagoztad, ez tapasztalat, én tennék rá a helyedben egy élprofilt, akár fából, vagy esetleg hungarocellből vagy fémből, és meg is vágnám a sarkot hogy ne repedjen szét az egész

De egyébként ötletes és tetszetős a kivitelezés is. :K :R

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#40) justflash


justflash
tag

Átolvastam a topikot közben, megláttam még valamit, mégpedig az íves dobozt, na az sem fog menni, mégpedig azért mert addig oké hogy beáztatod a gk-t és meghajtod aztán beépíted, de kb a 3. esetben mikor felmelegszik gyönyörű szépen el fog durranni.

Ez is tapasztalat. :D

[ Szerkesztve ]

mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott...a telefonszámom, a lakcímem, minden...

(#42) kisninja


kisninja
őstag

Nem rossz megoldás de én is attól tartanék ,hogy egy áramszünet esetén szépen leolvadna minden. Iszonyú meleg tud ott bent lenni nem beszélve a sugárzó hőről.

A majdani lakásomba én is valami levegő keringtetéses módszert szeretnék.
Terv: Beépíthető kandalló azt körbe építeni itong téglával alul hagyni levegőző nyállást ,felül meg csőhálózattal elvezetni a hőt még 3 szobába persze csőventilátorral.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#45) bwoay


bwoay
nagyúr

a személyeskedő postokat töröltem. remélem, hogy ennél többet nem kell tennem ahhoz, hogy a beszélgetés visszatérjen a témához, kultúrált módon. köszönöm.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#46) #10726912


#10726912
törölt tag

Gratulálok a munkához!:)
De két észre vételem lenne mindezzel kapcsolatban, ha megengeded:
Előtte egy kis eszme futtatás:
Akkor hatékony a fűtés, ha bélelt (hőszigetelt) kéményed van és mindehhez egy huzat szabályzód. Ha a kémény bélelt, akkor kevés energia kell a huzat létre jöttéhez, ezáltal nem kell nagy huzattal fűteni, a meleg levegő a fűtő egységben marad elég ideig ahhoz, hogy leadja a hőt a helységben, másrészt kevesebb tüzelő kell, mindemellett egyenletesebben tudsz fűteni. Akkor hatékony a fűtésrendszered, ha 130 fok körüli füstgáz távozik a kéményen. Mindez azért érdekes mert így nem lenne túl nagy hő pangás a kályha feletti részen, kevesebb huzattal kisebb lánggal elégetett tüzelő mellett a hő nagy része a kályhában maradna, nem jutna a füstcsőbe, és az oldalra "sugározná" a hőt.
Még annyit hozzá fűznék, hogy a hődob alkalmazása pont a rossz kémény miatt elvesző hő vissza nyerése miatt javasolt.
Ha így hagyod a kéményt(nem olcsó a jó kéményt megcsináltatni, 100k felett van sajnos :(( ), akkor két dolgot javasolnék:
Az egyik az, hogy két csövet vezess le a felépített falakon belül, a csövek végei a mennyezettől kb 20 centire legyenek, és a padló szint felett kb ugyanennyire végződjenek, párhuzamosan a padozattal: így sokkal hamarabb megforgatná a levegőt a helységben, nagyobb lenne a kényszerített levegő áramlás, másrészt még a kályha is fűtené ezt a csövet (a közelsége miatt), tehát sokkal nagyobb lenne a hőtartalma a csőből kiáramló levegőnek.
A másik, hogy csinálj egy hődobhoz hasonló készüléket a füstcsőbe. De a hődobban vizet keringetsz a szoba levegője helyett egy szivattyúval, erre mehet két 150 cm-es lapradiátor. (két helység fűtését kb megoldhatod így.) Van ilyen készülék, keresgélem, belinkelem, ha megtaláltam, 80 ezertől indul a gyári 10 kilowattos teljesítményű (ha otthon csinálod meg, negyed áron megvan (persze ez az anyagár, a munka (vágás-hegesztés, stb ) nincs benne).
Ezzel is vissza csökkented a füstgázzal kiáramló hőveszteséget.
Mindezek csak tanácsok és észre vételek a fűtés hatékonyság további növelése érdekében, de az ötlet mindenképp jó, a kivitelezés is tetszik, még egyszer gratulálok :)

[ Szerkesztve ]

(#47) #10726912 válasza #10726912 (#46) üzenetére


#10726912
törölt tag

Megleltem végre:[link]. Ilyet otthon is csinálhatsz (van ismerős, aki csinált és működik).

(#48) biker válasza #10726912 (#46) üzenetére


biker
nagyúr

tetszenek az ötletek, várom a linket, ha megvan

A kémény Schiedel SR16 készkémény rendszer
A füstcső 150-es vékonyfalú

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#49) #10726912 válasza biker (#48) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nekem központi fűtésem van, ezért nem fogom tovább a tovább fejlesztett verziót megépíteni az alap ötletedet tuningolva....pusztán ötletek az ötlet mellé:) A linket pedig elküldtem a második post-ban.
A kémény akkor rendben van, így csak a fentről szívó lent meleget kifúvó ötlet marad, a többi szinte tárgytalan, mert az a legjobb, ha el se jut a hő a kéményig, a te kémény rendszerednél pedig ez eléggé megvalósítható, ha jó a huzat szabályzás:)

(#50) finest válasza biker (#38) üzenetére


finest
őstag

Persze, h ott volt a sarok, csak nem ekkora böszme méretben.
Tehettél volna a plafonra egy ventilátort, tood csillárra beszerelve, amit nyáron szoktak használni, viszont télen befoghatnád, h lenyomja fentről a meleget! A fali csonkokba bedughatsz egy porszívó gégecsövet, amit ha átviszel a másik szobába kapásból meleget fúj, ráadásul a porszívó motorja még rá is segítene a hőre.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.