Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ez még mindig igen jól néz ki.

Live-Die-Respawn

(#2) Ellia


Ellia
addikt

(#3) Dr.F.E.R.I. válasza oriic (#1) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Hát a Vénusz az mindenhogy kinéz, csak úgy nem, ahogy ezen a videón.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#4) oriic válasza Dr.F.E.R.I. (#3) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Videójátékról beszélünk, minden úgy néz ki ahogy a készítők kitalálják. :)

Live-Die-Respawn

(#5) Dr.F.E.R.I. válasza oriic (#4) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

De nem értem, hogy miért nem találnak ki akkor valami fantázia univerzumot a játékhoz, ha amúgy is ennyire elszakadnak a realitástól. A marsi videó is hülyeség volt, de még szódával elment, ez viszont abszolút irreális. A következő videóban - előre látom - már a Jupiter pálmaligetei közt futkosnak majd, ha tarják ezt a tempót.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#6) errorcode06 válasza Dr.F.E.R.I. (#5) üzenetére


errorcode06
őstag

Inkább egy Szaturnusz/Titán, azt még el is tudnám képzelni.

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#7) oriic válasza Dr.F.E.R.I. (#5) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

MIvel scifi bármit be lehet magyarázni. Terraformált Vénusz stb...

Live-Die-Respawn

(#8) Shing


Shing
őstag

Nekem már nem is tetszik... túl lineáris, az új videók alapján pedig komolytalannak tűnik a téma... ami nem feltétlenül baj, de az elején a sztori és első videók alapján nem ilyennek tűnt. De legalább Borderlands szintig nem lesz elhülyülve. :DDD

(#9) Hakuoro válasza oriic (#7) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Terraformált...? :U
Egy vénuszi nap 243,0185 földi napnak felel meg, mert nagyon lassan fordul meg a tengelye körül. A felszíni hőmérséklet 460 C fölött van. A légnyomás 90 atmoszféra, ezért a szelek extrém erősek, még egy szellő is földhöz csapna. Nincs lemeztektonika. Az egybefüggő kérget rengeteg óriás vulkán ütötte át. A mágneses tér nagyon gyenge, ezért a napszél eróziója folyamatosan pusztítja a légkört. stb.
Pokoli egy hely! Inkább a Doom 4 vagy 5-nek lenne megfelelő helyszín... ;]

(#10) oriic válasza Hakuoro (#9) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Most ezeket tényleg leírtad? :D Scifiről beszélünk akármi lehetséges. Ni találok ki valamit én is egy fél pillanat alatt. Baxott nagy pajzsot vonnak a bolygó köré, majd globális méretű űrlégkondikkal lehűttik a bolygót hogy élhető legyen: :DDD

Minden csak a fantázia kérdése, nem szimulátorról beszélünk.

Live-Die-Respawn

(#11) Dr.F.E.R.I. válasza oriic (#10) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Amiről te beszélsz, az a fantasy. Ott valóban minden lehetséges, ezért a neve is. Viszont: sci-fi -> Science(!) - fiction. Ott muszáj tudományos alapokon nyugodnia egy történetnek. Persze nem baj, ha nem, de akkor már megint valami más műfajról beszélünk. Így ebben a formájában ez csak egy akciójáték a világűrben, nem több.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#12) oriic válasza Dr.F.E.R.I. (#11) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem fogunk ilyenen összeveszni. :) :R

Live-Die-Respawn

(#13) Gabor343 válasza Dr.F.E.R.I. (#11) üzenetére


Gabor343
tag

Jah mert a Star wars az tudományos alapokon nyugszik mi? :DDD
Ha a mai ismert tudományos alapokon kéne nyugodnia minden sci-fi-nek akkor elég unalmas műfaj lenne.
Sci-fi filmeknél, könyveknél szerintem soha nem volt elvárás, hogy legyen ismert tudományos alapja, akkor játéknál miért kéne?

És akkor azt még nem is említettem, hogy a "mi jó kis tudományunk" se tud még mindent. Sok elméletről derül ki utólag hogy hibás és sok olyan dolog is van amit nem tudnak még megmagyarázni. :)

(#14) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Komolyan mondom, vicc amit csináltok. Ez egy játék!

A Mario-nál is elő lehetne hozni, h nem létezik ilyen vizvezeték szerelő mint ő, vagy ezer más példát lehetne irni. Ne legyünk már ennyire "begyöpesedve"!

A játékhoz pedig: nagyon várós, igazán izgalmas kaland elé nézünk!

(#15) oriic válasza Gabor343 (#13) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kérlekszépen a SW nem scifi, űropera. :) :DDD

Live-Die-Respawn

(#16) Dr.F.E.R.I. válasza Gabor343 (#13) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

A star wars fantasy, nem sci-fi.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#17) alevan válasza Dr.F.E.R.I. (#11) üzenetére


alevan
őstag

Kéremszépen. Terraformálás. A légkörben a bolygó mélyéről felengedett gázokkal és a jég elolvasztásával elég oxigént engedtek ki a levegőbe, hogy fenntartsa az életet. Továbbá külömböző gázok kombinálásával és a felső légkörbe való kiengedésével a hőmérsékletet egy bizonyos szint alá vitték (saccperkábé 20 fok celsius).

Mikor mindez megtörtént, stabilizálták, hogy emberi beavatkozás nélkül is fennmaradjon eme "ökoszisztéma".

A hosszú napok miatt külömböző légáramlatokat alakítottak ki, melyen a meleg levegőt a napos oldalról a sötét oldalra viszi, így a hosszú éjszakában élők nem fagynak meg (csak nem tudnak napozni marad a solárium nekik).

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#18) Dr.F.E.R.I. válasza alevan (#17) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Amiről írsz, az az üvegházhatás, eleve pont emiatt élhetetlen az a bolygó.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#19) alevan válasza Dr.F.E.R.I. (#18) üzenetére


alevan
őstag

....tüzet tűzzel oltani....

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#20) mrhitoshi válasza Dr.F.E.R.I. (#18) üzenetére


mrhitoshi
veterán

öö Tisztában vagy azzal, hogy mit is jelent a terraformálás ?
A vénusz eleve azért élhetetlen, mert marha nagy a CO2 koncentráció a légkörben. Emellett persze jelen vannak a különböző nitrogén vegyületek is, amik jóval károsabbak, de a fő probléma a CO2. Ezt könnyen meg lehet kötni, vagy átalakítani. A Vénusz tipikusan az a bolygó, amit könnyen lehetne terraformálni, mert alapvetően a komfort zóna elején helyezkedik el. Ráadásul a vénuszon lehetséges lehetett az élet pár millió évvel ezelőtt, csak ugye valaminek a hatására elindult az a folyamat, ami a Földön most indul meg. [link]

Ezt egyébként ha jól emlékszek, mondták is a bétában....
Science Fiction a nagyjából. Az hogy, magát a technikát hogyan magyarázzák, az már fiction. :U

[ Szerkesztve ]

PS4

(#21) Dr.F.E.R.I. válasza mrhitoshi (#20) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Nemcsak a magas CO2 miatt élhetetlen, mert ez önmagában a Marsra is igaz, hanem:
- 90 atmoszféra légnyomás van -> palacsintává lapul minden (emberek, gépek)
- közel 500°C a felszín -> minden elolvad vagy elpárolog
- gyenge a mágneses tér -> ezzel meg nem is lehet mit csinálni

Nyilván kívül esik egyébként a komfortzónán, különben nem lennének rajta ilyen állapotok. A kőzetbolygók közül a Föld van egyedül jó helyen.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#22) alevan válasza Dr.F.E.R.I. (#21) üzenetére


alevan
őstag

A földi életformák számára igen.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#23) mrhitoshi válasza Dr.F.E.R.I. (#21) üzenetére


mrhitoshi
veterán

A 3 problémából közel 2-őt a CO2 okozza. Másfelől viszont nem érted a fiction részt. A terraformálás alapvetően egy tudományos dolog, még ha elméleti is, viszont az, hogy hogyan vigyük véghez már fiction.
Ennél többet nem tudok már mutatni. [link]

PS4

(#24) Dr.F.E.R.I. válasza mrhitoshi (#23) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Egyszer a NatGeo-n vagy a Spektrumon láttam egy jó dokumentumfilmet a Mars terraformálásáról. Persze a szó szoros értelmében nem lehetne földszerűvé tenni, de ott elég jó eredményeket lehetne elérni a mesterséges üvegházhatás előidézésével. Csak az a baj, hogy ott sincs ugye erős mágneses tér, így a napszél elviszi újra a légkört szép lassan. Ennek ellenére még így sem lövöldöznék szívesen a felszínén, még fegyver nélkül is elég veszélyes terep maradna.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#25) wednesday válasza Dr.F.E.R.I. (#24) üzenetére


wednesday
őstag

Sajnos nincs megfelelően lakható, vagy kompromisszumokkal lakható bolygó ebben a Naprendszerünkben. Pedig egy ilyen fontos lépcsőfok hasznos lenne.

Ez kicsit olyan, mintha Kolumbusz elindult volna és nem talál rá az Újvilágra. Tehát nincs ott semmi. Igaz nem azt kereste, hanem a Távol-Keletet, de azt úgyse érte volna el az irdatlan távolságok miatt, 25x meghaltak volna már előtte.

(#26) SylverR válasza alevan (#17) üzenetére


SylverR
senior tag

Nos. Először is.
A Vénuszon nem hiszem, hogy lenne jég.
Szimpla légmozgással NEM fogod felmelegíteni a Naptól távol eső oldalt.
Ez, ahogy leírod, butaság.

Azonban íme pár gondolat:
Lekellene csupán dobni pár meteort a felszínére, ami bepörgeti a bolygót, hogy rövidüljenek a napok.
Ez precíz munkát igényelne, és lehet sokszor megkellene ismételni, de működhetne.
A légkör. Nos ,arra nincs ötletem perpill. Esetleg konténerek megtöltése, majd az űrben kinyitása. De az bele tellne pár évbe, vagy akár évtizedbe mire úgy kellőre csökkenne a légnyomás.
De még ha sikerül is kiszivattyúzni a sok légköri gázt, és be is pörgeteg a bolygót. Valószinűleg nincs tektonika, sem mágneses tér, amikre szükség lenne.
A víz nem gond, abból a légkörben van a bolygón. Illetve aszteroidákon simán lehet cipelni a bolygóra vizet.

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#27) wednesday válasza SylverR (#26) üzenetére


wednesday
őstag

Ez a bepörgetés is nagyon nehezen kivitelezhető a gyakorlatban. Nem is kicsi objektumok kéne hozzá, hanem minimum kisbolygó, de lehet, hogy Hold méret a kiindulás. Ráadásul ekkora becsapódásnál megolvad az egész felszín és ki tudja hány ezer év még lehűl a felső réteg és megszilárdul.

Eleve a Vénuszt eltalálhatta valami, mert a többi bolygóval ellentétben retrográd keringést folytat, azt is nagyon lassan.

Annyi probléma van itt a terraformálással és akkora technikai és erőforrás igénye van, hogy idővel lehet könnyebb eljutni majd más csillagrendszerekbe.

Bár ilyen szintű fejlődést nehezen képzelek el "mozgatórugó" és inspiráció nélkül. Mint, amit fentebb írtam Amerika felfedezése pl. Ha lenne hellyel közzel barátságosabb bolygó a Naprendszerünkben az megfelelő lökést adhatna az űrkutatásunknak. Így viszont nehéz lesz.

[ Szerkesztve ]

(#28) SylverR válasza wednesday (#27) üzenetére


SylverR
senior tag

A legnagyobb probléma az idő itt. Betudnánk pörgetni akár most is. Csak túl sok pénzbe és időbe fájna. Nem azt mondom, hogy bepörgetnénk 24 órásra. De megtudnánk indítani a forgását. A Földön is minden egyes földrengés, vagy meteorbecsapódás képes módosítani a Föld forgási sebességét. Persze csupán pár perceket. De itt a Hold lassítja a forgásunk.
Persze nem vagyok fizikus, csupán sf rajongó. :DDD :U

Ez egyébként egy érdekes képet fest, ezen a témán már sokat rágódtam: túl drága, és nem éri meg a terraformálás. Mire eljutunk olyan technikai szintre, inkább űrutazunk. --> elindul egy csapat egy közeli csillaghoz, 2x20 év. Még mielőtt odaérnének többszörösére gyorsul az űrutazás, és mikor megérkeznek, működő űrbázis fogadja őket. :U Szóval "teljesen fölösleges erőlködni". Persze akkor meg nincs fejlődés sem.

Mellesleg múltkorjában hallottam valahol, hogy a NASA tervezi a Mars terraformálását. Persze nem fog befejeződni fél év alatt. Csupán visznek oda vizet kisbolygókkal, aztán telepítenek növényzetet. A terv eddig ennyi. Hogy belevágnak-e, majd meglátjuk. Nem lenne rossz végre a Marsról készíteni Föld-fotót. A Földről készített Mars- és Hold-fotók már úgyis unalmasak. :P :U

Nem!

(#29) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

És egy kitalált videójátéktól így jutottunk el a Vénusz jövőbeni terraformálásának technikai problémáihoz. :DDD

Live-Die-Respawn

(#30) SylverR válasza oriic (#29) üzenetére


SylverR
senior tag

Hát na! Legalább pörög a fórum! :P :DDD

Nem!

(#31) wednesday válasza oriic (#29) üzenetére


wednesday
őstag

Láthatod micsoda inspiráló és előremutató lehet egy videójáték. Lehet itt születik majd megoldás sok-sok problémára. :D

(#32) oriic válasza wednesday (#31) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ok, akkor jöhet most a Mars. :D

Live-Die-Respawn

(#33) alevan válasza oriic (#32) üzenetére


alevan
őstag

Azon mit kell terraformálni? Most is onnan írok :D

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#34) oriic válasza alevan (#33) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem az nem lehetséges mert...

Na srácok lehet a pont pont pont után írni a kisesszéket. :DDD

Live-Die-Respawn

(#35) SylverR válasza oriic (#34) üzenetére


SylverR
senior tag

Mert a mars-lakók megennék! :P

Nem!

(#36) alevan válasza SylverR (#35) üzenetére


alevan
őstag

Nem eszünk embereket. Túl sok folyadék van bennük. Mire kiszáradnak, elmegy az étvágyunk.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#37) Shing válasza oriic (#34) üzenetére


Shing
őstag

Problem? :DDD
[link]

(#38) oriic válasza Shing (#37) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kiégtem. :C Nyertél. :D

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#39) Dr.F.E.R.I. válasza Shing (#37) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ez hatalmas B+, pedig még csak nagyjából futottam át. :D

"9. ábra. Valamelyik kormány-alkalmazott hatalmas monitorokon dolgozik marsi felvételeken. Az ég színe jól láthatóan ragyogó kék. Talán éppen most készül meghamisítani azt…"

Szegény Chris McKay biztosan örülne, ha tudná, mekkora celeb lett egy magyar bulvároldalon. :) Egyébként a marsi képeket nem kell meghamisítani a kék égbolt miatt, a naplementék kékes színűek a bolygón.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#40) L3zl13 válasza Dr.F.E.R.I. (#21) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Izé, a Marsra is igaz, hogy sok a CO2? Százalékosan sok, de mennyiségileg ha jól tudom még a földi légkörben is több van egységnyi térfogatban. Pont ezért nem tud a Marson üvegházhatást generálni.

500C és nagy nyomás - ezek egymástól sem független dolgok és mindkettőt az üvegházhatás is gerjeszti.
A naptól való távolsága önmagában egyiket sem indokolja, hiszen a Merkúr sokkal közelebb van és még az állandóan Nap felé forduló oldalon is hűvösebb van mint a Vénusz átlag hőmérséklete.

Az üvegházhatás megszüntetésével mind a hőmérséklet mind a légnyomás jelentősen csökkenne.

Hogy, egy lehetséges jövőben, ahol egy kisbolygónyi méretű mesterséges objektum lebeg a Föld felett valami ismeretlen erő segítségével, és ahol féregjáratokon keresztül lehet közlekedni a tér két távoli pontja között, nem tartom kizártnak, hogy élhetővé tegyék a Vénusz felszínét.

Aki hülye, haljon meg!

(#41) radi8tor válasza Dr.F.E.R.I. (#39) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amúgy az az eszköz tényleg a kamerák kalibrálására szolgál.

⭐ Stella

(#42) Dr.F.E.R.I. válasza radi8tor (#41) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Igen, de nem azért, hogy a marsi esőerdőket kiretusálják vele, meg a ragyogó kék eget, hanem hogy a légkör elszíneződéséből fakadó interferenciákat kiszűrhessék általa. A kamera fontos támpont arra, mely kőzeteket vizsgálja meg a marsjáró, de ehhez többé-kevésbé színhelyes kép kell. Egy porvihar például rózsaszínesre festi a légkört, az ilyen változásokat próbálják kompenzálni ezzel az egyszerű eszközzel.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#43) vaakuum


vaakuum
addikt

Sziasztok!

Most láttam egy hírt erről a játékról, és nézegettem a videóit. Jól látom, hogy a jellege erősen hasonlít a Warframe-re?
Nyilván nem ugyan az, de első ránézésre annak egy néhány funkcióval bővített változata jutott róla eszembe.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#44) Dr.F.E.R.I. válasza L3zl13 (#40) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Na ez az, hogy szünteted meg az üvegházhatást? Annyi gyakorlati akadálya van, hogy egyszerűbb inkább más helyet keresni. A Mars talajában rengeteg a fagyott CO2, azt a légkörbe juttatva sokkal barátságosabb hellyé lehetne változtatni, mint a Vénusz valaha is lesz.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#45) L3zl13 válasza Dr.F.E.R.I. (#44) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Te nem tudom miről beszélsz.

Én arról, hogy kellő technológiai fejlettséggel. kellő mennyiségű energiával megoldható. Nem megy szembe jelenlegi tudományos ismereteinkkel, tehát ez nem ok arra, hogy játék fikcionális világát elutasítsuk.

Hogy vannak egyszerűbben terraformálható bolygók? Lehet. De ha kellő motiváció megvan és megvan hozzá a technológia akkor logikus, hogy megtörténjen a Vénusz terraformálása is. A kellő motiváció kitalálása a forgatókönyv írók feladata. Mivel nem ismerem a játék világának részletes történelmét erről jelenleg nem tudok véleményt mondani.

Az elméleti megoldásokról itt olvashatsz: link

Aki hülye, haljon meg!

(#46) Dr.F.E.R.I. válasza L3zl13 (#45) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Egyszerű: amiről én beszélek, az a science, amiről meg Te, az a fiction.

Amikor a "kellő" szót használod (elég sokszor), mindig erős feltételezésekbe bocsátkozol. Sci-fi témájú alkotást nem lehet csak feltételezésekre építeni, kell legyen valami megfogható, szilárd alapja is. Azért példálóztam a Marssal, mert a marsi problémára legalább már halovány részmegoldásaink vannak. Legalábbis annyi bizonyos, hogy mesterséges üvegházgáz-képzéssel melegíteni lehet egy bolygót, hiszen ugyanezt tesszük most is a Földdel. A vénuszi problémára nincs megoldásunk. Ami wikipédia oldalt már többen is linkeltetek, az nem megoldásokat, hanem feltevéseket taglal. Nem egynek eleve nulla százalék esélye van, mivel hiányos ismeretek birtokában születtek (bár ha jól láttam, legalább egyik-másikhoz ezt oda is írták). Megoldás akkor lenne bármelyik is, ha már effektíve oldottak volna meg vele hasonló problémát, de nincs semmi bizonyíték rá, hogy ezek átültethetőek a gyakorlatba. Egyébként is az a Te alapfeltevésed, hogy minden, amit csak el tudunk képzelni, az automatice meg is fog valósulni. Ez azért messze nincs így. Elképzelni gyakorlatilag bármit el lehet, ennek csak a fantázia szab határt, a megvalósítás más műfaj. Számos alapvető ok miatt sokkal kevesebb elképzelés válhat valóra, mint amennyi nem. A sci-fi jószerével az előbbi csoportból építkezik, utóbbit maximum körítésnek lehet használni. Tisztán az utóbbiból is lehet történetet kovácsolni, de az már fantasztikum (szintén egy létező, elismert műfaj), nem sci-fi.

Egyébként a sok hírezés és a kommentek hatására már nem bírtam magammal és meglátogattam a játék hivatalos honlapját. Ezek után már kíváncsi voltam, maguk a készítők minek is tartják ezt a játékot. Ugye az eddigi kis - szerintem a jobbik értelemben vett - vita abban gyökerezett, hogy a PH! lapcsalád legnagyobb "Halo" "Destiny" és "Metal Gear Solid" rajongója szerint ez sci-fi. Mire én jeleztem, hogy szerintem meg nem. A Destiny hivatalos oldalán szó sem esik róla, hogy az volna. A játék wikipédia oldalán már viszont first-person sci-fi shooter-ként van aposztrofálva, tehát azt gyanítom, hogy inkább a lelkes rajongók avatják fel ezzel a címmel és talán az internetes sajtó is ezért vette így át. Maguk a készítők a szerényebb first-person action műfajként említik, ami az eddigi játékinfók alapján így rendben is van.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#47) mrhitoshi válasza Dr.F.E.R.I. (#46) üzenetére


mrhitoshi
veterán

ööö Ha már a Marsot veted össze a Vénusszal...
A Marsi példa is csak felvetés, semmi több.

Azért példálóztam a Marssal, mert a marsi problémára legalább már halovány részmegoldásaink vannak.

Nincsenek, ugyanolyan "felvetések", mint amilyenek a Vénusszal kapcsolatosak. Senki nem biztos benne, hogy elegendő csak telepumpálni a légkört CO2 és nitrogén vegyületekkel, majd pedig várni a felmelegedést.
Az alapprobléma itt az, hogy te azt mondod nincs meg a tudomány. Van, mert a terraformálás létezik, ezt tény. (Globális felmelegedés) Az a fikció rész, hogy máshol ezt hogyan hajtsuk végre.
Másfelől a Sci-Fi és a first-person action nem zárja ki egymást.

[ Szerkesztve ]

PS4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.