Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nagyon jó kis gép, és ennyiért évekig jó lenne számomra Photoshop szerkesztésekhez, szemeztem is a gyengébb verzióval, amit a telenor is kínál, Dell 15R néven, sikerszéria mindenképp

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) GIJoe


GIJoe
addikt

:R Az írást, én gyakran egy mamut vagyok odaverem, odateszem rádobok ezt-azt a cipzáramhoz hozzáverődik a gép stb, stb ezért kerülöm a fényes felületeket, szerintem ennek is ez a gyengéje...

(#3) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Nekem egy gyengébb széria van, de szintén N5010. Sajnos el kell adnom, pedig nagyon fog hiányozni az eSATA csatlakozó és a stabil hardver. :O

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#4) #19617792


#19617792
törölt tag

Szerintem elég jó noti, jó áron jó felszereltség és jó minőség, több ismerősömnek is ajánlottam ezt a notit és mindenkinél bevált.

"Számomra érdekes módon a funkciógombok (F1-F12-ig) csak másodrendűek. Csak az Fn megnyomásával aktiválhatók."

Ezen én is meglepődtem, de BIOS-ban vissza lehet állítani a megszokott módra.

Szerk: Nekem ez a noti nagyon tetszik, néha el is gondolkodok azon, hogy i3/i5 + 4GB RAM + ATI 5650-es verzióra lecserélném az egész gépemet...

[ Szerkesztve ]

(#5) Findzs


Findzs
addikt

köszi a tesztet :K
volt már a kezeim között ilyen gép telepítésre és tovább értékesítésre és pont most is egy core i3 -al szerelt kistestvérét telepítem
valóban kellemes gép, az ember mikor kibontja van egy enyhe wow hatás mert szép
viszont a fényes felületek miatt nekem biztos, hogy nem kéne

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#6) Polllen válasza #19617792 (#4) üzenetére


Polllen
nagyúr

A dell gépeinél sokszor látom, hogy ez az alapértelmezett beállítás. És igazából én pl. többet is használom a plusz funkciókat (hangerő, fényerő, stb), mint az f1-f12-t :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#7) atom87


atom87
aktív tag

Remek kis gép, húgomnak kell notit nézni és a cikkben szereplő kis tesójára
(DELL Inspiron N5010-87) esett a választásom.
Megnéztem élőben is, tényleg szép. Fényes felület az elmegy még nekem, inkább a fényes kijelző visz a sírba...

A kis tesó teljesítménye is szép, húginak még sok is lesz :K

Kawasaki z1000

(#8) Jack90


Jack90
csendes tag

http://www.pc-outlet.hu/images/Dell_Inspiron_N5110_i5_nVidia_8GB.jpg

Macbook Air (2017) | Huawei Mate 20 Lite (Black)

(#9) HPAA


HPAA
őstag

engem személy szerint nagyon kiakaszt ez az ujjlenyomat maszatolásos külső
elegáns az tuti , de ha nem törölgetem eléggé igénytelen marad

3 hete van meg , de szerintem túladok rajta

i3,4 gb ram , 5650 1gb, ha valakinek megtetszene ... 3 év gar -1hónap

************* censored

(#10) Cruiserke


Cruiserke
tag

A funkciógombokat énis többet használom így egyáltalán nem zavaró.
A fényes felületek valóban neccesek, de nekem így tetszik.

Aorus Z590 Ultra, i9 10900, RTX2080, GSkill trident Z NEO 32GB, Samsung S21, Iphone 12 Mini

(#11) zsozsi33


zsozsi33
csendes tag

Ugyanennek a szériának az i3-as kistesóját én is telepítettem, és csakugyan át lehet BIOS-ban állítani a funkcióbillentyűk közvetlen elérését. Viszont ha valaki a multimédiás részeit használja ki elsősorban, annak érdemes a gyári beállítás mellett maradni.
Elég masszívnak, jól átgondoltnak és kivitelezettnek tűnt az egész gép számomra is, egyedüli hátrányként én is az ujjlenyomatokkal tarkított burkolatot tudnám megemlíteni.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=zsozsi33 Angol órát adok-veszek :)

(#12) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Szép masina, hatalmas erővel!

Egy dolgot nem értek:
A Portal 2-nél az élsimítást 8x-ra állítottad, míg az anizotróp szűrőt meg kikapcsoltad? :F Miért? Logikusan pont fordítva kéne. Ha az élsimítást 4x-re állítod, a játék ugyanolyan szép marad, de nyersz valamennyi sebességet. Az anizotróp szűrőt meg nyugodtan beállíthatod 16x-ra, mert az nagyon minimális erőforrást igényel. Így szebb lesz a játék és valamelyest egy kicsit gyorsabb is talán.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#13) Cruiserke válasza huskydog17 (#12) üzenetére


Cruiserke
tag

Azért maradt 8X on mert azt állította be alapbol, ás AF et nem rakott be. Mivel magával a játékkal nem játszom, hagytam azon a beállításon amit alapbol beállított.

Aorus Z590 Ultra, i9 10900, RTX2080, GSkill trident Z NEO 32GB, Samsung S21, Iphone 12 Mini

(#14) No-kia


No-kia
őstag

nekem is hasonló, csak i3-al, nagyon megvagyok vele elégedve

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#15) dkface


dkface
aktív tag

akkor írok már én is mert szerintem borzasztó gép , a billentyűzet sima gépeléstől horpad, a ázsanér gyenge, lakkozott az egész és a vga is nyilván azért van alulórajelezve mert egy hulladék az egésznek a hűtése ráadásként az egészre még hangos is...egyetlen pozitívum a 3év garancia

(#16) floatr válasza dkface (#15) üzenetére


floatr
veterán

Én most váltottam erre egy tm5730-ról. Az egyetlen gyenge pontja a billentyűzete

(#17) huskydog17 válasza Cruiserke (#13) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ja értem.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#18) stanley_


stanley_
tag

Páromnak is ilyet vettem csak i3-al felszerelve de teljesen elég mindenre.
Normálisan fut minden játék (CS,L4D Portal 2)

és a 3 év garancia sem elhanyagolható tényező!

(#19) xmad


xmad
őstag

jó kis gép de ez drága egy picit ennyiért
[link]

anyámnak is ilyen van csak gyengébb felszereltséggel

1 dolog nem tetszik:

összecsukott állapotban a teteje olyan szinten hajlik mintha papir lenne.... ha egy kisujjal is megnxyomjuk.. mókás

de amugy nemrossz :)

(#20) banhammer


banhammer
veterán

8 giga rammal adják alapból.
Mi a fene!

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#21) krystman


krystman
őstag

Én tegnap telepítettem pont egy ilyen i3-as procival, és nagyszerű gép! Én semmiféle hajlítást nem vettem észre a billentyűzetén, pedig lett nyomkodva. Én a Far Cry2 próbáltam ki, 1366x768-ba mindent Magas beállításra téve, és ment mint a vaj. :) Amit fel tudok hozni negatívumként, az a hűtés, mert annak tényleg van hangja, játék alatt nyomja rettentően a forró levegőt, és akkor már tényleg megjön a hangja, de nekem nem volt zavaró. A másik a DVD aminek az ajtaja elég gagyi hatást kellt, olyan mintha egyből szét akarna hullani, amikor kinyissa az ember. A hangja viszont nagyon vacak, ettől jobb hangszórót is tehettek volna bele. Nagyjából ennyi ami negatív, a gép viszont piszok jól megy, és nagyon jó dolog benne az eSATA is. Ami nekem nagyon tetszett, az a hálózati dugó amit a gépbe kell tenni, ott egy kis csíkba neon kéken világít. :-) És még annyit hogy először nem tetszett, hogy hátul van egy USB dugó, de miután a rádiós egér vevőjét oda tettem, nagyon megtetszett, mert egyáltalán nem zavar semmiféle ilyen dolog ha pakolok a gép körül. Úgy hogy ez a gép nagyon szépen megállja a helyét, bármilyen alkalmazásnál.

(#22) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

A funkcógombokban mi a meglepő? Eddig Én csak olyan notit láttam, amiben FN+F1-F12-vel működött, kivéve pár gép, amin van külön hangerőszabályzó pl.. :)

Vagy, hogy értetted azt, hogy "csak másodrendűek"?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#23) hackeeeee válasza xmad (#19) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az a baj, hogy a pillanatnyi akciókat elég nehéz kifogni, főként ha városon belül van, pl. :)

Sok noti teteje ilyen...

Véleményem szubjektív...

(#24) daneeeeee


daneeeeee
aktív tag

A géphez gratulálok! Én már 1 hónapja használok egy tök ugyanilyen gépet. Teljesen elégedett vagyok vele.
Egy kérdésem viszont lenne: Te hogyan tudtad tuningolni a videokarit? Nálam a meghajtóprogramban nincs ilyen opció, MSI After-rel pedig nem engedte.

(#25) Cruiserke válasza daneeeeee (#24) üzenetére


Cruiserke
tag

Ezzel énis megszenvedtem, AMD GPU toolt kel leszedni és azt a verziót ami támogatja a mobility 5870 et. Csak ez az egy ismeri fel, de ezzel megy simán.
Asszem a 0.9.26 os.

[ Szerkesztve ]

Aorus Z590 Ultra, i9 10900, RTX2080, GSkill trident Z NEO 32GB, Samsung S21, Iphone 12 Mini

(#26) daneeeeee


daneeeeee
aktív tag

Köszi szépen!

(#27) horvathd válasza hackeeeee (#22) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ennél és több más Dell modellnél be lehet állítani, hogy az funkció gombot önállóan megnyomva, milyen műveletet hajtson végre. Lehet ez a megszokott pl. F1 = súgó indítása, vagy pedig a fényerő-szabályozás/multimédiás funkció. Ebben ez esetben a második az alapértelmezett.

"The Kid just rages for a while."

(#28) veector


veector
senior tag

Grat hozzá

[ Szerkesztve ]

(#29) hazai


hazai
tag

akoribab még énis egy ilyen fajta gépet nézegettem de ebol a N5010 bol van olcsob és a drágáb tipus ezért én a kozép válaszutat választotam ami bejot és megvagyok elégedve vele.
amugy jo kis gép.
up :R

Nézz szét a termékeim közt http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=hazai&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#30) hackeeeee válasza horvathd (#27) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Namost pl, arra gondolsz, úgymond Te adod meg, hogy FN+Fx billentyű lenyomásakor mit csináljon?

Véleményem szubjektív...

(#31) Gengi


Gengi
senior tag

Ez egy nagyon jó "asztali" gép, gyors, stabil és kicsit hangos. De igazából az anyaghasználata a sok csillogó műanyag(Nyáron kicsit megizzad a keszed úgy néz ki minhtha ráhánytak volna :( ) nagyon lerontja az öszképet ,mindenesetre gratulálok az íráshoz.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#32) horvathd válasza hackeeeee (#30) üzenetére


horvathd
aktív tag

Nem.
Vegyük pl. az F11 gombot, és tegyük fel, hogy ezzel lehet a hangerőt is csökkenteni. A legtöbb esetben a hangerő csökkentéséhez az Fn + F11 billentyűkombinációt kell lenyomni.
Ebben az esetben viszont azt be lehet állítani, hogy a hangerőcsökkentéshez elég legyen lenyomni az F11-es billentyűt, míg az F11-hez tartozó funkció eléréséhez kell Fn + F11-et nyomni.

"The Kid just rages for a while."

(#33) hackeeeee válasza horvathd (#32) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogyúgy... Aha.. Értem.

Hát nem tom, ez valahol jó, valahol nem jó.. Szerintem. Pl. Én nem látom értelmét, dehát kinek mi. :)

Véleményem szubjektív...

(#34) Seirus


Seirus
tag

Tényleg korrekt cucc, nincs 13"os változata? :DDD

Telefonszám adatlapomon.

(#35) Z86 válasza Seirus (#34) üzenetére


Z86
őstag

m301z

A cikkhez: ebből a típusból egy igazi "nép noti" lett, tényleg elég sok embernél látni.

[ Szerkesztve ]

(#36) xmad válasza hackeeeee (#23) üzenetére


xmad
őstag

igaz. de van a boltnak webshopja is.. :D

krystman

nem a billentyúzet hajlik.. hanem a képernmyő felett, mögött az a müanyag rész amin a dell embléma van :D

(#37) xmad válasza #19617792 (#4) üzenetére


xmad
őstag

én is elgondolkoztam ezen..

a Gt525-ös verzióra..de lehet megbánnám :(

most egy lenovo idepad S205-ön gondolkodok a gépem mellé

(#38) Chaser


Chaser
titán

" Azt hiszem a Dell jól összerakta ezt a gépet." Ebből látszik mennyire nem értesz a notebookokhoz :P Sokkal jobban jártál volna egy 5110-el pl. Ami pozitív a gépben az ára és 3 év gar - igaz csak szerviz-, csatlakozók jól vannak elrendezve. Akut olcsón lehet hozzá kapni. Elég jó hangszórók, jó touchpad.
Ami negatív: tipikusan otthoni gépnek szánták, DTR. Nem hurcolászásra és állandó nyitogatásra van tervezve. A zsanérok nagyon gyengék ehhez, egy sarkánál fogva csavarodik az egész kijelző. A billzet gyors gépelés közben kihagy, 1ébként megfelelő. A kijelző betekintési szöge elég ocsmány, sokkal jobb kijelzőjű gépek vannak azonos árkategóriában. A burkolat mindenhol gyűjti az ujjlenyomatot és port, bár való igaz, első ránézésre szálcsiszolt alunak tűnik gyakorlatlan szemeknek, én is megvicceltem vele egyik haveromat:) Esetleges hdd cseréhez bontani kell a gépet, ami ha az ember ssd-t tervez nem túl jó hír. Hát kb ennyi.
Az 5110 lényegében ugyanaz, de ott már helyszíni üzleti gar van, az 5010-eknél csak szerviz. Van usb3 és lekapcsolható a külső vga, na meg a cpu is kevesebbet fogyaszt.
Ha jól összerakott dell gépet akarsz az xps, vostro vagy lattitude.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) franc0


franc0
őstag

Az Inspironok a saját kategóriájukban, árukhoz képest nem rossz vételek. Főleg az újabb modellek.
Viszont "jó laptop"-nak csak az nevezi őket, akinek még életében nem volt a kezében rendes laptop.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#40) Gergello


Gergello
addikt

Én is gondolkoztam egy ilyenen (i3, hd560), de aztán inkább vettem egy gyengébb hp-t. Matt kijelzővel, fémburkolattal 130ért. Nem bántam meg.
Fényes burkolat + fényes kijelző miatt inkább nem kellett ez a gép.

(#41) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

De király!Én 5110-est néztem, kb ugyanez, és pont azon bosszankodtam, hogy nem találok tesztet.
Köszönöm szépen, most még jobban meggyőztél, hogy jó válaztás.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#42) Cruiserke válasza hitvanyalak (#41) üzenetére


Cruiserke
tag

Teljesen egyetértek azokkal akik utálják a fényes felületei miatt, azzal is aki papírnak nézi a noti tejét, azzal is aki szerint szar a billje, sőt azzal is aki szerint hangos(ami igaz is).
De itthoni használatra ennyi pénzért nem találtam sokkal jobbat.
Lehet nem értek annyira hozzá, de nem is hurcolászni vettem, és nem sajnálom az időt takarítani. Ennek tükrében teljesen megvagyok vele elégedve.

Aorus Z590 Ultra, i9 10900, RTX2080, GSkill trident Z NEO 32GB, Samsung S21, Iphone 12 Mini

(#43) Quent1n válasza Graphics (#1) üzenetére


Quent1n
senior tag

Photoshopra ha komoly a dolog akkor maximálisan színhelyes prémium paneles kijelző kell. Ez nem az. :) Persze el lehet rajta játszogatni.

Egyébként jó kis teszt! A gép meg Dell nincs is mit hozzá tenni. :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#44) hackeeeee válasza xmad (#36) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jó... :) Most ezért mondom, hogy lehet ezeket mondani, de mondjuk, ismerőséknek vettünk nem rég gépet, kb. 2 hétig nézelődtünk, a 2 héten belül kb. 3-szor változtak az árak, ha nem többször... Sőt, lehet még többször is.

Véleményem szubjektív...

(#45) Chaser válasza Quent1n (#43) üzenetére


Chaser
titán

"A gép meg Dell nincs is mit hozzá tenni" A gép meg belépő Dell, nincs is mit hozzátenni:D Mindazonáltal akinek komolyabban játékra kell a gép van már 190k körül alternatívája egy gt 555 ddr5 vga-val szerelt lenovo gép személyében. Ez a gép pár hónapja volt jó vétel, de azóta sok dolog változott. Akkor is az i3 380+2GB ram+HD5650 verzió 142k-ért...az i3 380 majdnem ott van mint az i5 ami a cikkben van.

szerk: Quentin: Jah, és azok fHD-sak, HD panelek mind kommerszek, tűrhetőt azért találni. De a fHD-ra odafigyel Dell bácsi, igaz kicsi más az árazás is...na de hát a tökéleteset meg kell fizetni mindenütt.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46) xmad válasza Cruiserke (#42) üzenetére


xmad
őstag

nem hurcolászni vetted, otthoni használatra játszni

hát sok értelme volt akkor ennyi pénzért notit venned :D

ennyi pénzért 2x jobb asztali gépet vehettél volna, ami otthoni használatra sokkal jobb mint egy noti....

azért vettél notit mert most az a trendi? :D :D :D

(#47) Chaser válasza xmad (#46) üzenetére


Chaser
titán

Én is ált-ban lakáson belül mozgatom csak aktuális noteszomat, sok dologban kényelmesebb mint egy helyhez kötött desktop. Néha meg azért elvinni is el lehet, ha meg kevés a hely akkor is jobb mint egy desktop.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) xmad válasza Chaser (#47) üzenetére


xmad
őstag

mobilitás szempontjából persze,hogy jobb.

de a notin filmezni nem olyan mint egy nagy monitoron, a notira nemtudsz normális hangcuccot se rákötni mert szarul fog szólni, mert nem arról híresek h baromi jó hangkártya van bennük..

a gyári hangszórón meg zenét hallgatni sem éppen egy élmény.

véleményem szerint annak éri meg a noti aki rajta dolgozik, és sokat viszi magával.
de otthonra asztali pc helyett nemjó.... csak ha internetre használod, se zene se semmi :D

pont a kényelem miatt lehet hogy veszek a gépem mellé egy normális brazos netbookot.. játszani meg filmezni itt lesz a gép

[ Szerkesztve ]

(#49) Chaser válasza xmad (#48) üzenetére


Chaser
titán

Hangcuccot usb-s kütyüvel meg lehet oldani. Azért egyik-másik notebooknak van olyan hangszórója, ami elég ütős. A kis inspironé elmegy, Q3-azni pl igazi élmény volt rajta. Aki katarzist akar annak XPS-t kell venni, JBL 2.1 :)) és nem csak marketing, mindenhol dícsérik a hangzását.

szerk: "pont a kényelem miatt lehet hogy veszek a gépem mellé egy normális brazos netbookot.. játszani meg filmezni itt lesz a gép" Ez a másik megoldás ha van helye a dektopnak:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) xmad válasza Chaser (#49) üzenetére


xmad
őstag

gondolom azok a laptopok amibe ütős kártya van, meg JBL nem 2 forint :D talán közelebb áll a 200 ezerhez :D

ellenben a pc-hez veszel egy frankó hangkártyát és rákötsz egy házimozi szettet, mélnyomóval az nem lesz szar :)

persze asztali pc-nek is megvan az előnye és a hátránya is... úgy ahogy a notinak is.

másik kérdés: használ itt valaki tábla pc-t? ha igen szívesen olvasnám ha leirná a tapasztalatait.. egy netbookot gondolom azér nemtud kiváltani, de úgy mégis felhasználói élményben milyen?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.