Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) DeFranco válasza DeFranco (#98) üzenetére


DeFranco
nagyúr

állatok kész

(#102) EczkE válasza DeFranco (#101) üzenetére


EczkE
addikt

És dolgozni ki fog? :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#103) DeFranco válasza EczkE (#102) üzenetére


DeFranco
nagyúr

dolgozom én mellette, 5 perc egy lecke

(#104) Traxx válasza DeFranco (#100) üzenetére


Traxx
őstag

Az is bukta :) De majd otthonról tolom :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#105) c12v


c12v
csendes tag

Elkezdtem én is szép lassú tempóval ;) Tremi77 néven vagyok megtalálható.

(#106) Huma válasza EczkE (#102) üzenetére


Huma
addikt

Majd a hozzám hasonlók kitermelik helyette a GDP-t.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#107) EczkE válasza Huma (#106) üzenetére


EczkE
addikt

Helyes.

Asszem mindenféleképpen!

(#108) Huma válasza EczkE (#107) üzenetére


Huma
addikt

Mindig is úgy véltem, hogy ha a nép nagy része olyan lenne mint én akkor itt teljesen más világ lenne. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#109) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Többes szám, pipa.

(#110) DeFranco


DeFranco
nagyúr

birtokos pipa

(#111) Traxx


Traxx
őstag

Színek pipa :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#112) c12v


c12v
csendes tag

ruházat kész :)

(#113) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Névmások tárgyesete

Eczke belehúzott... :D

(#114) EczkE válasza DeFranco (#113) üzenetére


EczkE
addikt

Mi az hogy. :D

Ez van ha az ember ráér melóban és a gép ezen kívül semmire se jó kb. :DDD

Ma 5 órát nyomtam, tegnap kb 3-at.

Asszem mindenféleképpen!

(#115) Huma válasza EczkE (#114) üzenetére


Huma
addikt

Ezek szerint akkor te is megszakadsz a munkában. Jól fog járni veled Anglia. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#116) napocska2


napocska2
senior tag

Hajrá-hajrá mindenkinek! Csak lelkesen! :K
Ó de el tudnám viselni, ha meló közben hagynának csak egy kicsit kibontakozni a zöld bagolynál. Biztosan nem az ötödik szinten poroszkálnék...
Ma kampányoltam a kollégáim körében duolingo ügyben, kíváncsi vagyok mennyire sikerült fellelkesíteni őket. Annyira örültem, mikor kiderült egyikükről, hogy már csatlakozott is egy hete. Végre valaki tudta, hogy miről magyarázok. :DDD

(#117) DeFranco


DeFranco
nagyúr

ruházat kész

(#118) fesii


fesii
aktív tag

Ha esetleg van hozzám hasonló akinek nehezen fogadja be az agya a szavakat akkor katt ide egy kicsit nekem segít el lehet bohóckodni vele egy darabig

(#119) erikke17


erikke17
őstag

Üdv.
Tud magyarról németre "tanítani"? :)
Érettségi vizsga előtt egy kis gyakorlás nem jönne rosszul :D

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#120) fesii válasza erikke17 (#119) üzenetére


fesii
aktív tag

Nem

(#121) erikke17 válasza fesii (#120) üzenetére


erikke17
őstag

Ehh kár :-/
Azért köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#122) EczkE


EczkE
addikt

Level 8 fakk ye. :D

Asszem mindenféleképpen!

(#123) Huma válasza EczkE (#122) üzenetére


Huma
addikt

Lassan haladsz. Én kb 30 percet foglalkoztam vele és 7-es szinten vagyok.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#124) gghrtz válasza Huma (#123) üzenetére


gghrtz
őstag

Gondolom te használsz útrövidítést.

(#125) Huma válasza gghrtz (#124) üzenetére


Huma
addikt

A legelején. Hetesként kezdtem és most is ott tartok időhiány miatt.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#126) D4nte


D4nte
csendes tag

Kezdeti nagyobb lendület után napi egy leckés tempóra lelassulva én is tolom. Kis verseny mindig jó, ezért én is beszállnék. Plaslo néven.

(#127) napocska2 válasza D4nte (#126) üzenetére


napocska2
senior tag

Bejelöltelek. :)

Tegnap kicsit megidegesedtem az "It rains cats and dogs"-nál, de ahogy olvastam másoknál is kiverte a biztosítékot az "Esik mintha dézsából öntenék." fordítás. Nem hiszem, hogy alapigék gyakorlásánál pont egy ilyen példamondatot kellene felhozni. Viszont az biztos, hogy megjegyeztem egy életre. :DDD

(#128) EczkE válasza napocska2 (#127) üzenetére


EczkE
addikt

Jaja, az kemény volt. :D Meg kicsit övön aluli. :D

Asszem mindenféleképpen!

(#129) napocska2 válasza EczkE (#128) üzenetére


napocska2
senior tag

Remélem nem lesz több ilyen meglepi a következő leckékben! :U

Az összetartás jegyében ez előrébb lévők megtennék, hogy az ehhez hasonlóakat megosztják velünk, hátul kullogókkal? :)

(#130) EczkE válasza napocska2 (#129) üzenetére


EczkE
addikt

Valami volt még azt hiszem de nem emlékszem. :D

Asszem mindenféleképpen!

(#131) napocska2 válasza EczkE (#130) üzenetére


napocska2
senior tag

Cukorfalat vagy! :DDD Most aztán jól felkészítettél bennünket a jövőre... ;] Vagy minket?! Tegnap ebbe is beleszaladtam kétszer: Ismernek bennünket nem jó, csak az ismernek minket. Lehet, hogy már magyarul sem tudok? :)

(#132) EczkE válasza napocska2 (#131) üzenetére


EczkE
addikt

Most mondjam el ahelyett hogy megtanulnád majd? ;]

Asszem mindenféleképpen!

(#133) napocska2 válasza EczkE (#132) üzenetére


napocska2
senior tag

Hát jó, ha nem árulod el, akkor nem árulod el. :P :DDD

(#134) Huma


Huma
addikt

Nektek mennyi lingot van az accotokon? Mitől függ hogy mikor és mennyit kapunk?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#135) Jofi81


Jofi81
őstag

Mitől függ, hogy megmaradnak-e a "frisseségjelző sávok"? Eddig nem találtam benne logikát: volt, hogy a legutóbb megcsináltnál hiányzott, volt, hogy egy régebbi, de volt, hogy kettőnél is egyszerre. Ezeket csak úgy tudom frissíteni, ha az adott témakörnél választom ki a gyakorlást, vagy pedig úgy is, ha oldalt választom az ismeretek felfrissítését? Illetve ha az ismeretek felfrissítését rendszeresen, mondjuk naponta megcsinálnám, megmaradnának a frisseségjelző sávok?

Huma:

Mi az a lingot?

A Duolingo virtuális valutája a lingot. Minél többet tanulsz a Duolingón, annál több lingot üti a markodat, és annál többet használhatsz fel a boltban is! Az alábbiakkal szerezhetsz be ilyet:

Lépés a következő szintre 1 lingot a jutalmad (annyiszor, ahányadik szintre lépsz).

Ismeretanyag lezárása 2 lingot vár rád, ha elsajátítasz egy új ismeretanyagot.

Életek hiánytalan megőrzése 1 lingot jár, ha a lecke során az összes életed megmarad.

10 napos szériák 1 lingotot nyersz minden 10 napos széria után (10 nap után 1-et, 20 után 2-t stb.).

Barátok meghívása Hívd meg egy barátod a Duolingóra, és ha elfogadja, mindketten 1-1 lingotot kaptok.

Szöveg feltöltése Tölts fel egy szöveget a Megmártózáshoz, és kapj 1 lingotot az anyagod minden feljebb szavazása után!

Megjegyzés: olyankor nem jár lingot, ha a tudásfán lévő útrövidítéssel jutsz el a következő szintre vagy végzel el egy ismeretanyagot.

Nekem most éppen 113 van, 20-at elköltöttem már.

[ Szerkesztve ]

(#136) Huma válasza Jofi81 (#135) üzenetére


Huma
addikt

Huh. Akkor én egy kissé el vagyok maradva. Sajnos szinte mindig elvesztek legalább egy életet.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#137) Jofi81 válasza Huma (#136) üzenetére


Jofi81
őstag

Sokra úgysem mész vele. Én is csak két széria-befagyasztót vettem belőle, hogy ha szombaton nem tudom csinálni, ne nullázódjon. De akkor sem történne tragédia, ha újraindulna a sorozat.

Életek nekem is szoktak elveszni, általában névelő vagy valami apró figyelmetlenség miatt.

(#138) Traxx válasza Jofi81 (#137) üzenetére


Traxx
őstag

Nekem is leggyakrabban kis amatőr hibáktól, pl. többes számot elnézem, vagy fiúk helyett valamiért lányokat írok, ilyesmi :B

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#139) eddie17


eddie17
addikt

Ez nagyon jó, most találtam rá a bejegyzésre. :R

(#140) eddie17


eddie17
addikt

Haladok, 4-es szint már megvan.
Nem mondom, összeszedtem az idők során egy alapot, főleg szöveghallgatásból (meg külföldi szerencsepróbából), általában meg is értem a hallott szöveget de a nyelvtan az homály, így a beszédkészség elég alacsony...
Most legalább a nyelvtant is gyakorlom. Kíváncsi leszek ha a végére érek mennyit fejlődök. :)
Ha valaki fel akar venni: Fera1988

(#141) Huma


Huma
addikt

Már harmadjára frissítem az egyik gyakorlatot, de csak nem akar aranyra váltani. Ez mitől lehet? Bug vagy valami egyéb oka lehet?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#142) Traxx válasza eddie17 (#140) üzenetére


Traxx
őstag

Felvettelek :R Nekem a hangzó szöveg értése megy amúgy nehezebben, a nyelvtanom viszonylag jó...

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#143) eddie17 válasza Traxx (#142) üzenetére


eddie17
addikt

Láttam, köszi. Meg is lepődtem a képeden. :D

(#144) Traxx válasza eddie17 (#143) üzenetére


Traxx
őstag

Imádtam a kis vakarcsot, igaz a valódi gazdik a rágásait nehezebben tolerálták, főleg amikor a kocsi kereke fölött otthagyta a fognyomát jópár helyen (konkrétan körberágva a lemezt :D )

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#145) Huma


Huma
addikt

Elkezdtem Spanyolul is tanulni. Elég durván nyomom. Már egy leckét megcsináltam. :)

Van valami hülye N-jük. Ñ
Hogy lehet valakiknek olyan hülye nyelve, hogy mindenféle ékezetek vannak rajta. Csak bonyolítják nekem a nyelvtanulást :((

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#146) Huma


Huma
addikt

Amúgy kicsit perverz ez a nyelvoktató program. Folyton ilyen üzeneteket küld: "szerezz örömet a bagolynak!"
Újra divat lett a szodómia (pontosabban zoofília)? :F

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#147) lapa válasza Huma (#146) üzenetére


lapa
veterán

ne b@ssz, hogy volt, hogy nem volt divatban. akkor bocsánatot kell kérnem a kutyától.

(#148) Huma válasza lapa (#147) üzenetére


Huma
addikt

De csak akkor ha ellenére volt. Végül is nem mindenki követi a divatot.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#149) Huma


Huma
addikt

Elértem a nyolcas szintet. Hamarosan saját nyelviskolát alapítok.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#150) hoffman_


hoffman_
nagyúr

némmá, csak most látom ezt. tényleg jópofa. az a rádiós én vagyok, vegyél megfele, kíváncsi vagyok, hogy mit tudok a dulingó szerint :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.