Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) macimeister


macimeister
aktív tag

Ez a váltsak egy kis pénzt dollára nem is rossz ötlet. Elég ostobenku vagyok ebben a témában, de abból sok bajom nem származhat mondjuk, ha paypalon tartok pénzt dollárban. Paypal-t már rengeteg helyen van elfogadva és nem hiszem, hogy mostanában megszűnik. Itthoni bankban pedig hiába van sok pénzem, ha egyik percről a másikra semmit se ér és váltani se tudom másik pénznembe.

(#2) Dany007 válasza macimeister (#1) üzenetére


Dany007
veterán

Pontosan erre gondoltam én is.
Ha bekövetkezik egy ilyen krach, akkor a fizetésünk, illetve a forintban félretett pénzünk szart se fog érni. Gyakorlatilag az országot nem tudnád elhagyni, mert annyiba kerülne a bezin, vagy ha mégis, akkor külföldön nem tudnál mit kezdeni az értéktelen forinttal.
Euroban nem bízok, ezért azt nem írtam. A dollár az egyenlőre tuti, vagy még az angol font.

Persze én is csak laikus vagyok, ezért várom tapasztaltabb hozzáértőbb emberek véleményét, meglátását is.

(#3) Dluinet


Dluinet
nagyúr

1. Egy nagy (minimum 10 literes) bödön zsír.

A zsírban lehet áram nélkül is tartósítani a húst, egy nagy bödön zsírban simán elfér 10 libacomb is, a májról nem is beszélve, de mehet bele bármi más is, a lényeg, hogy jól legyen megsütve, majd zsírral vastagon borítva.

2. Mindig legyen egy párnahajnyi (ágynemű-garnitúrányi) szárazbab.

A bab az finom, és kell tavaszra is, hogy újra lehessen ültetni.

3. Nagyon sok befőtt és konzerv

Így ha nagy ínség is van, de mégis kerül valami gyümölcs a házhoz, gyorsan el lehet tenni.

4. Legyen két évre elegendő tűzifa.

5. Legyen otthon jó sok petróleum + petróleum lámpa

Sok gyertya + gyufa.

6. Annyi pálinka és bor legyen otthon, amennyi csak elfér a pincében.

A pálinkát és a bort mindig el lehet adni, ha másképp nem megy, el lehet cserélni.

7. Vákuumcsöves napkollektor meleg vízhez

8. Sok karton ásványvíz

9. kézi működtetésű víztisztító

10. napelemes ceruzaakkutöltő

11. Szappan, mosószer

12. néhány vödör

13. Meleg ruha + sátor

13+1. kamrapolcra:

20 kg cukor
3 kg só
2 kosár csipkebogyó
20 üveg szilvalekvár
fűszerek
kamilla virág
kovász
liszt
ecet
sok tea

kötszer és gyógyszerek

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4) Dluinet válasza macimeister (#1) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Áram és internet nélkül hogyan veszed ki a pénzed MO-n?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5) macimeister válasza Dany007 (#2) üzenetére


macimeister
aktív tag

Euro annyiba jó, hogy átléped a határt és elfogadják. Persze ha bezuhan egy ország, akkor az euro is változik, de mégis el van fogadva és mivel nem élből mész amcsiba (gondolom be se engednek, ha tudják, hogy kampó az országodnak és jöttél csövezni) hanem csak egy szomszédos országba, akkor még mindig van miből lenned.

(#4) Dluinet: Paypalról? Nem voltam még tanúja ilyen eseménynek, de gondolom nem úgy történik, hogy lekapcsolnak mindent, leöntik betonnal és parkoló lesz az ország helyén. Külföldön pedig már csak találsz egy helyet ahol hozzátudsz férni a paypalhoz.

[ Szerkesztve ]

(#6) Lauda válasza macimeister (#5) üzenetére


Lauda
félisten

Egyaltalan minek mennel az usaba? Mit kezdenel ott? Unios orszagba erdemes menni, ahol tudsz legalisan elni es dolgozni.

(#7) Dany007 válasza Lauda (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Igen,igen. Én se usára gondoltam.
Szigorúan Európa, abból is inkább nyugat.
A dollár csak azért jutott eszembe, mert arra kevésbé van hatással az EU-s események, mint magára az Eurora. De az Euró is egy jó ötlet, csak kérdés, hogy hosszútávon is az-e?
Másrészt ha kell dollárt már válthatsz külföldön is Euróra és nincs olyan veszteség, mint egy esetlegesen értékét vesztett forint esetében.

(#8) psyho85


psyho85
aktív tag

Ilyesmit kell összehozni, a többi csak elodázása a problémának.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#9) Lenry válasza Dluinet (#3) üzenetére


Lenry
félisten

nem az armageddonról volt szól

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) morhange


morhange
tag

Az euro is hamarosan bedől, nagyon sok gond van vele, csak nem híresztelik sokat. Az a baj, hogy láncreakciót indít el az egész. Ha csőd lesz, mindenki rohan a bankba pénzét kivenni (ez természetes reakció), de akkor meg a bankok lezárolják a számlákat, mint görögöknél, nem lehet kivenni semmit. Olyan pénzre érdemes váltani, ami lehető legfüggetlenebb az európai helyzettől és lehetőleg nem valami kis országnak a kis gazdaságának a kis pénze, ami más országtól nagyban függ.

Egyébként meg kertbe veteményes, pottyantós wc, napelem, kút ;)

[ Szerkesztve ]

(#11) Lauda válasza Dany007 (#7) üzenetére


Lauda
félisten

Jo kerdes, ugye ilyenkor a valutak egymashoz mert arfolyama az erdekes, nem tudom hogyan alakulna allamcsodunk eseten a dollar/euro/frank/font. Egyszer se mondom, hogy nem jarnal legjobban az angol fontal. Amikor a dollar xarakodott a font akkor is magasan volt az eurohoz kepest, legalabbis erre emlekszem.

[ Szerkesztve ]

(#12) Dany007 válasza psyho85 (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Ez mondjuk szép.
Tényleg meglepő, hogy alig hallottunk róla valamit. Én is csak pár hete olvastam róla itt a fórumon egy kis szösszenetet.
És igen, van benne igazság. Azok a politikusok / közgazdászok / bankárok fizessék meg a kölcsönt, akik miatt eladósodott az ország. Mert a polgárok, az átlag ember erről abszolút nem tehet. Teszi a dolgát, csinálja amit kell és amit előírtak neki.
Amúgy a részletek is érdekelnének. Mondjuk, hogy mit szólt ahhoz a két ország, hogy egyszerűen Izland kijelentette, hogy nem fizeti vissza a kölcsönt? Megmondta nekik, hogy kérjék az adott politikusoktól, bankároktól stb? :) Azért ez érdekes lehetett.

@morhange:

Eszem ágában sincs bankban tartani a pénzemet!

@Lauda:

Igen, én is megfigyeltem, bármi is volt a font mindig is erős volt. Legalábbis a többihez képest jócskán. Nem véletlenül nem váltottak a Britek euróra. Hiszen minek amikor a saját valutájuk így is erős világszinten.
Ha a forint becsődölne nem hinném, hogy különösebb zuhanást váltana ki más valutákból, hiszen nem vagyunk tagjai az euro-övezetnek. Görögöknél ezért volt nagy a para, hiszen már ők is eurót használnak. Ezért ha ők becsődölnek és kilépnek az euro-övezetből az rántotta volna magával az eurót is.
Ezért is gondoltam dollárra első körben, vagy ugye fontra.

[ Szerkesztve ]

(#13) morhange válasza Dany007 (#12) üzenetére


morhange
tag

Nekem sincs, de ha jön a hiperinfláció akkor már olyan mindegy, hol van a pénz, ha egy havi fizetésből kenyérre sem futja. Én inkább a csőd megoldására vagyok kíváncsi, az nem lesz egy szép történet.

(#14) Dany007 Persze értem, jó ötlet, csak jól meg kell gondolni mire váltod :) Nekem most van dollárom, nem sok, de azért van, kb 1 éve váltottam ezen okokból.

[ Szerkesztve ]

(#14) Dany007 válasza morhange (#13) üzenetére


Dany007
veterán

De nemérted? :) Épp ezért gondoltam arra, hogy egy bizonyos összeget átváltanék még most dollárra vagy fontra! Pont azért, hogy ha jön a hiperinfláció, akkor az én pénzem dollárban legyen ami még akkoris ugyanannyit fog érni, mint most.

(#15) dabadab válasza psyho85 (#8) üzenetére


dabadab
titán

Ha levakarod rola az aktivista mazt, akkor az marad, hogy Izlandon felvettek egy bazi nagy IMF hitelt, durvan lecsokkentettek az allami kiadasokat, lenyultak egy csomo ember bankbetetjet es most ugy nez ki, hogy nem mennek csodbe, csak bazi nagy recesszio van naluk.

DRM is theft

(#16) Dany007 válasza morhange (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Mondjuk most pont nem a legjobb az árfolyam a váltáshoz...
Csak kérdés, hogy lesz-e még jobb vagy csak rosszabb?
Itt egy kép a GBP - HUF árfolyam alakulásáról. Júliusban még 300 forint alatt volt. Most meg már 360 fölött van. Meg persze az is kérdés, hogyha ez tényleg egy jó ötlet ilyen esetre, akkor mennyit érdemes külföldi valutában tartani? 100-200-300-500 ezret?

(#17) morhange válasza Dany007 (#16) üzenetére


morhange
tag

Ha lenne mit még átváltanom, akkor úgy csinálnám, hogy a lehető legtöbb pénzt váltanám át (amire épp nincs szükségem), szétosztanám, egy része dollárba, másik része norvég vagy svéd korona, aztán orosz rubel, stb, lényeg, hogy ne egy lapra tegyem fel mindenem.

(#18) Dany007 válasza morhange (#17) üzenetére


Dany007
veterán

Képet meg kihagytam :W
Itt van most tényleg :) [link]
Kérdés csak, hogy ilyen szar árfolyamok mellett érdemes-e most átváltani, vagy inkább érdemes kivárni hátha javul a helyzet... Persze ez már tőzsde és ott a kockázat ha a helyzet romlik akkor meg mégrosszabb lesz...

(#19) dabadab válasza Dany007 (#16) üzenetére


dabadab
titán

"Mondjuk most pont nem a legjobb az árfolyam a váltáshoz..."

Mondjuk a mostani arfolyamot nem a multbeli arfolyamhoz kellene hasonlitani (mert azon mar nem tudsz venni), hanem a jovobelihez, mert az meg a lehetseges valasztasok koze tartozik es bar most eppen tortenelmi melypont tajan jar, de egyaltalan nem vagyok meggyozodve arrol, hogy nem fog tovabb esni a forint.

"Itt egy kép a GBP - HUF árfolyam alakulásáról."

Igazabol az egyetlen ertelmes arfolyam az EURHUF, minden mas annak a kovetkezmenye (az GBPHUF pl GBPEUR + EURHUF).

"mennyit érdemes külföldi valutában tartani?"

Ha az ember tenyleg allamcsodre keszul, akkor ne tartson forintban semmit se, meg itthoni bankban se. Meg talan az se hulyeseg, ha nem egyfele valutat valaszt, hanem tobbet.

DRM is theft

(#20) morhange válasza Dany007 (#18) üzenetére


morhange
tag

Ezt már mindenkinek magának kell eldönteni/értékelni :) Jelen helyzetben, mikor szinte biztosra vehető a csőd, én nem várakoznék, mert lehet, hogy lesz jobb vételi lehetőség pár hét múlva, na de ha nem? Akkor már késő, még mindig jobb szar áron venni, mint sehogy. Amikor a dollárt vettem utána 2 hét múlva sokkal olcsóbb lett, nem örültem neki, de most meg sokkal többet ér.

(#21) Dany007 válasza dabadab (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Jó, értem. Persze az euro-huf a meghatározó a többi esetében is. Nyilván.
Tehát akkor sz.ted a közeljövőben nem lesz javulás. És akkor ezek szerint a megtakarítások nagy részét át kéne váltani.
Miért jó a többféle valuta? Nyilván az akkor jó, ha több országban is komolyabb problémák lesznek még a jelenleginél is. Tehát ha azzal számolunk, hogy nem csak a forint fog becsődölni, hanem mondjuk a font is? Netán az euró is?
Mert ha csak azzal számolunk, hogy HUF, akkor a font például elég jó megoldás lehet. Hiszen az euróval szemben régóta erősödik. Annyira nem befolyásolják az ilyen közép-kelet európai események.

(#22) Alex91


Alex91
félisten

Fegyvert vegyel jo sok municioval :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#23) Dany007 válasza Alex91 (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Az a poén, hogy ez sem olyan poén :)
Hiszen Argentínában elég sokan meghaltak a lázadások és fosztogatások közepette... Tehát ha ilyen esetben itthon marad az ember, érdemes önvédelem területén is felkészülni... De azért remélem idáig nem jutunk el.

(#24) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ügye ilyenkor a bankok befagyasztják a betéteket.

De mi van mondjuk a hitelekkel, tartozásokkal? Gondolom véletlen se azért, mert mondjuk ekkora pénzmozgást nem tudnának kifizetni egyszerre. :U

Egyáltalán az ember ilyenkor hogyan kapja meg a fizetését?

[ Szerkesztve ]

(#25) Alex91 válasza juliabrilke (#24) üzenetére


Alex91
félisten

[Egyáltalán az ember ilyenkor hogyan kapja meg a fizetését?/I]

Termeszetben? :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#26) juliabrilke válasza Alex91 (#25) üzenetére


juliabrilke
addikt

Természetesen nem közalkalmazottakra gondoltam. Nagyobb külföldi cégeket szerintem nagyon nem hatná meg. Főleg akik szolgáltatást nyújtanak 300-400 fő fölött, nekik nem nagyon érné meg szórakozni az emberek fizetésével.

(#27) Dany007 válasza juliabrilke (#26) üzenetére


Dany007
veterán

Közalkalmazott sehogy nem kapná meg a pénzét... A külföldi cégek meg esetleg fizethetnének valutában. Már ha ez lehetséges.

(#28) dabadab válasza juliabrilke (#24) üzenetére


dabadab
titán

"Egyáltalán az ember ilyenkor hogyan kapja meg a fizetését?"

Ertelmes modon valutaban. Eros a gyanum, hogy ha tenyleg allamcsod lesz, akkor a maganszfera egyszeruen atall az eurora forint helyett (pl. Izlandon is tobbe-kevesbe ez tortent).

DRM is theft

(#29) Dany007 válasza dabadab (#28) üzenetére


Dany007
veterán

És akkor szerinted most mibe érdemes átváltani?
Olyan esetet figyelembe véve, ha csak egyfajta valutába szeretnék váltani.
EUR, GBP vagy USD?

[ Szerkesztve ]

(#30) juliabrilke válasza Dany007 (#27) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen, a cég dollárban fizetne szerintem, akire én gondoltam. Gondolom neki nem lenne nagy kunszt valutában adni a pénzt.

(#31) dabadab válasza Dany007 (#29) üzenetére


dabadab
titán

Fogalmam sincs, bar valoszinuleg az USD-t valasztanam (aztan persze van CHF is, meg az egzotikusabb dolgok: arany, norveg korona meg hasonlok).

DRM is theft

(#32) Dany007 válasza dabadab (#31) üzenetére


Dany007
veterán

Akkor jó. Én is USD-re szavaznék - bár csak mint laikus.
A CHF az igen necces. Ha Svájc beleszól a frank erősödésébe megint, akkor megintcsak csökkenhet egy kicsit. Nem akarják ők azt, hogy olyan erős maradjon a valutájuk.
Az arannyal az a gond, hogy nekem leginkább kp kell. Ha gond lesz tudjak mivel fizetni külföldön. Tudom, hogy az arany most nagyon jó befektetés, de nem befektetni akarok, hanem egy biztos pénzalapot amiből majd költhetek ha a forint padlón lesz.
Na mind1, marad az USD köszönöm! :)

@juliabrilke:

Külföldi cégnek v.színleg nem lenne gond. Főleg ha nincs pénze, tőkéje forintban, illetve a bevételeit sem forintban kapja. Mert akkor mondjuk ez náluk is gond lehet. Ha a bevételek forintban egy forint számlán vannak. Akkor az is ugyanúgy értéktelenné válik mint bárki más pénze.

[ Szerkesztve ]

(#33) danih


danih
addikt

Ha totálisan becsődölünk (akár tágabb értelemben, tehát nem csak Mo), és az emberek elkezdik egymást taposni a kenyérért, azt hiszem kimegyek külföldre anyósékhoz akiknek földjük van besegíteni... Már úgy is sokmindent tanultam tőlük. A kocsim és a lakásom nem tudom megenni :DDD

(#34) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Az ok, hogy kimennétek innen. DE ha jön a csőd meg a káosz akkor mivel? Gondolom a közösségi közlekedés is bedől, mivel a Máv, Volán állami. Ha meg tombol a káosz, akkor nem lesz biztonságos autókázni se, sőt ha kijárási tilalom lesz... remélhetőleg nem jutunk el idáig. Akinek nincs kertje az meg így járt..? Nem szeretnék ilyen MadMax világot...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#35) morhange


morhange
tag

Kis érdekesség a gazdasággal kapcsolatban. [link]

(#36) Dluinet válasza morhange (#35) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Hülyeség szerintem.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37) juliabrilke válasza morhange (#35) üzenetére


juliabrilke
addikt

Mindenki más "szakért".

Ennél jobban mér csak azt szeretem, amikor este írják, hogy a rossz európai hangulat lehúzza az amerikai tőzsdéket. Reggel meg jön a cikk, hogy az amerikai tőzsde hangulata miatt gyenge az európai. :DDD

mod: link Na pont erről beszéltem. :W

[ Szerkesztve ]

(#38) dízelracer


dízelracer
senior tag

Hülyén hangzik de lehet, hogy ráférne az országra egy "összeomlás" mert ennek a kilátástalan vergődésnek semmi értelmét nem látom. Megette a fene az egészet. :(((

(#39) dabadab válasza dízelracer (#38) üzenetére


dabadab
titán

Miért, egy összeomlás után mitől lenne kevésbé kilátástalan a vergődés?

DRM is theft

(#40) Raucher válasza dízelracer (#38) üzenetére


Raucher
tag

..ennek a kilátástalan vergődésnek semmi értelmét nem látom.

Ha ennek nincs értelme, akkor egy csődutáni helyzetnek még kevesebb értelme lenne.
Egy összeomlás csak tovább fokozza az ellehetetlenülő helyzetet. Az (állami)adósságterhek nem csökkennének, sőt. A káoszban keletkezett károk, csak tovább rontanának a helyzeten.

(Esetleg perspektívát jelent, fizetés helyett élelmiszer ellátásért, hadigazdaságszerű állapotban, országot újjáépíteni.)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#41) Spames


Spames
újonc

Itt egy érdekes kis pár perces video a dologról. Az amerikai álom [link] nézd meg Dany

(#42) Vladi válasza Dany007 (#2) üzenetére


Vladi
nagyúr

Több valuta kell. Igazából most sincs abból semmi. Fogod a félretett pénzed, és beváltod fontba, dollárba, euróba, svájci frankba.

Nekem így van. :DD

(#3) Dluinet:

Ezt a túlélési technikát. :DDD Liszt legyen sok! Vagy akár búza, kéz őrlővel. Amire nem gondoltál, de nagyon nagyon nagyon fontos: hipó! Fertőtlenítő. Temérdek szappan. Sokáig eláll és nagyon olcsó. Ha van rá mód: antibiotikum, de legalább lázcsillapító és vitamintabletták.

8-asnál azt olvastam először, hogy több karton cigi. :))

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#43) Vladi válasza dabadab (#39) üzenetére


Vladi
nagyúr

Például kérne végre az ország adóssághaléasztás, elengedést. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#44) Dany007 válasza Vladi (#42) üzenetére


Dany007
veterán

Na jó, de mikor? Dabadab szerint nincs értelme várni.
Viszont most minden valuta az egekben van. Ha most beváltom (olyan sok pénzról azért nincs szó, max 2-3 havi keresetemet akarom beváltani, a maradékot meg megkell tartani forintban, hátha kell valamire még addig) majd fél - egy év múlva normalizálódik a helyzet, akkor meg sokat bukok rajta. A font 365 körül jár, a dollár meg 235 körül. Ha ez a szeptember óta tartó trend megmarad, akkor nyilván érdemes váltani. De ha vissza-vissza esik, ahogy azt tette eddig is, akkor meg jobban megérné egy alacsonyabb árfolyamon váltani. Mondjuk 200-210 forintos dollárnál. Mert azalatt jelentősen már nagyon régen nem volt, tehát nagyobb az esély a nyerésre, mint a bukásra.
Persze, én ezzel nem befektetni akarok. Csupán ha már úgyis van tartalék, akkor az a tartalék legyen értékálló valutában, amit majd lehet használni ha jön a "világvége" :)

[ Szerkesztve ]

(#45) macimeister válasza Dany007 (#44) üzenetére


macimeister
aktív tag

És ha nem pénzbe fektetsz, hanem értékálló dolgokba? Mondjuk arany, az jobban értékálló mint bármi pénznem, vagy én látom rosszul?

(#46) Dluinet válasza macimeister (#45) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Szerintem az üzemanyag értékállóbb és könnyebben értékesíthető mint az arany.
Ráadásul a hétköznapi ember számár az aranynak nincs használati értéke, például nem tudod megenni.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47) Thunderzolee

:D Két nappal ezelőtti írásodba be akartam linkelni azt az írást amit most linkeltél. :K

Mondjuk én a fegyverre szavazok, nem azzal foglalkozok, h mibe váltsam a pénzem.
Legjobb egy távcsöves puska lenne, de hogy ki lenne az első, akit célba vennék, azt nem írhatom le, mert bezárnák érte a topicot (de legalábbis engem).
Mindenesetre elég furcsa ilyen írásokat olvasgatni; miközben ebben a másfél-két évben lett volna más út is, és most stabilabb, növekedő gazdaságunk is lehetne. :(((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#48) X3B6O0X válasza juliabrilke (#37) üzenetére


X3B6O0X
aktív tag

Mindig is gondolkoztam azon, hogy mi történne, ha berohannék a Wall Street-i tőzsdeközpontba, és elordítanám magam, hogy mindenki vegyen magyar forintot, mert fel fog menni az értéke :D.

(mondjuk valószínűleg mindenki röhögne)

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#49) juliabrilke válasza X3B6O0X (#48) üzenetére


juliabrilke
addikt

Mi lenne? Hát ez: link

[ Szerkesztve ]

(#50) adalbert1


adalbert1
veterán

Legelőször ebbe az írásba botlottam bele valahol, utána pedig megkerestem a szerző blogját is.
Néha kicsit elmegy nagyon egy irányba és sokat ismétli önmagát, de egész jó.
Röviden összefoglalva: rengeteg nem romlandó élelmiszer és víz felhalmozása + egyéb túlélést segítő eszközöké (vihargyufát és ledes fejlámpát még kapni ugyan itthon is, de Glock-hoz és golyóálló mellényhez biztos nem olyan könnyű hozzájutni :) ), emellett különböző valutákból és aranyból is bespájzolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.