Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) danih


danih
addikt

Please help.

(#2) Vakegérke


Vakegérke
veterán

06-80-32-42-44

Ez az Országos Vérellátó Szolgálat ingyenesen hívható információs telefonszáma. Ha valakik, ők meg tudják mondani.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) Xirtam


Xirtam
veterán

Fáradtság és szédülés. De 8 óra alvás után semmi. Addigra helyreáll a páciens vérmennyisége.

(#4) Vakegérke válasza Xirtam (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

Így igaz.
A véradás után enni is kell valamit, meg inni, ezt az intézmény biztosítja, gondolom én.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) moha21 válasza Vakegérke (#4) üzenetére


moha21
addikt

És előtte sem árt enni, inni rendesen. Valami fél liter körül vehetnek le vért nem?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#6) danih


danih
addikt

Köszönöm.
moha21: szerintem sokkal többet, mert nem sima véradás, hanem komoly vészhelyzet sajna...
Azért durva, hogy beírva a kérdésem a gugliba már harmadik helyen jön a bejegyzés (pedig nem használtam idézőjelet és a kulcsszavak is részben fedik egymást).

[ Szerkesztve ]

(#7) Xirtam válasza moha21 (#5) üzenetére


Xirtam
veterán

Így van vér adás előtt lehet táplálkozni, mivel mielőtt felhasználják a vért átszűrik stb. Ebben az esetben si maximum 1-1.5 liter vért vehetnek. Ha sürgős a dolog többet nem mert 2 liter vér veszteség az már elég komplikált. De ennyi vér veszteség után is fáradt leszel és ennyi. Max 1-2 órán keresztül nem fognak engedni felállni. Lehet adnak egy infúziót is.

[ Szerkesztve ]

(#8) Xirtam válasza danih (#6) üzenetére


Xirtam
veterán

Annyi még, hogy számít a testalkata is akitől vért vesznek.

(#9) koshmar


koshmar
őstag

Tőlem 4,5 decit vettek le, és semmilyen hatással nem volt rám.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#10) DeFranco válasza koshmar (#9) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez veszhelyzet, itt levehetnek akar 2 litert is.

Amugy a donornak ettöl semmi baja nem lesz, azon kívül, hogy kb. fél napra használhatatlanná válik. Feltéve, hogy egészséges.

#14: wut?

[ Szerkesztve ]

(#11) moha21 válasza danih (#6) üzenetére


moha21
addikt

Én csak mezei véradásra jártam így csak arról tudok nyilatkozni, nyilván extrémebb körülmények között többet is lehet adni, de ebből még kimaradtan. Milyen vércsoport? Annyira nem mozgom otthon a témában, de ha tudok segítek.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#12) 7


7
addikt

Segíteni sajnos nem tudok, de biztosan jó okkal merült fel a téma. Akárkinek is van szüksége a vérre, remélem rendbejön :(

[ Szerkesztve ]

(#13) koshmar válasza DeFranco (#10) üzenetére


koshmar
őstag

2 liter az már tényleg sok.

Az még engem is kiütne teljesen.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#14) Xirtam válasza DeFranco (#10) üzenetére


Xirtam
veterán

Arról nem is beszélve, hogy egészséges.

(#15) Vakegérke válasza moha21 (#11) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tényleg, jó kérdés.

Milyen vércsoport?
Már csak azért, mert hátha van ebben a közösségben olyan, aki tud, és akar segíteni véradással.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) danih


danih
addikt

Vércsoport A-

kb. fél napra használhatatlanná válik
Egyébként ezért tettem fel a kérdést (sajna megvan rá az ok), hogy kb. mennyi időre.
Meg feltéve, hogy egyszer vesznek... De gondolom ennek megvannak a szigorú szabályai.

[ Szerkesztve ]

(#17) moha21 válasza danih (#16) üzenetére


moha21
addikt

Hüm nekem A rh + . Ha tudnék segítenék.

(#15) Vakegérke : Igen azért is kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#18) Vakegérke válasza danih (#16) üzenetére


Vakegérke
veterán

Neki a nullás is adhat vért.

moha21: Én aztán ritka vagyok, AB RH+. Mocskosul félek a tűtől, de azonos szándék vezérelt. Nem jött be.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) ArchElf válasza danih (#16) üzenetére


ArchElf
addikt

Páromnak A-, de elég kevés vére van (átlag vérnyomás 90/60) :(

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#20) danih válasza Vakegérke (#18) üzenetére


danih
addikt

Igen, de csak a 0-. Azok meg ritkák, mint a fehér holló.
Tehát csak 0- és A- vér a jó, most nézem a teljes mínuszos populáció olyan 20% (de ebben minden más csoport is benne van), ráadásul ha elvesszük a sok betegséget (pl. diabétesz) ami kizáró tényező, már lehet látni, miért is olyan kevés a kompatibilis ember...

Ja, te az AB+ csoportoddal lehet, hogy ritka vagy, viszont mindenkitől kaphatsz vért :)

[ Szerkesztve ]

(#21) DeFranco válasza Vakegérke (#18) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én nem tudom, mi a vércsoportom. Ezt hogy lehet kideríteni?

(#22) 7 válasza DeFranco (#21) üzenetére


7
addikt

Sajnos én sem tudom. Elvileg anyakönyvi kivonatban benne van (nekem valamiért nincs), illetve véradáskor megnézik és megmondják neked, ha kéred.

(#23) ArchElf válasza DeFranco (#21) üzenetére


ArchElf
addikt

Ha volt már nagyobb műtéted akkor az ahhoz tartozó vérvételi lapon rajta kell lennie.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#24) danih válasza DeFranco (#21) üzenetére


danih
addikt

Vagy csak simán bemész a háziorvoshoz és ő beutal ingyenes tesztre.

(#25) Vakegérke válasza danih (#20) üzenetére


Vakegérke
veterán

Van pozitívum, bele lehet kapaszkodni. Nem csak egy vércsoport segíthet, hanem kettő.
A RH-, és 0 RH-.
Magyarán kis túlzással kétszeres az esély, hogy akadnak ebben a közösségben olyan személyek, akik tudnak segíteni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26) napocska2 válasza 7 (#22) üzenetére


napocska2
senior tag

Inkább az egészségügyi kiskönyvben jegyzik az ilyesmit, de azt is inkább az utóbbi évtizedekben. A megoldás egyszerű: el kell menni egyszer véradásra és megtudja az ember a vércsoportját.

Vakegérke: mi a férjemmel szintén AB Rh+-ak vagyunk (és nem félünk a tűtől), szükség esetére

Hogy témába vágó is legyek: Nem gondolnám, hogy extrém helyzetben olyan sok vért vennének a donortól, hogy az károsíthatná az egészségét. Hiszen a véradóállomásoknak azért van az adatbázisa, hogy szükség esetén behívják a lehetséges donorokat, így megoszlik a teher.

(#27) ArchElf válasza Vakegérke (#25) üzenetére


ArchElf
addikt

Bár elméletileg a 0- a legritkább, gyakorlatilag az A-.
Bár szerintrem ez egyik csoportba tartozót sem lelkesít.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#28) föccer


föccer
nagyúr

Leírhatnád, hogy miről van szó, feltéve, ha publikus a dolog.

Egyébként testömeg függő, hogy mennyi vért vehetnek le max károsodás nélkül. Egy 80-90 kb-os megtermett embertől sem hinnám, hogy 1,5 literél többet levennének. Hiába kapja az infúziót a sóoldattal, az csak a vérnyomást pótolja, oxigént nem tud szállítani.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#29) ExtremeClock


ExtremeClock
aktív tag

3x adtam eddig fél liternél nem vettek többet le egyszer sem!
Sűrgős esetben sajnos nem tudom.

(#30) Avicularia


Avicularia
veterán

Élettársam ápolónő, kérdeztem tőle de azt mondja ,hogy kizárt dolog,hogy 2 liter vért levesznek

(#31) ArchElf válasza Avicularia (#30) üzenetére


ArchElf
addikt

Nem tudom, ezek hova járnak 2 liter adni... Nem piros foltos a nővérke szájaszéle?

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#32) ExtremeClock


ExtremeClock
aktív tag

LOL :Y

2liter vér az, persze.

Felnőtt ember testében 5-6 liter vér van.

2litert lead mehet elásatni magát. :U

[ Szerkesztve ]

(#33) danih válasza föccer (#28) üzenetére


danih
addikt

Már miért lenne titkos...
Egy ismerősöm zaklatottan telefonált kb két órája, hogy egy ismerősének kell vér, A- csoportú. Többet én sem tudok még, mindjárt itt az asszony a kocsival és megyünk ahova mondják.

(#34) napocska2 válasza danih (#33) üzenetére


napocska2
senior tag

Ezek szerint te is A- vagy és mégy vért adni. Biztosan nagy szükség van rá és nagyon önzetlen vagy, hogy megteszed! Ne izgulj, nem lesz semmi bajod, max. egy jót alszol este.
Kitartás! :K

(#35) D1Rect válasza 7 (#22) üzenetére


D1Rect
félisten

Véradáskor megmondják.

(#36) 7 válasza D1Rect (#35) üzenetére


7
addikt

Te sem olvasod el a kommentek végét, igaz? :D

(#37) Jhonny06 válasza Avicularia (#30) üzenetére


Jhonny06
veterán

Vészhelyzetről van szó, nem átlagos véradásról. Egyébként ez egyszerű jogi dolog, ha aláírsz egy nyilatkozatot, akkor saját felelősségre lazán levehetnek 2 liter vért. Te döntesz a saját testedről.

(#38) ExtremeClock válasza Jhonny06 (#37) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Ki is nyírhatnak ha beleegyezel? Na ne!

Jhonny06

ez durva

[ Szerkesztve ]

(#39) Jhonny06 válasza ExtremeClock (#38) üzenetére


Jhonny06
veterán

Lásd: eutanázia.

(#40) Vakegérke válasza ExtremeClock (#38) üzenetére


Vakegérke
veterán

Már csak az a kérdés, hogy szeretted műtétje esetén hajlandó vagy-e kockáztatni saját életed.
Megtennéd?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41) D1Rect válasza 7 (#36) üzenetére


D1Rect
félisten

Beleszerkesztetted! Ismerem én a fajtádat! ;] :DDD

Ma ez már a 2. amit elnézek... :B

(#40) Vakegérke: Első körben kipostolnám FB-ra + végigküldeném minden ismerősömnek sms-ben, hogy milyen vér kéne, kinek és hol.

[ Szerkesztve ]

(#42) föccer válasza Jhonny06 (#39) üzenetére


föccer
nagyúr

Magyarországon en semilyen formában nem engedélyezett, akár beleegyezel akár nem.

Nem te döntöd el, hogy mennyi várt vehetnek le tőled.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#43) Jhonny06 válasza föccer (#42) üzenetére


Jhonny06
veterán

(#44) föccer válasza Jhonny06 (#43) üzenetére


föccer
nagyúr

O.o

Ma is tanultam valamit. :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#45) Dany007 válasza danih (#33) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek a többiekkel. Le a kalappal! :R

(#46) danih


danih
addikt

Nos, már menetkész voltam (kajáltam és ittam), amikor csörgött a teló - találtak embert, ezért hála a jó égnek a sűrgősségi faktor jóval alacsonyabbá vált. De a vér attól még kell, úgyhogy megyek - de azt mondták rögtön már nem szükséges, szóval csak holnap.
Köszönöm mindenkinek a sok infót.

(#47) DeFranco válasza danih (#46) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem is számítottam tőled másra ;)

Tartsunk össze :)

(#48) Vakegérke válasza danih (#46) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mivel nem vagy közvetlen hozzátartozó, tőled csak 420-at vesznek le, tehát kicsivel többet, mint 4 decit. Lazán átvészelhető.
Mondjuk ne vedd készpénznek, hiszen az első (önkéntes) véradásnál csak 330-at vesznek le, utána növelik a limitet.

Mondom ezt úgy, hogy szó szerint az éhezés elkerülése okán adtam pénzért vért valamikor a 70-es években. Akkor még így működött. Hogy ez változott, vagy sem, nem tudom.
Egy biztos, nem fognak kivéreztetni. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#49) danih válasza Vakegérke (#48) üzenetére


danih
addikt

Holnap már nem érdekel, vegyenek amennyit akarnak :)

(#47) DeFranco: :K

(#50) Kephamos válasza Vakegérke (#48) üzenetére


Kephamos
addikt

Mi anno középsuliban a lógászat és az utalvány (eredetileg étel, de mi persze, hogy sört vettünk belőle) miatt is mentünk el. Jó buli volt. Csinos nővérkék, ingyen étel és ital. A hülyének is megérte, kiváltképp nekünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.