Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csimav


csimav
senior tag

HELP ME!

:R

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#2) Bogre válasza csimav (#1) üzenetére


Bogre
tag

Kevés a kraft barátom! 450Watt hurka! :DDD

[ Szerkesztve ]

Ne felejtsetek el pirospontozni! WII , PS3 Fan

(#3) csimav


csimav
senior tag

Légyszi... ne csak elolvasni, írni is valamit.

Bogre: 450W-os és tuti nem kevés. Corsair. 250W elég ennek a cfg-nak.

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#4) Bogre válasza csimav (#3) üzenetére


Bogre
tag

Irom, csak közben gondolkodok, és javitom is amit irok! :) Hasonló cipőben jártam, és nállam ki volt mozdulva a VGA... :) 1 hétig szivtam vele...

Kénytelenek vagyunk azok felé a hardware-ek felé elmozdulni, amit még nem cseréltél...

[ Szerkesztve ]

Ne felejtsetek el pirospontozni! WII , PS3 Fan

(#5) csimav válasza Bogre (#4) üzenetére


csimav
senior tag

Bárcsak az lenne, de VGA elég stabilan áll a helyén.

CPU,VGA,Memória,Alaplap csere más megvolt. És ha a táp vagy CPU szar, akkor mért volt jó az infósnál 1 órán át s nálam is, amíg telepítettem.

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#6) Bogre válasza csimav (#5) üzenetére


Bogre
tag

Esetleg ingadozik a feszültség a házban, és ez okozna ilyen hibát hosszútávon? Van esetleg szünetmentes tápod??

Ne felejtsetek el pirospontozni! WII , PS3 Fan

(#7) csimav válasza Bogre (#6) üzenetére


csimav
senior tag

Van egy másik gépem. 2004 óta. Semmi baj nem volt vele! 4-5 ször lett újratéve és ennyi,
Fesz. nem ingadozó.

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#8) #65675776 válasza csimav (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nincs véletlenül túlhúzva az a gép?

Egyébként meg lehet mégsem ártna megnézni másik táppal, a Corsair-ek hűtése alúl van tervezve a kisebb zaj végett. Szóval lehet elfáradt a cucc... 450W bőven elég, csak legyen a táp is jó állapotban.

Látom a felesleges topcnyitás helyett mostmár felesleges logout írásokban lesz mindenki individualista... Ha a PH! szakmai részén nem tudták a problémát megoldani, akkor majd biztosan itt fog sikerülni. :(

[ Szerkesztve ]

(#9) csimav válasza #65675776 (#8) üzenetére


csimav
senior tag

Nincs, minden alapon megy.
Nem érdekel, hogy felesleges-e a téma vagy sem.
Senki nem tudta eddig, hogy mi a baja. Remélem itt valaki rájön.
Akár sikerül itt, akár nem egy próbát megér.

Már 234 lekérés és csak 9 hsz. :C

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#10) Bogre válasza csimav (#7) üzenetére


Bogre
tag

Lehet az a táp stabilabb!

Ne felejtsetek el pirospontozni! WII , PS3 Fan

(#11) csimav válasza Bogre (#10) üzenetére


csimav
senior tag

Azért egy Codegen 300W messze meg nem közelíti a Corsair WX450W-t. :O

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#12) ABnormal


ABnormal
őstag

elég kevés szerintem a pH-t látogató távdoktorok száma...miért nem bízod valamelyik helyi szakemberre a hiba kiderítését?
de Te magad is elkezdheted keresgélni,vagy hozd el,megnézem

(#13) Bogre válasza csimav (#11) üzenetére


Bogre
tag

Attól mert Corsair lehet a táp hibás... esetleg valamiért nagyobb feszt ad valamelyik tápkörre, ezt egy ideig birják az alkatrészek, majd megadják magukat... esetleg csak terhelésnél ad több feszt... meg kellene ezt mérned...

Ne felejtsetek el pirospontozni! WII , PS3 Fan

(#14) localhost


localhost
Közösségépítő

Nem kéne egy szakember a gép 3 méteres körzetén belülre?

Attól, hogy ennyi-annyi pénzt beleöltél és most világgá sírod a bánatodat, jelzem, hogy amit Te magadtól elvársz az egy létező szakma az ő minden hozzáértésével és fortélyaival.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15) csimav válasza ABnormal (#12) üzenetére


csimav
senior tag

Legalább 2 héten át volt fent Pesten(Hexaa-nál)
Most meg reggel 8 tól este 5-ig a helyi infósnál(Bézé PC)

Te hol laksz?

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#16) Bogre válasza csimav (#15) üzenetére


Bogre
tag

Nem biztos, hogy a "helyi" szervizes ennyire alaposan megnézi... mindenkinek van rengeteg egyéb munkája is... én fent tartom a 12V és barátai ellenőrzését egy multiméterrel!

Remélem van otthon... :U

[ Szerkesztve ]

Ne felejtsetek el pirospontozni! WII , PS3 Fan

(#17) ABnormal válasza csimav (#15) üzenetére


ABnormal
őstag

most nézem,hogy ~200km-re tőled... :)

(#18) gabyka válasza csimav (#11) üzenetére


gabyka
aktív tag

Ilyenkor szoktam konfigot az asztalra kirak(at)ni (úgyértem a házából ki), és úgy kipróbál(tat)ni. Tudom, a ház maga nem lehet rossz, de esetleg egy rossz helyre érő távtartó vagy hasonló az okozhat szívást. Ezen kívül könnyebben hozzáférni a cuccokhoz, lehet taperálni mi az ami nem úgy melegszik, pörög, stb...azért a táphibát ne vessük el mindjárt, vettem nemrég wd vinyót ami 1 nap után szórta a bad-et...

(#19) csimav válasza gabyka (#18) üzenetére


csimav
senior tag

Átnéztem már mindent.

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#20) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Próbáld meg gépház nélkül indítani a gépet és akkor egyrészt látd, hogy minden stabil-e a helyén, mennek-e a ventik, melegek-e a hűtőbordák stb. és kiderül, hogyha statikusan töltődött a gépházad és az a hiba oka. Egyébként minden szétszed, összerak, újrapasztáz stb. és úgy próbálkozz a beindítással.
Szerk.: Hupsz, látom gabyka már megelőzött a jótanáccsal. :)

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#21) csimav válasza Badman 4ever (#20) üzenetére


csimav
senior tag

A statikus feltöltődést mi okozhatja egy házban?
Neoncsövek kábele, invertere is? Rájuk nézek...

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#22) Samus


Samus
addikt

A legelső leírt hiba alapján VGA, azon belül a VGA memóriája. Az produkál ilyen hibát. Ha cserélve lett, és ugyanez a gond, akkor a csere VGA is gallyra ment. Menjünk tovább.
Gép nem indul. Táp. Nem kell itt hadonászni, hogy márpedig jó, és egy 250 Wattos is elbírja. Menni haverhoz, és lenyúlni kölcsönbe az atombiztos működő tápját (meghívni egy sörre is), ami hasonló (vagy jobb) konfigot hajt meg. Ha ezek után sem indul el, akkor gépet atomjaira szedni, csak alaplap, táp és VGA bele, monitort és billentyűzetet rá, MÁST NEM (se proci, ram, stb)!. Ha elindul, akkor örvend, és rak bele processzort. Ha bejön a BIOS, akkor tenni bele RAM-ot, és valami live Linux lemezzel kicsit szórakozni. Ha nem jön be, akkor az alaplap meghalt.
Ha a linuxos dolog megy, akkor egy HDD-t neki, és feltenni rá valamiféle rendszert.
A lényeg, hogy semmi felesleges dolgot nem betenni, rákötni. Minél kevesebb hibalehetőséget szabadon hagyni.
Remélem tudtam támpontot adni.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#23) Badman 4ever válasza csimav (#21) üzenetére


Badman 4ever
őstag

A földelés hiánya pl. panelházban okozhatja a feltöltődést, más nem nagyon.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#24) csimav válasza Samus (#22) üzenetére


csimav
senior tag

Pár haverom holnap eljön segíteni a "szerelésben" hoznak 1 VGA-t és a Tápot, hátha azokkal életre kel a gép.

De ha életre is kell, akkor is eladom, tuti, nem fogok ezzel szívni,

Megnéztem a neonokat s az egyik inverter csatlakozójánál büdös égett szag van. :F

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#25) Samus válasza csimav (#24) üzenetére


Samus
addikt

Rövidzárlat. Olcsó tápnál ez kiütheti a tápot. Feszültségingadozás = kékhalál.
Kezd azzal, hogy mindent ilyen felesleges dolgot kitakarítasz a gépből. Beleértve a plusz ventiket.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#26) Bogre válasza csimav (#24) üzenetére


Bogre
tag

Csak előjönnek itt a dolgok! :D

Ne felejtsetek el pirospontozni! WII , PS3 Fan

(#27) csimav


csimav
senior tag

Neonokat kiszedtem, de így se indul be:(
Ventiket lehúztam, de továbbra se jó.

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#28) Psychonaut válasza csimav (#27) üzenetére


Psychonaut
addikt

De ha egyszer az a zárlat Samus szerint kiütötte a tápot, akkor miért indulna be? :F
Tápcsere.

(#29) csimav válasza Psychonaut (#28) üzenetére


csimav
senior tag

Az fasza lesz megint. Költhetek a postára, baszakodhatok a cserével...

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#30) Psychonaut válasza csimav (#29) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hát először is nézd meg, hogy a haverodék hozott tápjával megy-e, mert ha nem, akkor csak kidobsz X ezer forintot feleslegesen.

(#31) csimav


csimav
senior tag

De unom már..... :((

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#32) Depression


Depression
veterán

1, 90%, hogy táp.
2, ha holnap a másik táppal sem indulna, akkor valszeg a mostani tápod már gallyra vágta a géped.
3, mindenképp vizsgáltasd meg a tápod egy hozzáértővel, mielőtt bármi mást rá mersz kötni.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#33) Samus


Samus
addikt

Elég, ha csak kiütötte a tápot. Suliban már találkoztunk ilyennel (és rengeteg alaplaphibával is). A táp elindul, van stabil feszültség, de amint terhelést kap, rögtön leesik a 12 volt 2 volt környékére. Az egyik switch így ment tönkre. Kár, mert 48 portos volt...volt egy táp is, ugyanígy. Amíg nincs terhelés, megy, gépben meg sem moccan. Kezd kölcsöntáppal. A neon pedig érdekes dolog, egyik haverom tápját is elküldte az örök elektronmezőre. Bár Ő gányolva kötötte be, így okozott rövidzárlatot.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#34) csimav


csimav
senior tag

Akkor szerintetek az alaplap jó? Hány % erre az esély?

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#35) Badman 4ever válasza csimav (#34) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Jelenlegi adatok alapján 50, lehet kicsit több.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#36) csimav


csimav
senior tag

Akkor kérek valami hozzáértőt, hogy %-ban kifejezve írja, le, hogy mennyi az esélye, hogy stabilan működhetnek tovább a következők:
Winyó
VGA
CPU
HDD
Memória

:R

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#37) Tv


Tv
senior tag

Bár nem vagyok nagy szakértő, de szerintem is a táppal van probléma. A jobb minőségű tápokra viszont jellemző, hogy elhelálozáskor a többi cuccot nem viszik magukkal, úgyhogy ha szerencséd van, akkor "csak" tápcsere. Mindenesetre próbáljátok ki másik táppal. Neon-okat meg ilyen hülyeségeket vedd ki, és később se rakd vissza szerintem. Remélem sikerrel jársz ;)

Szerk.: Ja még annyi, hogy a mostani táppal többet ne kapcsold be, és másik konfigot se dugjatok rá!

[ Szerkesztve ]

(#38) csimav válasza Tv (#37) üzenetére


csimav
senior tag

Ok. Remélem tápcserével megúszom a dolgot.

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#39) csimav válasza csimav (#36) üzenetére


csimav
senior tag

Erre valaki?

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#40) Bogre válasza csimav (#39) üzenetére


Bogre
tag

Az lesz a baj!

Ne felejtsetek el pirospontozni! WII , PS3 Fan

(#41) csimav válasza Bogre (#40) üzenetére


csimav
senior tag

Ezt kérdeztem:

Akkor kérek valami hozzáértőt, hogy %-ban kifejezve írja, le, hogy mennyi az esélye, hogy stabilan működhetnek tovább a következők:
Winyó
VGA
CPU
HDD
Memória

:R

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#42) Drenadar válasza csimav (#3) üzenetére


Drenadar
veterán

Egy jó tanács : ne bízz vakon semmiben se!
magyarázat : mindenhol van egy olyan hogy hiba arány, selejt tűrés. 10 ezer corsair tápnál sztem megengedhető hogy 3-4 db szar legyen. ez van. (ezek a számok csak becslések nem vagyok a corsair minőség ellenőre!)

Én is támogatnám azt az ötletet (én is úgy csináltam régen), hogy asztalra kitesz a táp alaplap, videókártya, összedug, bekapcsol , és így szépen lassan legyenek rádugdosva a többi vacak. Jah meg még valami. a Pc speakert ne spórold le azt dugd rá :) tudod csipog és elmondja mi a baja a gépnek :)

(#43) csimav


csimav
senior tag

Chieftech 450W vagy FSP Everest 500W?

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#44) Depression válasza csimav (#43) üzenetére


Depression
veterán

Ne kapkodj!
Várd meg az ismerősöket, teszteld le a gépet, csak utána vásárolj!

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#45) csimav válasza Depression (#44) üzenetére


csimav
senior tag

Nah itt volt haver.
Az ő 550 es tápjával ment minden faszán, csak a VGA nem.

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#46) malwy válasza csimav (#43) üzenetére


malwy
senior tag

Everestet mindenképp. Nagyon jó, halk táp, míg a chieftech közel sem ér annyit amennyit kérnek érte. Nem rossz, de túlárazott.
A világítós cuccokkal jobb vigyázni, mert egy olcsó szar nagyobb bajt okozhat, mint ha éjjel nappal rugdalnád a gépet.

(#47) bandus


bandus
veterán

nem vagy egy kicsit pofátlan? :U

bár a logout úgymond mindenkinek a "magánügye", de az ilyen kérdésre ott vannak a szakmai topikok. és ahogy már mondták, ha ott nem tudtak segíteni, akkor itt még kisebb az esélye.

a másik meg, hogy legalább egy légyszíves-t illene ilyen esetekben beilleszteni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#48) csimav válasza bandus (#47) üzenetére


csimav
senior tag

De, az vagyok, képzeld el!
Mindenki azt ír a saját logout blogjába, amit akar. ;]

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#49) #65675776 válasza csimav (#48) üzenetére


#65675776
törölt tag

Majdnem azt.

(#50) csimav válasza #65675776 (#49) üzenetére


csimav
senior tag

Menjetek máshova bandus haveroddal együtt...

[ Szerkesztve ]

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.