Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) CPT.Pirk válasza Thrawn (#17) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tamásitól elég messze van mondjuk, de amúgy nem volt gond még az itteni földdel, minden nyáron jó termés van a kiültetett cuccokból.
Paradicsomunk is volt 1 méterre a csiliktől, de nekik semmi bajuk. Inkább arra gyanakszom, hogy a mag nem volt fajtatiszta. Nem csak a termések egy részének a vége száradt meg, de a paprikák is hullámosra és kicsit ívesre nőttek, a képeken meg egyenes és sima termések vannak.

supercow: jövőre még biztos. Most ne is ültesd el, mert télen mindig nehezebb megtartani a palántát.

dugynok:
1: Igen, én is a mulcson gondolkodom. Szerintem még ősszel megcsinálom vele legalább azt a részét a kertnek, ahol az eper van. Ha legalább a kapálást meg lehet ezzel úszni, máris megérte. :) Aztán később meg a többit.
2,3: igen hallottam ezt, de nincs szívem megcsonkítani őket.
4: panel lakás, ennyi hely volt és a terv az volt, hogy 3 helyre mennek kellő mennyiségben. :) Végül ebből 1 hely lett különböző okok miatt. Jövőre ennek a palánta mennyiségnek a fele vagy harmada is elég lesz, ha odafigyelek a dolgokra, mint pl. az UV...

erick_b: nem tudom, valami átlagos foszforos cuccal, de csak egyszer tavasszal. Nem ott élek ahol a paprikák nőnek, így az egyéb trágyázás dolog nem játszik, meg nincs is állattartás a közelben. A komposzttal meg megint ez a baj, hogy nem vagyok ott. Sajnos pl. a lenyírt fű megy a kukába...

A matcha meg véleményem szerint nem úgy működik, mint a sima kémiai műtrágyák, hanem a benne lévő nyomelemek, stb. a mikrobiális életet segítik, az meg gyak. a legfontosabb dolog.

Most így gyorsan két forrást találtam a matcha összetételére:
[link]
A matcha összetétele (100 gr)
Vitamin A: 16,000IU
Vitamin B1: 0.6mg
Vitamin B2: 1.35mg
Vitamin C: 110 mg
Vitamin E: 35.9mg
Fehérjék és aminosavak: 29.1%
Szénhidrát: 32.7%
Zsír: 4.1%
Rost: 11,1%
Hamu: 6.4%
Polifenolok: 10%
Koffein: 3.5%

polifenolokat: katechineket, flavonolokat
ásványi anyagokat (alumínium és réz)
vitaminokat (C, B2, D, K)
illóanyagokat
koffeint (amit korábban teinnek hívtak), és kis mennyiségben teobromint és teofillint

Nem értek a biokémiához, csak a szer hatását tapasztaltam. Az ezzel locsolt növények zöldebbek lesznek (nem a levélre locsolva, hanem a földre), és nagyobbra nőnek. Idén használtuk először a kertben, de a szokottnál nagyobbra nőttek a tökök pl.
Itthon meg nincs olyan, hogy földet kell cserélni egy növény alatt mert hogy elfogyott belőle a tápanyag.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.