Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DigitXT


DigitXT
félisten

Ez nem járna igen extrém munkával, illetve egy ingyenes rendszerfrissítéssel megoldható lenne.
Tehát nem lesz megoldva.:DDD (De örülnék, ha meg lenne, Win7 felhasználóként.:U)

[ Szerkesztve ]

(#2) Def26


Def26
félisten

Semmi gond, mert a win9 -ben lesz rendes start menü (kösz woland, igen tudom, hogy van a win 8 -ban is, de az nem jó) és tömegek váltanak majd win 7 -ről. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3) Televan74


Televan74
nagyúr

"A jelenlegi koncepció szerint a legtöbb érintett kibékülne egy olyan kompromisszumos megoldással, amely arról szól, hogy magát az API-t tényleg megkapná még a Windows 7 is, de csakis a legalacsonyabb D3D_FEATURE_LEVEL_11_0 szinttel, míg a modernebb funkciók az új Windows operációs rendszerhez lennének kötve."

Ez lesz a tuti.Mondjuk én mindenképp megnézem úgy is az új oprendszert. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) Egon


Egon
nagyúr

A Win7 main supportja jövőre lejár (csak extended support lesz elérhető 2020-ig). Ergo nehezen hiszem, hogy kapna egy "DX12-light"-ot. A Win8 már esélyesebb, de az meg nem túl elterjedt. Kíváncsi leszek, hogy döntenek Redmont-ban.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5) CybonTom válasza Def26 (#2) üzenetére


CybonTom
tag

Veled ellentétben én nem hiszem, hogy tömegek váltanának át win7-ről az új win-re, csak azért mert van benne start menü... ahogy win7-re se váltottak tömegek egyből, az xp után... szépen lassan felkúszott a szám igen, de az sem hirtelen... márpedig ez annyit tesz, hogy ha a microsoft nem teszi elérhetővé a win7-8-on az új dx-et azzal saját maga alatt vágja a fát, mert a fejlesztők kénytelenek lesznek más utat találni és a mantle miatt van is lehetőségük másfelé lépni... az, hogy a microsoft eleve nem akarja a win7-8-ra az új dx-et teljesen kiadni (max legjobb esetben egy butított, nagyon alap változatot), hátha ezzel rákényszeríti az emebereket a váltásra, nagyon jól mutatja, hogy mennyire nem tanult az xp-vista, win7-win8 történéseiből. Az oprendszer nem egy olyan dolog, amit az átlag emberek, illetve a cégek 1-2 évente szeretnek váltogatni (a vele járó macerák miatt többek között), ezért is népszerűek a konzolo ha játékról van szó, mert az évekig elüzemel külön szenvedés nélkül.

(#6) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Ez felettébb érdekes foci lesz. :U

Ha a döntést nem a Microsoft Degecen kihelyezett különítményében hozzák meg, akkor remélem ráállnak a kompromisszumos megoldásra.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#7) Bici válasza Petyyyyy (#6) üzenetére


Bici
félisten

Vannak a Microsoft-nak Degec-en kívül döntéshozói? Ezt eddig nem tudtam. :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8) Oliverda


Oliverda
félisten

Szerintem ugyanúgy nem lesz Win 9 alatt hivatalos támogatás, mint ahogy az XP sem kapta meg anno a DX 10-et. Megtehetik, ráadásul meg is éri nekik, és így pláne megteszik, vagyis nem tesznek semmit. :))

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9) Bici válasza Oliverda (#8) üzenetére


Bici
félisten

Ezzel elég sok esélyt adnának a következő OpenGL-nek. Talán még az is hamarabb elkészül, mint ahogy a júzerek áttérnek Win9-re.
Pláne, ha a lehetőséget látva a Khronos hirtelen lemásolja a Mantle-t... :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10) Jim Tonic válasza Bici (#7) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Eddigi kedvenc húzásom tőlük a WHS2011 megszüntetése volt. Bitang jól sikerült OS, minden benne volt, ami kell, mindez 16e Ft-ért. Megszüntették, és jöttek azzal, hogy aggodalomra nincs ok, jön helyette a WS2012 R2 Essentials, ami az utódjának tekinthető. Ja, több, mint 100e Ft. Nevetséges.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) 7time válasza Bici (#9) üzenetére


7time
senior tag

Ez azért nem olyan biztos, 4 év múlva ígérik de könnyen lehet hogy csúsznak vele, addig sok víz lefolyik a Dunán.

(#12) Bici válasza 7time (#11) üzenetére


Bici
félisten

Ezért írtam az utolsó mondatot. A másolás némi alibi-módosítással tuti gyorsabb.
Az AMD felajánlotta nekik... :U
Csak ehhez az kell, hogy az MS valóban Degec-en hozza meg a döntést, és a Khronos csapat tényleg meglássa a lehetőséget, és legyen elég vér a pucájukban, hogy meg is lépik.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13) Abu85 válasza Bici (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Khronos esetében nem a Mantle másolatát várják. Annak amúgy is nyílt lesz a specifikációja az év végén. Felesleges azt lemásolni, mert aki támogatni akarja, az olyan feltételek mellett támogathatja, mint az OpenGL-t.

(#12) Bici: Nem. Az AMD csak odaadta nekik a Mantle specifikációt, hogy átemelhetnek belőle dolgokat, ha esetleg nem találnak annál jobb megoldást. Ugyanez volt a Microsoft esetében is a DX12-vel. Ez az API is átemelt dolgokat a Mantle-ből. De ez nem egyenlő az API lemásolásával. Ez csak azt jelenti, hogy az xy dologra vonatkozó szabadalom szempontjából kaptak egy ígéretet, hogy az AMD nem fogja az ipart szarráperelni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) Bici válasza Abu85 (#13) üzenetére


Bici
félisten

Igen, de az nV meg az intel úgysem fogja támogatni a Mantle-t, viszont egy Mantle másolat openGL-t már nehezebben tudnának kikerülni. Így lenne egy széles körben támogatott alacsony szintű API.

mod: Oké, értem. Ezek szerint semmiképp sem tudnának hamarabb elkészülni vele, mint ahogy a win9 eléggé elterjed a dx11 dobásához? (Abban az esetben ha a dx12 win9-only lesz.)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15) Abu85 válasza Bici (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezért kellett az az ígéret, hogy nem perelik be az ipart, mert a DirectX 12-be került, míg az új OpenGL-be kerülhet AMD szabadalom. Vállalniuk kell, hogy nem csapják agyon az Intelt és az NV-t, ha esetleg támogatják a DX12-t és az új OpenGL-t. Ez eredetileg úgy szól, hogy a DX12-re a GAB, míg az OpenGL-re a Khornos tagokat nem perelik majd be. Akik nem esnek ebbe a körbe azok esetében nincs garancia erre.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Vagy az MS levihetné az windows update árát elviselhetőbb szintre. Sőt, gyakorlatilag olyan hogy update, az átlag ember számára sosem létezett, mert mindenki OEM windows-t vett valami hardverrel, amire nem volt update. (mmint azok, akik nem warezoltak, warezolnak) Az OS X-nél pl. ingyenes az update már évek óta.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) Petyyyyy válasza Bici (#7) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Vannak persze, de őket hermetikusan elzárva tartják a külvilágtól, és mosogatószivacson meg káposztaleven élnek. Évente egyszer kiengedik őket a napfényre pár perc erejéig és akkor olyan döntések születnek, mint pl. a Win 8 ingyenes frissíthetősége 8.1-re.
Egy-egy ilyen akció után a Degecen szállásozó különítmény tagjai az iroda közepén elégetik őket és májvacukrot sütögetnek a tűznél, majd megfogadják, hogy a történtek az épület falain belül maradnak.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#18) 7time válasza Bici (#14) üzenetére


7time
senior tag

A DX 12 sem tudják kikerülni ha abba is kerül a Mantle API-ból akkor végül is nincs más megoldás, de nem is az a lényeg hogy hányan és ki hegeszti az API-t csak nekünk legyen jobb.

[ Szerkesztve ]

(#19) Chiller


Chiller
őstag

"Megtudtuk, hogy manapság az erre szánt összeg harmada csak arra megy el, hogy a már kész és konzolon makulátlanul működő tartalom a PC-hez legyen optimalizálva. "

Elsült a (marketing) bullshitágyú megint ;]

(#20) CyberPunk666 válasza Tigerclaw (#16) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Furcsa. Én a mostani teljesértékű (pro) legális windowsomért bruttó 4500 forintot fizettem, mert rendelkeztem a windows egy korábbi, jogtiszta példányával.

Hova kellene levinnie az update árát, hogy elviselhető legyen?
Illetve, ha most mégsem létezik update, akkor ez mi volt?

[ Szerkesztve ]

(#21) sayinpety


sayinpety
tag

Cross-platform jateknal elvart a PChez optimalizalt asset. A console biztos elbirja, de forditva nem biztos hogy igaz. A Microsoft reszletesen dokumentalja hogy mit bir a D3D11 es mit bir az xBox One D3D11.X API. Ha tamogatni kell mindkettot, a butabb D3D11hez kell tervezni. A studiok dolga hogy elore gondolkodjanak. Az xBox One assetek tenyleg rosszul futhatnak PCn. Amennyiben nem volt PC port tervezve ertheto hogy sok penz/ido az attervezes vagy butitas. Am ellenkezo esetben management problema az egesz. Tudni kell PCre tervezni.
A kisebb studiokat erinti a valtozas. Sokszor vesznek high-quality assetet kulon, ami nem jo PCre. A nagy studiok rendelkeznek az eroforrassal, hogy hazon belul letervezzenek mindent.

(#22) LazaCCC válasza CybonTom (#5) üzenetére


LazaCCC
tag

"Az oprendszer nem egy olyan dolog, amit az átlag emberek, illetve a cégek 1-2 évente szeretnek váltogatni (a vele járó macerák miatt többek között), ezért is népszerűek a konzolo ha játékról van szó, mert az évekig elüzemel külön szenvedés nélkül."

Egyszer nem szenvedtem még emiatt a PC-mmel, mégis sok-sok konzolgeneráción vagyok túl, lásd itt az új váltás ... és jééé, a PS3/X360 játékaim nem mennek a PS4/XOne-on ... most akkor hol a nagyobb szenvedés? :)

Viszont a PC-n nem kell lemondjak a sok-sok éves játékaimról sem, mindegyik tökéletesen megy. És nem kell sűrűbben oprendszert cserélni, mint egy konzolgeneráció.

Inkább azt mondanám, hogy míg a konzoloknál az új játékok új géphez is vannak kötve, de a régiek már nem működnek, addig PC-n lehet az új játékok új oprendszerhez vannak kötve, de legalább a régi játékok is futnak rajta ..... kinek mi a nagyobb szenvedés.

[ Szerkesztve ]

(#23) Goblin12


Goblin12
őstag

Én szívesen váltok OS-t, 7-ről 8-ra is simán váltottam amikor volt rá olcsó lehetőség, ha ugyan ez lesz 8-ról 9-re az is meglesz véve. :K

Számomra ez nem fog akadályozni, hogy legyen DX12-öm. :N

LazaCCC: Szebben le se lehetett volna írni. :R

[ Szerkesztve ]

(#24) Madárpók válasza sayinpety (#21) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Az egésznek a lényege az, hogy ne kelljen a konzolos látványon butítani ("D3D11-hez tervezni") csak azért mert a szoftveres gondok megölik a teljesítményt, ugyanis nyers erő van bőven. Ha a konzolos asseteket egy az egyben át lehet emelni a PC változatba, akkor mindenkinek sokkal olcsóbb portolni, több és talán jobb port fog készülni és a minőséget sem kell feláldozni az API baromságai miatt.

[ Szerkesztve ]

(#25) pakriksz válasza LazaCCC (#22) üzenetére


pakriksz
őstag

"PC-n lehet az új játékok új oprendszerhez vannak kötve, de legalább a régi játékok is futnak rajta"

Vagy nem... vagy sok szenvedéssel vista patchekkel, meg hackeléssel és a többi.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#26) Goblin12 válasza pakriksz (#25) üzenetére


Goblin12
őstag

De fut. ;] Amúgy meg annyira egyszerű, hogy átállítod a rendszer-kompatibilitást és jobb esetben máris fut. :) Pl. Settlers 2, pl Jazz Jack Rabit, és a többi.

[ Szerkesztve ]

(#27) CybonTom válasza LazaCCC (#22) üzenetére


CybonTom
tag

Csakhogy az a baj, hogy te csak és kizárólag a profi játékosokat nézed, mert egy átlag család, ahol nincs informatikus, az igenis nem váltogat oprendszert évente... nekem is volt már sokféle oprendszerem, de ettől még elismerem, hogy az emberek nagy része nem ért a géphez még most sem és nem is várható el tőlük (nekem is van több barátom, aki szeret játszani, nem idegen tőle a gép, a legtöbb programját maga kezeli, ám ha oprendszer váltásról van szó, akkor engem hív, mert az már nagy falat neki és ők tutira nem váltogatnak 1-2 évente oprendszert és akkor se fognak, ha a mikorszopsz rájuk akarja erőltetni)...
Amúgy igen, abban egyet értünk, hogy eddig nem kellett sűrűn oprendszert váltogatni, ám ez a folyamat már a múlté, az ms próbálja most már 1-2 évente kihozni az új oprendszereket....

Az viszont félrevezető, hogy pc-n az új játékok mennek régi gépeken, míg konzolokon nem... amíg a konzol generáció kitart, adig az új játékok ugyanúgy mennek a 3-5 éves konzolokon is, míg azért megnézném, hogy egy normális grafikával megáldott játékot döccenésmentesen nyomsz egy 5 éves gépen (hogy egy crysis 3 grafikájú, vagy egy bf3-as multis progiról ne is beszéljek)... el fog futni talán, de hogy mennyire lesz élvezhető az nagyon kérdéses, így a pc-n ugyanúgy eljön az az idő amikor generációt kell váltanod, ahogy a konzolnál is.

Ráadásul itt egy olyan dologról beszélünk, ami mint a cikkből is kiderül, megoldható lenne a "régebbi" oprendszereken, mint win7-8, már csak az ms-en múlik, hogy meg akarja e csinálni és ha igen, akkor mennyire fapadosan (de ha az eddigieket nézzük, akkor a fejlesztők nyomása nélkül eleve meg se akarták csinálni, mert új oprendszer, vedd meg és pont).

Igaz, bocsi, te a régi játékokról beszéltél... az is sajna csak egy pontig igaz, mert csak úgy sajna nem akar elindulni nekem az eob 1, hiába volna néha kedvem játszani vele :D

[ Szerkesztve ]

(#28) Bici válasza CybonTom (#27) üzenetére


Bici
félisten

Ő a régi játékokról beszélt új gépen. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#29) leviske válasza Tigerclaw (#16) üzenetére


leviske
veterán

A MacOSX inkább tekinthető egy firmware frissítésnek, mintsem önálló szoftvernek. Kevesebb hardverrel kell kompatibilisnek lennie, azon belül is megszabott konfigurációkkal, stb. Nem hiszem, hogy egy kategóriában nevezne annak a fejlesztési költsége egy Windows-éval.

(#30) DigitXT válasza Goblin12 (#26) üzenetére


DigitXT
félisten

A '94-es Jazz Jackrabbit? Windowson, natívan? Hogyan is?:R
Nem mintha a kedvenc játékom lett volna. Csak felkaptam a fejem!
Legutóbb egy hír kapcsán elkapott a nosztalgia, és megnéztem az
Alone in the Dark végigjátszását YouTube-on. DosBOX-ot használt.

(#31) Bici válasza DigitXT (#30) üzenetére


Bici
félisten

Én warcraft 2 BNE-t szoktam játszani haverokkal multiban Win 8.1 update1-en.
Semmi nem kell hozzá; eredeti CD-ről install és műxik. Csak egy IPX wrapper kell hogy menjen az IPX alapú hálózat. :) Semmi hack, csak pár .dll-t bemásolsz a játék mappájába.
Quake 2 is megy simán. A DOS-os játékok közül csak a DynaBlaster-t próbáltam. Az ment, csak hangja nem volt, mert hiányolta a Sound Blastert. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#32) SityiSXT válasza Tigerclaw (#16) üzenetére


SityiSXT
őstag

Eddig egyedül a 10.9 volt ingyenes, a többiért ki kellett fizetni azt a kb. 15 dollárt vagy hasonló értékű helyi valutát. Vagy lemaradtam valamiről?

(#33) pakriksz válasza Goblin12 (#26) üzenetére


pakriksz
őstag

marhaság. A rendszer kompatibilitás pedig egy placebo cucc. Ami nem fut az azzal sem fut, ami fut, az pedig anélkül is fut.

Egyébként próbálj meg egy nfs4-et futtatni mai vindózon-n haxolás nélkül. Vagy egy Driver (1)-et

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#34) Kékes525


Kékes525
félisten

Véleményem szerint ha a Windows 9 -et elfogadhatóan csinálják meg, úgy ahogy a 7-est, akkor számomra nincs jelentősége mert váltani fogok rá. Ahhoz viszont a Windows 9-nek kívül-belül jónak kell lennie. Nem beszélve arról, hogy a Microsoftnak is sok lenne kétszer egymás utáni bukás.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35) DigitXT válasza Bici (#31) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez vmi "Win 8.1 feature"? Máig úgy tudtam, hogy a kompatibilitás
egyik irányban sem triviális.:D Az új játék nem megy a régi gépen,
mert adott esetben új DX-et igényel, a régi gépen régi oprendszer*
van, amin az adott DX nem elérhető (DX11 only VS. Windows XP).

De a régi játék sem megy az új gépen, mert az új gépen új az OS,
és mondjuk nem futtatja a DOS-os programot...!:B De tudok olyan
nem is "ősrégi" játékról, ami XP-ig bezárólag hajlandó működni.:(
Hogyaszondja, ha akarsz vele játszani, tartsál egy XP-s gépet is...
Mondjuk nem a játék hibája, hanem az igen fasza DRM rendszeré.

*: kendácsolós megoldás: a régi gépre felhúzni az új OS-t? Bár ez
nem is mindig járható, ha a régi gép különböző alkatrészeihez épp
nincs driver, ami az új OS alatt működik. Arról nem beszélve, hogy
a két OS közötti erőforrásigény is eltérő lehet. (Gyenge a régi vas.)

(#36) 7time válasza Kékes525 (#34) üzenetére


7time
senior tag

Nem beszélve arról, hogy a Microsoftnak is sok lenne kétszer egymás utáni bukás.

Nem nagyon szoktak bukni, nem jött be a Vista sebaj mert arra épült a Win7, most ugyanez a helyzet, ha nem jön be a Win8 a Win9 úgyis Win8 alapokra lesz építve, hogy lesz start menü vagy nem ezek csak apróságok.

Az lenne bukta ha az egész OP rendszer kukázni kellene vagy ha elveszítenék a felhasználók 10-20% egy ilyen baki miatt, de erről szó sincs.

[ Szerkesztve ]

(#37) Bici válasza DigitXT (#35) üzenetére


Bici
félisten

Ezek a játékok mennek az összes eddigi Windows-on.
Vannak persze olyanok, amik nem mennek. A DOS-os progik futtatása is elvileg lehetséges új Windows-okon is, csak nem minden esetben műxik.
Nem tudom ezek okát, nem ismerem anniyra a Windows működését.
Gondolom, az új verzióknál dobták a régi OS-ben ritkán használt funkciókat, és amik ezeket mégis használják, azok a progik nem mennek az új OS alatt.

Olyan is van, hogy egy játék feltétlenül a c:\ gyökérbe akar ideiglenes file-okat menteni, amit az új windows-ok nem engednek. Ilyenkor elég adminként futtatni, és már megy is.
Sokszor jogosultsági probléma a nem kompatibilitás oka.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#38) DigitXT válasza Bici (#37) üzenetére


DigitXT
félisten

csak nem minden esetben műxik
Hát ez "jó hír".:D Emlékszem, hogy hogy megörültem, amikor az
NFS4-et sikerült XP-n működésre bírni. Tiszta nosztalgia tört rám.

Mondjuk nekem (egyelőre) megvan a másik SSD-men egy XP is...
De már lassan 1 éve nem bootoltam azt, amúgy sem volt kedvenc
játékom a Two Thrones.:DDD De a Win 7-ért kemény pénzt fizetttem,
ÉS teljesen meg vagyok elégedve vele, szóval: NEM váltok 8-ra!;]

És hogy a 9-re érdemes lesz-e váltani, azt majd az idő dönti el.:B
Csak az új DX miatt szvsz nem.:N Ahogy nem volt érdemes anno
a DX11-ért sem rögtön "ugrani"... A DX10-ről, meg a Vistáról ne is
beszéljünk. Azt mondják, minden második Windows vállalható: 9?
Vagy a 8.1 az már tekinthető a 8-as nagy frissítésének, és az?:F

[ Szerkesztve ]

(#39) berVi válasza Def26 (#2) üzenetére


berVi
senior tag

"tudom, hogy van a win 8 -ban is, de az nem jó"

Ha nem letezik egyetlen start menu app sem, ami szamodra megfelelo (i.e. szamodra a win7 sem jo), akkor szerintem a hiba nem a keszulekben van.

[ Szerkesztve ]

(#40) azbest válasza leviske (#29) üzenetére


azbest
félisten

Ezzel nem teljesen értek egyet. Arról van szó, hogy több drivert pakolnak a windows mellé. Osx esetén minden gyári konfigurációban szereplő alkatrészhez benne lesz a driver, hogy telepítés után azonnal működjön minden. A külön megvehető mac kompatibilis eszközökhöz viszont ott is kell telepíteni drivert.

Windows esetén is valami hasonló lehet a cél, de ott sokkal többféle hardver lehet egy gépben a sokféle gyártó és házilag összerakott gépek miatt. Viszont ezeket a drivereket sem az ms készíti többségében, hanem a hardvergyártó driverének egy változata kerül bele (vagy update szerverre). Az hogy az ms és a hardvergyártók hogyan egyeznek ki az ilyent terjesztés kapcsán azt nem tudom. Az ms-nek érdeke, hogy alapból sokmindennen menjen a win, de hogy ki fizet kinek, az változó lehet, mert a driverek digitális aláírásáért meg az ms kér pénzt (és ez sem garancia a minőségre). Ráadásul a win update-es driver sokszor funkcióiban csökkentett, butított változat, lásd az opengl támogatás kasztrálása a video driverekből, ami miatt ajánlott a gyártói drivert feltenni akkor is, ha a verziószáma ugyanaz, mint amit a win maga tesz fel.

Az oprendszerek a driverekkel is meghatározott api-kkal kommunikálnak, de a driver nem része az oprendszernek.

(#41) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Valaki megemlíti, hogy PC-n van visszafele kompatibilitás, ami a konzolnál pontosan nulla, erre ellenpéldának miket hoztok fel? 15-20 éves dolgokat... :D

Legyen már némi realitásérzék.

Egyébként azok is futnak, csak virtuális gép kell hozzá.

(#42) BiP válasza Tigerclaw (#16) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha igaz lenne a pletyka, hogy Win8/8.1-ről ingyen lehet majd váltani 9-re, akkor ez a kérdés megoldott lesz.
(Persze sok realitása nincs, de ha már felmerült, reménykedni lehet benne)

(#41) CyberPunk666: Így van. Lehet, hogy virtuálgép vagy DosBox kell hozzá, de legalább van rá opció, és könnyen is megoldható. Tehát ha nem is natív a visszafelé kompatibitiás néhány esetben, de legalább van rá könnyű megoldás. Konzolon ez csak a gyártón/kiadón múlik, hogy az adott játékból adnak-e ki új, kompatibilis kiadást.

[ Szerkesztve ]

(#43) Raysen623


Raysen623
addikt

Melegen ajánlom, hogy 8.1 alatt is működjön a teljes DX12, különben morcos leszek kedves MS :DDD Nehogymá emiatt kelljen 9-est vennem....mondjuk akciós 9k foiért lehet meggondolom magamat ;]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#44) Loha válasza BiP (#42) üzenetére


Loha
veterán

Okos döntés lenne pedig a MS-tól, ha ingyen lehetne frissíteni 8-ról 9-re, mert akkor dobhatnák a 8 támogatását és gyorsan elfelejthetnék, hogy a 8 valaha is létezett... ;]

[ Szerkesztve ]

(#45) Televan74 válasza Loha (#44) üzenetére


Televan74
nagyúr

Úgy jár mint sokaknál a vista. Volt? Nincs! :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#46) halkow


halkow
őstag

hát majd meglátjuk hogy lesz-e

Alcatel onetouch idol2s the king

(#47) Zotya84 válasza Bici (#7) üzenetére


Zotya84
őstag

Vannak néhányan Húdegecről is... :DD

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#48) ddaydome


ddaydome
senior tag

Nem lennék az MS helyében. Az egyik oldal azt mondja legyen új, modern, legyen alacsonyabb szintű hozzáférése a játékoknak az API-hoz, de közben legyen kompattibilis visszafele legalább a WIN7-ig..... Aztán, ha nem sikerül akkor ők a világon a legbénábbak. Mondjuk, ha a Google cseszne el valamit sokkal elnézőbb lenne mindenki, pedig ott is van már olyan, hogy nem megy valami Android 4.0 alatt... Talán az egyetlen megoldás ebben a helyzetben az, ha minden olyan vas kap rendes driver támogatást az új rendszerhez ami Win7-hez is volt és akkor erőre kaphatnak. Én szurkolok az MS-nek, mert a Google már kicsit unalmas, jó lenne egy rendes versenytárs nekik.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#49) BiP válasza ddaydome (#48) üzenetére


BiP
nagyúr

Aztán, ha nem sikerül akkor ők a világon a legbénábbak.
Pedig ez nem egy megoldhatatlan probléma.
Itt inkább a marketingokok és stratégiai döntések dominálnak, nem az, hogy nem lehetne megoldani.

A fejlesztők azért szeretnék, mert a Win7-et használják a legtöbben (és ha lenne rá DX12, akkor nagyon nagy mennyiségű munkát spórolnának meg maguknak, nem kéne a DX11-gyel pöcsölni),
az MS meg pont ezért nem akarja, hanem inkább az újabb rendszer felé terelné a népet.
22-es csapdája.

[ Szerkesztve ]

(#50) ddaydome válasza BiP (#49) üzenetére


ddaydome
senior tag

Attól, hogy lesz DirectX 12 nem jelenti azt, hogy előző verzióra nem kell fejleszteni, mert nem lesz mindenkinek automatikusan dx12 kompattibilis videókártyája. Sőt lehet, hogy nem is terjed el....

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.