Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Иван válasza Eastman (#250) üzenetére


Иван
őstag

Csak azt akartam mondani, hogy egyből hívni a rendőrséget kicsit overkill. Főleg mikor látja, hogy mindenki nyugodt. Nemám a mellette ülő/álló embernek elmondaná először vagy valami...

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#252) Szabesz válasza Иван (#249) üzenetére


Szabesz
őstag

A szándék nemes, de ettől független nem tehet ilyet.

"Csak egy valaki szerint volt veszélyes, márpedig aki a rendőrséget felhívta potyára."
Inkább legyen fals jelentés, mint elmulasztott igazi fenyegetettség.

Nem tudom mit szólt volna a tanár, ha pl az első sorba ül le a hősünk, és oda rakja ki a kellékét. Tanár táblától visszafordulva egy pisztolyt lát az első sorban, egy fürdőköpenyes ember előtt. Biztos azt gondolja, hogy forgatásról jött, és nem azt, hogy egy frusztrált sokszor megbuktatott növendék. Valószínű megkérdezi mi az/folytatja az órát, de még az is lehet, hogy elhagyná a termet, és hasonlóan járna el.

Tudom, túl sok a "ha" nektek. De úgyis volt dobálózva az egyetem műszaki mivolta, és hogy milyen mérnök az ilyen. Nos, pont hogy egy mérnöknek minden egyes "ha"-val foglalkoznia kell, akármilyen kicsi is az eshetősége, ha annak bekövetkezése, katasztrofális kimeneteket vonzhat magával.

(#251) Иван:
"Nemám a mellette ülő/álló embernek elmondaná először vagy valami..."
Spec. én nem keltenék ezzel pánikot.
Ettől függetlenül megvan az eshetősége a brahi/bosszú bejelentésnek.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#253) Иван válasza Szabesz (#252) üzenetére


Иван
őstag

"Spec. én nem keltenék ezzel pánikot."

Gondoltam, hogy ezt mondod, de nekem előbb megfordult a fejemben a másnak szólás, mint kisomfordálni és hívni a rendőrséget...

Abban egyetértünk, hogy inkább legyen egy-két fals bejelentés, mint haláleset. De én nem varrnám az ürge számlájára a dolgot, mert a bejelentő is legalább annyira hibás.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#254) Szabesz válasza Иван (#253) üzenetére


Szabesz
őstag

Nem mondtam sosem olyat, hogy egyik vagy másik fél patyolat tiszta/eleve bűnös. Gondolom - főleg a fegyelmi és az anyagi vonzat kapcsán - mindkét féllel (bejelentő és anakin) el lesz beszélgetve, hogy megállapítsák ki mennyire sáros az ügyben.
Én csak az ellen vagyok itt a topicban, hogy eleve hülyeség volt felhívni a rendőrséget (és a bejelentő vagy retardált, vagy bosszú vezérelte), mikor szerintem a jogosság, és a jóhiszeműség éppen annyira fenn állhat, mint a bosszú, vagy a szellemi visszamaradottság.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#255) bullseye válasza Иван (#253) üzenetére


bullseye
addikt

"is legalább annyira hibás"

De nem arról volt eddig szó, hogy a fegyveres teljesen jól csinált mindent, ártatlan, a nép hőse valamint jövendő filmcsillag? :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#256) fi:zi'k válasza Szabesz (#245) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A "szájba rakást" ezek szerint nem vállalod, de a képzelődést igen?! Helyes. Mert én is csak arra értettem. Még szerencse, hogy egy véleményen vagyunk. :K

Egyébként meg go to #219.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#257) Szabesz válasza fi:zi'k (#256) üzenetére


Szabesz
őstag

Mutasd meg kérlek, hol képzelődtem.

#219-ben semmi releváns információ nincs arra, amiről szó van.

¯\_(ツ)_/¯

(#258) Иван válasza bullseye (#255) üzenetére


Иван
őstag

Csupán keresek a kompromisszumot és azokat a pontokat a véleményeinkben, amik egyeznek.

Másrészről a "legalább annyira hibás" azt is takarhatja, hogy egyik sem hibás ;)

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#259) fi:zi'k válasza Szabesz (#257) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ott ahol egy elmebeteg, tömeggyilkosnak állítod be azt szerencsétlen Skywalker Lajost. Meg le akarod vele lövetni a fél előadót.

De nem is ezért mondtam, hogy olvasd el (újra) a #219-et. Azért mondtam, mert az talán elhozná neked/nektek lelki békét és nem itt értetlenkednétek folyamatosan.

Részemről téma lezárva. Ha annyira jól esik, akkor még rugózz rajta nyugodtan. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#260) Thrawn


Thrawn
félisten

Megszólaltatták a fel/bejelentőt is. Ott ült Skywalker Lajos mellett és állítása szerint ránézésre nem tudta eldönteni a fegyverről, hogy igazi vagy sem. Nade könyörgöm, ha már mellette ült, miért nem kérdezte meg? :W

Kb ennyivel megúszható lett volna az egész:
- Szia, az igazi az a pisztoly?
- Fenét, csak kellék mert épp filmet forgatunk gólyabulira.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#261) Иван válasza Thrawn (#260) üzenetére


Иван
őstag

Félt, hogy ha megkérdezi és igazi, akkor lelövi. Úgyhogy inkább kunyiban hívta a sündőrséget. :))

Mikor legutóbb láttalak, még nem moderátor voltál/admin? Vagy mi.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#262) Szabesz válasza fi:zi'k (#259) üzenetére


Szabesz
őstag

Mutasd meg hol állítottam be annak. Különben kérlek vond vissza a vádaskodást. Lelövetni se akartam senkivel senkit. Te mégis miket hordasz itt össze?

(#260) Thrawn:
Persze, ez nagyon jó megoldás. Ha megkérdezel egy idegent, hogy az az -e ami, akkor honnan tudod, hogy igazat fog -e mondani? Tényleg el tudod képzelni, hogy rámondja, igen, ez egy igazi, megtöltött pisztoly? És még ha rá is mondja, utána mit csinálsz? Ülsz tovább? Vagy ezek után mernél bármit is csinálni?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#263) Иван válasza Szabesz (#262) üzenetére


Иван
őstag

Megkéred hadd nézd már meg.

98%, hogy odaadta volna tapizásra. :U

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#264) Szabesz válasza Иван (#263) üzenetére


Szabesz
őstag

Igen, és ha a kisebb százalék realizálódik, amikor tényleg igazi van nála, akkor mégis mit csinálsz? Ott ülsz berottyantott gatyával?

Nagy %-ban nincs para, de mivel az a kis % az nagyon is para, nem érdemesebb szólni az illetékeseknek?
Vagy ha postán fehér port kapsz, akkor röhögsz egyet, és kidobod, pedig tudod mi is lehet akár? Pedig ugye nagy valséggel csak szivatnak :U
Vagy másik, ha csak kapnál róla egy fülest, hogy látták, hogy fehér port raktak a borítékba, amit neked címeztek, nem szólnál szintén az illetékeseknek? Vagy inkább megkérdezed a feladót, hogy na, mi ez a cucc benne?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#265) Thrawn válasza Иван (#261) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha le akart volna lőni bárkit is hülye lett volna kussban ülve végighallgatni az előadást. De manapság a gondolkozás luxuscikknek számít.

Szabesz: Engem az sem érdekelt volna ha igazi, max jól lehülyéztem volna, hogy csak úgy mutogat egy éles lőfegyvert, mikor annak egyrészt birtoklási, másrészt kőkemény viselési szabályzata is van. Abba pedig marhára nem fér bele, hogy csak úgy közszemlére teszed. Ha mégis közszemlére teszi akkor 99.9%-os a valószínűsége, hogy csak játékpisztoly. A "De mi van ha pont az a 0.1% esély jön be mégis?" meg nem tud érdekelni, annyira valószerűtlen. Szerintem emberünk szimplán túl sok tévét néz.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#266) CPT.Pirk válasza Thrawn (#260) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az az illető valószínűleg itt is elhitte volna: [link] :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#267) Szabesz válasza Thrawn (#265) üzenetére


Szabesz
őstag

Te, meg ti így gondoljátok. De szerintem nem kellene megvetni azokat, akik a kis %-ra is figyelnek, ha az olyat vonzhat magával amiből tragédia bontakozhat ki.

Valószínű a Dékán is azért fontolgatja a fegyelmit Anakin ellen, mert amit tett, az teljesen jó, és normális.

¯\_(ツ)_/¯

(#268) Иван válasza Thrawn (#265) üzenetére


Иван
őstag

Irónia. :P Rangos részre reagálsz, vagy volt valami búcsú bejegyzésed (már ha tényleg te vagy az, akire gondolok).

Szabesz: ja, mert ha a dékán mondja, akkor az tuti igazság. A dékán azt mondta, egyelőre megvárják a hivatalos vizsgálatot, esetleg bírói döntést. Amúgy szerintem a srác egy fegyelminél többet nem érdemel. (Bár az nem tudom pontosan mivel jár, ösztöndíjnak kampec?).

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#269) D1Rect válasza Szabesz (#267) üzenetére


D1Rect
félisten

Amikor a realitásod nagyon elszakad a 99.9%-tól akkor a 99.9% be szokott zárni egy erre a célra létrehozott intézetbe.

(#270) Szabesz válasza Иван (#268) üzenetére


Szabesz
őstag

Azért várják meg, mert ha eljárás indul ellene, akkor azonnal meg kell válniuk tőle.
Fegyelmiből bármi lehet, ezt ott tárgyalják meg.
Sosem mondtam, hogy figyelmeztetésnél többet érdemelne. Én a bejelentő eredendő elítélése ellen vagyok.

(#269) D1Rect: Senki sem beszélt itt a realitásoktól való elszakadásról. Pont, hogy a realitás keretein belül lett áttekintve, a lehetséges kimenetek.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#271) CPT.Pirk válasza Иван (#268) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

És Szabesz.

Tegnap volt hír, hogy rendőrségi eljárás nem indul "Lajos" ellen. Jelenleg úgy néz ki, egyedül a dékánon múlik, mi lesz a folytatás, de ő meg nem akarja komolyan megbüntetni.

Update5 és 6...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#272) Thrawn válasza Szabesz (#267) üzenetére


Thrawn
félisten

Azt ne mond nekem, hogy te is minden nap fél métert lejjebb ásol és pakolod el a konzerveket készülvén mondjuk egy aszteroida becsapódásra. Mert ugye annak is minden pillanatban van egy icipici esélye, hogy becsapódik :U Nemrég kezdődött a National Geographic-on egy túlélő praktikákat felvonultató sorozat, ajánlom figyelmedbe.

A dékán jelen esetben kényszerhelyzetben van, nem tehet mást, mint hogy fegyelmit indít ha lesz rendőrségi eljárás ha nem.

Иван: mezei user -> MOD -> HG -> mezei user. Én nem írtam búcsúbejegyzést. [link]

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#273) Szabesz válasza Thrawn (#272) üzenetére


Szabesz
őstag

Nagyon hasonlít a kettő ám...

Anakin esetében látszódott a fegyvernek látszó eszköz, és volt rá illetékes hatóság, akit ilyenkor hívni lehet.

A te aszteoridás hasonlatod arra hasonlítana, ha azt mondtam volna, hogy mindenki aki csak létezik, arra ki kell hívni a rendőrséget, mert lehetne nála fegyver.

Azért ez messze nem ugyan az.

Viszont azt ne mondd, hogy ha látnád az aszteroidát, akkor nem szólnál valaki illetékesnek, még ha lehet, hogy tévedsz, és elkerüli a Földet... Ha nem szólnál senkinek, mert azt gondolod hogy úgyis kicsi az esély hogy mégis eltalál minket, akkor ez van. Te ilyen vagy, kicsi esély, nem érdekel téged. Pedig ugye a következmények katasztrofálisak lehetnek. Ellenben ha a megfelelő emberek tudomására jut, és pontosan megállapítják hova csapódik, mekkora pusztítás lesz, még akár pár készülni is lehetne rá.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#274) D1Rect válasza Szabesz (#270) üzenetére


D1Rect
félisten

Az is lehet, hogy holnap elindulnak a nácik a hold túloldaláról.

(#275) Szabesz válasza D1Rect (#274) üzenetére


Szabesz
őstag

Ezen nevettem egyet :)

Ha mégsem humorizáltál:
Amennyiben nincs bármi tényeken alapuló bizonyítékod erre (mint Anakinnál a pisztoly), akkor ez eléggé célt tévesztett.

#273-ban utolsó mondat: pár

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#276) Иван válasza CPT.Pirk (#271) üzenetére


Иван
őstag

Helyes. Ha kidobja a dékán az egyetemről, tuti közutálat tárgyává válik. Szerintem megússza egy ejnye-bejnyével. Mind a kettő.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#277) CPT.Pirk válasza Szabesz (#275) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Komolyan nem tudod, mi az a "meteor blitzkrieg"? ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#278) Thrawn válasza Szabesz (#273) üzenetére


Thrawn
félisten

"A te aszteoridás hasonlatod arra hasonlítana, ha azt mondtam volna, hogy mindenki aki csak létezik, arra ki kell hívni a rendőrséget, mert lehetne nála fegyver." (Hasonlít a hasonlat... :D )

Nem!
Aszteroida - becsapódik/nem csapódik
Fegyver - igazi/nem igazi

Valószínűségekről volt szó, semmi másról, bocs ha a példa nem elégítette ki az igényeidet. Értsd jól és ne mögöttes tartalmat gondolj bele, mert az nincs benne. Írhattam volna azt is, hogy minden nap van egy icipici esély arra, hogy szabályosan, gyalogosan közlekedve a zebrán zöld jelzésnél áthaladva úgy elgombáz egy autós hogy csak lesel. Namost a te gondolatmenetedet követve inkább ki sem kéne mozdulni a lakásból, mert hát elüthetnek! Csak akkor azt is gondold végig, mennyi minden érhet otthon is. Félelmetes, nem igaz?

Egy kis egészséges paranoia nem árt, de túlzásba nem kell vinni.

Meteorit becsapódásra felkészülni? Ez tetszett :DDD

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#279) Szabesz válasza CPT.Pirk (#277) üzenetére


Szabesz
őstag

A Hold túloldalán élő nácik tervének fedőneve? :)

¯\_(ツ)_/¯

(#280) CPT.Pirk válasza Szabesz (#279) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát majdnem. :D

Most dőljél szépen hátra és tessék megnézni! [link] :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#281) Szabesz válasza Thrawn (#278) üzenetére


Szabesz
őstag

Nem tudom miért kell mindent eltúlozni. Ha én is úgy cselekedtem volna, mint a bejelentő, akkor én már mindentől félek, mert minden bekövetkezhet, ergó ne is mozduljak ki.

"Aszteroida - becsapódik/nem csapódik
Fegyver - igazi/nem igazi"

Igen, és?

"Egy kis egészséges paranoia nem árt, de túlzásba nem kell vinni."
Ezt te ragasztod rám, hogy túlzásba viszem. Ha látom, hogy ott van valami, ami potenciális veszélyforrás lehet, miért ne törődhetnék vele?

"minden nap van egy icipici esély arra, hogy szabályosan, gyalogosan közlekedve a zebrán zöld jelzésnél áthaladva úgy elgombáz egy autós hogy csak lesel"
...ha látom, hogy száguld egy autó a zebra felé, nem lépek elé, csak ha egyértelműen látom, hogy meg fog állni. És ez NEM azt jelenti, hogy egyfolytában azt lesi az ember, hogy mikor száguld egy autó feléje... Gondolom te ha látnád is hogy jön, mennél tovább, hisz miért is csaphatna el...

Bocs, hogy nem vagyok aszteroida szakértő. Gondolom megfelelő szakértelmű emberek meg tudják jósolni mekkora darab csapódik be és hova, és az milyen következményekkel jár.

¯\_(ツ)_/¯

(#282) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Idejevolt az öregenk kilátogatni és megnézni hogyan haladnak a munkálatok.
És örüljenek,hogy nem személyesen a császár jelent meg. :DD

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#283) fi:zi'k válasza Szabesz (#262) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az elején folyamatosan azt hajtogattad, hogy mi van ha elmebeteg és ezért öltözött be karate/judo gibe (ami nem fürdőköpeny és nem is pizsama), illetve mi van ha lelő mindenkit, meg mittudomén miket írtál még össze-vissza. Nem tudom, hogy te gyárilag vagy-e ilyen pesszimista vagy hogy miért akarod a legrosszabbat kihozni a dologból, de tök értelmetlen. Olvasd vissza a saját hsz-eidet és gondolkodj el rajta.

Ilyen csőlátást csak a márkafanoknál láttam eddig. :(

Nagyon ritkán szoktam egyébként ilyenbe belemenni, de ez kiveri nálam még a tartalék biztosítékot is.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#284) Thrawn válasza Szabesz (#281) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha nem mozdulsz ki akkor is rádéghet a ház. Ennek is van valószínűsége. Teccikérteni?
No, nem magyarázom tovább, mert ennek feléből is már meg kellett volna érteni miről beszélek. De mindig hozzáteszel egy "Ha"-t, amit kezdhetek újra megmagyarázni.

"Igen, és?" Már írtam, valószínűség. Mindkét esetben saccperkábé ugyanannyi.

"...ha látom, hogy száguld egy autó a zebra felé"
Pont erről a "Ha"-ról beszélek. Nem, NEM látod az autót!!! Na akkor ezt az egyet utoljára: Állsz a zebránál, zöldre vált a lámpa, szétnézel, a közelben sincs autó, elindulsz előre és BAAAM épp pont rádfordult egy hülye abból a már mögötted lévő mellékutcából ahová nem láthattál be, hacsak nem növesztettél a tarkódra is szemeket. Itt nincs ha.

Én nem ragasztok rád semmit, de akkor kérlek te se akarj olyan inget magadra venni amit nem rád szabtak.

Nem vagyok aszteroidaszakértő, de józan ésszel végiggondolva jelen állás szerint nemigen tudnánk mit kezdeni egy mondjuk három Mount Everestnyi kődarabbal ami 2 napon belül elgombázza a bolygót.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#285) Иван válasza Thrawn (#284) üzenetére


Иван
őstag

"nemigen tudnánk mit kezdeni egy mondjuk három Mount Everestnyi kődarabbal ami 2 napon belül elgombázza a bolygót."

Egyet mondok: Kaposvár. :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#286) Szabesz válasza Thrawn (#284) üzenetére


Szabesz
őstag

"Már írtam, valószínűség. Mindkét esetben saccperkábé ugyanannyi."
Igen, persze, Marson van -e élet, igen/nem. Akkor saccperkábé ugyanakkora?

"Pont erről a "Ha"-ról beszélek. Nem, NEM látod az autót!!!"
Akkor NEM, NEEEEM tudok mit csinálni. De Anakinnál MEGÁLÁTTÁK a fegyvert, MEG-LÁT-TÁK. Meglátták, és a pont említett veszélyességi faktor miatt szóltak a rendőrségnek.

"három Mount Everestnyi kődarabbal ami 2 napon belül elgombázza a bolygót."
Mert nem lehet ám kisebb ami nem okoz akkora katasztrófát.

"Ha nem mozdulsz ki akkor is rádéghet a ház. Ennek is van valószínűsége. Teccikérteni?"
De ha látom, hogy ég a ház, akkor megpróbálok kijutni. Akció - reakció. Nehéz megérteni.

(#283) fi:zi'k:
Igen, mert nem tudhatod. Ezért jött ki a rendőrség. Ha nem lenne veszély abban a tényben, hogy akár öldöklés is lehet, akkor nem tették volna. Ha szeretnél bízzál meg feltétlen mindenkiben aki körülötted van.

(#280) CPT.Pirk:
Meg fogom nézni :)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#287) bambano válasza Eastman (#247) üzenetére


bambano
titán

azért ne szakadjunk már ki a környezetből teljesen...
ha bemész egy bankba egy fegyvernek látszó tárggyal, letepernek, esetleg vállon lőnek, helyesen.
de egy egyetemen egy diákrendezvény közepén egy odavaló jelmezért kihívni a teket, az kicsit erős. ez kb. az a szint, mint amikor Gálvölgyit megbüntették közterületen dohányzásért, mert a szerepe szerint a színpadon rágyújtott.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#288) bambano válasza Szabesz (#252) üzenetére


bambano
titán

tudod, mifelénk az volt a szokás, hogy ilyen helyzetekben a tanár tudott arról, mi történik az egyetemen. tehát ha nálunk az első sorba leült volna a diák és kirakja a fegyvernek látszó szappantartót, akkor a tanár egy fél órát poénkodott volna azon, hogy milyen filmforgatás van, mit csinálhat ott a diák, stb. Ezt azért tudta volna megtenni, mert ilyen bulikba meghívják a tanárokat is.

tehát szögezzük le: a kialakult helyzetben szerepe volt annak is, hogy az egyetemen belül nem volt megfelelő az információáramlás.

pl: kiment a két csaj óráról és a dolgot a helyi rendésznek jelentette. a helyi rendész miért nem tudott semmit, mielőtt kihívta a rendőröket?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#289) Eastman válasza bambano (#287) üzenetére


Eastman
őstag

Melyik hsz-re válaszoltál? A bankos példámban csak a fürdőköpenyt írtam.

Egyértelmű, hogy leginkább a telefonáló volt a hülye.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#290) Hisztogram


Hisztogram
aktív tag

Az elmúlt húsz, sőt 50 évben simán megvoltunk ilyen hülyeségek nélkül is, pedig volt nálunk 2001, 2006-is is. Mi változott, hogy ilyen beszari, karót nyelt társadalommá váltunk?

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#291) Szabesz válasza bambano (#288) üzenetére


Szabesz
őstag

Mert mondjuk, hogy hatalmas egyetem a BME, és egy kis elszeparált részén forgattak (szerintem). Kíváncsi lennék mennyien tudtak róla. De még ekkor is, ha tudnak róla, kellékkel, ami egy játék pisztoly, ne menjünk már be órára. Az maradjon a forgatáson.

Hogy a rendész miért nem tudta, passzolom. De még ha tudta is, annyit tudhatott, hogy x helyen forgatnak. Dehogy pont azon az előadáson? Nem hinném, hogy oda is lett volna engedély. Minden ott ülőnek és az előadónak a hozzájárulásával. Meg ahogy írták is, késve ment a forgatásról az előadásra. Tippre ha nem késett volna, még át is öltözik, és elpakol mindent.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#292) bambano válasza Eastman (#289) üzenetére


bambano
titán

teljesen egyértelmű, hogy ebben a történetben a telefonáló követte el a LEGKEVESEBB ostobaságot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#293) Hisztogram válasza Szabesz (#291) üzenetére


Hisztogram
aktív tag

Szerintem nem csak egy pisztoly volt ott, hanem egy gyerek, aki ugyanúgy végigfigyelt egy órátm mint a többi, akinek ott voltak a haverjai, akikkel dumált előtte, alatta, s aki körül mindenki tök nyugodtan természetesen viselkedett: Elvárható lenne, hogy egy nem fogyatékos ember meg tudja hozni a helyes következtetést, hogy ez nem egy gyilkos őrült.

ad 2. Miért vitték be Szkájvóker Lukácsot? Ha egy gyanús kocsit igazoltatnak, s kiderül, minden rendben van, akkor azokat is beviszik? Mit akarhattak még a sráctól?

[ Szerkesztve ]

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#294) Szabesz válasza fi:zi'k (#283) üzenetére


Szabesz
őstag

Igen, és azok nem állítások. Okok amiért kihívhatták a rendőrséget.

Van egyéb amit fel tudsz hozni ellenem? (amikor én állítottam be tényszerűen annak aminek)
Ellenkező esetben várom a visszavonást, és mondjuk az elnézés kérést. Amennyiben tévedek bárhol, és erre felhívják a figyelmem, minden további nélkül megteszem a helyesbítést.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#295) bambano válasza Szabesz (#291) üzenetére


bambano
titán

az egész bme-n egyszerre kezdődik az oktatás, mindenkinek egyszerre van első tanítási hét, vagyis gólyahét. valahogy hihetetlennek gondolom, hogy egy évtizedes hagyományt meg a naptárat ennyire ne tudja egy egyetemi dolgozó értelmezni.

voltál te valami rendesebb (értsd: hagyományokkal is rendelkező) egyetemen egyetemista?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#296) Thrawn válasza Szabesz (#286) üzenetére


Thrawn
félisten

Menthetetlen vagy, feladom :DDD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#297) Szabesz válasza bambano (#295) üzenetére


Szabesz
őstag

"az egész bme-n egyszerre kezdődik az oktatás, mindenkinek egyszerre van első tanítási hét, vagyis gólyahét. valahogy hihetetlennek gondolom, hogy egy évtizedes hagyományt meg a naptárat ennyire ne tudja egy egyetemi dolgozó értelmezni."
Ez nem tudom hogy függ össze azzal, hogy valakinél fegyvert látnak előadáson? Szerintem BME-n sem hagyomány játék fegyvert vinni bárhova is. Meg ha jól vettem ki a hírekből, másodéves volt Anakin, szóval vélhetően másodéves előadás volt. Miért lenne gólyaheti program egy másodéves előadáson?

De legyen lényegtelen minden amit eddig írtam. Szerintetek eredendően helytelen volt a bejelentés, én tudok úgy tekinteni rá, mint teljesen jogos reakció.

"voltál te valami rendesebb (értsd: hagyományokkal is rendelkező) egyetemen egyetemista?"
Ha a BME-t annak tekinted, akkor igen.

(#296) Thrawn
Azért mert terjesen más hasonlatokat írsz, mint amiről ez az egész szól? Te olyanokat hozol fel, amire nincs érdemi reakció lehetőség, erre meg volt?
De nyilván nektek van igazatok.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#298) Иван válasza Szabesz (#297) üzenetére


Иван
őstag

A mi gólyatáborunkban is voltak felsőbb évesek. Valakik szervezik a programokat. De itt most szerintem nagyon nem ez a lényeg. :B

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#299) bambano válasza Szabesz (#297) üzenetére


bambano
titán

mert a hsz-edből nem arra reagáltam, hogy "Ez nem tudom hogy függ össze azzal, hogy valakinél fegyvert látnak előadáson? " hanem arra, hogy meglepetés-e, normális-e, hogy valaki judo ruhában ül be egy előadásra. általában meglepetés, általában nem normális, DE gólyahéten normális. tehát lehet, hogy a tanár (mert ugye arról kezdtetek beszélni, hogy mi van, ha kiül az első sorba és a tanár elé teszi ki a fegyvernek látszó tárgyat) konkrétan a filmforgatásról nem tud, de hogy arról se tudjon, hogy éppen diákrendezvényes hét van és ilyenkor bármi előfordulhat, az kizárt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#300) Szabesz válasza Иван (#298) üzenetére


Szabesz
őstag

Gondolod, hogy szervező volt, aki beült a gólyák előadására?

(#299) bambano:
Igen, nálunk is bejöttek tógában, meg gitárra (előadó meglepődött mert nem tudott róla, de hagyta). Viszont pisztolyt egyszer sem láttam ilyenkor. És nem is tartom oda valónak.

(#301) Иван:
Forgatásról ment be késve az előadásra. Ha nem az ő előadása (ahol forgatás sem volt akkor), akkor minek ment be oda? Vagy gondolod sima szervező volt, aki forgatás után bement tovább szervezősködni, s nem öltözött át, mert csak? Akkor miért nem hagyta a forgatáson a kelléket?

Persze, lehet túl sok a kérdés.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.