Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #11666432


#11666432
törölt tag

Sok sikert az elhatározáshoz!

Maximálisan támogatom az elképzelésedet.

No flame, de szerintem a dohányzás egy teljesen felesleges dolog, ami csak kárt okoz, semmi hasznot. :)

(#2) mephi666


mephi666
nagyúr

szurkolok! én kb. 8-10éve bagózok... voltak időszakok, amikor 3 doboz is elment napi szinten (főleg barna szofi+fekete moon... tudom, hogy piros, de nekem a régi doboz miatt mindig fekete lesz) az utolsó években kézzel sodrom magamnak a jókis piros tilbury-t... kedvenc dohányom... nekem is hasonló dolgok miatt nehéz leszokni, mint neked: rengeteg helyzet van, amikor megváltást jelent 1-1 szál cigi... időnként próbáltam leállni, de necces... bírtam 1-2 hetekig, 1 alkalommal 2 hónapig... legutóbb meg majdnem 2évig... szeretek én is cigizni, ez a legnagyobb baj... amikor 2évre abbahagytam az úgy történt, hogy 2007 karácsonykor kimentem reggel a lépcsőházba cigizni és megfordult a fejemben, hogy abbahagyom... elszívtam... következő szálnál megint megvolt a gondolat és 2-3 slukk után elnyomtam... onnantól kezdve majdnem 2évig húztam cigi nélkül... amikor pedig újra rágyújtottam, szinte 1nap alatt visszaszoktam... mostanában is eszembe jut gyakran, hogy abba kellene hagyni, de: "még nem... nem jött el az ideje" a válasz a fejemben...
nehéz dolog, de akaraterővel meg lehet csinálni... másoknak is sikerült már... egyik ismerősöm mondta, hogy: "aki egyszer rászokott, soha nem fog tudni leszokni... max csak szünetelteti a cigizést..." és aki nem volt dohányos, soha nem érti meg, mennyire nehéz... masszív fizikai és lelki függőséget képes okozni és nem egyszerű abbahagyni... de nem is lehetetlen...

na, mindent összevetve: szurkolok... és lehet, hogy nekem is lesz majd valamikor egy hasonló bejegyzésem :) barátnőm nem cigizik, de elviseli... anyukája+élettársa is bagóznak meg nővérének élettársa is... azért figyelemmel próbálok rá lenni azzal, hogy félrevonulok a lakásban, ha cigizhetnékem támad...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3) pityeszka


pityeszka
őstag

Sok sikert!

Nekem sikerült.Február 2.hetének péntekén lesz 3éve(aszem), hogy megszabadultam tőle azóta nem gyújtottam rá.Kicsit büszke is vagyok erre megmondom őszintén, hogy sikerült letennem mert közel 8 évig bagóztam én is és nem hittem, hogy össze fog jönni.
Kicsit zavar, hogy körülöttem mindenki dohányzik odahaza, kivéve édesanyám.
A haveri körből is fújják ám a füstöt rendesen.Mindegyik elsütötte már, hogy leszokik mert minek az meg csak az egészségük megy rá, de egyiknek sem sikerült.Hogy miért?Mert mindegyik tapasszal meg rágóval akarta letenni mert azt hitte azzal menni fog.
Elmondtam már nekik 100x, hogy szerintem csak úgy lehet letenni ha komolyan elhatározza magát az ember és akármi történjék nem gyújt rá!

Nekem összejött.Remélem neked is össze fog!

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#4) D1Rect


D1Rect
félisten

Sok sikert, és kitartást!

(#5) PeppErKorN


PeppErKorN
tag

Gratulálok a megközelítésedhez, az egyedüli üdvözítő módszert választottad. Végleg felhagyni egy tevékenységgel, mely évek óta életed meghatározó, szinte kényszeres része, próba elé állítja a lelket. Minél nagyobb a próba, minél küzdelmesebb az első időszak, annál nagyobb a sikeres végkimenetel valószínűsége. Éppen ezért nem szabad megkönnyíteni bármiféle pótszerrel az átmeneti állapotot.
Tudom miről beszélek. Mikor az első csomag cigarettámat vásároltam, 12 forintot kértek egy Szofiért. Ez 25 éve történt. Azóta hozzávetőlegesen 150-160 000 szál cigarettát szívtam el. Az utolsót 2009. december 3-án este. Addig az időpontig soha sem akartam leszokni, nem próbálkozgattam. Az első 2 hét volt nehéz, de azóta egyre kevésbé hiányzik.
Az elhatározás megvan, a célt látod, nem lehet gond. Az előnyök pedig szinte észrevétlenül kúsznak majd elő.

--K--N--R--

(#6) Dany007 válasza pityeszka (#3) üzenetére


Dany007
veterán

És mit lehet csinálni cigi helyett?
Mert nálam nem a nikotin hiány okoz gondot, hanem inkább a pótcselekvés, mint dohányzás... Van, hogy teljesen felfelejtkezek róla, és olyankor eszembe se jut 4-5-6 órán át. Aztán ha eszembe jut, akkor már nem bírom megállni...
Szóval kéne valami helyette...
Rágó nem jó... Akkor óránként kéne rágót bevennem és az többe kerülne mint a cigi :) A cukorka se megoldás.... Gondoltam már e-cigarettára... de azt meg kipróbálnám mielőtt kiadok rá pénzt... Nyalóka se jó... =/

(#7) cilo9


cilo9
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a bátorítást! Egyelőre van kitartás és motiváció, remélem sokáig meglesz.

Egy pszicho tanárom a fősulin azt mondta, hogy a dohányosok sose szoknak le, hanem csak tünetmentes időszakok vannak. Ez lehet 1 hét, 1 hónap, 1 év, több év. Remélem nekem sokáig fog tartani.

Danny007: a cigi pénz fedezi a rágót amíg szükséges, illetve ajánlom a fogpiszkálót. (Otthon, munkahelyen, utcán nem mászkálnék vele) Az megadja a cigi szívás feelingjét.

Üdv, Cilo

(#8) pityeszka válasza Dany007 (#6) üzenetére


pityeszka
őstag

Én rengeteget ettem mikor leraktam főleg édességet!Fel is jött vagy 10 kila 2hét alatt, de akkor a 60kliós testsúlyomra rá is fért.Most 78 vagyok jelenleg, de ez annak is betudható, hogy nem dolgozom most sajnos.Tény, hogy mióta nem cigizem képes vagyok egy nap 10x is enni akár. :B
Én az édességet ajánlom, de csak mértékkel persze.

cilo9: a fogpiszkáló nagyon jó, imádom. :D

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#9) yolan


yolan
őstag

kitartást kívánok! ez olyan, amit nemhiszem, hogy megfogsz bánni :K

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#10) Dany007 válasza pityeszka (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Na, erről már hallottam. Állítólag bármit teszel, ha leszoksz, akkor automatikusan hízol is. Bár szerintem ez nem szó szerint igaz...
Én így is kezdek túlsúlyos lenni. 180cm-hez 84kg társul... És már meg is látszik a hasamon... =/

A fogpiszkáló az érdekes lehet. És azt rágni kell? :)

(#11) mephi666 válasza Dany007 (#10) üzenetére


mephi666
nagyúr

kb. középsulis korom óta 66-68kg körül mozgok... amikor 2évig nem bagóztam, szépen felmentem 75-ig, de csak azért, mert exék famíliája eléggé el volt eresztve és folyamatosan éttermekben ettünk meg hasonlók... ha cigiztem volna, akkor is hízok ugyanúgy... :) most visszaálltam szépen a 66-68kg-ra és sokkal jobban érzem magam a bőrömben... (igaz ehhez az is hozzájárult, hogy napi szinten 40perceket bringázok) a súlyomra nem volt a cigi ilyen hatással... egyszerűen 1-2kg-t mozog a súlyom +/- -ba...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) kj0 válasza cilo9 (#7) üzenetére


kj0
tag

Én is sok sikert kívánok,hasonló cipőben járunk.Én egyelőre annyit értem el,hogy 4-5 szálakat szívok naponta a másfél doboz helyett.Tudom,hogy ez így nem sikerülhet,de egyszerűen én is gyakorlatilag füstben élek,otthon csak a kutya nem cigizik-bár ki tudja,mikor nem látjuk :).Szóval így k. nehéz,bár nem akarom másokra fogni,de nem könnyítik meg a helyzetem.Attól tartok,hogy ez így nem fog menni,vagy dohányzom,vagy semmi.Egyszer majd azon kapom magam,hogy újra egy doboz...

(#13) cilo9


cilo9
aktív tag

Köszönöm az újabb bátorító szavakat! :)

Fogpiszkáló dolog: a fogpiszkálóba az a jó, hogy a nikotint és a füstöt leszámítva adja a cigizés feelingjét. Én még csak párszor alkalkmaztam, de jó, mert tudod szívni, mintha a cigit slukkolnád, másrészt a kezeddel tudod közben babrálni és így a pótcselekvést is adja frankón.

Hízás, evés dolog: én egyelőre nem hízok a nem cigizéstől, már egy fél éve szépen lassan kezdek normális súlyba lenni végre (~180cm ~65kg). Mivel cukros vagyok én nem tudok annyira össze-vissza zabálni, tehát a legtöbbször mikor rágyújtanék, akkor máshoz próbálok folyamodni. (Erről majd a következő beszámolóba, mert így nem lesz miről írnom :DDD )

kj0: Sajnos nekem is a környezetem több, mint 90%-a dohányzik. Egyedül anyám, a barátja, tesóm és az ő családja nem cigizik. Ezen kívül szinte mindegyik barátom, haverom, a munkatársaim, apám, barátnőm...bár Ő elvileg már lelkiekben készül a leszokásra. Ez az egyik legnehezebb része, ilyenkor megállni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Cilo

(#14) kj0 válasza cilo9 (#13) üzenetére


kj0
tag

Hát ezaz,nem is vagyok rá képes.Például,órákig eszembe sem jut a cigi,bemegyek a szobába,megcsap a cigifüst,és bekattan az agyam,s nem tudom megállni.Ha kitartok tavaszig a kevés cigizéssel,akkor viszont költözöm ki a telekre,ott le is tudom kötni magam,még bolt sincs 5 km-es körzetben,ha netán rámjönne,hogy cigit vegyek.:)

(#15) mephi666 válasza kj0 (#14) üzenetére


mephi666
nagyúr

engem megnyugtatott, hogy volt cigim a cigimentes 2év alatt is... megnyugtatott a tudat, hogy "rágyújthatnék, de nem teszem" :) barátnőmmel van, hogy együtt vagyunk és órákig eszembe sem jut rágyújtani... kb. 3-4óra után kezd elkapni általában a zsibogás és olyankor jut eszembe, hogy: "afenébe, rá kellene gyújtani" :B

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) cilo9 válasza mephi666 (#15) üzenetére


cilo9
aktív tag

kj0-nak is szól:

Én nem tartok magamnál cigit, ismerem magam annyira, hogyha lenne, akkor már rágyújtottam volna. Amúgy kj0 biztosan képes vagy rá, csak akarni kell, jobban mint a rágyújtást, ami sokszor baromi nehéz, de ezt szerintem agyban kell lebokszolni.
Azt hittem már túl vagyok a nehezén, de nem :) , vannak még nehéz pillanatok és ilyenkor jó, hogy nincs nálam cigi.

Üdv, Cilo

(#17) Dany007 válasza mephi666 (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Az szép. Én voltaképp az elmúlt 2-3 évben híztam meg ennyire. Amióta megint komoly b.nőm van.... :B 3 éve...
Sokat jártunk étterem. Volt, hogy hetente 2-3x is. Nemtudom hogy attól-e.
A lényeg, hogy addig olyan 67-69 között mozogtam. Max 70. Most 3 évvel később 82-85Kg vagyok... :U
Szal nemtom... Többet kéne mozogni... De lusta is vagyok :D
Erről most a WallE-s jövőkép jut eszembe. =)

(#18) kj0 válasza cilo9 (#16) üzenetére


kj0
tag

Tartani én sem tartok,de a család többi dohányzója miatt mindig van otthon pár doboz.De tudom,hogy én vagyok gyenge,stb,csak ez akkor is nehezítés,meg az állandó füstszag.Ezért is fogok elmenekülni tavasszal.
Azt már csak zárójelben teszem hozzá,hogy volt egy komoly betegségem is,ami miatt a világ legnagyobb hülyéje vagyok,hogy még mindig nem hagytam abba,és k.-ra szégyellem is magam.

(#19) Zolaash


Zolaash
aktív tag

3 éve nem pumpálom a dohányt. Imádtam dohányozni... :K

Rip and tear

(#20) cilo9 válasza kj0 (#18) üzenetére


cilo9
aktív tag

Mivel a barátnőm is bagzik még, így én is könnyen rá tudnék valahogy gyújtani, de mégse. Néha nekem is gáz, mikor kimegyek a konyhába, Ő épp füstől én meg egy jó nagyot passzívan beleszippantok...de jó is. :D De ennyi elég is, tudom ha mostmár rágyújtanék, akkor egyrészt a rágyújtó slukk lenne csak jó, utána már nem kívánnám (ezért meg minek költsek rá), másrészt elájulnék úgy megszédülnék már egy cigitől.

Igazából nekem se kellett volna bagózni a cukrom miatt, mert érszűkületet okozhat a cigi, ami nekem különösen nem hiányzik. De mivel a vércukromat nem befolyásolta így nem éreztem károsnak, csakhát 10 év alatt azért kijönnek dolgok már.
Remélem, ha nyomon követed a leszokással járó beszámolóim, akkor tudok segíteni Neked, vagy legalább lendületet adni. ;)

Zolaash: de szeretnék már én is 3 évnél tartani. Grat hozzá!

Üdv, Cilo

(#21) kj0 válasza cilo9 (#20) üzenetére


kj0
tag

Rajtad fogom tartani a szemem :),meg megírom én hogy állok.

(#22) cilo9 válasza kj0 (#21) üzenetére


cilo9
aktív tag

:) Helyes!
Ha ketten küzdünk és hajtjuk egymást, az csak segít. Elvileg még a ezen a héten meg szeretném írni az első hét beszámolóját, abba már lesznek technikák, amiket kitaláltam magamnak.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Cilo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.