Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hasznos cikknek tűnik, sokat próbálgattam már különböző kamera appokat, de ez jó segítség lesz

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) noezmegmi


noezmegmi
tag

Köszi jó cikk :C :R
Egy észtrevétel a mai telefonok nem akarnak normális kamerát, van bennük valami amit esetleg lehet annak csúfolni.

Samsung Galaxy S Advance GT-I9070 \ Sony Xperia SP C5303 \ Honor 4x

(#3) #06658560 válasza noezmegmi (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Attól függ. A THL T100s-emben simán volt olyan kamera, ami a kompaktok jelentős részét körberöhögte, míg az LG G2 mini valóban gyenge.

(#4) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Várom a nagy kamera tesztet, bár szerintem a Lumia ismét tökön rúgja a mezőnyt az eddig kikerült képek alapján.

(#5) Shyciii


Shyciii
veterán

AZ Camera-val valami nem stimmel, mert azt mondjátok, hogy Camera 2 API-s készülék kell neki. Oneplus 2 támogatja a Camera 2 API-t, mégse érhető el ez az alkalmazás, pedig a másik Camera 2 API-s szoftver a Manual Camera gond nélkül látható, és működik is.

(#6) Bone123 válasza Shyciii (#5) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Sajnos nem volt alkalmam a OnePlus 2-vel kipróbálni az AZ Camerát, pedig működnie kellene. A Nexus 5X is rendben kezelte. Elképzelhető, hogy kompatibilis, csak valamiért nem ismeri fel annak a készüléket a Play Áruház. Az ingyenes variánst érdemes lehet az APK downloaderrel letölteni, ez természetesen legális metódus.

http://apps.evozi.com/apk-downloader/

[ Szerkesztve ]

(#7) Shyciii válasza Bone123 (#6) üzenetére


Shyciii
veterán

Köszi, ezt megpróbáltam, de hibaüzenettel elszáll: Ops, we have run out of device to fetch your apk, please try again later. Próbálkoztam többször később is, de egyelőre nem jó :) Közben írtam a fejlesztőknek is. Kíváncsi vagyok, hogy mit fognak reagálni.

[ Szerkesztve ]

(#8) kolosanyi válasza noezmegmi (#2) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem felső-középkategóriától kezdve igen korrekt kamerát pakolnak a telefonokba.

(#9) helixP válasza noezmegmi (#2) üzenetére


helixP
nagyúr

Kérdés, hogy mivel hasonlítod össze. Szerintem a kompakt gépekkel (amit a lakosság túlnyomó többsége birtokol) már össze lehet vetni őket.
Dettó a zenehallgatás. Persze, a több tízezerforintos audiofileknek készült céleszközök ellen nem érdemes bedobni őket, de az átlagembernek bőven megfelelnek a telefonok zenei képességei.

[ Szerkesztve ]

(#10) Francia91 válasza tomboy0013 (#4) üzenetére


Francia91
veterán

Azzal a szenzor + optika + Xenon párossal nem is csoda :C

Amúgy a témához picit hozzászólva:

Nekem N8-asom van, a héten pedig érkezik a Lumia 1020-asom is
Az N8-assal is sokat piszkálok a kamerabeállításoknál, ha ért hozzá az ember, akkor sokal többet ki lehet hozni egy képből, mint amit az automatikus mód tud. Mert azt kell mondjam, az N8-as meglátásom szerint még ma is megállja a helyét képminőséget tekintve, bőségesen
Egy kis babrálással csodás képeket lehet vele lőni, mondjuk az automatikus mód is elég jó képeket csinál

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#11) Lirion


Lirion
addikt

Hiánypótló írás, azonban szerintem hasznosabb lenne az egész, ha nem 1-1 kép kerül a tesztbe, hanem legalább 2-3 nappali és 2-3 esti kép, mert 1 db kép alapján nehéz bármit is megítélni.

(#12) Kékes525 válasza Lirion (#11) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyetértek. Néhány kép alapján lehetetlen pontos képet kapni a képminőségről általában. Többféle megvilágításban, többféle objektumot, többféle távolságban kellene lefényképezni, videózni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13) Kasya válasza Francia91 (#10) üzenetére


Kasya
nagyúr

+1
De az 1020-szal uj szintekre fogsz lepni, meglasd :)

(#14) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Jó kis cikk, köszi.

(#15) Tidzsimon


Tidzsimon
őstag

Nem nagyon értem, miért nem használják ki a gyártók ezt a lehetőséget. Olyan mintha minden user errort ki akarnának zárni, nehogy a bénák fikázzák miatta a telefon kameráját.
Mellesleg próbálgattam korábban, egy xdas fejlesztő jóvoltából, működik Xperia L-en, de akkor még elég gyerekcipőben járt a dolog, meg nyilván szarból nem lehet várat építeni...

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#16) atike


atike
nagyúr

Hiánypótló cikk csak nem ártana még egy rakat hiánypótló teló is amivel lehet használni... Hátha ráfeküdnének már végre és jönnének a manuálisan is állítható normális kamerás képességű telók. Az okostelefon kategóriába prioritást kaphatna már a fényképezés is... Mondjuk már alakul - lásd a 6P...

(#17) Crafter32


Crafter32
őstag

Eddig nem nagyon érdekelt a telefon fényképezőgépe. Mióta el akarom adni az autóm és nem mindegy milyen képek kerülnek fel róla hahura Q10 elvérzik egy sima Sony kis fényképezőgép mellett. Ez viszont zavar.

(#18) rdt89


rdt89
addikt

Nekem a manual camera minden tulajdonságra egy szép piros x-et ír, pedig az alap gyári kamera szoftver az itteni programok minden tulajdonságát tudja kivétel nélkül, még 1-2 helyen jobban is. AZ camera szoftver meg nem kompatibilis, pedig nagyon megtetszett, és ki akartam próbálni, de sajnos ez van.

(#16) atike:
Azért elég sok olyan telefon van már Androidos fronton is ami nagyon szép képeket tud készíteni, és az alap kamera szoftvere is tudja ezeket a beállításokat, amik a tesztben vannak feltüntetve.

[ Szerkesztve ]

(#19) meno10


meno10
csendes tag

Nekem is nagyon tetszett a cikk, szeretek ilyen érdekességeket olvasgatni, főként hogy imádok fotózni! :)
Én is szeretnék pár dolgot megjegyezni!
Lumia 1020as használok egy ideje és nagyon megvagyok elégedve a fényképezőjével, főként a rawban való fotózásával mert rendkívül jól lehet feldolgozni számítógépen(telefonhoz képest)!
Egyetlen hátrányt tudnék felsorolni ami miatt nem igazán szeretem, az az hogy manuális módban mégsem manuális a fényképező! Hiában állítok zárt,isot stb... ha mellette a fényező automatán korrigálódik (ami kicsit gáz pl panorámaképnél)
Párnapra kölcsönbe kaptam egy LG G4-es telefont amin a Camera2es app működik, rendkívül pazar itt a manuális mód már valóban manuális mód(mint egy DSLR gépnél)

(#20) Bone123 válasza Lirion (#11) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Ez nem egy Nexus 6P kamerateszt, hanem egy camera2 API szoftver összehasonlító elemzés. A mellékelt képek alapvetően a Nexus 6P képességeiről és képfeldolgozásártól árulkodnak, csak azért került be egy-egy példa, hogy szemléltessem: nincs szignifikáns eltérés a más-más alkalmazással lőtt fotók között, hiszen mindegyik a 6P automatikáját és/vagy kézi beállításait használta.

Az AZ Camerával rengeteg kattintottam, és ezek a Nexus 6P tesztben megtekinthetők (a második adag fotó), itt viszont a hangsúly az egyes camera2-es szoftverek felületén, képességein és apróságain van.

(#21) motoflug


motoflug
őstag

Köszönöm a cikket!

Kissé off, de valaki tudna egy olyan oldalt linkelni, ahol esetleg le vannak írva, hogy bizonyos szcenáriókhoz milyen beállítások a tanácsosak? Pl. estihez ISO érték,stb. Jó lenne a pillanatokat nem csak automatán kattintgatni.

(#22) #06658560 válasza motoflug (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem általános ökölszabályok erre nincsenek, mert nagyban függ a szenzortól, környezettől, az elkészíteni kívánt képtől. És közel azonos hatáshoz több út is létezik.

(#23) motoflug válasza #06658560 (#22) üzenetére


motoflug
őstag

Akkor majd tesztelgetem. Alapjáraton mobilos fotózásról lenne szó, kicsit feldobnám a dolgot,de nem értek hozzá.

(#24) atike


atike
nagyúr

Na mondom királyság, kipróbálom az AZ Camera-t... Aha, nem találom a Play-en. Itt már gyanús volt. Vissza a cikkre, katt a linkre - bejön, "Ez az alkalmazás nem kompatibilis az ön eszközével"... Hurrá. :( (Mate7)

(#25) enginev3.0 válasza atike (#24) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mi4c-vel sem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#26) #67656192 válasza Francia91 (#10) üzenetére


#67656192
törölt tag

N8+cam már nincs meg ellenben a vele készült képeket megtartottam egy mappában ami a többivel együtt a galériámból elérhető.
Megdöbbentően jók még mindig azok a fotók az s6,Note4 fotók között is megállják a helyüket.

(#27) Francia91 válasza #67656192 (#26) üzenetére


Francia91
veterán

Pontosan!
Mondjuk, ha megnezzuk, maga az N8-as 1/1,83"-os szenzora is eleg nagy, még mai viszonylatban is, tehat ertheto, hogy miert csinal olyan jo kepeket 5 ev elteltevel is :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#28) tutaj01


tutaj01
tag

Teljesen jó kis teszt, viszont én a [Pro Shot-ot] bele tettem volna! Eszméletlen testre szabható, van manuál videó mód, és rengeteg finomság! Ezt használom G4-en, marad is, holott rengeteget próbáltam!
Megéri megvenni, és nem utolsó sorban 3-4 naponta frissítik!

[ Szerkesztve ]

LG G3 32GB/3GB > LG G4 Brown > LG G5 Titan+Cam Plus > Huawei Mate 9 + Mate 10 Pro > Huawei P30 Pro

(#29) dilajoska1 válasza Francia91 (#27) üzenetére


dilajoska1
őstag

Nekem vannak még Nokia N82-vel készült képeim és szerintem még az is a mai napig megállja a helyét az új kamerák között, főleg az éjszakai felvételeknél! :) 2008-as képek :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#30) Francia91 válasza dilajoska1 (#29) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem pedig az N82-esem is megvan még, s persze az osszes, kb 2 evnyi vele keszult fenykep ;)

Amugy igen, a vakuja nagyon eros, sokszor ugy erzem, hogy még az N8-asénál is erosebb a xenon vakuja. A heten erkezik a Lumia 1020-asom, akkor teljes lesz a sorozat: N82, N8 es 1020 :D

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#31) szqter


szqter
tag

Jól tudom, hogy a Motorola féle Nexus 6 nem támogatott? :U

(#32) MartOOn válasza Bone123 (#20) üzenetére


MartOOn
addikt

Jo cikk. Köszönjük.
De.
AZ Camera. Leszedtem mert gondoltam kiprobalom. Az egy dolog h videozni nem tudok vele mert kifagy a progi. Ezt egyelőre a 6.0 szamlajara irom. Bar nexusokon ment szoval nem tudom...
Az ingyenessegrol annyit h ez egeszen addig igaz amuf nem szeretnel 30mp-nel hosszabb videokat rogziteni. Szoval a tamogatasert nem csak aprosagok jarnak.
Nem vontam vissza a tamogatast, mert vizom benne h egyszer tudom majd hasznalni G4-en a videozast is de addig nalam marad a manual camera az alapértelmezett.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#33) kelly416


kelly416
veterán

Az AZ Camera-ra azt írja, hogy nem kompatibilis a Flex 2-vel. :DDD Marad a Better Camera unlocked, és ha tetszik, megveszem, mert most állítólag jó olcsó. :R

És bocsánat, a cikket nagyon köszönöm. Pont jókor jött.

[ Szerkesztve ]

(#34) G-Guts válasza dilajoska1 (#29) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Nem, már nem állja meg a helyét az új kamerák között. A mai középkategóriában sem,a felsőben pedig pláne nem. Talán az alsókategóriában, talán, de ott sem biztos. Van egy erős vakuja ennyi, semmi több, az csak pár méterig elég, esti fotóknál annyira sokat azért nem számít. Többet számít a rekeszérték, szenzorméret, jó képfeldolgozás illetve záridőállítás.

(#35) Lirion válasza G-Guts (#34) üzenetére


Lirion
addikt

Te nem láttál még akkor n8-cal készült képeket... :(((

(#36) Francia91 válasza Lirion (#35) üzenetére


Francia91
veterán

Az N82-esre írta szerintem, nem az N8-asra
Az N82-es ma már tényleg nem versenyképes, de az N8 még bőven

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#37) Lirion válasza Francia91 (#36) üzenetére


Lirion
addikt

Tényleg, ezt benéztem. :B Az valóban nem versenyképes ma már.

(#38) Tomace91


Tomace91
senior tag

Hogyan tudom vajon az AZ Camerával bekapcsolni Nexus 5-ön a sorozatkép módot?

(#39) gergejly


gergejly
aktív tag

Ismét köszi a reklámot! (Márkus vendéglő)

(#40) dionaea


dionaea
őstag

Jó cikk én még az Open Camera-t bevettem volna Sokat próbáltam eddig de ez nagyon jónak tűnik.

Modnjuk jó lenne tényleg full manualban használni záridő 2 perc :D pl

(#41) gergejly


gergejly
aktív tag

Szerintem azért hanyagolják a gyártók az api korekt beépítését, mert a legtöbb ember a gyári kamera appot használja, auto módban.

(#42) MartOOn válasza gergejly (#41) üzenetére


MartOOn
addikt

Sztem meg azért mert nem akarnak igényt "teremteni" a camera2 API-t hasznalo 3rd party camera appokkal. Mert a vegen még a juzernek igénye lenne egy jó gyari appra. Túl éles lenne a kulonbseg, atlagosabb juzereknek is feltunne.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#43) dionaea


dionaea
őstag

Érdekes de az ios rendszerben auto mód is nagyon jó képeket lő

(#44) helixP válasza dionaea (#43) üzenetére


helixP
nagyúr

Igen. Valóban ez volt a poszt lényege. Jól mefogtad. Köszönjük :U

(#45) Danny365


Danny365
őstag

Szerintem amióta a gyártók is (pl. LG, Samsung) eléggé fullos kamera alkalmazásokat készítenek, abszolút felesleges lett az összes 3rd party kamera app. Én legalábbis régóta rájuk sem néztem, pedig jó párat megvettem.
Az Xperia Minis korszakomban még jók voltak, de ma már semmi pluszt nem nyújtanak.

(#46) TTTotya válasza Danny365 (#45) üzenetére


TTTotya
senior tag

Max egy-két érdekes effekt miatt érdekes lehet őket használni.

[ Szerkesztve ]

(#47) MartOOn válasza Danny365 (#45) üzenetére


MartOOn
addikt

LG okes de melyik samsungban tudsz pl zaridot állítani gyari kamera appal? Vagy en vagyik lemaradva?

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#48) kelly416 válasza MartOOn (#47) üzenetére


kelly416
veterán

Záridőt sem minden LG-ben lehet, pedig nem hinném, hogy nem csúcs (volt/van) a Flex 2. :(

(#49) dionaea válasza helixP (#44) üzenetére


dionaea
őstag

Gyengébbek kedvéért.

"Szerintem azért hanyagolják a gyártók az api korekt beépítését, mert a legtöbb ember a gyári kamera appot használja, auto módban."

erre ment a hozzászólásom

(#50) MartOOn válasza dionaea (#49) üzenetére


MartOOn
addikt

Igy is teljesen erdektelen hsz volt.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#51) Danny365 válasza MartOOn (#47) üzenetére


Danny365
őstag

Note5/edge+.

(#52) helixP válasza dionaea (#49) üzenetére


helixP
nagyúr

A leggyengébbek kedvéért: Camera2-es szoftverpárbaj (Hat olyan kameraszoftvert hasonlítunk össze, amelyik a Google által tavaly közzétett camera2 API-ra épül).

Még ha Off-ba tetted volna. De nincs az a halványszürke, ami arányban lenne a Hsz-szed (ir)relevanciájával.

[ Szerkesztve ]

(#53) dionaea


dionaea
őstag

na az érdektelen hsz re. pff

Tehát fejlesztik az api-t közben a konkurens tud olyat amihez nem kell "nagy" fejlesztés, mert a piaci igényeket az általa készített képek bőven kielégítik.

A hsz erre vonatkozott hogy, masszírozhatják a szart mikor az emberek Auto módban használják a telefont. Hiszen ha nem így tennének akkor miértelme lenne az előkapom lő funkcióknak.... Ok vannak akik állítgatnak. na mindegy nem fárasztom magam

(#54) atike válasza dionaea (#53) üzenetére


atike
nagyúr

Szerinted a camera2 api azért született, hogy "maszkírozzák a sz*rt"...? :F :Y

(#55) kelly416 válasza dionaea (#53) üzenetére


kelly416
veterán

Menj már át a szifon totyikok egyikébe, légy oly kedves, és ott ajnározd a szifont meg a "semmit nem állíthatsz, fogadd el azt, ami van, és ne fogd rosszul a telefont, ha térerőt akarsz" politikát. Ha nem akarsz érdemben hozzászólni, ne böfögj bele. Sokan vannak, akik nagyon is szívesen játszanak a beállításokkal, elpöcsöl(né)nek a záridő állítás adta mókákkal, marhulnak a fókusz tologatásával, miegymással. Hagyd meg nekik ezt a totyikot. Köszönöm.

(#56) helixP válasza dionaea (#53) üzenetére


helixP
nagyúr

Akik autó módban használják a telefont, nyilván nem fogják az efféle alkalmazásokat használni. Ez nem esett le? Azoknak készült, akik szeretnének vele bíbelődni. Ha már bele akarsz menni mindenképp ebbe a témába: almán még akkor sem bíbelődhetsz semmivel, ha amúgy akarnál, ahogy ez lenni szokott.
Tényleg ne fáraszd magad és kérlek, minket se.

[ Szerkesztve ]

(#57) kelly416 válasza helixP (#56) üzenetére


kelly416
veterán

Autó módban max. vezetni tudsz, automata mód az rövid "o". :DDD

(#58) helixP válasza kelly416 (#57) üzenetére


helixP
nagyúr

Ja, hogy ez nem az okosautó topic? :Y :P

(#59) MartOOn válasza kelly416 (#57) üzenetére


MartOOn
addikt

Minden napra jut belőlük... Hihetetlenül kitartó banda. :D

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#60) Just_Reboot válasza dionaea (#53) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Nem magadat fárasztod hanem minket ba...

(#61) kelly416


kelly416
veterán

Tudtok-e olyan ingyenes vagy olcsó alkalmazást, amivel állítható a záridő manuálisan? A better camera unlockedben sem találtam rá lehetőséget. Vagy a Flex2 nem alkalmas erre?

(#62) Tomace91 válasza kelly416 (#61) üzenetére


Tomace91
senior tag

AZ Camera. Ha olyan telefonod van ami használja a camera2 API-t, akkor ezzel lehet állítani az ingyenes verzióban is. :)

(#63) kelly416 válasza Tomace91 (#62) üzenetére


kelly416
veterán

:R :R Amint wifi közelébe kerülök, ki is próbálom. Köszönöm!

Szerk.:
Ja? Flex 2, tán csak működni fog.

[ Szerkesztve ]

(#64) kelly416 válasza Tomace91 (#62) üzenetére


kelly416
veterán

Fura. Nem találom a telefonnal a play-ben, gondolom nem kompatibilis. Ez még eddig érthető (nem értem, mi a baj a flex 2-vel, a monopoly meg az egyik need for speed sem akar felmenni rá), de azt végképp nem értem, hogy asztali gépen kikeresem az appot, rá nyomok a telepítésre, és nem történik semmi. Ilyenkor régebb felugrott az ablak és szürke volt a telepítés gomb, kiírta, hogy nem kompatibilis, vagy valami, de most semmi nem történik. Nem esetleg az alkalmazással van baj?

(#65) Tomace91 válasza kelly416 (#64) üzenetére


Tomace91
senior tag

Én ezt az alkalmazást használom, de amivel nem kompatibilis azzal nem is találni meg playen ez fix. Több helyen is olvastam. :(

(#66) kelly416 válasza Tomace91 (#65) üzenetére


kelly416
veterán

Azért köszönöm, hogy megpróbáltál segíteni. A szándék a lényeg. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.